forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 SG1; SG:Atlantis, a sad i SG: Universe!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 10/05/2010 : 23:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
I meni se cini. Vec planiraju drugu sezonu. Od ovih do sada emitovanih epizoda poslije desete, svaka je pun pogodak, cak i ova poslednja, sesnaesta, za koju sam mislio da ce biti losa. Jos SGA film, i jos jedan SG1 film, i divota :) Bas ovih dana gledam najbolje SG1 epizode po treci put, cisto da se podsjetim koliko je to dobra serija bila u prvih 5-6 sezona :)
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/05/2010 : 23:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Zapravo, meni se čak najviše svidjela deveta i deseta sezona s Orijima... Već uhodana ekipa, bolji efekti, a i konačno smo nakon 8 duugih sezona riješili se Goulda!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 10/05/2010 : 23:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Ja se na ovaj Universe nikako ne mogu naviknuti. SG-1 je bila zakon, pa i Atlantis. Ovo je Boze sacuvaj...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 10/05/2010 : 23:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ma, daj, bez O' Nila nije to ista serija. Bolji efekti jesu, bolje uhodana ekipa, mozda, ali kolicina zabave koju nude npr. treca i cetvrta sezona je nenadmasna.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/05/2010 : 00:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Ma, daj, bez O' Nila nije to ista serija. Bolji efekti jesu, bolje uhodana ekipa, mozda, ali kolicina zabave koju nude npr. treca i cetvrta sezona je nenadmasna.



Znam da većina gejtaša ne može prežaliti O'Nealla, a meni se zamjerio što se toliko zapustio. Kao i Seagal. Kad pomislim kako sam im se uvijek divio. Volio sam zadnje dvije zbog plota o Arthuru i onog religijskog konteksta. Mada ima i gomila starih antologijskih...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 11/05/2010 : 00:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wicked

Ja se na ovaj Universe nikako ne mogu naviknuti. SG-1 je bila zakon, pa i Atlantis. Ovo je Boze sacuvaj...



Probaj s epizodom 10 pa do 16. Vraca se duh starog SG. Donekle.

@DeeCay

Odlican je pocetak price sa Orijima, tu se slazem. Medjutim, kako su epizode odmicale, sve je neuvjerljivije bilo. Vala je na silu ubacena u tim. Mitchell nije O' Nilu ni blizu ni po humoru, ni po harizmi. A nekako i Karterica gubi svoju ulogu, sto meni ide na zivce :) Naravno, sve je to i dalje bolje od prosjecnih epizoda neke serije SF tematike, ali duh serije se donekle izgubio. I nervira ono omalovazavanje Goa'ulda, ispadose paceri najstrasniji u osmoj i kasnijim sezonama, a po mom misljenju, dosta su zanimljiviji negativci od Orija.
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 11/05/2010 : 00:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam sve epizode do sad. Ne znam, sve mi je to nekako suvise sporo... Ocekivanja su mi bila prilicno visoka, pogotovu posle gasenja Atlantisa...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/05/2010 : 00:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84
Odlican je pocetak price sa Orijima, tu se slazem. Medjutim, kako su epizode odmicale, sve je neuvjerljivije bilo. Vala je na silu ubacena u tim. Mitchell nije O' Nilu ni blizu ni po humoru, ni po harizmi. A nekako i Karterica gubi svoju ulogu, sto meni ide na zivce :) Naravno, sve je to i dalje bolje od prosjecnih epizoda neke serije SF tematike, ali duh serije se donekle izgubio. I nervira ono omalovazavanje Goa'ulda, ispadose paceri najstrasniji u osmoj i kasnijim sezonama, a po mom misljenju, dosta su zanimljiviji negativci od Orija.



