forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: El Nino
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

axle munshine
Senior Member



Serbia
2312 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 21/05/2009 : 22:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
El Nino mozda nije scenaristicki i crtacki masterpiece ali je ovo Fibrino izdanje sto bi neki rekli jebitacno...dizajnerski i tehnicki savrseno izdanje,pravi primer integralnog izdanja...takva su uostalom i sva Fibrina izdanja i to je cinjenica koju niko ne moze da ospori...licno meni,mozda jedina zamerka,ako to moze da bude,su te mat korice koje se forsiraju...kod nekih knjiga(Alvar,Spageti,Che) odlicno izgledaju,ali kod nekih izdanje gubi sjaj svoje prekrasne naslovne.Pravi primer je Autocesta sunca...Ista stvar je i sa Bookglobe integralima...ali,to je samo moj licni stav i ne zelim da se oko toga stvara polemika...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/05/2009 : 22:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Meni su sjajne korice kič i sigurno ih neću koristiti. A čak i da nije tako, neke su edicije započete s mat koricama i takve će ostati, nema mijenjanja parametara usred edicije.

Trouble will find me
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2312 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 21/05/2009 : 23:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Meni su sjajne korice kič i sigurno ih neću koristiti. A čak i da nije tako, neke su edicije započete s mat koricama i takve će ostati, nema mijenjanja parametara usred edicije.



Rekao sam da ne zelim polemiku.Ne slazem se oko toga sto si rekao i to je to.Inace se slazem da zapocete edicije treba da ostanu tehnicki kakve jesu,to stoji...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/05/2009 : 00:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Meni su sjajne korice kič i sigurno ih neću koristiti. A čak i da nije tako, neke su edicije započete s mat koricama i takve će ostati, nema mijenjanja parametara usred edicije.


a sjajni papir nije kič?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 22/05/2009 : 01:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by darth-vader
na kraju mi ispada da je ovo (po meni) uvjerljivo najlošije Fibrino izdanje.
Ne mogu se oteti dojmu da ovo nikad nebi ugledalo svjetlo dana pod okriljem Fibre da ne crta naše gore list.

jednostavno mi nije leglo


Ma sve 5, nije ti leglo i ok. Ne moze sve svima leci:) Ali varas se da ne bi ugledalo svjetlo dana da nije naš crtač. Ja ne biram stripove po tom kriteriju. Procitao sam prva dva i po albuma na engleskom, svidjela su mi se i to je bilo to. Jasno da se po intenzitetu i emocijama ne moze mjeriti s npr. Svagdanjom borbom, ali u svom zanru pustolovnog stripa, ja te uvjeravam da je El Nino među najkvalitetnijim stripovima ove dekade.



sva sreća pa me pustolovni strip onda i ne zanima previše :D

Nekako sam izgorio u najavama.
Svi su ovdje padali u nesvjest u opisima pa sam mislio da će me se dojmiti.
Nema veze, ima stripova za dojam :D
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/05/2009 : 06:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Markos

Meni su sjajne korice kič i sigurno ih neću koristiti. A čak i da nije tako, neke su edicije započete s mat koricama i takve će ostati, nema mijenjanja parametara usred edicije.


a sjajni papir nije kič?


Sjajni sjajni, da. Ali mat sjajni ne:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/05/2009 : 06:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader
sva sreća pa me pustolovni strip onda i ne zanima previše :D

Nekako sam izgorio u najavama.
Svi su ovdje padali u nesvjest u opisima pa sam mislio da će me se dojmiti.
Nema veze, ima stripova za dojam :D


A ne zanima ni mene toliko, ali dobar strip je dobar strip... ne volim svrstavati stvari u ladice. U svakom zanru i skoli ima dobrih stripova, ne treba biti iskljuciv. Tako da je svakako dobro sto si mu dao šansu. S druge strane, pohvale su mač sa dvije oštrice, bitno je i tko ih daje, treba poznavati ukus kritičara da bi mogao procijeniti koliko ti njegova kritika pomaže. I opet, najbolje da se covjek uvjeri sam - zato ja i stavljam tako velike previewe. Evo vam, pa vidite sami sviđa li vam se ili ne, pustite kritike i pohvale. Mislim da je to najpošteniji odnos prema čitateljima i na tome sam inzistirao od prvog dana. Drago mi je kad vidim da je to sad postao standard.

Trouble will find me
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2312 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 22/05/2009 : 17:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Markos

Meni su sjajne korice kič i sigurno ih neću koristiti. A čak i da nije tako, neke su edicije započete s mat koricama i takve će ostati, nema mijenjanja parametara usred edicije.


a sjajni papir nije kič?


