forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Tajna povijest 1-7, itd.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/12/2007 : 14:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Došao sam konačno do završetka 1. ciklusa. Albumi su dovoljno zanimljivi da ih se pročita odmah (ako vas zanima alternativna povijesti i tarot), a nisu niti previše dugi da vam oduzmu previše vremena... Serijal koristi široku paletu raznih povijesnih, upitnih i mističnih likova oko čijih se život priča pletu svakojake teorije, isto kao i niz krucijalnih (okultnih?) događaja u svjetskoj povijesti.

Najviše mi je smetalo to što je uzeto previše razmaka između pojedinih vremenskih razdoblja, odnosno između albuma, i to na način da nijedan događaj nije do kraja odrađen pa previše pitanje ostaje visjeti u zraku. Likovi također, oni se mijenjaju kroz epohe i nijednom ne možemo zapravo uhvatiti zapravo bit i razlog njihovog postojanja i kakve su zapravo njihove ličnosti. Dakako, mnoge legende govore o tajnim gospodarima rata koji stoje iza svih važnih povijesnih bitaka i odlučujućih odluka. No, što ti arhonti zapravo hoće? Žele li samo preživjeti kroz vihor vremena ili im je jednostavno sudbina da postoje? Svaki album i svako drugo vremensko razdoblje koristi druge pojmove za tajanstvene simbole, bile one pločice od slonovače, talismani sreće, tarot karte, eikoni ili štogod već; drugi su nazivi za kuće, arhonte, simbole i ostalo.

Uvijek se izgubim u likovima, tako se brzo okreću i naliče jedan drugima u sekvencama da to nije normalno (a i svaki album imamo druge aktore). Ne znam jel to do kordeyovog crteža ili Peacuovog scenarija. Ili ne znam čega. I onda još treba odrediti na čijoj su strani. Auu!

Guillermo de Lecce mi stvarno već ide na živce, ne znam uopće koja je njegova uloga u cijeloj stvari i koje su mu namjere. Znamo samo da je iznimno zao i da ima prste u svim zvjerstvima koje su se dešavale u povijesti. Znam također da pločice daju moć gledanja u spiralu vremena i da je sve već više-manje određeno, pa možda samo gleda kako se izmaknuti svojoj sudbini?

Puno sam stvari si morao pogledati negdje drugdje, budući da Pecau koristi enormno puno referenci; od Mojsijevog izlaska do Hitlerovog doba...

Sljedeća dva albuma su objavljeni, a treći je valjda u pripremi. Mislim da će obuhvaćati manje vremensko razdoblje i najvjerojatnije obuhvaćati razdoblje nacističkog okultizma i 2 svjetskog rata, budući da je zmaj već rođen na kraju 7. albuma. Kao pojavile su se tri nove pločice od slonovače (u biti našao ih je st. John Philby - nešto kao Lawrence od Arabije) velike moći koji bi neke stvari mogle preokrenuti naglavačke...

Albumi:
Vol. 8: 7 stupova mudrosti
Vol. 9: Loža Thule
Vol. 10: Crni Pierre
....

Kordey, dakako...




U sjećaju mi je najviše ostao 3. dio, Džukin, kad love pehar...


Ostali, dojmovi?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 14/12/2007 : 15:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
jedini strip koji sam proda
jel dovoljno

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 14/12/2007 : 15:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Toninho

jedini strip koji sam proda
jel dovoljno


Dovoljno.
Ja ću isto....
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 14/12/2007 : 15:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
da me se krivo ne shvati
meni je to veličanstveno prezbrkano djelo
zbrzano
eto

iliti

velik promet...

dok blek

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/12/2007 : 15:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
I ja san se prva 4 rješija, sljedeća 3 nisan namjerava kupit ni pod razno.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 14/12/2007 : 16:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Toninho

da me se krivo ne shvati
meni je to veličanstveno prezbrkano djelo
zbrzano
eto

iliti

velik promet...

dok blek


Blek je lijek za nesanicu!

Tajna Povijest te umori svom svojom zbrkanošću da imaš noćne more
a budiš se sa glavoboljom...
...tako reci...
Go to Top of Page

K.G. 21
Junior Member



Croatia
480 Posts

Member since 01/05/2006

Posted - 14/12/2007 : 17:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send K.G. 21 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam samo prvi album, i nije mi se svidjelo.
Go to Top of Page

viktor14
Senior Member

Croatia
1119 Posts

Member since 06/08/2007

Posted - 14/12/2007 : 17:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send viktor14 an ICQ Message  Send viktor14 a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam to malo. Zanimljivo je.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7734 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 14/12/2007 : 18:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
sad upravo čitam sedmi album, slažem se da je to sve zbrkano i previše je tih vremenskih razdoblja... prebrzo se izmjenjuju likovi, nemamo ih uopće šansu bolje upoznati. unatoč tim nedostatcima, kad pročitaš sve albume ipak je na neki način zabavno, pogotovo zbog svih tih raznih magija...
inače ponajbolji mi je 5. album 1666, i sumnjan da će ovaj sedmi biti bolji od njega (ostalo mi je još 15-ak stranica pročitati)...