Mislim da su i scenaristi već prije kraju rekli, "Goauldi nikada više", koliko su ih eksploatirali u svim tim sezonama! Ono što su nekada bili Carterica o O'Neill to su mislim pokušavali s Mitchellom i Valom. Meni se to dopalo jer su kao preslikani iz Farscapea... Nemojmo zaboraviti ni starog Jaffaovca Teal'ca!
Uglavno, meni genijalna serija. Sva ta mitologija povezana s SF-om - bolja mi je ideja čak i od samog Star Treka (znam da hulim ali što mogu, kad sam sucker za mitologijom).

Atlantis je nevjerojatno srozao u zadnje dvije sezone da je grozno, ali što se tiče SG:U mislim da mu trebamo dati šanse. Može to još biti fantastičan serija. Samo da riješe neke nesuglasice.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 11/05/2010 : 08:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Ovih prvih 16 epizoda je daleko ispod svake SG franšize. Dosadno, monotono, sporo...
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/06/2010 : 12:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Meni su zadnje 3 epizode prve sezone fenomenalne.
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 14/06/2010 : 12:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
koliko ce szona biti u serijalu da se mogu priremiti da to nabavim pa poslije dal laganini uzivam :) takodje sam gledao film koji je nedavno izbacen , pogledao sam ga , odusevio se i razocarao jer film nije dovrsen da li postoji nastavak za koji ja ne znam ...

feka
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/06/2010 : 13:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feka82

koliko ce szona biti u serijalu da se mogu priremiti da to nabavim pa poslije dal laganini uzivam :) takodje sam gledao film koji je nedavno izbacen , pogledao sam ga , odusevio se i razocarao jer film nije dovrsen da li postoji nastavak za koji ja ne znam ...



Ti filmovi su izbačeni pred kojih godinu i pol, tako da to i nije baš nedavno.. Ima Stargate: ark of truth koji se bavi konačnim uništenjem Orija i Stargate: Continuum koji se bavi uništenje posljednjeg Goaulg lorda Aresa... Planiran je i treći film, i scenarij je predan, samo je pitanje hoće li se to uopće snimiti jer je prošlo previše vremena od zadnjeg filma. To je izjavio Michael Shanks već početkom godine. Slična stvar je i s film nakon Stargate: Atlantis.

Uglavnom, guraju s Universom, osobno mislim da će to ići koje 3, 4 sezone sigurno. Gledatelji su uglavnom zadovoljno, a i meni se popravilo u zadnje vrijeme...

Zapravo, sezona je završila u petak... Cliffhanger im je ono baš iščekivanje sa strepnjom. Hoće li uopće tko preživjeti?! Nego, nekako mi ovo malkice liči na situaciju kao u Voyageru, kao s Federacijom i Makijima na istom brodu, te će očito cijela druga sezona biti konfliktna i prilagođavanje na suživot neprijateljskih rasa...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 15/06/2010 : 01:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Nego, nekako mi ovo malkice liči na situaciju kao u Voyageru, kao s Federacijom i Makijima na istom brodu, te će očito cijela druga sezona biti konfliktna i prilagođavanje na suživot neprijateljskih rasa...



Da budem iskren, ne bih voleo da krenu u tom smeru...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/06/2010 : 01:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Nego, nekako mi ovo malkice liči na situaciju kao u Voyageru, kao s Federacijom i Makijima na istom brodu, te će očito cijela druga sezona biti konfliktna i prilagođavanje na suživot neprijateljskih rasa...


Au, na Voyageru je sve prštilo od konflikta, nema šta.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 15/06/2010 : 15:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
ja ga nedavno pogledao tek , inace hvala ... gledacu da nadjem seriju , uzivancija mi je ovo za pogledati :)

feka
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 15/09/2010 : 11:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Uskoro ćemo imati priliku gledati na HRT-u 1. sezonu Stargate: Universe. U SAD-u 2. sezona kreće od 28. 9. 2010.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/09/2010 : 15:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Panon

Uskoro ćemo imati priliku gledati na HRT-u 1. sezonu Stargate: Universe. U SAD-u 2. sezona kreće od 28. 9. 2010.



