forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Zeljko Pahek - Astro-idjani (System comics)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 15/10/2007 : 00:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Ovo je S-U-P-E-R!
Nisam se puno nadao, nekako mi taj zgusnuti crtez nikad nije ulivao previse nade u nesto citljivo, ali sam se iskreno odusevio! Monty Python humor, i to sve vreme, bas sam se slatko ismejao. Kad je pocelo sa prvom salom, pomislio sam da ce da smori sa nekim polusmesnim "da je Pera otisao pravo u policiju" forama, ali vec sledeca mi je bila strava, i tako do kraja.
Crtez mi je savrsen, mada bi bilo cisto savrsenstvo da je u boji.
Bravo za staru kajlu!
E sad jedno pitanjce-pored ovog albuma System comics-a, sta jos postoji od Astro-idjana? Shvatio sam da je ovo nesto sto je Pahek jos pre radio, ali ne znam da li je ovo neko reizdanje starih prica, ili nesto sasvim novo? Eto i jedine zamerke, mogla je da se ubaci neka pricica koja bi ovo objasnila kao i biografija Paheka.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 15/10/2007 : 00:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
staro
iz 80-tih
dosta opičeno

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/10/2007 : 22:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam Moby Dick, nisam se oduševio...
Crtež nije najbolji što sam vidio, ali sasvim lijepo i solidno. Ona druga strana stripa za koju je bio zadužen Pecau (ili kako već) me razočarala.

Pitam se da li bi mi se Astroiđani svidjeli...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 15/10/2007 : 22:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
moby dick je goli dick u odnosu na astroidjane! : )
beliluce, system comics je sad za salon stripa u bg-u objavio i album 'skrapulonska bebica'. jednako genijalan kao i 'astroidjani'. dapace, glavni likovi su neki od njih ali godinama ranije. pahekove (fantasticne) stripove mozes naci u yu stripu, stripoteci, spunk novostima, nasem stripu, ilustracije u politikinom zabavniku i na naslovnicama sf knjiga (vodic kroz galaksiju za autostopere!!!) iz osamdesetih. iskreno, cudi me da neznas za njega. al nema veze, nije kasno, a ja ti mogu samo zavidjet na gustu prvog susreta sa njegovim stripovima!!! : )
e, da... ovo si mogo i sam nac, al da ne lutas...
http://lambiek.net/artists/p/pahek-zeljko.htm
http://www.upps.org.yu/index.php?option=com_content&task=view&id=482&Itemid=2

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 16/10/2007 : 00:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Cuo sam i ranije za Paheka, cak smo zajedno bili na jednom zanimljivom putu, ali sam uvek nailazio na Badiju kukavicu a to me nesto nije privlacilo. Ovo sam uzeo kao novo izdanje, upravo tu Skrapulonsku bebicu, i totalno me odusevilo.
Obi-wan, stvarno mislim da bi ti se ovo svidelo.
Nemam zivaca za strip revije, volim strip albume gde mi je sve skupljeno na jednom mestu. Sacekacu da SC izbaci jos jedan ovakav dragulj.
A kako ide prica Astroidjana? Jel ova bebica nesto prvo, poslednje, gde se uklapa u citavu pricu?

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/10/2007 : 08:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Stvarno korisne informacije, nabavljam sigurno. Sa stripovima sam se "ozbiljno" zarazio tek prije neke 2-3 godine tako da mi je puno toga potpuno novo...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 16/10/2007 : 09:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Ista situacija i ovde. Ja sam stripove uvek voleo, ali sam poceo da ih skupljam pre 3-4 godine, tako da jedino sto znam od tih strip-cinjenica je da volim da citam stripove.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/10/2007 : 18:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Pahek... eeeee...

Onako, kroz maglu... Astroiđani su serijalizirani kroz YU strip a zatim kompletna epizoda ponovljena u formi albuma u (pod)reviji YU sripa "Profil" u broju 5 ( 46 strana, c/b, meki uvez ). Za sve koji su ( kao i ja ) ostali razočarani sa dva objavljena albuma od strane Bookglobea samo savjet, bez predrasuda kupite Astroiđane jer je to jedan od najboljih radova autora ex YU kroz osamdesete. Genijalni, morbidni, crni humor. Vrhunski, maštovit crtež... sve za preporuku. Za razliku od Moby Dicka, gdje se Pahek nije najbolje snaša u realističnim likovima ( uzgred, svemirske brodove crta ge-ni-ja-lno ), Astroiđani su rađeni u karkaturalnom stilu ( ili kako to već nazvati ) što Paheku leži do boli... Preporuka sa velikim P!!!!

SKRAPULONSKA BEBICA je u stvari drugi dio i mislim da je upravo ovaj album System izbacija za sajam. Uglavnom i ova epizoda je serijalizirana kroz Yu strip. Nema greške, i ovaj album je vrhunski, iako mi još uvik nije jasno koji je tebe oduševija, Oživljeni metuzalemen ili Bebica?

Kratke priče objavljene su, pored YU stripa, i u Stripoteci, Naš Stripu, Spunk novostima. System mu je objavio u Badija, a za Legiju nepromočivih nisan siguran.

Sjećam se i gomile njegovih ilustracija iz Politikinog zabavnika i naslovnica SF knjiga.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 16/10/2007 : 19:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message  Reply with Quote
Kad sam davnih osamdesetih prvi put vidio ovaj strip u YU stripu mislio sam da je riječ o dvoje junaka pod imenom Astro i Đani :)

Onima koji nisu čitali svakako preporučujem da to učine što prije!
Go to Top of Page

Q STRIP
Starting Member

79 Posts

Member since 12/04/2007

Posted - 16/10/2007 : 19:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Q STRIP's Homepage  Send Q STRIP a Private Message  Reply with Quote
> a za Legiju nepromočivih nisan siguran.