Sjajni sjajni, da. Ali mat sjajni ne:)



Mda,nije nego...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 02/06/2009 : 12:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da ni u jednom trenutku nisam usao u pricu.
Ok za crteze, ali scenario ne drzi.
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 13/06/2009 : 15:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
evo u vecernjaku intervju s borom pavlovicem

http://www.vecernji.hr/showbiz/kultura/3307288/index.do
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/06/2009 : 16:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
samo olovka za novi strip?hoće li onda ići direktno boja ili će ga tuširati netko drugi?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 13/06/2009 : 16:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Sjajni sjajni, da. Ali mat sjajni ne:)

Moram da priznam da, dok se lepoti Fibrinih izdanja generalno ne mogu dovoljno nadiviti, i ja bih preferirao da idu na recimo onom papiru na kojem su shtampana Braca Shpageti. To jeste bash onako nitpick, ali kad se vec povela konverzacija evo i ja da se ubacim. :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/06/2009 : 16:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

samo olovka za novi strip?hoće li onda ići direktno boja ili će ga tuširati netko drugi?


Direktno boja!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/06/2009 : 16:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

quote:
Originally posted by Markos

Sjajni sjajni, da. Ali mat sjajni ne:)

Moram da priznam da, dok se lepoti Fibrinih izdanja generalno ne mogu dovoljno nadiviti, i ja bih preferirao da idu na recimo onom papiru na kojem su shtampana Braca Shpageti. To jeste bash onako nitpick, ali kad se vec povela konverzacija evo i ja da se ubacim. :)


Nista od toga, zao mi je. Samo u iznimnim slučajevima. Kolorni stripovi uglavnom izgledaju shitty na takvom papiru, a crno-bijeli kako kad. Za neke paše, za neke ne. Npr. autocesta sunca ili lucin pogreb sigurno ne bi izgledale onako lijepo na nemasnom papiru.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/06/2009 : 16:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
grrrrr

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/06/2009 : 17:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A šta da ti kažem? Ako ti se ne sviđa, nemoj kupit. Meni se sviđa ovako i sigurno ću prije udovoljiti sebi, nego drugima, makar me to koštalo prodaje.

Trouble will find me
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
586 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 14/06/2009 : 00:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Slazem se za autocestu sunca i izbor papira.
A isto tako se slazem i za Spagetije.
Da je u oba slucaja upotrebljen isti papir ne bi valjalo.
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 28/09/2009 : 10:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Prvih 5 albuma cine jedan ciklus, zaokruzenu pricu. Sad izlazi sesti album, s kojom pocinje nova prica, ali ce ici u dva dijela samo.



Bas sam to htio pitati,pošto vidim da u najavi za zimu izlazi El Nino 2.
I bolje da ciklus zavrsava kako zavrsava,jer nebi bilo smisla produžavati nešto što od početka ne može imati dobar kraj.
Sad kada znam da se nastavci ne vežu za ovu ispričanu priču,odmah mi je lakše,jer svaki nastavak bi bio suvišan.

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/03/2010 : 16:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ovo je cudo izlazilo od 2002-2006
po jedan album svake godine
kako itko moze pratiti strip/odrzati zanimanje za nešto što izlazi 5 godina?!

integrali, ljubim onog tko vas je izmislio :)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/03/2010 : 16:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ovo je cudo izlazilo od 2002-2006
po jedan album svake godine
kako itko moze pratiti strip/odrzati zanimanje za nešto što izlazi 5 godina?!




vecina prica u integralima ima upravo taj visegodisnji ritam izlazenja.
Nasi kasne,manija "integral" je tek nedavno krenula, pa se objavljuju vecinom stvari koje npr. u Francuskoj izlaze vec 10 godina i koje su kompletirane...
Ima cak stvari gdje se nastavci cekaju po 3 ili 5 godina, ili u slucaju "Putnici vjetrom", vise od 20.

Edited by - King Warrior on 03/03/2010 16:41:40
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 06/03/2010 : 20:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Meni forma integrala jako paše. Ne volim čekati nastavke do u besvjest kao npr. odlični serijal Srce Bitaka ili Taras Buljba koje izdaje Algoritam. Draže bi mi bilo da nisam ni znao da postoje nego da ih ovako na kapaljku dobijam. Bone mi sad također pada na pamet kao primjer, no on mi je bio toliko dobar da kad gd sam naišao na narednu knjigu pročitao sam i sve ostale. Tako sam br. 1 pročitao 9x br. 2 8x i td. do broja 9 kojeg sam jednom pročitao.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/05/2010 : 15:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Vidim da se vecini svidja ovaj strip. Nakon 150 strana dosade, skuzio sam da me apsolutno ne zanima sto ce dalje biti i da sam poceo preskakati neke dijelove. Stvarno rijetki fibrin strip koji mi se nije svidio i jedini kojeg valjda nisam procitao do kraja. Crtez je super,kolor mi se ne svidja.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 16/05/2010 : 18:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
usamljeni slučaj koji ništi fibrinu krilaticu "samo dobri stripovi"
crtež i boja toliko sterilni i stereotipni da ni privju nisam uspeo pregledati...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/05/2010 : 18:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

usamljeni slučaj koji ništi fibrinu krilaticu "samo dobri stripovi"
crtež i boja toliko sterilni i stereotipni da ni privju nisam uspeo pregledati...


Pa, meni osobno je dobar, čak jako dobar, tako da se ne slazem da je krilatica poništena.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/05/2010 : 19:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Meni odličan!

Jack the Black.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000