forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Najbolje od američkog superherojskog stripa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 60

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 17/10/2010 : 11:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
al objasnjenje je jednostavno, totalno slaba ponuda od svih ostalih osim Bonelija, pogotovo u kiosk izdanjima... to i dobro poznata cinjenica da nas narod ne voli neke velike promjene, tako da ce Zagor i co. ostati jos dugo da dominiraju
al s druge strane kako su krenuli strp ekranizacije ipak se povecava zainteresovanost za druge junake polako ali sigurno...

on topic citam Nemesis od Millara, pretjerano al bas pretjerano, al bez obzira na to zabavlja

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4252 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 17/10/2010 : 11:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Nikada nisam bio od onih koji ce nesto citati,slusati,gledati samo ako je mnogo zastupljeno u prodaji.Primera radi,i kad je bio sasvim zadovoljavajuci izbor ponudjene muzike u prodaji,ja sam narucivao jos mnogo sta od Explosive Records.Sto se tice stripova,vec sam negde naveo sta sam sve kupovao (sve).Ipak,sa svim vrlinama i manama,Bonelli su imali neku prednost nad ostalima.Imali su i imaju ono sto mi treba u stripu.Ne bih navodio sta,jer bi se svelo na "stvar ukusa".Crtacki,bliza mi je "superherojstina",ali kao citaocu - ne.Brojcano,procitao sam vise Marvel/DC nego Bonelli,ali veci postotak u korist SBE je kada su u pitanju omiljene epizode.Mislim da superheroji danas nude vise nego pre i da ce se odnos snaga malo izmeniti,ne u smislu da ce,mozda,biti popularniji od SBE heroja,ali ce im se pribliziti.Jedan pametan covek,na pitanje zasto bas Zagor rece:"Od svih ,najvise ima sve."

Edited by - Sneaksie Thiefsie on 17/10/2010 11:28:48
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 17/10/2010 : 12:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
I ja sam prije nekih 5-6 godina, kada sam bio na dial-up internetu i kad su se stripovi koji izlaze a da nisu Bonelli mogli nabrojati na prste jedne ruke, a novca nigdje, ipak radije citao tek izaslog Povratak mracnog viteza 10-ak puta nego poceo kupovati Bonelli junake. Dao sam im sansu, probao sam sa najboljim od Texa, M.Noa, Zagora, Martyja, ali jednostavno ne ide. Samo me DD uspio odrzati, i to je jedini SBE lik kog mogu pratiti iz mjeseca u mjesec. Kad su u pitanju superherojstine, tu nekako mogu prevaliti kad kisa metaka zaspe junaka a on prezivi, te ima neprobojan prsluk, ima supersnagu, i sl., ali kada kisa metaka zasipa Texa iz epizode u epizodu, i on uvijek prezivi, e jbg. A usput, price su samo varijacije na istu temu, dok mi se humor uopste ne svidja. Stalne prozivke izmedju Texa i Carsona tipa 'Sotono, stari jarce,...' su totalno bezveze. A da ne pricam o humoru u Zagoru i Cikove stalne 'nevolje', propast.
Sreca, sad imam konekciju da mogu skidati stripove (sto ipak izbjegavam, ali eto bar se moze), a imam i nesto vise novca, pa si povremeno mogu naruciti sto me zanima s amazona.
A sad, na redu je 'Astro City', nadam se da se necu razocarati...
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4252 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 17/10/2010 : 12:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Jbga i meni smeta sto u superherojstini umesto We,the people uvek je We,Americans a pola ih nema veze s Amerikom i ne treba da predstavljaju samo SAD nego covecanstvo,sto svaki predsednik SAD mora da se pojavi u stripu,sto superheroji nose zastavu SAD ili stars'n'stripes kostim,sto su Rusi losi momci (Perun i ostatak ekipe),a propagandu u filmovanim stripovima da i ne pominjem (Iron Man u Avganistanu...),pa nista.
A to je samo deo,kad bih poceo ne bih stao do sutra.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 17/10/2010 : 13:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pa to ima donekle smisla, zato ja ne citam Kapetana Ameriku :)
Go to Top of Page

masija
Junior Member



Montenegro
312 Posts

Member since 11/05/2008

Posted - 17/10/2010 : 21:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send masija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

