forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolja Bosellijeva priča...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 01/07/2008 : 11:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
Pa pored skakanja sa lijane na lijanu, Zagor je i ono arlaukanje pokrao od Tarzana, oba žive u šumi / džungli, jedio što onog malog majmuna zamenjuje Čiko.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/07/2008 : 11:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Možda naš Cain i je napravljen po uzoru na Solomona Kanea (a prema njemu je vjerojatno napravljen i filmski Van Helsing). No što onda.

U svakom slučaju, bit će film o tom Kaneu. Moglo bi biti zanimljivo:

http://www.imdb.com/title/tt0970452/



Mislim da je Boselli zaista jedan od najkreativnijih u današnjem Zagorovom staffu. Njegove epizode su među najboljima u zadnjih stotinjak zagora, u Texu također ima jako dobre, a i čovjek je izgurao sam samcat skoro cijeli serijal Dampyra. Koliko je što originalno, a što nije to je drugo pitanje, no čovjek zaista pršti od ideja... Prvi je inkorporirao MM elemente u serijal, a i pokazao izraziti interes i za velikane horrora poput Lovecrafta.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 03/07/2008 : 18:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Ovi su meni najbolji (bez nekog određenog reda)(dvije kategorije). Ostali nek idu u kantu za smeće.

A)
1) Boselli
2) Castelli
3) Manfredi
4) Berardi
5) Sclavi
6) Nolitta

B)
1) Medda
2) Serra
3) Capone
4) Beretta
5) Morales

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18424 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/07/2008 : 18:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Slažem se Inferno, ali zar Buratini nije ni za pod B?
Malo nepravedno čini mi se.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 03/07/2008 : 18:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Slažem se Inferno, ali zar Buratini nije ni za pod B?
Malo nepravedno čini mi se.


Jedan o kriterija mi je "konstanta".

Recimo, Maldini mi je bolji igrač od Ronaldinha jer kod njega nije bilo oscilacija tijekom karijere (uvijek je igrao na istoj razini).

Bure je napisao lijepih priča, ali je sve doveo u sumnju nizom stravično loših priča.


Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18424 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/07/2008 : 18:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Obrazloženje prihvačeno, možda ipak Bure dođe u formu, pa ga stavimo bar na listu B.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 03/07/2008 : 21:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Boselli jest odličan, ali ipak je Manfredi najbolji.
Pa ipak je on izmislio Magičnog, i zato mu opraštam sve Dylane koje je upropastio.
Go to Top of Page

Raga
Senior Member



Croatia
1028 Posts

Member since 03/06/2008

Posted - 04/07/2008 : 00:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Raga a Private Message  Reply with Quote
Što ti je Castelli tako visoko??

Ne znam za ostale Bonnelijevce, al Zagora je upropastio:
Zelena prijetnja, Crvena orhideja (upropašten Jim Gitara), Povratak SuperMikea (superpokajnik... ma daj... upropašten i on), onda one ribe...mah...

Kad ce Chico remitenda sve ispocetka? Oce bit u HC-u? Joj jedva cekam.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3382 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 04/07/2008 : 09:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

Ovi su meni najbolji (bez nekog određenog reda)(dvije kategorije). Ostali nek idu u kantu za smeće.

A)
1) Boselli
2) Castelli
3) Manfredi
4) Berardi
5) Sclavi
6) Nolitta

B)
1) Medda
2) Serra
3) Capone
4) Beretta
5) Morales

Capone je zasigurno za A kategoriju. U Zagoru je briljirao, i praktički je sam izgurao Lazarus Ledda. Odličan strip.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 04/07/2008 : 09:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by Inferno

Ovi su meni najbolji (bez nekog određenog reda)(dvije kategorije). Ostali nek idu u kantu za smeće.

A)
1) Boselli
2) Castelli
3) Manfredi
4) Berardi
5) Sclavi
6) Nolitta

B)
1) Medda
2) Serra
3) Capone
4) Beretta
5) Morales

Capone je zasigurno za A kategoriju. U Zagoru je briljirao, i praktički je sam izgurao Lazarus Ledda. Odličan strip.


Vidis kako je sve relativno. Meni je Capone za F kategoriju. Ne podnosim njegov patos.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7741 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 04/07/2008 : 23:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Pošli ste u offtopic, nisam tu pojavu odavno vidio.

