forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Pesme sirena, serijski ubice, mutacije i...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

kiky
stripovi.com suradnik



7312 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 12/06/2008 : 16:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Poll Question:
...nocne more iz potkrovlja, sastojci su petog po redu Giganta izdanog od strane Sistem Comicsa.



Dvije krace i dvije duže price... onako kako smo to do sada vec polako i naviknuli. Opštenito, duža forma mi je uvijek puno interesantnija i zabavnija, pa tako i ovdje (Pesmu sirena vec sam citao i prije, ali svejedno i nakon ponovnog citanja u gigantskom izdanju pozitivan dojam ostaje jednak. Jeziva i emotivna prica, jedna od uspješnijih iz Rujuovog opusa. Kjavi interesantan na svoj nacin... super uvrnut, halucinantan, delirican, efektan provod uz još jednu pricu iz miljea genetskog inženjeringa (koji je pošao po zlu... a kako drukcije, jer inace nebi bilo interesantno). Za tandem Sclavi/Marceseli i njihove "Serijske ubice" jednostavno ovdje nemam živaca... sažeta "kvazi-egzistencijalna" (?) kontemplacija okacena o kostur jedne vrlo proste price. I nakraju, cetvrta prica, humorni epilog o nocnim morama u potkrovlju u crtalackoj izvedbi uvijek zabavnog Saudellija.

Kad procitate, slobodno ocjenite sveopšti dojam Giganta ocjenama u anketi.


Results:
5 [43%] 12 votes
4 [36%] 10 votes
3 [14%] 4 votes
2 [0%] 0 votes
1 [7%] 2 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 28 counted »» Last Vote: 04/03/2010 00:11:51

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 12/06/2008 : 16:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
Naslovna je za 8, znaci vrlo dobra.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 12/06/2008 : 17:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Naslovna za 10, price za 5 i ja sam pesmu sirena jos ranije procitao.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7312 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 12/06/2008 : 17:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Koliko je Casertano odlican u "Poslednjoj mutaciji" toliko je Mari tragican u "Serijskom ubojici"... to vam je kao Roršahov test, tinta prolivena po papiru i sad je samo pitanje na što vas asocira. ;) Ja sam prepoznao glavu, lijevu nogu, vrat, stolic... Doduše, upravo se Roršahovoh test i spominje u epizodi koja slijedi nakon "Serijskog ubojica", Kjavijevoj "Posljednjoj mutaciji", pa je Marijev crtež možda i svojevrstan pred-test.
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2108 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 13/06/2008 : 16:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message
Na naslovnici mi se sirenina faca cini malo iskrivljena ali po sadrzaju kojeg je kiky napisao rekao bih da je vrlo dobra...otprilike 4.

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 13/06/2008 : 18:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Naslovnica mi je OK.Vrlo primamljiva izgleda jedino sto ne uspevam nikako da uhvatim vremena pa da procitam sve u cugu.Mozda cu veceras na petak trinaesti,recimo posle fudbala.Bilo bi odgovarajuce.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 13/06/2008 : 20:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Koliko je Casertano odlican u "Poslednjoj mutaciji" toliko je Mari tragican u "Serijskom ubojici"... to vam je kao Roršahov test, tinta prolivena po papiru i sad je samo pitanje na što vas asocira. ;) Ja sam prepoznao glavu, lijevu nogu, vrat, stolic... Doduše, upravo se Roršahovoh test i spominje u epizodi koja slijedi nakon "Serijskog ubojica", Kjavijevoj "Posljednjoj mutaciji", pa je Marijev crtež možda i svojevrstan pred-test.



Ja sam upravo suprotnog mišljenja, Casertano se ovdje uopšte nije izkazao, jedan njegovih lošijih radova, kao da je crtao u žurbi.
Mari mi je OK, mada se mnogima ne svidja njegov stil.