Cudi me da niko nije preporucio Rising stars.
Sjajan scenario, sjajna prica , sjajni likovi. I ne moze se naslutiti u kom ce pravcu da ide prica.
Ali ono sto mi se narocito svidja je to sto je ovo prva generacija superheroja tj ljudi nisu navikli na njih . Cak ih gledaju ko frikove.
Nisam odrastao na superherojima, tako da kad betmen kaze kako mora da se konsultuje sa supermenom ja se upisam u gace od smeha. Toga u rising starsu nema. Obavezna lektira.


Kad kažeš da je dobro,ja ću to da uzmem(malo sam se i informisao na internetu).Sa poštarinom ispada 40 i nešto eura a ima 1280 strana,nije skupo.Može li još malo informacija o stripu?Htio sam da uzmem The Walking Dead HC izdanje,ali mi je prvi dio mnogo skup,čak 35 dolara a ostali su po 23,a imaju isto strana(Zna li ko koji je razlog tome?),pa uzeh The Walking Dead: Compendium One. :).I Invincible ultimate collection su poskupljali,tako da će i on malo da pričeka.Powers: The Definitive Hardcover Collection,19.79 dolara,464 strana.Je li čitao ko ovo,valja li šta?

Captain America
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/10/2010 : 22:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by masija

quote:
Originally posted by Born To Run

Cudi me da niko nije preporucio Rising stars.
Sjajan scenario, sjajna prica , sjajni likovi. I ne moze se naslutiti u kom ce pravcu da ide prica.
Ali ono sto mi se narocito svidja je to sto je ovo prva generacija superheroja tj ljudi nisu navikli na njih . Cak ih gledaju ko frikove.
Nisam odrastao na superherojima, tako da kad betmen kaze kako mora da se konsultuje sa supermenom ja se upisam u gace od smeha. Toga u rising starsu nema. Obavezna lektira.


Kad kažeš da je dobro,ja ću to da uzmem(malo sam se i informisao na internetu).Sa poštarinom ispada 40 i nešto eura a ima 1280 strana,nije skupo.Može li još malo informacija o stripu?Htio sam da uzmem The Walking Dead HC izdanje,ali mi je prvi dio mnogo skup,čak 35 dolara a ostali su po 23,a imaju isto strana(Zna li ko koji je razlog tome?),pa uzeh The Walking Dead: Compendium One. :).I Invincible ultimate collection su poskupljali,tako da će i on malo da pričeka.Powers: The Definitive Hardcover Collection,19.79 dolara,464 strana.Je li čitao ko ovo,valja li šta?


Ja sam The walking dead HC 1 platio 21.59 prije nekoliko mjeseci na Amazonu. Primjetio sam da otkad je dolar opet pao, dosta stripova na Amazonu je poskupilo...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 18/10/2010 : 00:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Pa to ima donekle smisla, zato ja ne citam Kapetana Ameriku :)


tu baš propuštaš. odkad je brubacker na tom naslovu, to je nešto najbolje što je izašlo u ovih par godina. stvarno prijatelelska priporuka. pokušaj sa skenom, ali mislim da ti neče biti žao. samo počni od početka brubackerjovog run-a.
u stvari cap (brubacker), iron man (fraction) i thor(straczynski)
runovi su za moju lovu ono što treba imat.
ali jest, da mi se ne svidja to što millar radi več od ultimates dalje, pa ako si ti sad na njegovom stilu priče onda priporuku uzmi kako očeš :)

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/10/2010 : 13:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja se baš u zadnje vrime mislin bi li naručija nešto od Kapetana Amerike, volija bi pročitat štagod...
Domoljubna priča je uvik domoljubna priča, neovisno o kojoj se državi radi

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 18/10/2010 : 16:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
fora je u tome, da su zbog imena captain america svi mišljenja, da to mora bit neko težko domoljubno sranje. ali kad uzmeš strip u ruke vidiš, da je u stvari fenomenalna špijunska i vojna priča. jest obučen u američu zastavu ali ako može čovjek preko toga (nije težko) vidi da lik iako je patriot i domoljub nikada nije radio za politički aspekt američkog patriotizma. to je od uviek bio iron man. steve je ono što je najbolje od sada več totalno izopačene ideje amerike. ja sam i u svojim antiglobalističkim danima nosio majicu captain america i čitao njegove priče :)