Najbolju Bosellijevu priču ne mogu nikako odrediti jer ih ima nekoliko genijalnih: Carsonova prošlost, Nepobjedivi, Nestali istraživač, Sedam gradova Cibole, Izgubljeni rudnik, Osveta Vudu, Hellingen je živ, Morska strava, Otočka skupina, Vampir pa čak i Okršaj u Los Angelesu...
Ma stvarno je najjači!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/07/2008 : 16:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Sorry, no moj dojam i moje mišljenje je upravo suprotno... Baš je Castelli ovim epizodama u to vrijeme začinio Zagora. Lagane i fino napisane priča za čitanje, sa ležernim humorističkim tonom.

quote:
Originally posted by Raga

Što ti je Castelli tako visoko??

Ne znam za ostale Bonnelijevce, al Zagora je upropastio:
Zelena prijetnja, Crvena orhideja (upropašten Jim Gitara), Povratak SuperMikea (superpokajnik... ma daj... upropašten i on), onda one ribe...mah...


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 07/07/2008 : 16:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Sorry, no moj dojam i moje mišljenje je upravo suprotno... Baš je Castelli ovim epizodama u to vrijeme začinio Zagora. Lagane i fino napisane priča za čitanje, sa ležernim humorističkim tonom.




slažem se...sa dva remek djela...povratak vampira i tkač.

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7741 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 07/07/2008 : 17:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Sorry, no moj dojam i moje mišljenje je upravo suprotno... Baš je Castelli ovim epizodama u to vrijeme začinio Zagora. Lagane i fino napisane priča za čitanje, sa ležernim humorističkim tonom.


Dosad sam pročitao 3 Castellijeve epizode Zagora (Smirnoff, Zelena prijetnja i Duhovi, tj. sve iz ZEX-a).
Castelli se zasad ograničio na takoreći znanstveno-fantastične epizode: prvo biljka ubojica, pa Smirnoff sa svojim protuprovalnim spravama i zatim ova leteća čuda i duhovi...zabavne epizode, u svakom slučaju, i imaju taj humoristički ton kako si reka ali nije ništa specijalno zasad i ima puno nelogičnosti.
Ne znam sada kakve su te ostale epizode, ipak mu je ovo bio tek početak rada na Zagor serijalu, pa možda ovo i nije neko mjerilo.

Zanimljivo je da je u 3 puta dosad naveliko uključio Chica u epizodu, imam dojam da mu Chico služi za sprdanje (i to više nego kod ostalih scenarista). Već ga je triputa pokazao kao naivnog, šeprtljavog redikula. 3/3 - to mora da je rekord!

E, imam i jedno pitanje: je li se Smirnoff vratio u nekoj epizodi kasnije
Go to Top of Page

Raga
Senior Member



Croatia
1028 Posts

Member since 03/06/2008

Posted - 08/07/2008 : 00:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Raga a Private Message  Reply with Quote
Da i ja usput pitam, valja li šta ova Bosellijeva priča "Tajna Sumera"? Ne tražim sad ocjene, nego il se osjeti porast u odnosu na niz Buretovih sranja? KAKVA JE PRIČA?

Kad ce Chico remitenda sve ispocetka? Oce bit u HC-u? Joj jedva cekam.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 08/07/2008 : 00:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by DeeCay

Sorry, no moj dojam i moje mišljenje je upravo suprotno... Baš je Castelli ovim epizodama u to vrijeme začinio Zagora. Lagane i fino napisane priča za čitanje, sa ležernim humorističkim tonom.


Dosad sam pročitao 3 Castellijeve epizode Zagora (Smirnoff, Zelena prijetnja i Duhovi, tj. sve iz ZEX-a).
Castelli se zasad ograničio na takoreći znanstveno-fantastične epizode: prvo biljka ubojica, pa Smirnoff sa svojim protuprovalnim spravama i zatim ova leteća čuda i duhovi...zabavne epizode, u svakom slučaju, i imaju taj humoristički ton kako si reka ali nije ništa specijalno zasad i ima puno nelogičnosti.
Ne znam sada kakve su te ostale epizode, ipak mu je ovo bio tek početak rada na Zagor serijalu, pa možda ovo i nije neko mjerilo.

Zanimljivo je da je u 3 puta dosad naveliko uključio Chica u epizodu, imam dojam da mu Chico služi za sprdanje (i to više nego kod ostalih scenarista). Već ga je triputa pokazao kao naivnog, šeprtljavog redikula. 3/3 - to mora da je rekord!

