forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Voajeri!!!! Ovamo!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 238

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 07/12/2011 : 17:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
crni mamlaze.....pare ti ocigledno nisu problem...deder potrosi malo na jednu lepu policu i poredjaj to bogatstvo kako treba :) ne mora revije i svescice...al bar strip albumi da stoje kolko tolko u nekom redu. Ovako kad vidim kako stoje pre mi lichi na police nekog preprodavca nego ljubitelja stripova....bez ljutnje...(mada sma ja jos gori...moji su po kutijama...nemam fizicki gde da stavim police :( )

inace, mislio sam za sebe da sam odavno prestao da kupujem po nekim kriterijumima....vec da gomilam i nepromisljeno kupujem sve redom (kad je domace trziste u pitanju)....al vidim da ima i gorih od mene :)
Kontam da bih i ja sa duplo vecom platom (tipa prosecna plata u sloveniji il nesto jacha od proseka u hrvatskoj :) )verovatno ispratio sve sto izlazi na ovim prostorima...doslovce..jbg..kad je izdavastvo obima tog kog je....
btw koliko ti je godina ?

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.

Edited by - austin on 07/12/2011 17:48:03
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 07/12/2011 : 17:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
svi su procitani bar jednom, a dobar dio i par puta. tj. nekih 50 komada jos nisam stigao ali to su vecinom od libellusa koje sam citao ili u originalu ili u zs/ lms izdanjima. problem je i u tome sto mi je prvi hobi filatelija pa nemam bas ni vremena ni para da procitam tj. pokupujem cijelu kolekciju stripova koja je izasla u jugi tj. zemljama prije i poslije sfrj.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 07/12/2011 : 17:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjelt

quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by andjelt


@mamlaz
ko ti je rekao da drzis stripove jedno na drugo poredjane i jos u tolikim stupcima ... i u kesama ... da sam ja neka vlast, odmah bi ti oduzeo to ...


rekoh da je prostor problem:( inace na slikama se ne vidi ali stripovi su poredani u dva reda. iza ovih koji se vide je jos jedan red poredan.



zezam se bre druze, sta ti je ... ne zameri


ma znam da se zezas ali i meni je muka kada ih vidim ovako natrpane. valjda nece neki potres to sve srusiti:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 07/12/2011 : 17:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by austin

crni mamlaze.....pare ti ocigledno nisu problem...deder potrosi malo na jednu lepu policu i poredjaj to bogatstvo kako treba :) ne mora revije i svescice...al bar strip albumi da stoje kolko tolko u nekom redu. Ovako kad vidim kako stoje pre mi lichi na police nekog preprodavca nego ljubitelja stripova....bez ljutnje...(mada sma ja jos gori...moji su po kutijama...nemam fizicki gde da stavim police :( )


ma nemam gdje staviti police:( zid je oblozen stiroporom i do 1,5 metara drvetom pa ne mogu postavit police:( ne zelis vidjeti kako izgleda soba sa filatelijom i knjigama i stvarima vezanim uz posao:(

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 07/12/2011 : 17:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

svi su procitani bar jednom, a dobar dio i par puta. tj. nekih 50 komada jos nisam stigao ali to su vecinom od libellusa koje sam citao ili u originalu ili u zs/ lms izdanjima. problem je i u tome sto mi je prvi hobi filatelija pa nemam bas ni vremena ni para da procitam tj. pokupujem cijelu kolekciju stripova koja je izasla u jugi tj. zemljama prije i poslije sfrj.



lol, nemas para :P pa pobrojao si u svojoj kolekciji 95% sveg izdavastva na ovim prostorima...kad su strip albumi u pitanju.znam koliko sam ja para spucao u stripove....a ti ih imas jos vishe :) veruj mi da su te cifre misaona imenica vecini na ovim prostorima....ili jednostavno imaju prece/neophodnije stvari od stripova

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.

