forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Alien 1/2/3/4 + Predator 1/2 i ostalo...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 25/01/2008 : 00:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by zo
Bit scena kad alieni pobjegnu iz kaveza je da se prikaže da su inteligentni, a ne samo neka živina. Žrtvuju jednog da se oslobode

Pa i ne baš, uzevši u obzir da komotno mogu 'rigati' kiselinu. Ovo sam planirao i sam napomenuti, ali sam nekako zaboravio. Radi čega su išli žrtvovat jednog od svojih, kada su mogli samo 'povratiti' kiselinu po podu?

Dakle, ljudi koji su radili film niti nisu proučili materijal prije početka produkcije. Govorim ti - katastrofa.





E, gledao sam te filmove po ne znam koliko puta, ali da su alieni igdje rigali kiselinu!???? to nisam vidio. A ne vjerujem da si i ti.
Krv im je ta koja se pretvara u kiselinu. Probavne kiseline niko tu ne spominje.

Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 25/01/2008 : 00:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by zo
Bit scena kad alieni pobjegnu iz kaveza je da se prikaže da su inteligentni, a ne samo neka živina. Žrtvuju jednog da se oslobode

Pa i ne baš, uzevši u obzir da komotno mogu 'rigati' kiselinu. Ovo sam planirao i sam napomenuti, ali sam nekako zaboravio. Radi čega su išli žrtvovat jednog od svojih, kada su mogli samo 'povratiti' kiselinu po podu?

Dakle, ljudi koji su radili film niti nisu proučili materijal prije početka produkcije. Govorim ti - katastrofa.





E, gledao sam te filmove po ne znam koliko puta, ali da su alieni igdje rigali kiselinu!???? to nisam vidio. A ne vjerujem da si i ti.
Krv im je ta koja se pretvara u kiselinu. Probavne kiseline niko tu ne spominje.





Ipak griješiš, u 4. dijelu jedan alinen pljucne onog crnju (kaj glumi Warricka u CSI Las Vegas) i pali mu pola face.. Onda se on odkopča od onog invalidima na kolicima i blablablabla...
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 25/01/2008 : 00:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2
E, gledao sam te filmove po ne znam koliko puta, ali da su alieni igdje rigali kiselinu!???? to nisam vidio. A ne vjerujem da si i ti.
Krv im je ta koja se pretvara u kiselinu. Probavne kiseline niko tu ne spominje.

U trećem dijelu sigurno, za četvrti nisam siguran. Gledaj pažljivije, sljedeći put. U ponedjeljak ti je treći dio na kiosku, iznenadi sam sebe.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 25/01/2008 : 00:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by Vjeko1980

Upravo sam si od frenda spržio sva 4 dijela da Director's cut-ima.. Dvojka je duža za desetak minuta i ima zanimljivih stvari koliko sam malo zavirio na početku.. Ripley nakon buđenja ispituje za svoju kćerku ,no ona je umrla sa 66 godina (Ripley je hibernirala 57 godina).. Nisam imao pojma za kćer.. Prikazali su i ko je odgovoran za pizdarije na planetu gdje su alienova jaja i oni doseljenici.. Starci od Newt (one male jedine preživjele) su bili preznatiželjni pa se jedan zalijepio starom za facu, u istoj onoj olupini di je John Hurt najebo u prvom dijelu..
Uglavnom zanimljivo..



a zapravo je glupo što je scena gdje ripley saznaje za smrt svoje kćeri izrezana iz "cjelovečernje" verzije, jer je zapravo izrazito signifikantna zbog razumijevanja odnosa koji ripley kasnije njeguje prema djevojčici njut... taj njezin izrazito zaštitnički, materinski odnos koja ona razvija prema toj curici.



Da, definitivno se slažem.. Njen majčinski insinkt je proradio upravo spasivši Newt.. A to 90 % ljudi koji su gledali Aliena ne znaju jer nisu vidjeli cijeli uradak..

