forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibra, stanje na skladištu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 119

nonchalant
New Member



161 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 11/06/2021 : 19:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
Oprezno sa delfijem, jako klošarski pakuju
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3561 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/06/2021 : 20:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
@going kucaj naziv stripa

link i onda klikni na izdavača pa ti se izlistaju svi naslovi iz ponude

Edited by - naker on 11/06/2021 20:06:45
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11357 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/06/2021 : 21:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Hvala Naker!

U pravu je nonchalant, delfi jako lose pakuju pakete, nije ni približno načinu pakovanja Alan Forda i Darkvuda.
Ne znam da li ovi popusti važe i kada se ode lično tamo?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6954 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/06/2021 : 22:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Šta ste se tol'ko raspisali, cimate nesretne ljude.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
226 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 11/06/2021 : 23:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
To mogu da potvrdim. Zimuz narucio knjige, dosle omotane nekim kartonom. Pola knjiga izguzvano, neke sa tvrdim koricama pocijepane stranice. Zbijene bile jedna naspram druge i pohabale se u transportu uzas. Pored toga cekao sam mjesec ili vise posiljku. Na mailove odgovaraju slatkorjecivo ali rade lose. Cijene im jesu dobre ali hajde se usudi pa naruci stripove od njih a da nisi iz Srbije. Mozda ali da ih prije toga izmolis da obrate paznju na pakovanje.
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 20/06/2021 : 19:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
zato napises delfiju mejl i kazes: alo bre ovo su kolekcionarska izdanja i pritom skupa kako ste ovo zapakovali, sve se izlomilo posaljite mi normalne knjige i da nisu bile na policama :)

Tako su meni slali ponovo i jos posle zvali telefonom da potvrdim da je sve ok.

Sledeci put sam unapred napisao da lepo zapakuju svaku posebno u nesto mekano pa onda u kutiju.
Stigla mi kutija ko frizider da sam uzeo :D


Za 500 do 800 din jeftinije po stripu vredi iscimati se jednim mejlom…

Edited by - knauso on 20/06/2021 20:45:32
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
226 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 20/06/2021 : 23:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Pisao sam i poslao slike urnisanih knjiga. Ponudili su mi da o njihovom trosku vratim posiljku i da mi posalju nove. Nisam zelio da se cimam iskreno, a i cekao sam posiljku nekih mjesec. Drzala me huja par dana a odgovorili su mi tek nakon nekog vremena. Proslo je kako je proslo, knjige sam popeglao i uredio koliko je bilo moguce. Da mi je doslo unisteno nesto cemu sam se bas bas radovao i sto planiram kod sebe drzati do groba naravno da bi vratio.

Napisao sam im i to da cu ako budem opet narucivao, poslati mail sa brojem posiljke i da cu ih zamoliti da obrate paznju na pakovanje. Potvrdno su odgovorili na to. Inace, oni jako ljubazno odgovaraju na mailove, sad... je li to ona klasicna sluzba da smiruju kupce kao kod kablovksih operatera, ne znam. Oni su velika knjizara i drze sve zivo, kada imaju noc knjige i sl.vjerujem da imaju veliki broj narudzbi i da su zatrpani poslom. Ipak, o pakovanju se mora voditi racuna i trebali bi znati koliko kupcu znaci to kada posiljka stigne na vrijeme i kada artikli stignu neosteceni i dobro zasticeni. I ako ce probiti sve rokove koji su navedeni na sajtu, onda je red da se kupac obavijesti o stanju posiljke, a ne da kupac salje upite i pita sta je i dokle je.

Odzvanja mi u glavi ona, zajebi me jednom do tebe je, zajebi me drugi put do mene je. Sto bi svaki put za svoj novac slao mailove i strahovao za posiljku. Znaju biti super sa cijenama i cak posiljke van Srbije nekada naplacuju deset eura sto je smijesno. Inace su takve postarine 30 ili vise eura. Sa druge strane, sta mi to vrijedi ako.... I steta je sto je tako jer se potvrdjuje ona, koliko para-toliko muzike. Hoces jeftinije da prodjes, strahuj.

Svako ima svoje iskustvo. Vjerujem da je masa ljudi imala super iskustvo sa Delfijem, ali eto ima i onih koji nisu, na moju zalost tu sam se i ja nasao.


Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11357 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/06/2021 : 21:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@borg mi pricamo o Delfi, a ti si okacio mejl od Vulkana

Evo ja narucio sinoc par stripova i poslao pored toga mejl gde ih molim da bude upakovano dobro, onako kako je napisao kolega knauso.

Oni su mi odgovorili:

Poštovani gospodine,

Hvala Vam na saradnji.

Naše kolege iz knjižare se trude da svaki paket adekvatno obezbede, kako se naslovi ne bi oštetili prilikom transporta.
Naslovi se šalju upakovani u karton, što verujem da Vam je već poznato.

Imajući u vidu da poštujemo želje svakog našeg čitaoca, kolege su obaveštene o Vašem zahtevu.

Iskreno se nadamo da će sve proći u najboljem redu.

Hvala Vam na ukazanom poverenju.

Stojimo Vam na raspolaganju za sva dodatna pitanja.

Srdačan pozdrav,


Posiljke su poslate danas, stizu sutra pa vam javljam kako je zapakovano!
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
226 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 21/06/2021 : 22:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Bas me cudi kako ih bije los glas za pakovanja ako se trude da svaki paket dobro zastite. Svakako su manje sanse da se nesto desi ako je posiljka unutar zemlje. Ako se salje DHLom u drugu zemlju, to blago meni prolazi 14 magacina i 26 carina. Siguran sam da u Lajpcigu, glavnom skladistu DHLa, kao i na carinama radi milion malih goblina koji pjevuseci pakete predaju njezno iz ruke u ruku tako da im nista ne moze biti.

Naslovi jesu upakovani u karton, ali ne u cvrsti paket. Naslovi su omotani tankim kartonom preko prednje i zadnje naslovne strane i onda ide najlon, bokovi nisu zasticeni karotonom. I kada uzmes paket osjetis pod rukama kako se naslovi pomjeraju kao da je zmija unutra. Ako uzmes sa strana, sredina propadne, ako drzis sredinu vise strane. Kao vreca brasna doslovno haha. Zar je problem staviti knjige u kartonsku kutiju i obloziti stiroporom ivice ili makar u cosak zabiti neki papir da sadrzaj ne leta tamo amo. Pa naplati euro za karton i koji komad stirpopora, rado cu da platim.

Ajd, mozda im je dojadilo da im ljudi salju reklamacije i molbe za pakovanje pa su promjenili politiku. Bilo bi dobro jer su dobri sa cijenama.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1066 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 21/06/2021 : 23:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Rješenje je u banana kutijama.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1747 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 21/06/2021 : 23:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

@borg mi pricamo o Delfi, a ti si okacio mejl od Vulkana






A koja je razlika?
Obrisao, da ne štrči

Resistance is futile.

Edited by - borg on 22/06/2021 00:01:36
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11357 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/06/2021 : 00:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by going going

@borg mi pricamo o Delfi, a ti si okacio mejl od Vulkana






A koja je razlika?





Nemam pojma, nisam nikad narucivao iz Vulkana.
Verovatno nikakva.

Edited by - going going on 22/06/2021 00:02:32
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11357 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/06/2021 : 00:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo samo da javim ovde ono sto sam obecao. Stigao je paket iz Delfa i to vrhunski zapakovan, mislim da nikad nisam dobio ovako dobro zapakovane stripove, toliko slojeva kartona sa svih strana, oblepljeno vise puta, i jos sam strip ubacen u onaj pucketavi papir, znaci da bacis paket sa drugog sprata ne bi se ostetio. Svaka im cast, stvarno sam odusevljen. Sad cu da im napisem mejl gde im se zahvaljujem.

Dakle ljudi slobodno kupujte i narucujte iz Delfija samo im posaljite prateci mejl gde ih zamolite da lepo zapakuju, za svaki slucaj.

Sad se mozemo vratiti na temu topika a to je Fibrino stanje na skladištu!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6954 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/07/2021 : 19:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Da se malo vratimo na temu, otišla Zabranjena luka.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1747 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 02/07/2021 : 19:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Očekivano!

Fenomenalan strip!

Resistance is futile.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 03/07/2021 : 09:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Da se malo vratimo na temu, otišla Zabranjena luka.




Fantastičan strip... Fantastičan. A sada ga objaviti na većem formatu i u boji ❤️❤️❤️❤️
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6954 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/07/2021 : 11:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Shaner

Da se malo vratimo na temu, otišla Zabranjena luka.