Edited by - austin on 07/12/2011 17:51:36
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 07/12/2011 : 17:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by austin

crni mamlaze.....pare ti ocigledno nisu problem...deder potrosi malo na jednu lepu policu i poredjaj to bogatstvo kako treba :) ne mora revije i svescice...al bar strip albumi da stoje kolko tolko u nekom redu. Ovako kad vidim kako stoje pre mi lichi na police nekog preprodavca nego ljubitelja stripova....bez ljutnje...(mada sma ja jos gori...moji su po kutijama...nemam fizicki gde da stavim police :( )

inace, mislio sam za sebe da sam odavno prestao da kupujem po nekim kriterijumima....vec da gomilam i nepromisljeno kupujem sve redom (kad je domace trziste u pitanju)....al vidim da ima i gorih od mene :)
Kontam da bih i ja sa duplo vecom platom (tipa prosecna plata u sloveniji il nesto jacha od proseka u hrvatskoj :) )verovatno ispratio sve sto izlazi na ovim
prostorima...doslovce..jbg..kad je izdavastvo obima tog kog je....
btw koliko ti je godina ?


imam 33 godine, za par mjeseci 34. radim posao ( tj. poslove) sa kojima zaradim dosta pa si mogu priustiti ono sto volim. da ne izlazim toliko vani vec bi odavno imao sve izdano na prostorima bivse juge, ali sta mogu kada se jos.osjecam mlad:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 07/12/2011 : 17:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Mamlaze, kapa dole za kolekciju!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 07/12/2011 : 18:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Solid Snake

quote:
Originally posted by austin

....apsolutno je nemoguce da su citali belgijski, francuski, juznoamericki, americki, japanski strip i da im se posle svega toga i dalje najvise i jedino svidja boneli. Apsolutno nemoguce....ili su stvarno , ali stvarno glupi i ograniceni, pa nek se sad vredja ko hoce.


Svako ima pravo da mu se svigja sta god hoce,a ko tebi daje pravo da vregjas preko pola foruma???Dobro da je moja kolekcija "samo" 95 % Bonelli.Ima 5 % nade za mene,jel tako???

Pazi jebote,mi Bonellievci smo glupi i ogranceni.A ti jer citas japanski strip si vrlo pametan.Sta sve nece covjek procitati.



ti nisi procitao sta sam ja napisao.....ako si bonelijevac i ne citas nista drugo nisi potpao pod moju grupu ogranicenih i glupih.samo si ogranicen i zivis u neznanju...po sopstvenom izboru
ali ako si procitao Bluberija, Valijanta, Jugurtu, Dzeremaju, Rip Kirbija, Fantoma,Tarzana, Asterixa, Gastona, Spirita, Srebrnog letaca, Konana, Nadzirache, Daredevila, Torpeda, Korto Maltezea, Alacka Sinera, Bleksada, Nosene Vetrom.....mogu ovako do sutra, nisam ni pomenuo novije stripove iz zadnjih 15-ak godina...... i tvrdis da je boneli bolji od svega toga....onda nisi glup....nego si sega mega glup....i nema pokrica u devizi da se svakom svidja drugaciji strip i da svako ima slobodu da odredi sta valja.
Da svaka budala mozhe da definishe sta su granice dobrog ukusa, sta je kvalitet itd...na sta bi to licilo....(i ovako danas u umetnosti ima previshe trasha)

i da....zaboravih....kapa dole za mamlazovu kolekciju.....mada vishe gotivim manej kolekcije sa probranim naslovima (kakvima ni moja ne pripada nazalost)...bolje se vidi kakav je ukus vlasnika nego ovako kad je sve na gomilu....

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.

Edited by - austin on 07/12/2011 18:09:45
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 07/12/2011 : 18:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
hehe moj ukus se odredjuje prema knjigama koje citam, a ne prema stripovima:)

Mrzim mrznju!

Edited by - mamlaz on 07/12/2011 18:49:35
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 07/12/2011 : 18:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
inace prema ukusu u stripovima najvise pripadam francusko/belgijskoj skoli

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/12/2011 : 19:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
K'o magacin sunce ti.. Ja bih to sve odavno imao popisano u Excellu i slozeno sve po brojevima, edicijama itd..
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 07/12/2011 : 19:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

K'o magacin sunce ti.. Ja bih to sve odavno imao popisano u Excellu i slozeno sve po brojevima, edicijama itd..


imam i ja sve u ekscelu:) a sada sam se jos navukao na albume sa slicicama:( bem ti ovu kolekcionarsku bolest:(

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/12/2011 : 19:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ne seri.. Sta imas sve da menjamo.. sawitch@gmail.com

javljaj spiskove..
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 07/12/2011 : 19:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

svi su procitani bar jednom, a dobar dio i par puta. tj. nekih 50 komada jos nisam stigao ali to su vecinom od libellusa koje sam citao ili u originalu ili u zs/ lms izdanjima. problem je i u tome sto mi je prvi hobi filatelija pa nemam bas ni vremena ni para da procitam tj. pokupujem cijelu kolekciju stripova koja je izasla u jugi tj. zemljama prije i poslije sfrj.