E, imam i jedno pitanje: je li se Smirnoff vratio u nekoj epizodi kasnije



I meni su dobre ove nove "bedaste" epizode od Castellija!
Bar se nasmiješ i nema mjesta dosadi jer su brzog tempa (epizoda nije duža od 2 sveska)


Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3382 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 08/07/2008 : 11:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raga

Da i ja usput pitam, valja li šta ova Bosellijeva priča "Tajna Sumera"? Ne tražim sad ocjene, nego il se osjeti porast u odnosu na niz Buretovih sranja? KAKVA JE PRIČA?

E to bi i mene zanimalo. Na UBC-u je dobila katastrofalnu ocjenu, ali ko će virovat Talijanima.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 09/07/2008 : 19:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
Koliko se ovdje topica otvorilo, tko će to sve pohvatat...Ajde, ovo je o Boselliju pa da vidimo...

Najbolji Boselli uopće?Nikako ne njegove priče za Texa, pa čak niti Carsonova prošlost.Jednostavno, Boselli je najjači kad u priči ima karakondžula(čudovišta?baba roga?valjda to znači nešto tako, treba pitati henryja), dakle u obzir dolaze Dampyr i Zagor.Da ne petljam puno-iz Zagora to su Morska strava i Vampir, a od Dampyra Pleme noći i Peščane utvare.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 09/07/2008 : 22:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Ne slažem se s tobom!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/05/2010 : 11:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nestali istraživač, bez sumnje od Zagora, ali kod Texa se već teže odlučujem.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 26/08/2011 : 19:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Boselli mi je najbolji scenarist Zagora!
Svaka njegova priča mi je odlična, to se posebno vidi sad kad manje radi na Zagoru. Kad uleti umjesto Bureta i drugih, točno se osjeti povjetarac svježine koji unese u serijal.
Dampyra nisam nikad čitao jer me tema stripa nije privukla...odnosno, nisam čitao niti jedan njegov uradak osim Zagora.
Teško je izdvojit neku priču posebno, ali evo danas sam ponovo pročitao prvi Zagor Almanah "Stazama sjevera" i oduševio se.
On mi najbolje prikaže Zagora: pravu junačinu koji se voli šaliti, ali je sposoban zavodnik, pomlatit će se onako iz zajebancije, a opet je okrutniji u sukobima s negativcima (čitaj-nema zajebancije).

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.

Edited by - Charlito de la Vega on 26/08/2011 19:31:31
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/08/2011 : 19:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by Raga

Da i ja usput pitam, valja li šta ova Bosellijeva priča "Tajna Sumera"? Ne tražim sad ocjene, nego il se osjeti porast u odnosu na niz Buretovih sranja? KAKVA JE PRIČA?

E to bi i mene zanimalo. Na UBC-u je dobila katastrofalnu ocjenu, ali ko će virovat Talijanima.



Meni je čisto okej, dobar uvod u tu cilu veliku sagu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 26/08/2011 : 20:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Ne citah Karsonovu proslost. Dampira sam citao sve osim poslednjeg VCovog, fali mu 30 strana po svrsci da bude fenomenalan, ovako bude zbrzan, nerazradjen, repetitivan. Batalih ga, a imao je potencijal.

Nesto nema naviku da gledam ko je pisao koju epizodu, ali "Andjeo smrti" kod Zagora je sjajan i upamtih da ga je Boseli pisao.

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 27/08/2011 : 12:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snake Plissken
"Andjeo smrti" kod Zagora je sjajan i upamtih da ga je Boseli pisao.




Odličan specijalac!

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.

Edited by - Charlito de la Vega on 27/08/2011 12:10:05
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/08/2011 : 12:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
"Carsonova prošlost" je broj 1 - za razliku od djetinjstva, realistični(ji) Tex mi je danas puno bliži - a četverodjelna Zagorova priča započeta "Sjenama nad Darkwoodom" broj 2! Kako rekoh, na Texovoj strani su realizam, ozbiljnost, odlični Marcello i aroma uvijek mi dragog vesterna, a na Zagorovoj nostalgija, legendarni neprijatelj, odlična dramaturška i narativna razrada, izvrsni Ferri i Poe kao sjetom i tjeskobom obilježen suputnik.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000