forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibra, stanje na skladištu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 119

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/01/2017 : 17:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by DiSkAcH

I sto sad? Pojeo vuk magare?!


Možda.
Ako su ovi iz Algoritma "sposobni", zavaljat će Marka i još nebrojeno drugih izdavača, firmu bacit u stečaj, pare strpat u džep, i otvorit novu firmu.
Hrvatski modus operandi.


Pa već su jednom to napravili.


Očito su dobro prošli pa zakaj ne bi opet

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/01/2017 : 19:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A bas krasno... :(

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/01/2017 : 20:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne kuzim. Dobro se prodaje, a ipak ne daju pare barem za te prodane primjerke. A Marko im i dalje salje stripove?? Koji Q, pa valjda Fibri ne treba samo reklama u tom primjeru, posto su stripovi tamo "besplatno".


Ma je, svaka reklama je dobra reklama, ali valjda postoje i granice (?).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/01/2017 : 20:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A gle, zavlače, obećaju, ovo ono, idući tjedan, idući mjesec i tako vrijeme prođe. Prođu tri mjeseca, plate neki stari račun, pa onda opet prođu tri mjeseca, pa plate još jedan stari (a u međuvremenu je nastalo šest novih) itd itd.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/01/2017 : 20:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Znas zasto to tako ide (to da im Marko daje robu)?
Evo ti primjer mene, ja sam pred koji mj bas u profilu/algoritmu/mozaiku vidio da postoji Hr izdanje Zivih Mrtvaca, cura mi ih uzela za rodjendan, i nakon toga sam ja kupio jos tonu stripova(nije da prije toga nisam citao stripove, kupio bi tu i tamo nesto na kiosku-obicno one pakete po 2-3 broja sa snizenom cijenom-bonelli FTW ;), algortimove mange starcraft i warcraft jer sam gamer... ).
Dakle, ja nisam imao pojma da ti stripovi uopce postoje. Nakon toga sam isao guglat fibru, pa nasao hrpu drugih stripova, ovaj forum...
Ugl. puno ljudi ce te stripove u jednoj tako rasirenoj knjizari vidjet slucajno, i kupit.
A ako se Marko ogranici samo ne net prodaju, nece imat ni priblizno takve rezultate.

Samo sto ga oni onda ovako sexaju jer im se moze.

BTW, jel jos ona ''fora'' da moras platit porez na tu robu koja ti uopce nije placena (jos jedna nebuloza ove nase todoric drzave)?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/01/2017 : 21:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Samo sto ga oni onda ovako sexaju jer im se moze.

BTW, jel jos ona ''fora'' da moras platit porez na tu robu koja ti uopce nije placena (jos jedna nebuloza ove nase todoric drzave)?


Oni misle da moze...

Da, "fora" je jos uvijek tu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/01/2017 : 22:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
bah,a prije neku večer plaču po tv-u da je hr prošle godine izdala samo 1500 naslova knjiga dok su slovenci izbacili nekih 5000.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 17/01/2017 : 00:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
ne vjeruj jim. Lažu. Naš knjižnji sajam je velik skoro pa ko hala 5 i 6 Interlibera.
štos stripa tiče, sve zajedno u Slo izašlo u 2016 četrdesetdevet (49) izdaja. Od toga 40 obskurnih/alternativnih/crkvenih/gadno plačenih državnih/avantgardnih i štatikjaznamštajoš govanca. Kod nas izdavači su režimski Forum (8), katolička Družina (7), katolički Salve (5), grupa lezbijka Vigevageknjige (3), u svemu naj Buch (2), čuveni Graffit (6) i jedanijedini Risar (4). Znači u Hrvackoj imate barem tri izdavača, koji sami izbace puuno više nego čitava Slo strip scena zajedno. Srednji vek.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/01/2017 : 00:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
za stripove ne znan, a za knjige čisto sumnjan da lažu.
i ne bi to bilo ništa čudno,npr islanđani isto deru sa knjigama a nama ih nešto.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 17/01/2017 : 01:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Ne lažu. Broj je više od 4000 ali puno izdavaća nije na knjižnom sajmu jer su štandovi preskupi i sajam traje samo par dana.

Dve godine nazad srednji štand koštao je 1200 Eura za četiri dane. Ja sam imao naviku svaku godinu smenu ili dve prodavati na štandu Apokalipse (literarni magazin, poezija, filozofija i ponešto drugo, izdali oko 400 knjiga u 24 godina) i za četiri dana prodali smo za pokriće štanda. Dogovor je bio, da smo bili prodavaći plačeni sa kojom knjigom. Prošlu godinu su štandove još poskupili na nekih 1500 i mi smo odustali. Jedna mala stolica na kojoj prodaju slovenaćki strip izdavaći sigurno košta puno manje ali Apokalipsa nije mogla prodavati 10-30 knjiga nego oko 100.

