forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Crni dosije...!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 13/11/2007 : 20:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
... izlazi, konačno, sutra.



Te otud:

* inicijalna recenzija:

http://forum.newsarama.com/showthread.php?t=136131

* par stranica za preview:

http://www.ew.com/ew/article/0,,20152452,00.html

* neke ne nužno tačne informacije Richa Johnstona zašto Lige neće biti van Amerike (skrolujte do naslova Blacked up dossier):

http://www.comicbookresources.com/columns/?column=13

Pa da vidimo šta se to kuvalo poslednjih nekoliko godina.


DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Edited by - Djole on 13/11/2007 20:45:53

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/11/2007 : 22:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa pise da ga se moze kupiti preko Amazon.coma. Drugo mi i ne treba:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 13/11/2007 : 22:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
tjaoOOOo, markOoooO - kako si?!:))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 13/11/2007 : 23:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Da, ni meni baš nije jasno kako su zamislili da obustave distribuciju van USA - sve i da Amazona nema, ima E-baya...

Nego: glavni negativac u novoj Ligi?

Bond. James Bond.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 14/11/2007 : 00:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Bas me zanima kako ce izgledati taj 3d deo.
A bese se pricalo i o nekom propratnom disku na kom Mur peva pesme iz 50ih?

U svakom slucaju, zanimljivo...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 14/11/2007 : 02:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Da, ni meni baš nije jasno kako su zamislili da obustave distribuciju van USA - sve i da Amazona nema, ima E-baya...





ma, kao da DC ne računa s time :)
u startu su se ogradili od kršenja autorskih prava i to je to; da stvarno ne žele prodavati van SAD-a već bi se našlo načina kako to (ozbiljnije pokušati) spriječiti (npr. mizerna naklada i slično)

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/11/2007 : 08:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

A bese se pricalo i o nekom propratnom disku na kom Mur peva pesme iz 50ih?


Ploči. Moore je insistirao da bude ploča. Ali pošto ploča ne može da stane u HC običnog formata, a nije bilo ni govora o tome da se sve to baci na CD, onda ce ploča verovatno ići uz Absolute izdanje.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 14/11/2007 : 09:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni znao za ovo ali pošto mi je Liga jako draga,nabavit ću sigurno mada mi nije jasno kako je moguće da James Bond bude negativac:-)).

Slučajnost ili ne,baš sam jučer slistio Moorovog Swamp thinga Vol.1,najviše zbog odličnog Djoletovog teksta na sajtu.Što reći?Napisano je jezivo,baš u stilu Lovecrafta,posebno prva priča Anatomy lesson i zadnje dvije sa majmunolikim demonom .Ali..(opet ali;-))..crtež je jao majko.KOd Swampi-ja još ide jer su ga crtali onako kako ga je stvorio stari dobri Wrightson,ali sve ostalo je odbojno do maksimuma tako da stvarno neznam da li da nastavim ili ne.Možda ako mi uleti nešto povoljno na e-bayu..

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/11/2007 : 09:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Postaje mnogo, mnogo, MNOGO bolje kasnije. The curse, mislim da je u trećem trejdu, je po meni jedna od najboljih stvari koje je Moore ikada napisao.

A mislim da nije problem sa crtežom, nego sa potpuno očajnim koloringom - nadam se da će Swamp thing kad tad biti rekolorisan, kao Sandman i Watchmen.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 14/11/2007 : 09:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Da,i kolor je tu negdje,na granici između katastrofalnog i tragičnog.Volio bih pročitati više od Moora ali što kad tip kao da namjerno surađuje sa crtačima koji su mi odbojni.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/11/2007 : 09:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Pa to je problem i sa ranim Sandmanom - niko nije mislio da će ti stripovi biti uspešni (a naročito toliko uspešni), pa nisu dobijali A list crtače.