Fantastičan strip... Fantastičan. A sada ga objaviti na većem formatu i u boji ❤️❤️❤️❤️


Nažalost ne postoji izdanje u boji. Čekamo nastavak.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1747 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 03/07/2021 : 12:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Na sreću ne postoji u boji.




Resistance is futile.

Edited by - borg on 03/07/2021 12:31:22
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10071 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/07/2021 : 14:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Na sreću ne postoji u boji.




Pa ne bi to bila neka tragedija.

Izgledala bi otprilike ovako:
https://baopublishing.it/prodotti/le-ragazze-del-pillar-volume-1/

Inače ovo je svojevrsni nastavak na Zabranjenu luku s osvrtom uglavnom na život u bordelu iz Zabranjene luke. Svaka priča je posvećena nekoj od zaposlenica.

Mali osvrt je ovdje:
http://poplitefumetti.blogspot.com/2020/02/ultime-letture-le-ragazze-del-pillar.html

Google prijevod:
... javna kuća u lučkom gradu Plymouthu, otvara nam vrata, a Teresa Radice i Stefano Turconi pričaju nam priče o djevojkama. Delikatnost tekstova i crteža čini da se najstarija profesija na svijetu čini ugodnom aktivnošću za vježbanje, ali ovo je dio pomalo bajkovitog svijeta u kojem je strip smješten. Šest je poglavlja (ovdje imamo prva dva), od kojih će svako imati jednu od djevojaka u središtu naracije, s općenitijom radnjom koja, ostajući u pozadini, drži cijeli projekt na okupu. Vrlo lijepa knjiga u uhodanom stilu para ...

Vjerojatno slične bajke kao i u Luci. Sretne zaposlenice se zanimaju za kulturu i umjetnost i o tome pričaju s klijentelom žednom takvih sadržaja, a kada su već tamo tješe ih i tijelom i dušom i svi su sretni.

U Luci je dodano i malo religioznosti i mnogima se takav sadržaj svidio.

Edited by - Peyo on 03/07/2021 14:12:53
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1747 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 04/07/2021 : 01:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Nekako mi kod ovih stripova koji imaju neku nit mističnosti uvek lepše kad autor povuče liniju, a ti se pitaš šta je iza te linije.

A kad oboji prostor iza te linije onda tačno znaš šta je.

Ma, ne umem da objasnim, ali, meni je baš legao crtež uz priču, i papir uz crtež.
Nekako mi sve pogođeno.
Možda bi neki drugi više voleli obojen...
Ja ne 🙂

Resistance is futile.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11357 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/07/2021 : 02:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Da se malo vratimo na temu, otišla Zabranjena luka.





A ja bas u petak 2.7. bio u knjizari Alan Ford i pazario Zabranjenu luku, a tek sad vidim ovu Shanerovu poruku. Ocigledno sam ga nanjusio da ce se rasprodati i imao sam srece!
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1006 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 05/07/2021 : 09:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Na sreću ne postoji u boji.







+1
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3561 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/07/2021 : 19:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote


Pogledajte samo ovu naslovnicu i recite da joj kolor ne stoji kao saliven, a da i ne spominjem koliko se boja skladno uklapa sa tematikom dela jer nije slučajnost što su jedra i kosa dotične lepojke iste boje A c/b crtež ma koliko da je dobar taj efekat ne može da postigne
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1405 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 05/07/2021 : 20:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Grubo rečeno, crvena i zelena su komplementarne boje, kao i narandžasta i plava, a najjače boje na slici su nešto između toga. To znači najveći kontrast, po efektu slično kao da si nacrtao samo crno-belo ("crno" ne kao linija, već kao oblik/površina), samo raznovrsnije.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 05/07/2021 20:10:57
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4129 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/07/2021 : 21:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker
Pogledajte samo ovu naslovnicu i recite da joj kolor ne stoji kao saliven, a da i ne spominjem koliko se boja skladno uklapa sa tematikom dela jer nije slučajnost što su jedra i kosa dotične lepojke iste boje A c/b crtež ma koliko da je dobar taj efekat ne može da postigne


Naslovnica jest lijepa ali baci pogled unutar korica pa zamisli kako bi to izgledalo sa bojom. Sva ona sjenčanja i ovlaš potezi olovkom (ugljenom?).
Ne znam, meni bi kolor ubio kompletan šarm kojeg Zabranjena luka ima. Tjah, nije to Corto.

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 119 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000