Pored toga prodaja svih knjiga pada jer ljudi nemaju za kruh. Onda imaš režimske naduvenke koji dobivaju milijonske subvencije za svako govno koje izdaju (Mladinska knjiga kao prva, milijoni na nivoju godine za sve zajedno) i naravno da si mogu priuštiti bilo šta.

Strip u Sloveniji? Srednji vek.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 17/01/2017 03:00:19
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 17/01/2017 : 01:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by DiSkAcH
Samo sto ga oni onda ovako sexaju jer im se moze.

BTW, jel jos ona ''fora'' da moras platit porez na tu robu koja ti uopce nije placena (jos jedna nebuloza ove nase todoric drzave)?


Oni misle da moze...

Da, "fora" je jos uvijek tu.



Isto je i kod nas. Porez plačaš kad izdaš račun i ne kad dobiješ plaćeno. Pored toga sudovi ne štite od neplaćanja, godine su potrebne da nešto dostigneš na sudu a dužnik je do tada mogao več bankrotirati i tako se razdužiti (jer je firma ostavila samo dugove).

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 17/01/2017 01:49:44
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/01/2017 : 04:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

ne vjeruj jim. Lažu. Naš knjižnji sajam je velik skoro pa ko hala 5 i 6 Interlibera.
štos stripa tiče, sve zajedno u Slo izašlo u 2016 četrdesetdevet (49) izdaja. Od toga 40 obskurnih/alternativnih/crkvenih/gadno plačenih državnih/avantgardnih i štatikjaznamštajoš govanca. Kod nas izdavači su režimski Forum (8), katolička Družina (7), katolički Salve (5), grupa lezbijka Vigevageknjige (3), u svemu naj Buch (2), čuveni Graffit (6) i jedanijedini Risar (4). Znači u Hrvackoj imate barem tri izdavača, koji sami izbace puuno više nego čitava Slo strip scena zajedno. Srednji vek.




jka sam što se slo stripa tiće več davno bacio pušku u kukurus...jad i beda...dobro da sam starija generacija pa znam približno jezike regiona južno od Kupe...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 17/01/2017 04:38:41
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 17/01/2017 : 10:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
A mladi znaju engleski pa čitaju amere ili stripove ni ne poznaju
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/01/2017 : 10:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Znas zasto to tako ide (to da im Marko daje robu)?
Evo ti primjer mene, ja sam pred koji mj bas u profilu/algoritmu/mozaiku vidio da postoji Hr izdanje Zivih Mrtvaca, cura mi ih uzela za rodjendan, i nakon toga sam ja kupio jos tonu stripova(nije da prije toga nisam citao stripove, kupio bi tu i tamo nesto na kiosku-obicno one pakete po 2-3 broja sa snizenom cijenom-bonelli FTW ;), algortimove mange starcraft i warcraft jer sam gamer... ).
Dakle, ja nisam imao pojma da ti stripovi uopce postoje. Nakon toga sam isao guglat fibru, pa nasao hrpu drugih stripova, ovaj forum...
Ugl. puno ljudi ce te stripove u jednoj tako rasirenoj knjizari vidjet slucajno, i kupit.
A ako se Marko ogranici samo ne net prodaju, nece imat ni priblizno takve rezultate.

Samo sto ga oni onda ovako sexaju jer im se moze.



Pitanje je da li se Markosu isplati. Posto ako proda x stripova u toj pomenutoj knjizari, a oni ih njemu ne plate, nego mora on jos porez na njih platiti (iako tih novaca vidio nije) ... ne znam.
Svakako je dobra svaka reklama, samo ako kosta previse ...

A ljudi ce cuti za Fibru tu ili tamo. Mislim da ima Fibra vec dosta siroku citalacku bazu, gdje ima i onih koji se ne smatraju za stripofile.


P.S. Hm, sta bi bilo da Markos jednom dođe tamo kod njih i uzme im sve svoje stripove sa polica?




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 17/01/2017 10:20:01
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 17/01/2017 : 11:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
[
P.S. Hm, sta bi bilo da Markos jednom dođe tamo kod njih i uzme im sve svoje stripove sa polica?



ili još bolje - da jim uzme njihove knjige zauzvrat što su mu prodali fibre. Da skompenzira malo i tako jih reši (nekurantnih) zaliha.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/01/2017 : 11:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

ili još bolje - da jim uzme njihove knjige zauzvrat što su mu prodali fibre. Da skompenzira malo i tako jih reši (nekurantnih) zaliha.


