forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Mladi Blueberry 4 i 5
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 24/04/2008 : 16:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message  Reply with Quote





Uskoro u prodaji (najvjerojatnije za 16 dana).

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 24/04/2008 : 16:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
A 1, 2 & 3?

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26014 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/04/2008 : 16:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Super,ova prva tri ionako imam u Usa albumima

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 24/04/2008 : 17:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

A 1, 2 & 3?


Da nije možda ovo razlog?
---------------------------------------

USPOREDNI POPIS BLUEBERRYJEVE MLADOSTI (usporedba originalnih albuma s epizodama koje su kod nas objavljene):

01 - La Jeunesse de Blueberry (1975) [scen: Jean-Michel CHARLIER] [dess: Jean GIRAUD]-
1)Long Sam – Stripoteka br.300/301 , Stripoteka br.826 ®
2)Most kod Chattanooge – Stripoteka br.316/317 , Stripoteka br.829 ®
3)3.000 mustanga - Stripoteka br.328/329 , Stripoteka br.839 ®
02 - Un Yankee nommé Blueberry (1979) [scen: Jean-Michel CHARLIER] [dess: Jean GIRAUD]-
4)U susret smrti - Stripoteka br.842, Mini eks br.5
5)Ponovo zarobljen – Stripoteka br.564 , Stripoteka br.855 ®
6)Minirani vlak - Stripoteka br.587 , Stripoteka br.845 ®
03 - Cavalier Bleu (1979) [scen: Jean-Michel CHARLIER] [dess: Jean GIRAUD]-
7)Harrietina smrt – Stripoteka br.851, Mini eks br.7
8)Dvostruka igra – Stripoteka br.800 , Stripoteka br.858 ®, CAK br.38
9)Braća Davson - Stripoteka br.862, Mini eks br.11
04 - Les Démons du Missourri (1985) [scen: Jean-Michel CHARLIER] [dess: Colin WILSON]-
10)Demoni Missourija -Comic Strip br.12,13,14,15, Stripoteka br.863-878.
05 - Terreur sur le Kansas (1987) [scen: Jean-Michel CHARLIER] [dess: Colin WILSON]-
11)Nasilje u Kanzasu -Politikin zabavnik br.2074-76
06 - Le Raid Infernal (1990) [scen: Jean-Michel CHARLIER+ François CORTEGGIANI] [dess: Colin WILSON]-
12)Pakleni napad -Politikin zabavnik br.2036-37
07 - La Poursuite Impitoyable (1992) [scen: François CORTEGGIANI] [dess: Colin WILSON]
08 - 3 Hommes pour Atlanta (1993) [scen: François CORTEGGIANI] [dess: Colin WILSON]
09 - Le Prix du Sang (1994) [scen: François CORTEGGIANI] [dess: Colin WILSON]
10 - La Solution Pinkerton (1998) [scen: François CORTEGGIANI] [dess: Michel BLANC-DUMONT]
11 - La Piste des Maudits (2000) [scen: François CORTEGGIANI] [dess: Michel BLANC-DUMONT]
12 - Dernier Train pour Washington (2001) [scen: François CORTEGGIANI] [dess: Michel BLANC-DUMONT]
13 - Il faut tuer Lincoln (2002) [scen: François CORTEGGIANI] [dess: Michel BLANC-DUMONT]

-prva tri albuma (u usporednom popisu 01,02,03), koji sadrže 9 kratkih epizoda, zajedno su objavljena i u piratskom izdanju 'Blueberryjeva mladost'.
Go to Top of Page

pajawizard
New Member



Serbia
107 Posts

Member since 23/08/2006

Posted - 24/04/2008 : 17:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send pajawizard a Private Message  Reply with Quote
Ovo je vise nego prijatno iznenadjenje!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7748 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 24/04/2008 : 17:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
fenomenalno!!!! ovo sam dugo čekao. koja je cijena ova dva albuma?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 24/04/2008 : 19:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by alen

A 1, 2 & 3?


Da nije možda ovo razlog?