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/10/2010 : 17:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

fora je u tome, da su zbog imena captain america svi mišljenja, da to mora bit neko težko domoljubno sranje. ali kad uzmeš strip u ruke vidiš, da je u stvari fenomenalna špijunska i vojna priča. jest obučen u američu zastavu ali ako može čovjek preko toga (nije težko) vidi da lik iako je patriot i domoljub nikada nije radio za politički aspekt američkog patriotizma. to je od uviek bio iron man. steve je ono što je najbolje od sada več totalno izopačene ideje amerike. ja sam i u svojim antiglobalističkim danima nosio majicu captain america i čitao njegove priče :)


Na kraju krajeva, upravo je on bio vođa i simbol otpora protiv sindroma Velikog Brata u situaciji kada je trebalo odlučiti da li će se superheroji registrirati. Tu je definitivno pobrao moje simpatije...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 19/10/2010 : 01:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by sloppy

fora je u tome, da su zbog imena captain america svi mišljenja, da to mora bit neko težko domoljubno sranje. ali kad uzmeš strip u ruke vidiš, da je u stvari fenomenalna špijunska i vojna priča. jest obučen u američu zastavu ali ako može čovjek preko toga (nije težko) vidi da lik iako je patriot i domoljub nikada nije radio za politički aspekt američkog patriotizma. to je od uviek bio iron man. steve je ono što je najbolje od sada več totalno izopačene ideje amerike. ja sam i u svojim antiglobalističkim danima nosio majicu captain america i čitao njegove priče :)


Na kraju krajeva, upravo je on bio vođa i simbol otpora protiv sindroma Velikog Brata u situaciji kada je trebalo odlučiti da li će se superheroji registrirati. Tu je definitivno pobrao moje simpatije...



he he he. to nisam htio spomenut, jer mi se nije svidio u civil war. odlično je da su ga postavili na stranu protiv ali millar ga je pisao totalno drugčije od brubackera pa mi je bilo malo mučno. sa druge strane brubacker je svoju priču sa cap-om odlični izveo i sa eventom i fino ukomponirao sve u broj 25 (da ne spoilujem za one koje još nisu čitali)

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/10/2010 : 02:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Captain America je jedan od rijetkih junaka koji je imao sreću da njegove priče, tijekom gotovo cijelog njegovog postojanja, pišu i crtaju jako talentirani ljudi.

Stan Lee, Jack Kirby, Jim Steranko, Steve Englehart, Mark Gruenwald, Mark Waid, Ed Brubaker...

Neke od najvećih faca u povijesti američkog stripa.

I što je najbolje, dosta toga je lako dostupno u obliku reprinta (osim Gruenwalda, ali i to će uskoro nadoknaditi).

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 19/10/2010 : 10:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
A ima li nekih novih informacija o Moore-ovom Miraclemanu (Marvelmanu) ili je sve jos uvijek obavijeno velom tajne? :)
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 20/10/2010 : 01:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Skroz se slazem s ovim shto ste rekli u vezi Capa!

Dodao bih samo da je ono shto prozivljava Batman u Morrisonovim rukama (donekle) pandan Brubakerovom Capu.

Osim pochetnih i nekih kasnijih (vaznih) epizoda Avengersa, pre nikada nisam chitao Capa, ali svo potrebno "predznanje" je odlichno kroz flashbackove ukomponovano u sadashnjost, pa nakon Avengers dissasembled komotno mozete zapocheti chitanje od Brubakerovog #1.

Vredi svake pare!

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/10/2010 : 02:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Osim pochetnih i nekih kasnijih (vaznih) epizoda Avengersa, pre nikada nisam chitao Capa, ali svo potrebno "predznanje" je odlichno kroz flashbackove ukomponovano u sadashnjost, pa nakon Avengers dissasembled komotno mozete zapocheti chitanje od Brubakerovog #1.


