forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zašto (ne) volite Enki BILALA?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 22/06/2008 : 19:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
Zapostavljen ili precenjen autor na ovim prostorima?

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 22/06/2008 : 20:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message  Reply with Quote
Definitivno zapostavljen. Ali uostalom, takva je cjelokupna strip scena.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25901 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/06/2008 : 20:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
precijenjen!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 22/06/2008 : 21:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
I jedno i drugo - visi krugovi ga precenjuju, a nizi zapostavljaju i tako se oni medjusobno obmanjuju!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 22/06/2008 : 21:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Odlican crtac, los scenarista.
Doduse, citao sam samo Outer States, i to mi je OK, ali nista narocito, i Woman Trap, to mi je bas nebulozno. Mozda bi i imalo nekog smisla kad bih procitao ceo Nikopol, ali posle L`Immortel, nemam bas nikakvu zelju. To mi je jedan od najdosadnijih filmova ikada.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 22/06/2008 : 22:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Tačno tako, odličan crtač i loš scenarista.
Meni su njegovi najbolji stripovi Partija lova i Falange crnog reda
za koje je scenarij pisao Pjer Kristin i bilo bi sjajno da neki naš
izdavač to izda u albumima.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 22/06/2008 : 22:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
Niti ga volim, niti ga ne volim. Zna lijepo da boji, ali ne zna bas tako dobro da crta, makar ne ljude - svi su mu isti. Da nije rodjen u Jugoslaviji, vjerovatno bi me jos manje interesovao.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 22/06/2008 : 23:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Precenjen.
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 23/06/2008 : 00:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
Loš scenarista? Teško. Scenario u kvartologiji "San Monstruma" je odličan. Ponudio je nešto novo strip sceni, i crtežom i načinom pripovedanja.


Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded

Edited by - GeneziS on 23/06/2008 00:13:54
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 23/06/2008 : 00:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
Jel istina da njegovi orginalni radovi na izložbama dostižu fantastične cene i da je od svih strip crtača najskuplji u francuskoj?


Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 23/06/2008 : 01:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Crtacki deo mi je odlican.
Scenaristicki pak uvek krene odlicno i onda krene pad sa svakim novim albumom. Isto mi se desilo i sa Nikopolom i sa Monstrumom.
U svakom slucaju, ostajem fan ovog autora. pa pogledajte samo ove 2 ilustracije koje je genezis postavio, fantasticne. Mada, moguce je da u tom grmu lezi zec. Ilustrator ili strip crtac?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 23/06/2008 : 06:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
Definitivno zapostavljen.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 23/06/2008 : 10:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Crtacki deo mi je odlican.
Scenaristicki pak uvek krene odlicno i onda krene pad sa svakim novim albumom. Isto mi se desilo i sa Nikopolom i sa Monstrumom.
U svakom slucaju, ostajem fan ovog autora. pa pogledajte samo ove 2 ilustracije koje je genezis postavio, fantasticne. Mada, moguce je da u tom grmu lezi zec. Ilustrator ili strip crtac?



Nikopolsku trilogiju nisam čitao, a za monstruma si upravu. Prvi deo je fenomenalan, i po meni bi mogao da stoji i zasebno, kao celina, i istina da su ostali lošiji, ali ipak kvalitetni. I više je on ilustrator, ali on je jedini strip autor kod kojeg mi statičnost ne smeta. Drugačiji je i meni baš odgovara, i to što se radnja, monolozi i dijalozi uglavnom odvijaju u offu. E da, kolorisanje mu je neprejebivo, i sve se više oslanja na to i uspeva mu.


Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 23/06/2008 : 12:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
Zato što ne poznavam dotičnog gospodina...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 23/06/2008 : 12:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Zato što ne poznavam dotičnog gospodina...


bitno je da si zaspamao

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 23/06/2008 : 15:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
A da, o koloru sta reci, osim da je impresivan.
A stvar je i u tome sto on radi (valjda) bez prethodno gotovog scenarija. Znaci krene, pa pauza do sledeceg albuma i onda doradi scenario, pa tako do kraja. Zato je i Monstrum otisao u cetiri dela, a prvobitno je bilo najavljivano 3. I jasno se vidi pad intenziteta bazicnog zapleta. Naravno svaki album nadalje ima hrpu svojih dobrih strana ( recimo onaj performans "izrigane komprimirane smrti", zabava u belom kod Warhola ...), ali kao celina ostavlja ne bas povoljan utisak.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 23/06/2008 : 17:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Zna ubost atmosferu, ali vrlo los crtac. Vata na sablon i razradjene seme... Precjenjen.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/06/2008 : 18:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bilala ne volim samo iz jednog razloga-jer nije Bonelli.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 23/06/2008 : 18:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
ni jedno ni drugo
Glupo mi je reći da je loš scenarist... ima i lošijih i nezanimljivijih
Loš crtač nije sigurno...
Meni to sve lijepo izgleda

Nije precijenjen ali nije ni zapostavljen. Mislim da ima prostora taman koliko je i zaslužio...
Da nije iz ovih krajeva definitivno bi nam bio još manje zanimljiv... to je činjenica...

Edited by - darth-vader on 23/06/2008 18:20:08
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 23/06/2008 : 18:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Bilala ne volim samo iz jednog razloga-jer nije Bonelli.



... and we have a winner...


Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 23/06/2008 : 21:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by beli luk

Odlican crtac, los scenarista.
Doduse, citao sam samo Outer States, i to mi je OK, ali nista narocito, i Woman Trap, to mi je bas nebulozno. Mozda bi i imalo nekog smisla kad bih procitao ceo Nikopol, ali posle L`Immortel, nemam bas nikakvu zelju. To mi je jedan od najdosadnijih filmova ikada.



Potpisujem. Sranje od filma.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 23/06/2008 : 22:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Pitanje je bilo volimo ga ili ne,zar ne...cenim ga kao vrhunskog strip autora,svojim je delima dokazao tu tvrdnju...pomalo je poceo da smara u tetralogiji monstruma,ipak mi se i crtacki i scenaristicki dopadala njegova ranija faza,a o albumima sa Christinom da ne govorim...da li je podcenjen?...da,zbog raznoraznih razloga i izdavackih izgovora njemu su legalno na prostoru exYu objavljena ukupno samo 5 albuma,a izdavano je i objavljivano svakakvo strip smece,i to u kontinuitetu traje decenijama...da li je precenjen?...mozda...iako stojim iza onoga sto sam rekao o podcenjenosti ipak moram reci da se o Bilalu prica u superlativu i onda kad uradi nesto prosecno,necu reci lose,neki su to tako i nazvali...oko njega je stvorena fama velikog multimedijalnog umetnickog genija pa je covek u skladu s tim i postao velika medijska faca,ima ga svuda,promovise sebe gde god stigne,postao je pravi tv soumen,jbga...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 23/06/2008 : 23:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Bilala ne volim samo iz jednog razloga-jer nije Bonelli.



Ja stvarno veću glupost odavno nisam čuo. Kako i zašto dozvoliš sebi da si toliko ograničen.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/06/2008 : 11:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Zato što mi se sviđa bit ograničen-pa se ti možeš jeb....

To je bila više šala, samo za tebe preteška, da bi je shvatio. Žalim te.... tako malo smisla za ironiju.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6859 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/06/2008 : 15:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Za mene je Bilal jedan od najvećih umetnika stripa.

Precenjen nije - cenjen je vrlo i sasvim adekvatno.

A potcenjen? Pre bi se moglo reći da je neshvaćen od šireg kruga čitalaca, jer on nije autor komercijalnih stripova namenjenih širokoj publici.

Zapostavljen. Definitivno da! Ja ne znam šta izdavači još čekaju sa izdavanjem njegovih ranijih poznatih dela, na ovim prostorima.

Kad bi ljudi imali malo više prilike da se upoznaju sa njegovim radom, više bi ga i prihvatili.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 24/06/2008 : 15:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

on nije autor komercijalnih stripova namenjenih širokoj publici.

Covek kome strip album izlazi u 280.000 komada i ciji je album u prvih pet najprodavanijih u Francuskoj?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.38 seconds. Snitz Forums 2000