forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 XIII
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 07/03/2008 : 17:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message  Reply with Quote

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

Edited by - TrOMISLAWSKI on 11/03/2008 10:48:58

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 07/03/2008 : 17:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message  Reply with Quote
Tooooooooooooo

Koliko cvanciga?
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/03/2008 : 17:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Pa ko na slici...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 07/03/2008 : 17:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

Pa ko na slici...




**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 07/03/2008 : 17:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message  Reply with Quote
Samo?! Pa to je onda skoro besplatno...

Koliko epizoda je unutra? 3?

I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 07/03/2008 : 18:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
Cena? Koliko albuma???


Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/03/2008 : 18:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Tri epizodusa, bar po najavama.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 07/03/2008 : 18:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
hm... pa to onda ne bi trebalo da je skuplje od 20ak jura...???


Go to Top of Page

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 07/03/2008 : 18:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message  Reply with Quote
144 str
boja
3 epizode

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/03/2008 : 18:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

hm... pa to onda ne bi trebalo da je skuplje od 20ak jura...???


149 kn. najbolji moguć scenario...
Samo da ne bude 199.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 07/03/2008 : 18:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

hm... pa to onda ne bi trebalo da je skuplje od 20ak jura...???


149 kn. najbolji moguć scenario...
Samo da ne bude 199.



Ima bolji scenarij. Prva knjiga ce, kao i one sto dolaze uz Jutarnji, biti gratis za vjerne citatelje...

I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/03/2008 : 18:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da neki integrali imaju 3 a neki 4 epizode ( čak jedan 3 ep ali 160 str. ) cijena će sigurno varirati... Pretpostavljam između onih cifri koje je Obi naveja.
U stvari to je i neki standard u HR, mislim cijena, ne da nam je dobar standard

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 08/03/2008 : 14:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Cestitke za Bookglobe...najzad i XIII u integralima...sad imamo Marketprintove c/b albume i Bookglobeove integrale u boji...pa ko voli nek izvoli...to je izbor...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 08/03/2008 : 14:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
chekaju se i essentiali u greju i tek onda je ponuda potpuna i konachna.
mogla bi jedna peticija da sevne za to...

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/03/2008 : 20:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
hebes integral na manje od 500 stranica

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 08/03/2008 : 21:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

hebes integral na manje od 500 stranica



Potpisujem!
Ako XIII Inter bude izlazio jednom godišnje morat ćemo čekati barem pet godina da stigne gdje je Marketprint danas
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 08/03/2008 : 23:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
kao da nekog serijala izlazi više od 3 broja godišnje ?
A vjerojatno će to malkoc brže kad se uhoda... zapravo 100% će brže.
Do jučer nije bilo ništa, od danas imamo integrale u boji, ali jebiga... opet ne valja
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/03/2008 : 23:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
mozda tebi nije bilo. ja izmedju postenog srpskog i ocajnog hrvatskog biram prvi! jasno, tesko je unaprijed reci, ali ako su kao dosadasnji prijevodi...
zato nije istina da nije bilo nista, makar i c/b...
ali svejedno, i dalje tvrdim da integral na 140 str. nije integral... pa valjda mogu izreci svoje misljenje... da ima recimo 280 str. uz povoljnu cijenu, e onda bih mozda presao i preko svega drugog...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/03/2008 : 00:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Hm... Imam neki dojam da ljudi iz Bookglobe-a ovo sve rade radi novca i da su izračunali da im se ovako najviše isplati... Možda sam naivan, ne znam...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 09/03/2008 : 00:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Pokušajte vi dobiti prava u obliku kako vama paše. Kao što mi njanjamo na BG tako oni njanjaju na nositelje prava i sve u krug

PS
Al' baš je gušt njanjat!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/03/2008 : 00:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
ne pizdi. uistinu mrzim kad netko kaze ''probaj ti kad ti ovo ne valja''. moram li jesti govna zato sto ne zelim/mogu/necu investirati u tvornicu sladoleda? prijevod mi je najvazniji, a BG izdanja (dosadasnja) s tog stajalista su... ma ne zelin bestimat... ako tebi pasu, blago ti se...
ali ponavljan, kad bi mi netko ponudio 2 t govana jeftino, uzeo bih. prodam ih kao stajski gnoj i kupim sladoled. comprende?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 09/03/2008 : 01:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ti pizdiš... na prijevod... s razlogom valjda jerbo ja nisam verziran da to prosuđujem. Na gramatiku... s još većim razlogom jerbo bi ja bija totalno nepismen da mi mater nije bila učiteljica...