Mada, po meni, Sandman više pati od toga u ranim danima nego Swamp thing. Bissette & Totleben su i više nego dobri, ali ne sa onim koloringom.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/11/2007 : 09:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote










I, za kraj:


DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 14/11/2007 : 10:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Super izgleda! Nikad mi neće biti jasno zbog čega se toliko inzistira na boji po svaku cijnu,posebno u američkim stripovima.Npr. 100bullets je za klasu bolji crno-bijelo,iako taj serijal u usporedbi za nekim drugima(npr. ovaj Swamp thing) ima odličan koloring.Isto vrijedi i za npr. Blueberryja-pojedini albumi su unakaženi lošim koloringom.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 14/11/2007 : 10:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
DC je vrlo popularan u Češkoj.

Ova posljednja tabla... to je iz one "Još jedan zeleni svijet".
Obožavam tu epizodu.
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 14/11/2007 : 11:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
meni je color u swamp thingu bas dobar. naprimjer "my blue heaven" je legendarna epizoda i mislim da bi, najblaze moguce receno, samo zadrta osoba to htjela citat u b/w. a i sve ove table mi bolje izgledaju obojane, pogotovo zadnja.
inace kupio sam tpb s prvim epizodama u manga formatu tek tako, da ga imam. drag mi je strip, mala cijena ovo ono... nisam ocekivao nista posebno, zapravo mislio sam da ce mi ga bit tesko citat. a ispalo je prilicno dobro, bas simpatican format.
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1920 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 14/11/2007 : 13:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Da, ni meni baš nije jasno kako su zamislili da obustave distribuciju van USA - sve i da Amazona nema, ima E-baya...

Nego: glavni negativac u novoj Ligi?

Bond. James Bond.



upravo sam narucio pa mislim da to ne šljaka sa distribucijom van usa.

off topic - uzeo sam i DK2 i apsolutno mi nije jasno sto ga ljudi tolko pljuju.meni je ćak vrlo dobar..
Djole..onako cisto me zanima sto ti ne valja u njemu jer se sjecam da si reko da je koma..

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/11/2007 : 14:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Umm, ne... rekao sam da je DK2 Millerov ideološki traktat, a ne strip.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/11/2007 : 15:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Back on topic - dvodelni intervju su Mooreom povodom Black dossier...

http://www.mania.com/56564.html
http://www.mania.com/56632.html


DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 16/11/2007 : 11:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message  Reply with Quote
Hoće li ovo doći u More Comics - u kompletnoj opremi, s naočalama i svime???

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/11/2007 : 13:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Tradicionalno (ali i prilično ekspresno), Jess Nevins je izbacio anotacije za Black dossier.

http://www.shsu.edu/~lib_jjn/dossier.html

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 16/11/2007 : 19:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Djole, jel moze jedan savet off topic:
kojim redosledom je najbolje citati Swamp Thing? I mene je stvarno fascinirao tvoj tekst, ali imam taj problem sa redosledom, pa me zanima da li vredi citati te prve ST-e da bi se uslo u radnju, ili bez problema mogu odmah da se bacim na Moore-a?

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/11/2007 : 19:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Kreni odmah s Mooreom. Ne postoji kraj jedne priče i prelazak u drugu pre toga (nije se pisalo za trejdove u to vreme), tako da treba da pročitaš i ceo Volume 1 i Volume 2 pre Moorea - ili da pređeš odmah na Anatomy lesson.

Ako se ne varam, Moore i sam ima u prvom trejdu predgovor u kome objašnjava šta se desilo pre, i to je sve što treba da se zna.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 16/11/2007 : 20:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole
(nije se pisalo za trejdove u to vreme)



stara dobra vremena...

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 16/11/2007 : 20:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Hvala cika Djole.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/11/2007 : 22:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole











I, za kraj:





Pretpostavljam da većina vas zna da su ove epizode bile objavljene kod nas u Hororu, naravno cb, gde se zaista videlo da ljudi crtaju jako dobro.

Nažalost, nastavak priče sa majmunčetom nikad nije izašao, jer je Horor riknuo.
Razočaran sam što ST nije ni u planovima Belog puta.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/11/2007 : 22:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Zato je Bog smislio US trejdove.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000