forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Voajeri!!!! Ovamo!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 237

mladeNS
Junior Member



Serbia
323 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 15/03/2023 : 14:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

mladeNS hm ona polica gde imas Mort Sindera hmm da ne bude posle plakanja kao ja kad sam stavio duple redove kolorke.. i svanulo jutro sa neprijatnim iznenadjenjem :( :)
srecom nista i niko nije stradao cini mi se - jedino mozda malo komikov cuvar luvra koji je pao za slobudu (bio malo visi od ostalih pa.. je sve leglo na njega)

Nego lepo bi ti tu pasovao ili iz pakla od darkwooda (edit: IMAS OVO! tek sad videh) ili pakao od fibre, mozda daleko susjedstvo od Fibre?,
Pinokio od DW je uvek dobrodosao u kolekciju (nije bas decija verzija, ne moze se reci)

Cini mi se da nemas nista od Topija a nesto bi valjalo da imas :) kolekcionara od fibre ili dw?

BLAST debeljuca? (nisam stigao procitati ali verujem da valja cemu)

Okrug Essex.. ti ne treba baci to... ili pokloni..

Nego da stanes sa ovim policama .. sta ce ti jos dve ovakve? :)

(ono pored cuvara da li su to Zekani? ako jesu si "anto-certified")



Mislis da ne popusti i srusi celu policu? Ovako stoji vec pola godine sigurno, ali rastereticu nije oprez na odmet. :) Hvala za upozorenje.
Pakao je Fibrin, da, nisam imao prilike ni da vidim DW pa sam uzeo ovo.
Pinokio sam izostavio sa spiska ali mi je sjajno izdanje, prosle godine ulovio na oglasu odlicno ocuvan.
Od Topija imam samo Sharaz, a planirao sam da uzmem jos nesto. :)
Blast sam imao i prodao. Meni je bio fantastican. Ponekad razmisljam da ga ponovo kupim ali nisam siguran da cu ga procitati ponovo.
Essex jos nisam uspeo da procitam, stalno nesto drugo uleti, vremena sve manje, a stripova sve vise na policama. Moracu na neki godisnji odmor koji ce se sastojati od neizlazenja i prekida svake komunikacija sa ljudima da iscitam sve sto me ceka.
Uglavnom se desi poklanjanje kada mi se nesto ne dopadne. Nisam nista prodao imao 2 godine.
Mislis da su gadne police za videti ili da stanem sa akumulacijom materijala? XD (sve mi je u fazonu drvo i ta nijansa vitrine, malog stola i trpezarijskog pa ne ide druga boja, a cena je bila skroz korektna za JYSK).
Nista od moje sertifikacije, to je Serlok od Makonda. XD
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 15/03/2023 : 14:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Lepe su police zezao sam se malo.
Pinokio nadam se da nisi platio vise od 750 dinara koliko je kostao na rasprodaji pri kraju svoje karijere u ducanima..

Nego lepo videti ovakvu kolekciju.
Kao da si je juce poceo da sakupljas a ipak fina. Mnogi od nas bi skoro pa voleli..
krenuti ovako kao ti mada je za vecinu vec prekasno.

Tesko proceniti da li si povratnik stripu ili ne? Alan Ford i ona Zagor debeljuca te malo otkrivaju ipak?

Under construction.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 15/03/2023 : 14:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
@mladeNS
Sjajna polica, sve probrano. Parker, i Agent Straha su vrhunski, hrbati sjajni, plus tu i Brodeck i Eternaut.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/03/2023 : 14:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sjajan odabir stripova,mada primećujem da su uglavnom sveži naslovi.

Jedan si od retkih koji ima Čuvare a ne Nadzirače,kako ti se čini prevod u njima?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 15/03/2023 : 14:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Kako se tebi Anto cini Agent Straha?
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
323 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 15/03/2023 : 14:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sjajan odabir stripova,mada primećujem da su uglavnom sveži naslovi.

Jedan si od retkih koji ima Čuvare a ne Nadzirače,kako ti se čini prevod u njima?



Da, sve je novije, pre nekih 2 i po godine sam ponovo odlucio da napravim neku kolekciju zato je sve svezije.

Meni je skroz pristojno uradjen prevod, navikao sam se da citam na HR, a iskreno nakon sto sam uzeo CK Vendetu kojoj su otpadale stranice u startu sam prestao sa kupovinom njihovih izdanja.

Vendetu sam uzeo u 30th anniversary izdanju, jer je to za mene mozda najomiljenije delo koje moze da se cita iskljucivo na jeziku na kojem je napisano. Razmisljam ponekad da i Watchmen uzmem u absolute izdanju ali stalno nesto novo naidje pa nije doslo na red da se ozbiljno razmotri.
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
323 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 15/03/2023 : 15:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Lepe su police zezao sam se malo.
Pinokio nadam se da nisi platio vise od 750 dinara koliko je kostao na rasprodaji pri kraju svoje karijere u ducanima..

Nego lepo videti ovakvu kolekciju.
Kao da si je juce poceo da sakupljas a ipak fina. Mnogi od nas bi skoro pa voleli..
krenuti ovako kao ti mada je za vecinu vec prekasno.

Tesko proceniti da li si povratnik stripu ili ne? Alan Ford i ona Zagor debeljuca te malo otkrivaju ipak?



