forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Najbolje od američkog superherojskog stripa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 60

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/03/2010 : 05:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Dobra vijest je da će Marvel napokon krenuti sa reprintom starih Marvelmana.

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=25363

Međutim, kvaka je u tome da će krenuti otpočetka, znači od prvih priča koje je Mick Anglo radio sredinom 50-ih.

Mislim, meni su Anglove priče zanimljive samo kao kuriozitet. On je svog junaka ipak zamislio kao kopiju Fawcettovog Captain Marvela. Mislim da većinu ljudi ipak zanimaju priče Moorea i Gaimana, kao i odgovor na pitanje hoće li Gaiman završiti svoju sagu.

Zbilja ne znam kako će se Anglove priče prodavati.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 24/03/2010 : 09:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Ja cu ga definitivno ispratiti u sveskama, mrzi me da cekam trejdove.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

masija
Junior Member



Montenegro
312 Posts

Member since 11/05/2008

Posted - 03/04/2010 : 20:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send masija a Private Message  Reply with Quote
Astonishing X men omnibus opet dosupan na Amazonu od 05.04!Procitao sam samo dio kad se bore sa nekim robotom u Danger Room,i svidjelo mi se.Kakav je ostatak?

Captain America
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/04/2010 : 20:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Bolje. Od 4 priče, jedino mi je "Torn" malo kilava. Sve ostalo je super.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9539 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 03/04/2010 : 20:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Obi Wan

ne mogu da verujem da si stavio i moje "preporuke"
daj skloni onda onaj Emesaries to Malastare, glupost nevidjena, samo sam nabrajao....

a kad si vec uklopio Star wars medj superheroje, ubaci ondak i dark empire, meni jos bolja nego Thrawn trilogija.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/04/2010 : 22:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Obi Wan

ne mogu da verujem da si stavio i moje "preporuke"
daj skloni onda onaj Emesaries to Malastare, glupost nevidjena, samo sam nabrajao....

a kad si vec uklopio Star wars medj superheroje, ubaci ondak i dark empire, meni jos bolja nego Thrawn trilogija.


Sada mi kažeš kada sam već naručio Thrawn trilogiju.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/04/2010 : 22:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by masija

Astonishing X men omnibus opet dosupan na Amazonu od 05.04!Procitao sam samo dio kad se bore sa nekim robotom u Danger Room,i svidjelo mi se.Kakav je ostatak?


I ja mjerkam, jedino ne znam da li da uzmem taj omnibus 1-24 ili ona 2 HC-a 1-12 i 13-24...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9539 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/04/2010 : 01:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Lord Vader89

Obi Wan

ne mogu da verujem da si stavio i moje "preporuke"
daj skloni onda onaj Emesaries to Malastare, glupost nevidjena, samo sam nabrajao....

a kad si vec uklopio Star wars medj superheroje, ubaci ondak i dark empire, meni jos bolja nego Thrawn trilogija.


Sada mi kažeš kada sam već naručio Thrawn trilogiju.



ma odlicna je, nego je meni Dark empire malo vise Star wars, plus sto je malo mracnija, eto

si uzeo ono novo HC izdanje

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/04/2010 : 10:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je novo, ali HC izdanje za 23.09 kn. sa Amazona. Neki dan mi je poslano, nestrpljivo čekam...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9539 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/04/2010 : 12:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ne znam da li je novo, ali HC izdanje za 23.09 kn. sa Amazona. Neki dan mi je poslano, nestrpljivo čekam...



jes, novo je
meni je to stiglo pre jedno mesec i po dana, i prezadovoljan sam. odlican kvalitet, sve naslovne su unutra, niska cena na Amazonu, puna kapa!

jedino sto je malo nezgrapno za citanje, narocito u odnosu na pojedinacne trejdove, no....prezivi se nekako.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 04/04/2010 12:22:57
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 04/04/2010 : 15:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Sad ovako "na bum"... Dodaj recimo Daredevil: Born again (Miller/Mazzucchelli) i Stracynskijevog Thora.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 04/04/2010 : 15:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ne znam da li je novo, ali HC izdanje za 23.09 kn. sa Amazona. Neki dan mi je poslano, nestrpljivo čekam...



kuna?

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 04/04/2010 : 20:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Serijal Tarzana u boji od Fostera do Hogartha ( u svojoj kolekciji umam četiri albuma), američko izdanje.
Izvorni Tarzan koji je izlazio u američkim dnevnim novinama (nedjeljno izdanje)
1. Tarzan (Foster 1931-1933)
2. Tarzan (Foster 1933-1935)
6. Tarzan (Foster-Hogarth 1936-1937)
8. Tarzan (Hogarth 1938-1939)
Izdavač Nantier Beall Minoustchine, New York

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 04/04/2010 : 20:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

Serijal Tarzana u boji od Fostera do Hogartha ( u svojoj kolekciji umam četiri albuma), američko izdanje.
Izvorni Tarzan koji je izlazio u američkim dnevnim novinama (nedjeljno izdanje)
1. Tarzan (Foster 1931-1933)
2. Tarzan (Foster 1933-1935)
6. Tarzan (Foster-Hogarth 1936-1937)
8. Tarzan (Hogarth 1938-1939)
Izdavač Nantier Beall Minoustchine, New York

Nije bas superherojski strip, ne?

Koji Vam se vise svidja, u boji ili crno-beli?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/04/2010 : 22:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Nije bas superherojski strip, ne?