Obe duže price su mi bile loše, a kratke price (Mari i Saudelli) su dobre. Stoga ocjena 3 sa moje strane.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 28/06/2008 : 15:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Da se osvrnem na peti Gigant:
"Pesmu sirena" sam vec davno citao u piratskoj verziji,i nakon drugog citanja ostaje mi zapisana kao izvrstan nositelj samog Giganta.
Odlicna prica i odlican crtež.
Dalje je kratka prica "Serijski ubica".Zanimljivo i simpaticno.

E,onda je problem.
Dvije epizode."Poslednja mutacija" i kratka "Nocna mora na tavanu".
Dvije užasno (ali stvarno užasno) glupe epizode koje je trebalo spaliti cim su se napisale,a kamoli nacrtale.

Sve u svemu System Comics ima najviše tipfelera na svijetu.
Nimalo se nisu popravili nakon deset godina izlaženja.
Bah....

Kad ce šesti Gigant?
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 28/06/2008 : 19:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Cekam peticu, ovih dana treba da mi stigne a do tad mogu dati ocjenu za "Pesmu sirena" koju sam, kao i mnogi, procitao u piratskom uzdanju - prica mi se jako svidjela kao i sam crtež.
Što se tice odnosa kratka/duža prica, za nijansu sam skloniji kracim pricama jer u njima dolazi do punog izražaja talentovanost/netalentovanost samog autora, pravo mi je zadovoljstvo citati uspjele kratke price...

...
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/06/2008 : 20:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
prije neki dan sam procitao gigant...malo je rec-odlican...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/06/2008 : 23:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
Kao što je vec receno koliko je "Pesma sirene" odlican nosioc ovog giganta takoder je i "Nocna mora na tavanu" odlican završetak...
Bigliardo ( jel se tako zove) me oduševio crtežeom na prvoj prici, misilm da mu je to najbolji rad na dylanu, bolji od regularne serije.. casertano maestralan kako i uvijek... dok je dino Mari razocaranje ovog giganta.. iako nisam neki pretjerani poklonik njegovog ctreža ovdje je definitivno katasrofalan...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 28/06/2008 : 23:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by Deers

Kao što je vec receno koliko je "Pesma sirene" odlican nosioc ovog giganta takoder je i "Nocna mora na tavanu" odlican završetak...
Bigliardo ( jel se tako zove) me oduševio crtežeom na prvoj prici, misilm da mu je to najbolji rad na dylanu, bolji od regularne serije.. casertano maestralan kako i uvijek... dok je dino Mari razocaranje ovog giganta.. iako nisam neki pretjerani poklonik njegovog ctreža ovdje je definitivno katasrofalan...


Vidiš,meni je Mari odlican u Gigantu,kao i Casertano.
Samo što je Casertanova prica bezvezna švrljotina scenarija.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/06/2008 : 01:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
ma Mari zapravo za ovu pricu i nije tako loš ali da tako nacrta neku regularnu mislin da bi mu bilo to zadnje....
inace cini se da se dosta opustio na preciznosti otkad je otišao z nathana tako da mu se cesto dešavaju disporporcije.. pa cak i ovom novom nocnem lovi gdje mi je prvo upalo u oko to kod sisa manile
ali da zna napraviti atmosferu kad ga je volja to definitivno....

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 06/07/2008 : 18:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Evo šta imam da kažem o ovom gigantu:

Pesma sirena -
Odlicna prica, odlican crtež i ujedno najbolja prica u ovom izdanju. Ruju nas je pocastio lijepim izletom u mit o sirenama, divnim i smrtonosnim (uglavnom) gospodaricama mora. Tu je, svakako, i osvrt na bjesomucno uništavanje prirode zarad interesa multinacionalnih korporacija koja je, u ovom slucju, poslala svoje orude osvete - sirenu. Naravno ni prica o nemogucoj ljubavi nije izostavljena, neki bi to nazvali patetikom ali to je daleko od toga.
Odlicna prica.