Iskreno, ne bih nikome preporučio da krene čitati Kapetana počevši od Brubakera. Ne zato što je kompliciran ili slično. Upravo suprotno, mislim da je Brubakerov Kapetan lako razumljiv i pristupačan početnicima. Stvar je u tome da ćete biti uskraćeni za jedno lijepo iskustvo.

I prije Brubakera su postojale dobre priče. I to jebeno dobre priče.

Ne vidim zašto čitanje ne biste komotno započeli od Tales of Suspense br. 58. (ili od Avengers br. 4, kako god već okreneš).

I ovo vrijedi svake pare. I više.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 20/10/2010 : 07:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ma to je Galad poceo da hejtuje long-term serijale, pa sad siri to na sve ostale

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 22/10/2010 : 17:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Procitao Daredevil: Born Again. Pitko stivo, vuce te da procitas u komadu, ali kraj nije bas zadovoljavajuci, bar meni, ali ne bih da spojlam. Crtez solidan. 7/10
Go to Top of Page

masija
Junior Member



Montenegro
312 Posts

Member since 11/05/2008

Posted - 27/10/2010 : 20:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send masija a Private Message  Reply with Quote
Stigao Walking Dead compendium one, iako nema nikakvih dodataka(zato imam 48 epizoda u njemu :) ),na prvi pogled sasvim fino izdanje. Sad se bacam na čitanje a na redu za naručivanje je Rising stars compendium. Je li neko narucivao preko britanskog Amazona, je li isporuka brza nego preko američkog?

Captain America
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 29/10/2010 : 17:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Jbg, ajd kad je vec oko americkog stripa: Kakav je izbor amerikanaca na sajmu? Dolazim sutra, pa reko' necu se valjda skroz razocarati... prosle godine je bilo tanko, na standovima (npr. Mamut ili Plato) bilo puno essentialsa koje niko nece, nista malo novije
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 30/10/2010 : 15:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by masija

Stigao Walking Dead compendium one, iako nema nikakvih dodataka(zato imam 48 epizoda u njemu :) ),na prvi pogled sasvim fino izdanje. Sad se bacam na čitanje a na redu za naručivanje je Rising stars compendium. Je li neko narucivao preko britanskog Amazona, je li isporuka brza nego preko američkog?



Naravno da je brza ali cesto te izadje jeftinije preko americkog. treba prouciti cene.
Sto se tice Rising stars da te upozorim da je povez mekog izdanja jako los i verovatno sigurno ce se raspasti posle tokom prvog citanja. tako da ako ti je bitan strip mozda da razmislis o nabavci HC izdanja kad dodje na neku dobru cenu

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste

Edited by - Born To Run on 30/10/2010 15:19:12
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 30/10/2010 : 15:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by masija

Može li još malo informacija o stripu?Htio sam da uzmem The Walking Dead HC izdanje,ali mi je prvi dio mnogo skup,čak 35 dolara a ostali su po 23,a imaju isto strana(Zna li ko koji je razlog tome?),pa uzeh The Walking Dead: Compendium One. :).I Invincible ultimate collection su poskupljali,tako da će i on malo da pričeka.Powers: The Definitive Hardcover Collection,19.79 dolara,464 strana.Je li čitao ko ovo,valja li šta?



Ma to su samo trenutne oscilacije u ceni. Vratice se na staro. Desava se cesto .Powers je isto solidna investicija, vredi imati u papiru

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 30/10/2010 : 15:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Powers je jedan od meni najdrazih stripova.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 30/10/2010 : 15:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Vidi stvarno do sad powers nije bio preporucivan. Powers je kao spoj serije Homicide i superheroja. Ove HC varijante nisu skupe za nabavku. jedina im je mana kad se crtez prostire na obe strane pa se onda zbog uveza gubi malo, al nije toliko strasno.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 31/10/2010 : 16:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Ja imam prvu seriju u definitive izdanju i jako su dobri albumi, imaju hrpe dodataka. Istina je da splashevi budu malo odrezani, ali meni to ne smeta. Zbilja dobar strip. Preporucam da se prvo procita preview, pa odluci onda dal ces ga uzet.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page
Page: of 60 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000