Ma daj nemoj mi reći da su se konačno usudili nešto od SF-a otkupiti, a da nije Star Trek! Doduše, prikazivali su i Doctor Who-a, samo u jutarnjem dječjem terminu.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/09/2010 : 16:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Panon

Uskoro ćemo imati priliku gledati na HRT-u 1. sezonu Stargate: Universe. U SAD-u 2. sezona kreće od 28. 9. 2010.



Ma daj nemoj mi reći da su se konačno usudili nešto od SF-a otkupiti, a da nije Star Trek! Doduše, prikazivali su i Doctor Who-a, samo u jutarnjem dječjem terminu.


Prikazivali su Doctor Who-a u popodnevnom terminu, oko 19h, prije nekoliko mjeseci. A i Torchwood.

E da, ne shvaćam zašto prvo prikazuju Stargate Universe. Meni je logičnije da prvo prikažu Stargate SG-1 i Stargate Atlantis.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 15/09/2010 : 16:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Prikazivali su oni i Babylon 5 tv-filmove bez da su seriju prikazali. Živo me zanima kako je to onima koji su išli gledati bez da znaju pozadinu radnje izgledalo lol
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/09/2010 : 14:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Prikazivali su Doctor Who-a u popodnevnom terminu, oko 19h, prije nekoliko mjeseci. A i Torchwood.
E da, ne shvaćam zašto prvo prikazuju Stargate Universe. Meni je logičnije da prvo prikažu Stargate SG-1 i Stargate Atlantis.


Da, kasnije su ga pomaknuli, ali isprva su počeli u jutarnjem terminu, mislim da je bila nedjelja, kad idu dječje serije. A to jest bilo omalovažavanje najdugovječnije SF serije...

Vjerujem da su prvo htjeli vidjeti kakav će općenito biti odaziv na prikazivanje neke druge SF serije osim Star Treka nekom novijom SG serijom. Ako bude gledanost, mislim da nema razloga da ne otkupe i starije stvari, em su jeftinije, em imaju čime zauzeti taj ST večernji termin.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 16/09/2010 : 16:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Galactica je krenula u večernjem terminu, nije li? I onda bila šutnuta u nedjelju u devet ujutro, tako nešto. Većina publike je ostala na Star Treku (što i objašnjava da već po treći put u nekoliko godina repriziraju čitav serijal) i niš novo se neće tako dobro uhvatiti kao ST ovdje. Nažalost. A na RTL su prezaposleni vrćenjem CSI Miami da bi išta drugo stavili u taj termin.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 23/09/2010 : 19:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Probao sam danas gledat Galacticu, ali serija mi se uopće ne dopada. Gledao sam nešto i prije na HRT-u, ni tad mi nije bila nešto. Živciraju me krupni planovi i stalno drmusanje kamere
Ipak je najbolji Star Trek
Ali o Stargateu još nemam stav, imat ću ga tek nakon što pogledam SG: Universe

Edited by - Panon on 23/09/2010 19:32:45
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/10/2010 : 10:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Panon
Ali o Stargateu još nemam stav, imat ću ga tek nakon što pogledam SG: Universe


Teško, jer SG:U baš i nije pravi Stargate...

Malo je elemenata zadržato od prijašnjih serijala, sada se furaju na Galacticu, big time!

Općenito...
Uglavnom, sada je i Dr. Rush dobio svog mentalnog suputnika poput dr. Baltara. Jednu od minornih uloga dobio je i Robert Knepper aka T-Bag iz Prison Breaka iliti Samuel iz Heroesa. Posada i dalje podijeljena, dolaskom novih aktera...

MIslim da su ove nove tri epizode bile malo bolje i da će serija konačno malo zaživjeti kako treba.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 15/10/2010 : 22:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Od nove 3, najgora je prva epizoda druge sezone. Ocekivao sam vise. Ipak, ono sto je bitnije, dobro ide za sada, desava se dosta toga bitnog, sve je vise elemenata u prici.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 16/12/2010 : 22:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Stargate Universe dobio nogom u dupe od strane SyFy Channela. Nece biti trece sezone.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000