Serijski ubica -
Forma kratke price mi je primamljivija od price koja traje sto i kusur strana još ako autor uspije u zamisli, kao što je to Sklavi uradio, onda je to pun pogodak. Tako ova kratka prica donosi profesionalni osvrt na profesiju serijskog ubice iz ugla samog ubice, nazovimo je svojevrsnom radnom filosofijom. Interesantan kraj u duhu stare poslovice: "I nad popom stoji pop". Marija volim ali ovdje, da li zbog loše rezoulucije, štampe ili cega vec, mi se nije posebno svidio.
Vrlo dobra prica.

Posledna mutacija -
Ne znam baš šta bih napisao o ovoj prici, nije mi se svidjela; zbrkano, spetljano, trula metafizika i tako dalje... Crtež izvrstan, uživanje za oci.
Slabo.

Nocna mora na tavanu -
Opet kratka prica ciji su junaci, otprilike, svi mi koji smo u djetinjstvu imali neki strašnji ormar, mracno stepenište, podrum ili tavan za izbjegavanje. Sve što treba uraditi je - odrasti. Da li to rešava sve te probleme pitam se? Interesantan crtež.
Solidna prica.

Sveukupni utisak 3+/4-.

...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4607 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/09/2008 : 15:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Krecem od naslovnice, cista 10.

Pesma sirena je nakon drugog citanja (prvo u jednom od retkih pirata kojih imam)ostavila pristojan utisak. Nisam bas fan ovog pomorsko-ekoloskog subplota kojeg je Ruju poklonio Dilanu, ali je ovaj uvod citljiv ako nista drugo. Nekoliko stekanja u scenariju, pre svega sirenino nabijanje na sidro (!)ne ometaju citanje u velikoj meri. Cak mi je i Bigliardo ovde podnosljiv iako spada u grupu mojih omrazenih crtaca.

Serijski ubojica mi je ostavio identicni dojam kao Taxi iz prethodnog giganta. Posle x godina citanja DD, ovakvi raspleti su daleko od ocekivanog ishoda razvaljenih vilica do poda. Sve nas je teze i teze sokirati i iznenaditi. Osim mozda totalno sjebanog Gruca kao nikad do sad. lepo je videti da je marijev Dilan fan Einsturzende Neubauten, veeeeliki plus za to.

Mutacija je bila pravi kosmar. I za citanje i za gledanje. Chiavi solidno to zaplete, ali objasnjenja su mu trula, plus i ta genetika pomalo ide uz kurac. Casertano, moj omiljeni Dilanovac, mi je ovde grozan, da ne kazem odvratan. Ovo je njegova faza koja mi se nikako ne svidja, (crtez kao u Mracnoj polovici) a sam prikaz mutanta me je lagano terao da povratim.

Zavrsetak u Sclavijevom stilu. Znaci, za fanove odlicno, za ostale mozda i preseravanje. za mene znate u koju se grupu svrstavam :) saudelli kao odlicna dopuna, meni je oduvek bio gotivan.

Ocenu prepisujem od vopea: 3+/4- , ali kako da opisem u polu?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

c64
Senior Member

Cuba
1694 Posts

Member since 15/03/2006

Posted - 07/09/2008 : 16:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send c64 a Private Message
Naslovnica je super! Samo taj System Comics je u totalnoj banani što se tice izgleda i dizajna naslovnice, hrbata i zadnje strane!

Libullusova izdanja su remek-djelo od dizajna naslovnice, zadnje strane i hrbata naravno!

Kaj je vec 5ti GIGANT izašo, uf, kasnim, nema se para ja imam tek prva 3. nadam se da se 4tvorka nece rasprodati kroz par mjeseci??? Ima ko informaciju o stanju prodaje???

Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 08/09/2008 : 09:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
Pesma sirena - jedna od boljih Rujuevih epizoda, neobicno nezna prica i dobar Biljardov crtez. "Serijski ubica" mi je zanimljiva minijatura, ali i uzasan Marijev crtez (koliko razlike izmedju ove epizode i "Golijata" npr.). "Poslednja mutacija" mi nit smrdi nit mirise, a najveci utisak iz N.M.N.T. mi je jezivi Saudeli. Sve u svemu, vrlo dobar Gigant, i jedna od najlepsih naslovnica uopste.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000