Da se čovjek zamisli kako su nas uskratili u bezbroj filmova a da nemamo pojma..
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 25/01/2008 : 00:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
A kad već spominjemo debilizam, tj. ne poznavanje gradiva iz prijašnjih dijelova -
Može li mi netko objasniti od kuda je došao taj Alien u trećem dijelu

Na kraju drugog dijela na brod je došla samo alien-kraljica, ali
bez dodatka za polaganje jaja - stoga, nije ona donjela jaje, tj. jaja!
Kako ih ni nitko drugi ga nije donjeo, biti će da je u Ripley
došao alien po svetom Duhu.

Nikad, ali baš nikad nisam bio razočaran ni sa jednim filmom kako sam bio sa Alien 3.
Odma od početka, kad ubiju Newt, film mi je upropašten. I ne samo taj, nego su s tim i popljuvali sav smiso Ripleyinog truda, borbe i žrtvovanja da spasi tu malu djevojčicu u drugom dijelu.
Tek tako, u trećem djelu -Srušila se kapsula u neku vodu i Newt se utopi! Katafakingstrofa!
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 25/01/2008 : 00:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

A kad već spominjemo debilizam, tj. ne poznavanje gradiva iz prijašnjih dijelova -
Može li mi netko objasniti od kuda je došao taj Alien u trećem dijelu

Na kraju drugog dijela na brod je došla samo alien-kraljica, ali
bez dodatka za polaganje jaja - stoga, nije ona donjela jaje, tj. jaja!
Kako ih ni nitko drugi ga nije donjeo, biti će da je u Ripley
došao alien po svetom Duhu.

Nikad, ali baš nikad nisam bio razočaran ni sa jednim filmom kako sam bio sa Alien 3.
Odma od početka, kad ubiju Newt, film mi je upropašten. I ne samo taj, nego su s tim i popljuvali sav smiso Ripleyinog truda, borbe i žrtvovanja da spasi tu malu djevojčicu u drugom dijelu.
Tek tako, u trećem djelu -Srušila se kapsula u neku vodu i Newt se utopi! Katafakingstrofa!



Ti baš nisi pomno pratio 3. dio?!?!
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 25/01/2008 : 00:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

A kad već spominjemo debilizam, tj. ne poznavanje gradiva iz prijašnjih dijelova -
Može li mi netko objasniti od kuda je došao taj Alien u trećem dijelu
Na kraju drugog dijela na brod je došla samo alien-kraljica, ali
bez dodatka za polaganje jaja - stoga, nije ona donjela jaje, tj. jaja!
Kako ih ni nitko drugi ga nije donjeo, biti će da je u Ripley
došao alien po svetom Duhu.

Govorili smo o tome već, na sve to je odgovor direktorova verzija trećeg nastavka. Dosta objašnjenja se također nalazi u stripovima i novelama, koje ni sam još nisam imao vremena proučiti (ali budem, kad-tad).

Alieni su uglavnom živući strojevi smrti, oko toga se radi u svim nastavcima, možeš ih zaustaviti jedino ako ih imaš na nišanu bazuke sa 50 metara daljine, ako ne si najeb'o. To je sasvim sigurno ponajbolje prikazano u drugom dijelu, mada je i tamo prisutna određena pjesnička sloboda kada se radi o preživljavanju nekih glavnijih aktera filma.

Kada bi krenuli svaku sličnu stvar raščlanjivati, vjerojatno bi ostali razočarani. Poanta je u tome da je xenomorph biće iz nekog drugog svijeta, u kojem vladaju druga pravila, koja nama ne moraju biti logična.

quote:
Originally posted by IGMAN2
Nikad, ali baš nikad nisam bio razočaran ni sa jednim filmom kako sam bio sa Alien 3.
Odma od početka, kad ubiju Newt, film mi je upropašten. I ne samo taj, nego su s tim i popljuvali sav smiso Ripleyinog truda, borbe i žrtvovanja da spasi tu malu djevojčicu u drugom dijelu.
Tek tako, u trećem djelu -Srušila se kapsula u neku vodu i Newt se utopi! Katafakingstrofa!

