forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bd vs. Bonelli
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/06/2008 : 23:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Jednako volim citati obadvije navedene izdavacke opcije

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/06/2008 : 00:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Moja stripovska odiseja počela je tamo negdje (sada već poprilično daleke) 84 ili 85 godine, stripovima "Bubnjevi Smrti", "Klopka za Zagora" i "Sedma Žrtva" od dobrog starog strica Martya. Bilo je to drugo vrijeme, vrijeme prvih Commodoraca,primanja u pionire, a informacija (svaka, pa tako i ona o stripu) cijenila se mnogo više nego sada, kada se jednim klikom miša može doći do željenog saznanja. Stripove su čitali svi. Apsolutno svi. Sve i jedan klinac. Tada je Bonelli bio sve. I niti smo znali , niti smo se opterećivali sa drugim stvarima. HC izdanje od Blueberrya, činilo se kao nešto daleko, skupo, nedostižno, nepotrebno. Nije tada, naravno, bilo internet aukcija, a glavni izvor stripova su bili momci na Trešnjevačkom placu. Sjećam se ljeta 93. Tada sam pokupovao sve Martije koji su mi falili( njih sedamdesetak.) za jednog klinca od četrnaest godina, zaljubljenog u stripove to je bio jedan od bitnijih događaja u njegovoj stripovskoj "karijeri". Naravno, žeđ za otkrivanjem drugih stvari, te neizbježna promjena ukusa koja dolazi uz to, promijenili su moje shvaćanje stripovskog svijeta, otkrile su se nove granice, a neke su zauvijek izbrisane i moj stripovski ego danas nije isti kao ranije, ali... Zašto mi je (ipak) više draži Bonelli? Zbog onog dječaka koji je u jedno ljeto skupio sve Martije. Zbog onih zajedničkih čitanja sa drugim klincima u ljetnim noćima. Zbog svih onih razmjena, loših i dobrih.Zbog mladosti. Zbog uspomena


Uh, a ja sam se 1985. godine ozenio....

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 27/06/2008 : 00:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Dosadni su i jedni i drugi. Volim bum tras poleti američke stripove uz koakakolu i hamburger - živi brzo 300 na sat blam bum tras Batman Spider-man.



Jedeš i piješ dok čitaš !?!?!?!?
Još pogotovo ako zamastiš ruke s hamburgerom i onda tako diraš stripove!!!!

Shame on you.
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 27/06/2008 : 00:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by culfis

33,33%:33,33%:33,33%




A kome ide onih 0,01%?



Znao sam de ce neko da postavi ovo pitanje! Odmah se setim filma Supermen III kada Ricard Prajor prebacuje na svoj racun delove centa i postaje milioner!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/06/2008 : 10:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima na komentarima... Lijepo je vidjeti da ljudi imaju široki spektar zanimanja za stripove. Makar, moje mišljenje je da je tu ipak najbitniji faktor-cijena. Francuzi bi se puno više čitali da su dostupniji. Kada bi Blueberry koštao 16-20-25 kuna, te izlazio jedanput mjesečno, sigurno bi ga, uz Bonellija, mnogi klinci i stariji kupovali.Isto je i sa ostalim junacima. Ali želje su jedno...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Raga
Senior Member



Croatia
1028 Posts

Member since 03/06/2008

Posted - 27/06/2008 : 12:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Raga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by Raga

nikad pročito niti cuo i za jedan stip iz Flamansko-franc.škole...


This is a joke, right?


Osjećam se glupo ali reći ću svejedno - Asterix.



Nije joke...dobro osim Asterixa i LuckyLuke? ne znam više, mislim, valjda znam junake, ali ne znam da pripadaju toj skoli...
Ali nije valjda da to čitate...

Kad ce Chico remitenda sve ispocetka? Oce bit u HC-u? Joj jedva cekam.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 27/06/2008 : 13:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raga

quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by Raga

nikad pročito niti cuo i za jedan stip iz Flamansko-franc.škole...


This is a joke, right?


Osjećam se glupo ali reći ću svejedno - Asterix.



Nije joke...dobro osim Asterixa i LuckyLuke? ne znam više, mislim, valjda znam junake, ali ne znam da pripadaju toj skoli...
Ali nije valjda da to čitate...



Nije valjda da ti čitaš Zagora

Asterix je u Francuskoj na popisu obavezne školske lektire, kad će Zagor do takvog statusa? A ti znaš da ne može svašta ući u lektiru...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/06/2008 : 13:51:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Hvala svima na komentarima... Lijepo je vidjeti da ljudi imaju široki spektar zanimanja za stripove. Makar, moje mišljenje je da je tu ipak najbitniji faktor-cijena. Francuzi bi se puno više čitali da su dostupniji. Kada bi Blueberry koštao 16-20-25 kuna, te izlazio jedanput mjesečno, sigurno bi ga, uz Bonellija, mnogi klinci i stariji kupovali.Isto je i sa ostalim junacima. Ali želje su jedno...