PP Komerc.

{Q}

Q STRIP BLOG: http://qstrip.blog.hr
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 16/10/2007 : 19:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
Nepromocivi su izlazili i u Heavy Metalu. Dok je na nesto jos i slicio (HM, ne Pahek :)).

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/10/2007 : 19:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ma da, HM ali i objavljivan je Pahek i na svim relevantnim europskim tržištima, recimo Španjolska ( Zona 84 ), Francuska i Belgija a koliko se sjećam i SAF je plasira jedan album u Nizozemsku i Njemačku, mislim i Ameriku. Pahek je definitivno top autor, nema dileme.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 16/10/2007 : 20:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Blek Stena

Kad sam davnih osamdesetih prvi put vidio ovaj strip u YU stripu mislio sam da je riječ o dvoje junaka pod imenom Astro i Đani :)



Ja isto!!!
Sjećam se da sam dobrano ćeškao po glavi dok sam po nekoliko puta
vrtio strip tražeći tu dvojicu :))
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 16/10/2007 : 21:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Pahek ima odlicanu atmosferu,prvi put sam ga citao u Spunk-u,Legija nepromocivih.Strip je jedan od prvih koje sam citao i jos uvek me odusevljava prikazivanje slabosti coveka koji i pored tehnologije ostaje na stepenu intelektualnog razvoja curke(da mi oprosti ptica).Nisam citao Skrapulonsku bebicu pa se nadam da je na istom nivou.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 16/10/2007 : 21:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Kao i Astroidjani.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 16/10/2007 : 21:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Hehe, meni se slicna situacija desila sa "Variolom verom". U jednom trenutku sam pitao majku "Ko je ta Vera?"

A album o kome pricam je "Skrapulonska bebica", i u jednom trenutku se i pominje nesto sto ukazuje da je to nastavak necega. Odnosno, vise kao povezanost sa nekom drugom pricom, album moze da se cita kao nezavisna celina.
Znaci postoji jos jedan album... Pa dobro, u potragu!!!

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/10/2007 : 23:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
http://www.systemcomics.com/pahek-biografija.htm

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

acika
Junior Member



Trinidad and Tobago
381 Posts

Member since 04/02/2004

Posted - 20/10/2007 : 01:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit acika's Homepage  Send acika a Private Message  Reply with Quote
samo sam jednom citao Paheka u zivotu,jedan suputnik u vlaku je imao njegov strip,a ja uzeo da procitam na putu za Skopju..prica je koliko se sjecam bila o vojnicima smestenim u rovovima u postnuklearnom ratu..komedija do bola,kao i crtez..ljubav na prv pogled..od tada se nadam da cu sakupit sve sto je izdao ovaj genije,ali nikako da stignem..:(

www.stripovimk.tk
"more je suvise slano,zasecirimo ga" GRUNF
Go to Top of Page

klonko i ostali
Starting Member

61 Posts

Member since 07/09/2006

Posted - 20/10/2007 : 14:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send klonko i ostali a Private Message  Reply with Quote
Stvarno genije i crtački i scenaristički. Zašto sad radi "slikovnice" po tuđim, navodno slabim scenarijima?! Fali mi stari Pahek, i Goran Delić i Janjetov iz faze "Panasonika" i svi ti stripovi koje su sami i pisali. Kakvi divni i zabavni stripovi! To je valjda taj odljev mozgova
Go to Top of Page

acika
Junior Member



Trinidad and Tobago
381 Posts

Member since 04/02/2004

Posted - 20/10/2007 : 16:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit acika's Homepage  Send acika a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by klonko i ostali

Stvarno genije i crtački i scenaristički. Zašto sad radi "slikovnice" po tuđim, navodno slabim scenarijima?! Fali mi stari Pahek, i Goran Delić i Janjetov iz faze "Panasonika" i svi ti stripovi koje su sami i pisali. Kakvi divni i zabavni stripovi! To je valjda taj odljev mozgova


da,ali mozemo ga razumeti potpuno i njega i druge koji rade "tamo daleko"..logicno je to...ko sisa "mozgove" na balkanu..

www.stripovimk.tk
"more je suvise slano,zasecirimo ga" GRUNF
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6571 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 21/10/2007 : 04:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Jesu li Astro-iđani kolorisan album?
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 21/10/2007 : 09:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Jesu li Astro-iđani kolorisan album?


Pa delimicno-prvih par strana jeste,ostalo je c/b.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 15/01/2008 : 08:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
I ja sam se lepo proveo citajuci Bebicu pre neki dan. Crtez je odlican iako na pocetku mozda odbija zbog, ko sto rece beliluk, "gustine". Jeli ovo stvarno crtano '83? Pitam se kolkio li se njegov crtez razvio do danas. Sto se price tice, komicna jeste, urnebesna nije i nekako me bas ona podseca na osamdesete, pogotovo onaj Haralampije sa kartama :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/01/2008 : 16:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Imam dojam da su početne stranice (u boji) crtane nedavno...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 15/01/2008 : 16:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ubij me, al' mislim da mi je netko od crtača reka kako se Pahek već duže vrime pokušava nakaniti na koloriranje, pa da je počeja i onda odusta. Da, kolor ( taj dio ) je novi a u originalu je predviđeno i objavljeno kao crno-bilo.
I u takvoj verziji je nenadjebivo ( ćao Mladene ) jer bi boja ugušila ionako "gust" crtež a ovo su albumi koji definitivno zahtjevaju pomno gledanje drugog plana i čitanje teksta u istom.

Remek-djelo!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 17/01/2008 : 09:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Ćao Renky!!!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000