Ja sam isto bio jako razočaran kada sam film prvi put pogledao, znači tamo negdje davnih 90-ih, a i sam James Cameron je bio poprilično napižđen u commentary tracku, iako je to neuspjelo pokušavao sakriti tobože hvaleći Finchera.

Šta bi bilo sa njima (Hicks i Newt) da su preživjeli? Jer ipak se radi o serijalu. Ripley je jedina koja uspješno preživljava doticaje sa Alienima i pojavljuje se u svakom sljedećem nastavku. Dakle, Fincher je bio u bezizlaznoj situaciji, ili ih je mog'o ubiti odmah na početku (što je i učinio), ili ih je mogao riješiti tokom filma (što bi bilo bolje). Odlučio je i zajeb'o se.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 25/01/2008 : 00:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vjeko1980

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by zo
Bit scena kad alieni pobjegnu iz kaveza je da se prikaže da su inteligentni, a ne samo neka živina. Žrtvuju jednog da se oslobode

Pa i ne baš, uzevši u obzir da komotno mogu 'rigati' kiselinu. Ovo sam planirao i sam napomenuti, ali sam nekako zaboravio. Radi čega su išli žrtvovat jednog od svojih, kada su mogli samo 'povratiti' kiselinu po podu?

Dakle, ljudi koji su radili film niti nisu proučili materijal prije početka produkcije. Govorim ti - katastrofa.





E, gledao sam te filmove po ne znam koliko puta, ali da su alieni igdje rigali kiselinu!???? to nisam vidio. A ne vjerujem da si i ti.
Krv im je ta koja se pretvara u kiselinu. Probavne kiseline niko tu ne spominje.





Ipak griješiš, u 4. dijelu jedan alinen pljucne onog crnju (kaj glumi Warricka u CSI Las Vegas) i pali mu pola face.. Onda se on odkopča od onog invalidima na kolicima i blablablabla...



Zaista? Izgleda da nekom dugujem ispriku
Mrzim kada netko mijenja mogučnosti mojih omiljenih čudovišta kako mu štima. Ne znam zašto onda na kraju Aliensa kraljica-matica jednostavno nije pljunula Ripley u onom utovarivaču, dok su se hrvale
i riješila stvar. Tog se ni Cameron nije sjetio.

Hmm... malo je teško pisati dok naizmjenice gledaš na TV Star Trek i Svemirski prag

Edited by - IGMAN2 on 25/01/2008 00:57:56
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 25/01/2008 : 00:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Recimo znate šta meni puno više smeta?

- Kad ih Ripley ubija tako što ih lansira u svemir.

To mi nije jasno, da ga jebeš. Šta nebi barem trebala pucati u njih, čisto da bude sigurna? Ovako neki drugi svemirski brod prođe tuda i pokupi ih, i veselica opet počinje...

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 25/01/2008 : 01:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Recimo znate šta meni puno više smeta?

- Kad ih Ripley ubija tako što ih lansira u svemir.

To mi nije jasno, da ga jebeš. Šta nebi barem trebala pucati u njih, čisto da bude sigurna? Ovako neki drugi svemirski brod prođe tuda i pokupi ih, i veselica opet počinje...




Realno bi bilo da ih ubije temperatura (smrznu se) ili odapnu radi tlaka u sveiru. Međutim kad je film u pitanju ovako se lako dobije početak novog filma

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 25/01/2008 : 09:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zo

quote:
Originally posted by flamboyant soul

Recimo znate šta meni puno više smeta?

- Kad ih Ripley ubija tako što ih lansira u svemir.

To mi nije jasno, da ga jebeš. Šta nebi barem trebala pucati u njih, čisto da bude sigurna? Ovako neki drugi svemirski brod prođe tuda i pokupi ih, i veselica opet počinje...




Realno bi bilo da ih ubije temperatura (smrznu se) ili odapnu radi tlaka u sveiru. Međutim kad je film u pitanju ovako se lako dobije početak novog filma


I je bi reka da je termodinamika neprijatelj lebdenje po svemiru. Plus vakuum.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 25/01/2008 : 16:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
To bi bilo logično, ali imali smo prilike vidjeti da tome nije često slučaj u ovom serijalu (kao i u mnogim drugim SF-onima uostalom).