I onda potonje prodaje bez racuna.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25756 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/01/2017 : 12:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a postoji i ovrha..
a i kad ti neko ne plati jedan račun više mu nećeš davati novu robu.
ili ćeš mu dati pa ćeš nekako se uspiti naplatiti kad tad.
bolje i to nego da stripovi čame u skladištu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/01/2017 : 12:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ajme,ko daje u pitanje neka baltska ili eksoticna drzava..a radi se o clanici EU..to se dogada u EU ljudi...
Da se razumemo, nije ni u susjednjoj severni drzavici bolje...lopovluk se jos uvijek izplati..i u EU.
Ja bih da se opet aktivira Goli otok..ne za one koji previse govore vec za one sa dugim prstima i one bez kicme,ponosa,postenja,dostojanstva..ako se nesto ne plati,bilo je i ostalo lopovluk..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 17/01/2017 : 14:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Ajme,ko daje u pitanje neka baltska ili eksoticna drzava..a radi se o clanici EU..to se dogada u EU ljudi...
Da se razumemo, nije ni u susjednjoj severni drzavici bolje...lopovluk se jos uvijek izplati..i u EU.
Ja bih da se opet aktivira Goli otok..ne za one koji previse govore vec za one sa dugim prstima i one bez kicme,ponosa,postenja,dostojanstva..ako se nesto ne plati,bilo je i ostalo lopovluk..


baltske države su u EU
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/01/2017 : 14:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

a postoji i ovrha..
a i kad ti neko ne plati jedan račun više mu nećeš davati novu robu.
ili ćeš mu dati pa ćeš nekako se uspiti naplatiti kad tad.
bolje i to nego da stripovi čame u skladištu.



Ovrha na šta kad firma ode u stečaj?
Možeš se naplatit iz stečajne mase koja nikad nije dovoljna za pokrit sva dugovanja, a u redu su uvik prvo banke i država. Kad se oni namire, tek onda idu ostala potraživanja. U 99% slučajeva to znači da firma dobavljač(U ovom slučaju Fibra) svoje novce neće vidit nikad.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/01/2017 : 14:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

quote:
Originally posted by teller

Ajme,ko daje u pitanje neka baltska ili eksoticna drzava..a radi se o clanici EU..to se dogada u EU ljudi...
Da se razumemo, nije ni u susjednjoj severni drzavici bolje...lopovluk se jos uvijek izplati..i u EU.
Ja bih da se opet aktivira Goli otok..ne za one koji previse govore vec za one sa dugim prstima i one bez kicme,ponosa,postenja,dostojanstva..ako se nesto ne plati,bilo je i ostalo lopovluk..


baltske države su u EU



Telleru stvarno si pandur.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/01/2017 : 14:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Zato neću čekati da odu u stečaj:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/01/2017 : 14:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by DiSkAcH
Samo sto ga oni onda ovako sexaju jer im se moze.

BTW, jel jos ona ''fora'' da moras platit porez na tu robu koja ti uopce nije placena (jos jedna nebuloza ove nase todoric drzave)?


Oni misle da moze...

Da, "fora" je jos uvijek tu.



"Fora" je vrhunska.
Još jača "fora" je kad radiš sa državom, izdaješ mjesečne fakture na koje moraš platit porez a država kasni s plaćanjem recimo 6 mjeseci.
U tih 6 mjeseci država tebi duguje 400000 Kn, a ti državi 100000 Kn, s tim da država svoje traži, a tebe ko jebe. Možeš ti i ne platit porez, ali to automatski znači da se ne možeš prijavit na niti jedan natječaj, pa ti vidi oćeš li se sa rogatin bost.
Nažalost 90% ljudi u Hrvarstkoj uopće ne razumije koliko smo duboko u govnima.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/01/2017 : 14:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Zato neću čekati da odu u stečaj:)



Postoje zadužnice, mjenice i drugi alati zaštite.
Ako si bija dovoljno pametan u startu, imaš šanse dobit svoju lovu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/01/2017 : 14:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa Marko i moze uzet svoje stripove jer su oni tamo ionako komisijski, samo tako ce vratit mozda trecinu cifre koje mu duguju.
Jer oni su stripove prodali, sebi uzeli lovu i njemu ne placaju...

I ja nisam rekao da on njima mora davat (prakticki poklanjat) stripove i ici u gubitke samo sam objasnio da preko njih dolazi do puno sire publike tj potencijalnih kupaca, zato im je dao hrpu robe koju mu oni ne placaju. Oni koriste to maksimalno, i koristit ce i oni i svi takvi dokle god se to moze u ovoj drzavi.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 119 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000