Edited by - mpavin on 14/12/2007 18:07:23
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 14/12/2007 : 22:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Toninho

jedini strip koji sam proda
jel dovoljno



Ovo bi bio i moj komentar.Prvi album je još ok,ali drugi je već mučenje a kap koja je prelila čašu je 3.album kojeg je crtao Džuka.Ideja je odlična ali scenarijo je kriminalan,likovi očajno okarakterizirani i kao što kaže DeeCay,teško je pohvatati tko su Arhonti,što žele i zbog čega se bore te na čijoj su strani.Prekonfuzno.Ubuduče,ovaj serijal pratim samo u Stripoteci.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 14/12/2007 : 22:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Posudio sam par brojeva od prijatelja, mučio se mučio, pa mu na kraju vratio s obećanjem da ću ih jednom ipak dovršiti. (Umjesto toga sam pročitao Bleka LMS 324 ''Saratoga'', šta da vam više kažem...)

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/07/2008 : 00:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo, došao je konačno i Booklobe malo na red. Pročitah svih sedam u dva dana i moja ocjena je-solidna četvorka(na skali od 1 do 5, da ne bi bilo zabune). Protiv kompliciranog scenarija nemam ništa protiv, a što se tiče zbrkanosti-pa, na momente je stvarno malo "nabacana" radnja. Dosta toga je nedorečeno (npr. lik Leccea,a slažem se i sa ostalim stvarima koje je DC rekao u uvodnom postu), ali dobro, valjda će se nešto riješiti u nastavcima. Inače, moram prokomentirati sam izgled izdanja - sve pohvale.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 24/07/2008 : 00:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Hmm... Možda je malo preambiciozan pristup stripu pokvario sjajnu ideju. Kordejev crtež odličan. Scenario zaista zbrkan. Druga epizoda mi je najbolja, od 4 koje su izašle u Stripoteci. Video sam HC izdanje, dobro izgleda, ali je u ovom slučaju i stara, dobra Stripoteka sasvim dovoljna.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/07/2008 : 00:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da, druga je dobra, al meni je prva za nijansu bolja. Stvarno je sve malo zbrda-zdola sa dosta nedorečenosti (npr. otkuda onom djedici napočetku te karte, zakaj ih baš on ima, i zašto se to nitko od Arhonata ni u jednom trenutku ne upita... jebi ga, sigurno ih zanima tko je napravio te izvorne pločice), ali ipak pozitivna ocjena.

Jel se zna što o izlasku nastavaka kod nas?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/07/2008 : 17:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

I ja san se prva 4 rješija, sljedeća 3 nisan namjerava kupit ni pod razno.


Koja budala ti je to kupila?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/07/2008 17:58:14
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 24/07/2008 : 18:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
meni je to bilo turbo dosadno
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 25/07/2008 : 17:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote

Definitivno najzbrkaniji strip koji sam ikada čitao. Kordejev crtež mi i nije nešto moram priznati.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 25/07/2008 : 21:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

I ja san se prva 4 rješija, sljedeća 3 nisan namjerava kupit ni pod razno.


Koja budala ti je to kupila?




Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/07/2008 : 23:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
meni je to sve

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Death
Senior Member



Croatia
1208 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 28/07/2008 : 14:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Death a Private Message  Reply with Quote
Od Tajne povijesti imam samo prva dva albuma i onaj zadnji u 1. ciklusu. Sav sam se izgubio u priči.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 16/08/2008 : 22:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
meni se svidjelo. 4 arhonta, 4 različita ljudska karaktera, 4 tijeka ljudske povijesti i svatko vuče na svoju stranu. al slažem se, zbrčkano.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/09/2008 : 19:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
evo već dvanaesti u FR a u nas zakočilo na sedmici poslin brzog starta.
http://www.editions-delcourt.fr/catalogue/bd/l_histoire_secrete_12_lucky_point

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 21/09/2008 : 22:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Toninho

da me se krivo ne shvati
meni je to veličanstveno prezbrkano djelo
zbrzano
eto

iliti

velik promet...

dok blek

LoL

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Death
Senior Member



Croatia
1208 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 22/09/2008 : 13:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Death a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

evo već dvanaesti u FR a u nas zakočilo na sedmici poslin brzog starta.
http://www.editions-delcourt.fr/catalogue/bd/l_histoire_secrete_12_lucky_point


Možda će to kod nas nakon završetka 2. ciklusa.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/09/2008 : 11:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
A mogli bi već početi izdavati nove epizode...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 29/09/2008 : 13:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

A mogli bi već početi izdavati nove epizode...



Pogledaj komentare gore, pa mi reci koji bi racionalan izdavač na temelju mišljenja čitatelja tiskao nove epizode???

Permanentno pilite kako bi se pri izdavanju "morao čuti i vaš glas", jer eto vi ste ti koji kupujete stripove, pa valjda onda imate pravo i odabirati. Vox popili je rekao.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000