Auuu , pa što ne reče , a nemamo ( čini mi se ) još topic o filateliji.
Ajde da ga otvorimo , pa da se prebrojimo. Istina , moja kolekcija je u haosu , ali smatram se ( nekim )filatelistom .

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 07/12/2011 : 19:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
ima topika:) ja ih otvaram svake dvije godine:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1694 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 07/12/2011 : 20:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Mamlaze care! Najoriginalniji način za čuvanje/ređanje stripova! Skoro kao:

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/12/2011 : 20:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Mamlaze svaka ti dala

Bok, kako si.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/12/2011 : 20:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
mamlaze, tvoji problemi s prostorom za stripove su nestali... u mom stanu ima mjesta kolko hoćeš



There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 07/12/2011 : 20:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Cemu ovolika rasprava. Bonelli ko Bonelli, on ima cilj, ima ciljnu grupu, ima svoje kvalitete, meni je cestit Tex u 3 dela mnogo veci uzitak nego sve Cortove avanture, pa sta.

Problem nastaje kada fanovi dignu svoj pulp hobby u visoke literarne vode, pa onda dodje do backlasha onih drugih i tako udjemo u elitisticka prepucavanja kakva se ovde vode.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/12/2011 : 20:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Cemu ovolika rasprava. Bonelli ko Bonelli, on ima cilj, ima ciljnu grupu, ima svoje kvalitete, meni je cestit Tex u 3 dela mnogo veci uzitak nego sve Cortove avanture, pa sta.

Problem nastaje kada fanovi dignu svoj pulp hobby u visoke literarne vode, pa onda dodje do backlasha onih drugih i tako udjemo u elitisticka prepucavanja kakva se ovde vode.





Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/12/2011 : 20:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu
meni je cestit Tex u 3 dela mnogo veci uzitak nego sve Cortove avanture, pa sta.




There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 07/12/2011 20:48:50
Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 07/12/2011 : 20:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Cemu ovolika rasprava. Bonelli ko Bonelli, on ima cilj, ima ciljnu grupu, ima svoje kvalitete, meni je cestit Tex u 3 dela mnogo veci uzitak nego sve Cortove avanture, pa sta.



Jbg, sasvim razumljivo za nekog ko zhivi u Vrcinu :P

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18727 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/12/2011 : 20:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
živio Vrcin!
Corto je jedan od najgorih stripova ikad napisanih,pročitanih i nacrtanih...
Najgori Tex je savršenstvo za Cortove priče.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 07/12/2011 : 21:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Tako sam i ja pisao eseje tipa "zašto je "Balada o slanom moru" prepotentno, nelogično đubre"... Uf, da mi se vratiti kroz vrijeme. :O

Recimo, samo crtački, Korto je superioran nad bilo kojim stripom iz Boneli produkcije. Kod najboljeg tamošnjeg crtača, sjajnog Anđela Stana, vidljiv je veliki Pratov uticaj (naročito vidjeti - "Misterij Venecije", sto trećeg LU Dilana, ako me pamćenje ne vara). E sad, nema potrebe da se napadamo zbog različitih stavova, ali ne vidim nikakvu logiku u vašima. Kada Teks postigne deseti djelić tačnosti i razumijevanja jedne fascinantne istorijske situacije kao, da vidimo, Kortova "Zlatna kuća Samarkanda", pričaćemo. :)

Edited by - Mhejl on 07/12/2011 21:04:42
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 07/12/2011 : 21:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

živio Vrcin!
Corto je jedan od najgorih stripova ikad napisanih,pročitanih i nacrtanih...
Najgori Tex je savršenstvo za Cortove priče.


????

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page
Page: of 238 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000