No, moja primjedba je usmjerena na formu, na broj stranica koji je po nepisanom standardu 3 epizode. Ako to rade u originalu ne vidim razloga za primjedbu. Na to sam reagirao. Comanche je rađena opet po FR izdanju i zato je 5 albuma. Tamo di ima mogućnosti nema razloga da se ne stavi više epizoda.
Znam da je sa naslovnicama bija problem. Za Tangija je bila gotova prije 10 miseci ali vlasnik prava je insistira na drugoj verziji. I onda, pošalje im se prijedlog a oni ne odgovore 3 miseca. I međuvremenu mi pljujemo, ispada u vitar, jer smo uvjereni da dajemo pametne sugestije. I jesu pametne u dosta slučajeva ali nije uvik ni do naših izdavača.
Konkretno, želja je za jedan serijal da u godini dana izađu 4 integrala po 5 epizoda... ali to je želja izdavača, pitanje je šta će reći vlasnik prava.

Dakle, slobodno po prijevodu i gramatici

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 09/03/2008 : 10:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Vlasnik prava ima da cuti kad je vec uzeo novac...mnogo kenjaju ti vlasnici prava,ponude im ljudi fantasticne naslovne,bolje od njihovih,a oni ih zezaju i odbiju...zbog cega,pitam se!?!A ako izdavac koga Renky indirektno spominje,bude uspeo da izbaci cetiri(a mozda i svih sest)integrala jednog serijala u istoj godini,bice to rekord svih vremena za strip na ovim prostorima...nadajmo se da cemo biti svedoci tog rekorda...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 09/03/2008 : 11:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
kako stvari stoje i kol'ko neki vlasnici prava seru, teško...

Sjetimo se samo Corta. Naslovnice koje su prva liga nisu mogle proći, nego smo onda dobili neke bezvezne. Niti jedan dodatak nije mogao ući u t aizdanja jer vlasnici nisu dali, uvodnici, pismo... ništa, ništa...

quote:
mozda tebi nije bilo. ja izmedju postenog srpskog i ocajnog hrvatskog biram prvi! jasno, tesko je unaprijed reci, ali ako su kao dosadasnji prijevodi...
zato nije istina da nije bilo nista, makar i c/b...


da, bilo je ništa jer mi je XIII CB bez veze. To mi je loše i nikakav "prijevod" mi to ne može spasiti. Glup sam za jezike pa ne čitam francuski i ne znam kako je u originalu, pa niti ne mogu ovdje govoriti o umjetničkim vrijednostima prijevoda. Također, nije da nisam mogao uživati u dosadašnim BG prijevodima i pratiti radnju.
Također, od svih dosadašnjih zamjerki na prijevode, ovdje nisam vidio niti jednu. Svi obično kažu prijevod ne valja... nitko nikada nije rekao zašto ?
Naišao sam u albumima na niz loših odluka u prevođenju ( barem mislim da su takve bile ) ali mogao sam uživati u tome. U marketprintovoj XII nažalost ne mogu... nije mi gušt.


quote:
Hm... Imam neki dojam da ljudi iz Bookglobe-a ovo sve rade radi novca i da su izračunali da im se ovako najviše isplati... Možda sam naivan, ne znam...


Što je isplativije od pojedinačnih albuma ?
Noralno da rade zbog novca. Pa u interesu svake firme je povećati profit. Zato ljudi i osnivaju firme i rade. Prodaja tanjura ili stripova... koja je razlika, prodaja je prodaja.

Meni kao kupcu je ovo povoljniji način kupovanja jer će me ova XII izaći skoro pa za album jeftinije svaki put i onda se veselim ovakvim stvarima. Mene ne smeta ta psihološka barijera od npr. 170 kn, jer rađe odjednom dam 170 kn, nego na 3 puta po 80kn...
Jebiga, mala stipendija pa gledam kako ću proći jeftinije :)

Edited by - darth-vader on 09/03/2008 11:05:23
Go to Top of Page

viktor14
Senior Member

Croatia
1119 Posts

Member since 06/08/2007

Posted - 09/03/2008 : 12:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send viktor14 an ICQ Message  Send viktor14 a Private Message  Reply with Quote
Hoće li biti toga u More Comicsu za kupit?
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 09/03/2008 : 12:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by darth-vader

kako stvari stoje i kol'ko neki vlasnici prava seru, teško...

Sjetimo se samo Corta. Naslovnice koje su prva liga nisu mogle proći, nego smo onda dobili neke bezvezne. Niti jedan dodatak nije mogao ući u t aizdanja jer vlasnici nisu dali, uvodnici, pismo... ništa, ništa...

[quote]


U svom postu sam upravo mislio na Bookglobe i Corta...meni su oni predlozi koji nisu prosli bili odlicni a ovo sto je objavljeno je ispod proseka...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000