Tako je. Da nisu u formi tih skupih i nekompatibilnih albuma! NO kako naginjem šundu, vjerojatno bi mi i dalje bolje pasali Bonellijevci...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/06/2008 : 21:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Moja stripovska odiseja počela je tamo negdje (sada već poprilično daleke) 84 ili 85 godine, stripovima "Bubnjevi Smrti", "Klopka za Zagora" i "Sedma Žrtva" od dobrog starog strica Martya. Bilo je to drugo vrijeme, vrijeme prvih Commodoraca,primanja u pionire, a informacija (svaka, pa tako i ona o stripu) cijenila se mnogo više nego sada, kada se jednim klikom miša može doći do željenog saznanja. Stripove su čitali svi. Apsolutno svi. Sve i jedan klinac. Tada je Bonelli bio sve. I niti smo znali , niti smo se opterećivali sa drugim stvarima. HC izdanje od Blueberrya, činilo se kao nešto daleko, skupo, nedostižno, nepotrebno. Nije tada, naravno, bilo internet aukcija, a glavni izvor stripova su bili momci na Trešnjevačkom placu. Sjećam se ljeta 93. Tada sam pokupovao sve Martije koji su mi falili( njih sedamdesetak.) za jednog klinca od četrnaest godina, zaljubljenog u stripove to je bio jedan od bitnijih događaja u njegovoj stripovskoj "karijeri". Naravno, žeđ za otkrivanjem drugih stvari, te neizbježna promjena ukusa koja dolazi uz to, promijenili su moje shvaćanje stripovskog svijeta, otkrile su se nove granice, a neke su zauvijek izbrisane i moj stripovski ego danas nije isti kao ranije, ali... Zašto mi je (ipak) više draži Bonelli? Zbog onog dječaka koji je u jedno ljeto skupio sve Martije. Zbog onih zajedničkih čitanja sa drugim klincima u ljetnim noćima. Zbog svih onih razmjena, loših i dobrih.Zbog mladosti. Zbog uspomena


Ja cu reci da ne iskljucujem niti preferiram nijednu skolu, ali mi je ovo jako lijep opis koji se u mnogo toga poklapa sa mojim iskustvom i razmisljanjima.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 29/06/2008 : 23:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Jasam čovek koji živi u miru sa svojom nedoslednošću. I ja sam dugo čitao samo Bonelija, pa sam video da mi i ovo drugo odgovara. Tako i sa Amerima, od mrzitelja njihove kulture počeo sam da smekšavam, pa mi se prečesto dopadne nešto što Ameri rade.
Mada mislim da te dve strip škole nisu kategorija koja se da porediti. To je kao porediti Kleptona i Hendriksa. Obojica su dobri i najbolji.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/07/2008 : 22:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo, nije me bilo deset dana, bijah na odmoru sa dragom, pa samo da za kraj prokomentiram: lijepo je vidjeti rezultate koji proklamiraju ovakvu raznovrsnost. Bonnelli ima najviše glasova, ali također je zanimljivo da 50 % glasača čita Francuze ( što uz Bonellija, što samostalno ). Sve u svemu lijep presjek stripovskog ukusa,i na kraju krajeva, koliko god nam ukusi za stripovsku umjetnost bili različiti, na neki način , ta različitost nas spaja.Živili

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 06/07/2008 : 23:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Verovatno zbog cene Bonelli izdanja danas najlakše nađu put do klinaca koji tek ulaze u svet stripa. Nekada je bilo drugačije, uz Stripoteku koja je meni poslužila kao uvod u f-b školu i nezaobilazni Zabavnik, 80-ih, početak 90-ih. I danas je tako, ali hoću da kažem da je broj junaka koji su tad prezentovani bio daleko veći. Ili mi se čini...? A opet, gde god se okreneš, ispadali su Blek, Mark, Zagor... Pa sam ih sve gotovo istovremeno zavoleo... Zavisno od raspoloženja i novca, čitam svašta. Neka bude 30%-30%, a preostalih 40%, zbog omiljenih mi Valianta, Conana i Silver Surfera, dajem Amerima. Samo me mange nekako ne privlače, još uvek.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 06/07/2008 : 23:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Sve u svemu lijep presjek stripovskog ukusa,i na kraju krajeva, koliko god nam ukusi za stripovsku umjetnost bili različiti, na neki način , ta različitost nas spaja.Živili



ovde nema šta da se doda. :))

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 07/07/2008 : 01:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Bonelli, ali FB škola je odlična također, izdvojio bih Duranga, Komanchu, Lestera i Longwaya kao moje omiljene.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/09/2010 : 14:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo za Sawitcha
Neka obadva topica, da vidimo jel se šta promijenilo...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/09/2010 : 14:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Trebao si sacekati bar do veceras da vidimo rezultate onog pa da onda uporedimo... Tamo je namerno postavljeno ili ili... Ali dobro sad...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/09/2010 : 14:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ma ovaj je samo za usporedbu
Ljudi, glasajte na Sawitcevom topicu, pa ćemo poslije uspoređivati
Eto

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/09/2010 : 14:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
E tako moze
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 21/09/2010 : 15:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
samo sam bonelija citao do sada , a sada najvjerovatnije cu nabaviti koji strip album i iz druge skole da vidim sta se tu ima vidjeti , svi hvale pa i mene interesuje sta je to :) kada mognem dati neko opsirnije misljenje u vezi obadvije skole iznesem ga blagovremeno :)

feka
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 21/09/2010 : 15:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
inace volim da je crtez dobar , a i prica da ima smisla ali uzivam u ljepoti crteza valjda je to profesionalna deformacija radi struke :)

feka
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 21/09/2010 : 15:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gutrum

Nekad Bonelli definitivno, kasnije FB škola


Isti slučaj!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 21/09/2010 : 16:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message  Reply with Quote
Bonelli ali mogu i ponesto od ostalog tipa alan ford

Nemam potpis...

Edited by - Magico_Vento on 21/09/2010 16:17:50
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 21/09/2010 : 16:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ha, uglavnom Bonelli, iako volim i respektiram BD, ipak je zasad Bonelli kod mene "broj 1". Slijede Ameri pa onda BD.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/09/2010 : 11:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
boneli, ali za ovo drugo ni ne znam šta je, tako da nisam mjerodavan.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 22/09/2010 : 11:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
od Bonelija samo MMa i KPa, superherojštinu volim ali je rijetko čitam. Dok sam naručivao stripove sa amazona puno sam ih više čitao, a sada se držim domaćih izdavaća. Dakle BD je kod mene najviše zastupljen.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000