-prva tri albuma (u usporednom popisu 01,02,03), koji sadrže 9 kratkih epizoda, zajedno su objavljena i u piratskom izdanju 'Blueberryjeva mladost'.



Ovo je odličan odabir. Bar po mom sudu. Napokon, na jednom mistu, kompletirano ono što je po par stranica objavljivala Stripoteka a i kvalitetnije urađeno nego, više puta reprizirane, kratke priče ( nacrtane stilom Take the Money and Run ) Prije je to razlog, tko se još boji pirata

Čekaju se nove, nikad objavljene priče iz "mladosti"

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/04/2008 : 20:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Kanzasom, svi sveci Bozji i oni drugi...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/04/2008 : 20:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da fakat, kaj nije Kanzas?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 24/04/2008 : 21:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
naravno da je ako uzimaš našu inačicu...ali engleski naziv je Kansas...pošto jer to ime države trebalo je ići Kanzas - jer ni Njemačku ne puštamo kao Deutsdchland ili Francusku France ali onda bi i Missouri trebao imati nasu inacicu...možda je to razlog što se išlo sa orginalnim nazivljem

Edited by - rommel on 24/04/2008 21:35:55
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/04/2008 : 21:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by alen

A 1, 2 & 3?


Da nije možda ovo razlog?

-prva tri albuma (u usporednom popisu 01,02,03), koji sadrže 9 kratkih epizoda, zajedno su objavljena i u piratskom izdanju 'Blueberryjeva mladost'.



Ovo je odličan odabir. Bar po mom sudu. Napokon, na jednom mistu, kompletirano ono što je po par stranica objavljivala Stripoteka a i kvalitetnije urađeno nego, više puta reprizirane, kratke priče ( nacrtane stilom Take the Money and Run ) Prije je to razlog, tko se još boji pirata

Čekaju se nove, nikad objavljene priče iz "mladosti"


Nisu te kratke price nacrtane lose, nego su radjene za kratki, mali format, pa kad se uvecaju djeluju losije nego sto jesu. A te su price bolje milijun puta od ovog Corteggianija poslije...

Trouble will find me
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/04/2008 : 21:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

naravno da je ako uzimaš našu inačicu...ali engleski naziv je Kansas...pošto jer to ime države trebalo je ići Kanzas - jer ni Njemačku ne puštamo kao Deutsdchland ili Francusku France ali onda bi i Missouri trebao imati nasu inacicu...možda je to razlog što se išlo sa orginalnim nazivljem



Hvala gazda. Koliko dugujem?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/04/2008 : 21:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

naravno da je ako uzimaš našu inačicu...ali engleski naziv je Kansas...pošto jer to ime države trebalo je ići Kanzas - jer ni Njemačku ne puštamo kao Deutsdchland ili Francusku France ali onda bi i Missouri trebao imati nasu inacicu...možda je to razlog što se išlo sa orginalnim nazivljem



ne Rommele, Missouri ostaje kakav jest. Tradicija pisane riječi ne počinje ni s Blueberryjem ni Bookglobeom u Hrvata, pa je stoga Kalifornija, Teksas, Aljaska, Kanzas, Kanada, Beč, Pariz... ali naravno Pennsylvania, Ohio, Idaho, Missouri, Mississippi... radi se jednostavno o tome što je duboko ukorijenjeno, naviknuto, poznato... možda ni Kanzas ne bi bio Kanzas, da nie bilo Dorothy

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/04/2008 : 21:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by rommel

naravno da je ako uzimaš našu inačicu...ali engleski naziv je Kansas...pošto jer to ime države trebalo je ići Kanzas - jer ni Njemačku ne puštamo kao Deutsdchland ili Francusku France ali onda bi i Missouri trebao imati nasu inacicu...možda je to razlog što se išlo sa orginalnim nazivljem



Hvala gazda. Koliko dugujem?



za krivu informaciju, ništa

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/04/2008 : 23:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message  Reply with Quote
Stvarno je lijepo biti strip kolekcionar ovih dana. Svako malo prste brojna izdanja svih izdavaca.