Evo, još jedna stvar koja me smeta je kad u prvom dijelu Ripley upali pogon od svemirske letjelice a xenomorphu koji se nalazi na direktnom udaru praktički nije ništa. Uopće se ne raspadne nego samo 'odpluta' dalje.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 25/01/2008 16:21:56
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 25/01/2008 : 17:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul

To bi bilo logično, ali imali smo prilike vidjeti da tome nije često slučaj u ovom serijalu (kao i u mnogim drugim SF-onima uostalom).

Evo, još jedna stvar koja me smeta je kad u prvom dijelu Ripley upali pogon od svemirske letjelice a xenomorphu koji se nalazi na direktnom udaru praktički nije ništa. Uopće se ne raspadne nego samo 'odpluta' dalje.



Sličan je slučaj i kada alien ispliva iz onog kalupa punog rastopljenog metala u onoj ljevaonici (nemogu se sad sjetiti kolika je temperatura točno bila). Pa to nemože preživjeti ni Terminator

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 25/01/2008 : 20:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zo
Sličan je slučaj i kada alien ispliva iz onog kalupa punog rastopljenog metala u onoj ljevaonici (nemogu se sad sjetiti kolika je temperatura točno bila). Pa to nemože preživjeti ni Terminator

Da, jednostavno su pretjerali.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 25/01/2008 20:28:17
Go to Top of Page

gaga
Junior Member



USA
340 Posts

Member since 01/05/2007

Posted - 26/01/2008 : 01:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send gaga a Private Message  Reply with Quote
ATTENTION ON DECK!

alien 2 je bio danas u 8. za to je malo prekasno. al ne i za reprizu ujutro u 6. i alien 3 sutra navecer/veceras u 8.
pitate se, ma na kojem to predivnom kanalu? odgovor, TV1000!
a ako ih ne uhvatite u ova 2 dana, nema problema jer taj kanal stvarno voli reprizirat.

We do not have to visit a madhouse to find disordered minds; our planet is the mental institution of the universe.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 26/01/2008 : 16:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Hvala puno, gaga. Samo mi reci, gdje da nađem taj TV1000?

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 26/01/2008 16:09:26
Go to Top of Page

gaga
Junior Member



USA
340 Posts

Member since 01/05/2007

Posted - 26/01/2008 : 16:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send gaga a Private Message  Reply with Quote
hm... pa ja mislim da skoro svaka kabelska ima taj program u svom osnovnom paketu. tako i moja. a moze ga se naci i na satelitu.

We do not have to visit a madhouse to find disordered minds; our planet is the mental institution of the universe.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 26/01/2008 : 18:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Nemam sreće, kabelsku nemam a satelitska mi ne radi. Kiosk mi je dakle jedina nada. Svejedno hvala, Gaga.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 08/02/2008 : 17:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Gledao kum jucer AvP:R. Zvao me odmah nakon kina. Reakcija:
"Prica standard. Ljudi su u filmu suvisni, samo nas blamiraju."

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 01/08/2009 : 20:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Ridley Scott ce opet snimati Aliena!!!

http://www.denofgeek.com/movies/295309/official_ridley_scott_to_direct_new_alien_movie.html

Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 01/08/2009 : 20:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message  Reply with Quote
Pitanjce: jel samo meni uloga Garyja Buseya u "Predatoru 2" pljunuta onoj iz "Vojnika" sa Kurtom Russellom?

Potpis.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 01/08/2009 : 20:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Pa da, imao je sličnu ulogu u oba filma.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/08/2009 : 00:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

Ridley Scott ce opet snimati Aliena!!!

http://www.denofgeek.com/movies/295309/official_ridley_scott_to_direct_new_alien_movie.html






odlicna vijest! jedva cekam
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 02/08/2009 : 01:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Meni je veća vijest to što Rodriguez snima Predators.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/08/2009 : 01:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ma predator je valjao samo prvi nastavak, dok su kod aliena sva četiri više nego gledljivi (blago rečeno)
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000