forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Tintin ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

anto
Advanced Member

Serbia
10245 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/04/2015 :  10:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
vidim da se na Macanovom blogu još ne pominje da je uopšte započeo sa prevodima epizoda iz narednog,sedmog integrala - pa pretpostavljam da ova sedmica i neće tako brzo izaći.

"Bez sekire si niko,bez pištolja ništa"
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
10750 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/10/2015 :  20:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-34638679

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

SenG
New Member

Canada
253 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 17/10/2017 :  02:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit SenG's Homepage  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Ispričavam se ako sam padobranac, no palo mi je napamet - sa bankrotom Algoritma, što će biti sa Tin Tinom? Ako se ne varam, dvije su knjige ostale neštampane (7. i 8.)

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

KuntaKinte
Average Member

Serbia
711 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/10/2017 :  09:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
U Srbiji ga je najavio Darkwood u sličnom (istom?) formatu, od početka, na ćirilici.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
10750 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/10/2017 :  11:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SenG

Ispričavam se ako sam padobranac, no palo mi je napamet - sa bankrotom Algoritma, što će biti sa Tin Tinom? Ako se ne varam, dvije su knjige ostale neštampane (7. i 8.)

Nije bankrotirala izdavačka kuća Algoritam, već knjižare Algoritam. Izdavačka kuća i knjižare nekoć su bile dio iste kompanije, ali su zbog ogromnih dugova razbijeni u dva zasebna poduzeća.

Mislim, to nisu dobre vijesti po pitanju Tintina, s obzirom da je i izdavačka kuća financijski u prilično lošem stanju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000