Hahhahaha, a sta znam svi uzimaju bele Billy, ove su mozda 60e pa mi je ok cena i jedina boja koja mi odgovara ostatku stana.
Pinokio je bio, slagacu te, mislim 1800. Ali nema ga cesto ni na oglasu, a bio je ocuvan i u NS 10min setnje od mene pa sam uzeo da ne promakne.

Da, ja sam 75to, i kao dete sam imao more raznih naslova, mada Marti mi je bio najveca ljubav i prvi naslov koji je rasplamsao interesovanje. Alan Ford mi je pola detinjstva i letovanja i odlazaka kod babe i dede obelezio. Zagora sam kupio jer me veze secanje na dan kada mi je keva donela Prokleto Blago, pa to je bilo narodno veselje. Format, boja... ma... sreca. Voleo sam jako Horore i Gigante pa sam i to kupovao. Male Marvele, Konane pisane, Eks, Asterix, Umpah... Nije bilo nekog izvoljevanja bas sam imao sirok spektar da sve i sto vise procitam.
Keva kad krene sa posla kupi sta vidi novo pa donese. Kasnije kad su krenule Biblioteka Nostalgija i ostala tvrdokoricena izdanja, to su bili prvi naslovi koji lice na ovo danas.
Nazalost usled svega sto se izdesavalo onih crnih godina nista od toga vise ne postoji, a ja dugo nisam pomislio da nesto skupim i zadrzim vec sam uglavnom kupovao, prodavao, menjao i nisam nista zadrzavao kod sebe. Pre nekih dve i po tri godine upalila se lampica i ponovo poceo opet.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/03/2023 : 15:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Kako se tebi Anto cini Agent Straha?


reći ću ti kad dođe na red - verujem da će mi biti pun pogodak.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 15/03/2023 : 17:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladeNS
Da, ja sam 75to


Uh pa ti si skoro isto star kao ja i Anto
ne daj se i uzivaj! Imao si bolji ukus sto se tice stripova od mene vec u mladosti...
ja sam citao samo pz, zs/lms i nesto od diznija tada..

E da ako naletis na Zlu berbu od BK uzmi vredno je ako nista drugo zbog naslovnice.

Under construction.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 16/03/2023 : 06:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladeNS

Da, sve je novije, pre nekih 2 i po godine sam ponovo odlucio da napravim neku kolekciju zato je sve svezije.


Flaša Gordona si sačuvao odranije ili si ga ponovo nabavio? Imaš samo ovu prvu knjigu?


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
323 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 16/03/2023 : 13:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by mladeNS

Da, sve je novije, pre nekih 2 i po godine sam ponovo odlucio da napravim neku kolekciju zato je sve svezije.


Flaša Gordona si sačuvao odranije ili si ga ponovo nabavio? Imaš samo ovu prvu knjigu?





Nabavio sam ponovo prosle godine. Naisao na oglasu za 3000 dinara sva tri. Fino ocuvani.



Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/03/2023 : 13:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kad sam video da ce CK da batali Flasa i ja sam ovo nabavio. Vrhunska izdanja i jos udar nostalgije.
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
446 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 16/03/2023 : 14:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
Ovo pokriva prve 4 knjige CK. Knjige 5 i 6 CK su nove na nasem trzistu.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/03/2023 : 14:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Znam, samo birajuci nezavrseno jedno i nezavrseno drugo pre cu ovo. Em je lepse C/B, em su lepse ove knjige, em starije i em nostalgija.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/03/2023 : 15:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Mladenova kolekcija mi se jako sviđa jer je baš taman po velični, volio bi da je i moja tolika. ;)

Posebno sam ljubomoran na tog FG od Dečjih, to sam pročitao bezbroj puta iz knjižnice kada sam bio klinac. Sada imam Titanovo izdanje identičnog formata, ali obimnije i u (IMHO baš lošoj originalnoj) boji.

Gledam hrbat...kako to da piše Alex Raymond, bez transkripcije (ili kako se to već zove)?

A Wolfman ubio sa svojojm na drugu stranu, tako da je svaka dojajačka na svoj način.
Meni se najsviđa Adam West Metnem figurica, obožavao sam tu seriju kao klinac.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 16/03/2023 15:41:28
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 21/03/2023 : 13:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Stigla i fotelja, stolići i lampa. To je to zasad





Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13359 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 21/03/2023 : 13:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Jes da više volim male kolekcije ali ova Wolfmanova je za svaku pohvalu
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 21/03/2023 : 13:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Koliko mesta za prosirenje kolekcije ima jos? :)

Koje knjige su one sarene iznad Ken Parkera?

Under construction.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 21/03/2023 : 13:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Koliko mesta za prosirenje kolekcije ima jos? :)

Koje knjige su one sarene iznad Ken Parkera?



Hah, ova soba je sad više-manje popunjena.

Iznad Kena je Crepax od Fante:
https://www.fantagraphics.com/collections/the-complete-crepax
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/03/2023 : 13:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Neka ga netko zaustavi!
Sramota me sad gledati moju kolekciju

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/03/2023 : 13:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Napravio si kutak za svaku pohvalu. Bravo! Ja volim malo topliju atmosferu ali ovo je za shooterstock kako izgleda, svaka cast!
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1237 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 21/03/2023 : 13:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Prekrasno, a koji lipi kutak...
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
323 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 21/03/2023 : 13:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Isuse. Sta vise pozeleti... Nemam reci. Prelepo.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/03/2023 : 14:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
To je to
Sad pocni prodavati ulaznice :)
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/03/2023 : 14:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Bolje od bilo koje striparnice. Fantazija.
Go to Top of Page
Page: of 237 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000