Pa dobro, o tome bi se još dalo raspravljati. Ja bih svakako rekao da ima elemenata zbog kojih se može doživljavati takvim.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 04/04/2010 : 22:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@Vladisha, u Tarzanu sam uživao kao klinac i sebi pod stare dane priuštio reprint originalnih stripova čuvenih autora. U ovoj priči nebitno je koji mi se više sviđa da li u boji ili crno-bijeli.
Ono što je bitno, da ja ne čitam Marvelove stripove uopće niti neke superherojske stripove.
Ja sam samo naveo ono što ja imam u kolekciji i ono što bih preporučio svim kolekcionarima koji poštuju Fosterov i Hogarthov rad. Jesi sad zadovoljan!!!

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 04/04/2010 : 22:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

@Vladisha, u Tarzanu sam uživao kao klinac i sebi pod stare dane priuštio reprint originalnih stripova čuvenih autora. U ovoj priči nebitno je koji mi se više sviđa da li u boji ili crno-bijeli.
Ono što je bitno, da ja ne čitam Marvelove stripove uopće niti neke superherojske stripove.
Ja sam samo naveo ono što ja imam u kolekciji i ono što bih preporučio svim kolekcionarima koji poštuju Fosterov i Hogarthov rad. Jesi sad zadovoljan!!!

Ma zezam se zato sto se u naslovu teme traze superherojski stripovi.

Licno obozavam Tarzana, pogotovo nabrojane autore. Zato sam i pitao koji Vam je bolji. Bilo je ovde ozbiljnih diskusija na temu kolora. Recimo, Strasan vic ili Millerov Daredevil su mi drazi crno-beli, iako su originalno izdati u boji.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 04/04/2010 : 23:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@Vlaadisha, raduje me da si se šalio i isto tako, što cijeniš i Fostera i Hogartha.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9539 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/04/2010 : 12:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Lord Vader89

Obi Wan

ne mogu da verujem da si stavio i moje "preporuke"
daj skloni onda onaj Emesaries to Malastare, glupost nevidjena, samo sam nabrajao....

a kad si vec uklopio Star wars medj superheroje, ubaci ondak i dark empire, meni jos bolja nego Thrawn trilogija.


Sada mi kažeš kada sam već naručio Thrawn trilogiju.



My old master, u julu negde izlazi Dark empire u istom ruhu kao ovaj Thrawn set koji si narucio.
Te ako ti se dopadne takvo izdanje, eto ti idealne prilike.

Jel ti je stigao thrawn, na sta ti lici

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/04/2010 : 22:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Stigao preključe.
Tek sam prelistao, ali izgleda mi jako dobro, siguran sam da će mi se svidjeti.
Volim kada stave tako čitavu priču u jednu knjigu tako da sigurno kupujem i Dark empire.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 17/04/2010 22:12:25
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9539 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/04/2010 : 22:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
meni se toliko svidelo izdanje, da mislim da cu i ja da uzmem dark empire eventually, ove trejdove cu probati da uvalim negde.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 01/06/2010 : 19:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message  Reply with Quote
evo, da ne otvaram novu temu.

Tražim neke jednostavne, lakočitljive, zanimljive, superherojske stripove. Nešto za ljetnu razbibrigu, pisano jednostavno (da mogu čitati bez rječnika) i da stoji samo za sebe. Znači neki miniserijal ili one-shot.

E sad, što se od ovog ovdje nabrojenog uklapa u taj kalup?

.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 01/06/2010 : 20:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Blue Beetle (2006): http://comicbookdb.com/character.php?ID=3735
Ne mogu dovoljno ovih 36 sveski iz 2006. preporučiti, i svakoga iznenadi kad to kažem, ali definitivno pozitivne stvari pretežu u odnosu na negativne. Ima malo preklapanja sa prethodnim i paralelnim naslovima, ali nedovoljno da pokvari ugođaj.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/06/2010 : 20:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne spominje niko Marvels??
Autori su Kurt Busiek i Alex Ross, ne znan triba li veća preporuka od toga
Uglavnom pratimo razvoj Marvelovog univerzuma od njegovih prvih superheroja (Original Human Torch, Sub-Mariner) i to sve kroz oči
običnog civila, točnije novinara/fotografa. O crtežu se ne triba nešto puno govorit, samo ime Alex Ross govori za sebe!

Ocjena: * * * * *





@Bob Rock:
Uzmi neki Showcase Presents ili Marvel Essential, tu imaš crno-bile reprinte starih brojeva raznih superheroja
Lagano, jednostavno i naivno, a opet zabavno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Skappy
New Member



229 Posts

Member since 07/09/2008

Posted - 03/06/2010 : 03:28:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Skappy's Homepage  Send Skappy a Private Message  Reply with Quote
WildCats - Joe Casey-ev period (WildCats v2 & Wildcats 3.0)






Stormwatch: Team Achilles - Micah Ian Wright/Whilce Portacio







Stormwatch PHD - Christos Gage/Doug Mahnke... Edginton/Fernandez









Authority - Ellis







Authority v5 (World's End) - Abnett & Lanning/Coleby/Badeaux







Sleeper v2, pa v1 - Brubaker/Phillips







The Winter Men - Lewis/J.P.Leon







Deathblow - Choi/Lee/Sale...prvih 12 brojeva prvog serijala.







Planetary - Ellis







Secret History of the Authority: Hawksmoor







Cybernary 2.0 - Harris/Canete






Uglavnom prevedeni stripovi:


The Punisher - Prvi serijal Grant/Zeck i drugi, Baron/narocito kad crtaju Janson/Portacio/Erik Larsen







Daredevil - Miller, pa Nocenti, Bendis i Brubaker




http://theauthority.ws/

Edited by - Skappy on 03/06/2010 03:33:23
Go to Top of Page
Page: of 60 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000