Ovo je posebno dobro uzeti:)

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7748 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 24/04/2008 : 23:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

koja je cijena ova dva albuma?



zna li neko? ili pretpostavlja li neko kolika bi mogla biti?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/04/2008 : 01:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Renky


Ovo je odličan odabir. Bar po mom sudu. Napokon, na jednom mistu, kompletirano ono što je po par stranica objavljivala Stripoteka a i kvalitetnije urađeno nego, više puta reprizirane, kratke priče ( nacrtane stilom Take the Money and Run ) Prije je to razlog, tko se još boji pirata

Čekaju se nove, nikad objavljene priče iz "mladosti"


Nisu te kratke price nacrtane lose, nego su radjene za kratki, mali format, pa kad se uvecaju djeluju losije nego sto jesu. A te su price bolje milijun puta od ovog Corteggianija poslije...
[/quote]
Vidi kako zvuči boldano... znači jesu loše

Sad ozbiljno, znam da su rađene za mali format ali su nacrtane fušerski... kakav god format bija. Znaš da mi je Giraud najdraži crtač stare garde ali ne mogu se pravit ćorav. Jednostavno to nije pravi Giraud. Sve je tu... dinamika, pokret pa čak i kadriranje ali neprecizno, brzinski... ni blizu originalnom serijalu. Pogotovo su u starim izdanjima lošem dojmu doprinosila i docrtavanja prilikom prilagođavanja za veći format. Jednom mi je netko rekao, mislim Zlatko, da su imali čovjeka koji je to radio... pa i ne tako loše kako su inače docrtavanja odrađivana u nekim drugim revijama. Naravno, boja u ovim albumima puuuuuno popravlja opći dojam i pokriva one nedostatke koji meni smetaju. Doduše, možda nebi bija toliko zahtjevan da nikad nisan čita originalni serijal. U odnosu na njega...

Što se tiče Corteggiania, nisam spominjao kvalitetu priče. Slažem se da su prva tri albuma scenaristički sasvim solidna ali ja zamjeram crtežu. Colin mi je ok. Nekako mi se svidio u Raelu, čak i više nego u Blueberryju, i mislim da je kvaliteta njegovih albuma podnošljiva ali ono što čekam je Dumont. Mislim da kreće od desetog albuma. Ako ritam bude po dva godišnje, s Colinom se družimo naredne 3 godine.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15115 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/04/2008 : 08:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
to se čeka

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Aftermath
Junior Member



Croatia
420 Posts

Member since 30/06/2006

Posted - 25/04/2008 : 10:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Aftermath a Private Message  Reply with Quote
ne kužim zašto nisu objavljena prva 3 broja?
4 i 5 su isto već objavljeni
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/04/2008 : 10:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ma svejedno, ionako nisu baš čvrsto povezana prva tri sa ostatkom. Regularna serija je u klasičnim nastavcima pa se skače po epizodama... izgleda da se ponekad čeka i francuski tisak pa se upada s njima u tiraž.
Za sad mi je sporost veći problem

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 25/04/2008 : 14:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aftermath

ne kužim zašto nisu objavljena prva 3 broja?
4 i 5 su isto već objavljeni


Zar je redoslijed ikad bio upitan u Bookglobea?
Ma,objaviće se kad-tad!
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 25/04/2008 : 14:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message  Reply with Quote
Ovo je dinamicnije, uzbudljivije, krpati rupe:))))))

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/04/2008 : 14:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Da... rupe pogotovo

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 25/04/2008 : 14:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Da... rupe pogotovo



Perverznjak!

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 28/04/2008 : 19:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

A 1, 2 & 3?


Neka malo pricekaju, ionako su vec bezbroj puta objavljivani za razliku od ove 2 epizode.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7748 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 28/04/2008 : 20:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
a da ne govorim koliko su dobri i albumi "pakleni napad", "trojica za atlantu", "staza prokletih", "posljednji voz za washington" i "linkoln mora umrijeti". svaki od ovih albuma je meni fenomenalan. wilson je odlično odradio posao. jedva čekam. imam ih skenirane ali mi tako ne vrijede ništa.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000