forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Naruto
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

boris.predic
New Member



Bosnia and Herzegovina
161 Posts

Member since 26/12/2004

Posted - 18/08/2008 : 12:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send boris.predic a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je red i da ovo bude kao topic u Manga sobi

Pa bi mogli za pocetak sa utiscima o serijalu, ja sam licno zalijepljen za strip od pocetka do kraja

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 18/08/2008 : 18:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Anime mi nije loš, strip još nisam čitao. Mrzi me jer ima preko 30 vol., a još je ongoing i kad ću sve to nabavit onda? A imam glupu naviku, da kad krenem u kupovinu nekog serijala, želim ga skompletirati iako mi se ne svidja. Možda pročitam koji sken, pa ako me primi...
Pročitao si sve što je izašlo da sad ili..?
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 18/08/2008 : 20:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
Meni je Naruto debilan i debilan će i ostati...

Crtež je jedan od najgorih koje sam vidio...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 19/08/2008 : 00:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Da li si ga čitao?
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 19/08/2008 : 00:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

Da li si ga čitao?

Prelistao u Algoritmu i čitao u Shonen Jumpu...

Strip nije vrijedan da se potroši i lipa na njega...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 19/08/2008 : 01:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Jel ima da se kupi Shonen Jump negde u HR ili si naručivao sa neta?
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 19/08/2008 : 08:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

Jel ima da se kupi Shonen Jump negde u HR ili si naručivao sa neta?

Imam neko tanko izdanje koje sam čopio u Libellusu na Free Comic Festivalu...
Unutra su Naruto, Blech i neki sa crvenokosim košarkašem.
Mene ne zanima...
Go to Top of Page

The Road Warrior
New Member



Equatorial Guinea
182 Posts

Member since 06/07/2008

Posted - 19/08/2008 : 12:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send The Road Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mali od palube

Meni je Naruto debilan i debilan će i ostati...

Crtež je jedan od najgorih koje sam vidio...


Nije Naruto loš no mislim da nije do koljena DragonBall-u !?

Remember where you are - this is Thunderdome, and death is listening, and will take the first man that screams.
Go to Top of Page

The Road Warrior
New Member



Equatorial Guinea
182 Posts

Member since 06/07/2008

Posted - 19/08/2008 : 12:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send The Road Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

Jel ima da se kupi Shonen Jump negde u HR ili si naručivao sa neta?


Koliko se zadnji put sjećam mislim da ih je bilo u Morecomicsu no nevjerujem da ih im još,ta manga roba se tamo rasproda u tren oka

Remember where you are - this is Thunderdome, and death is listening, and will take the first man that screams.
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 19/08/2008 : 20:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Može ko stavit kakav sken kako to izgleda iznutra? :)

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 19/08/2008 : 21:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mali od palube

Imam neko tanko izdanje koje sam čopio u Libellusu na Free Comic Festivalu...

Pazi, ti FCBD su uglavnom bezveze kao mamac za navlačenje na serijal. To je više neka vrsta poklona već postojećim fanovima. Dodjavola, čim je FREE treba znati da to ne valja! :)

Pravi Shonen Jump (Američki) ima preko 300 strana. Japanski ima preko 500, valjda, a još je i nedeljno izdanje.

U svkaom slučaju, ja ne bih donosio sud o nekom stripu na osnovu FCBD sveščice, jer se one meni ne čine ničim naročitim (sa gledišta priče, je li).
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 19/08/2008 : 21:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
Doobro ali strip se radi o nekom klincu kojeg svi u selu mrze jer je reinkarnacija lisice koja im je davno uništilia selo, a on im hoće biti vođa i želi biti super ninja i bla bla...

Scena koja mi je definitivno pokazala da je strip glup je kada njegov učitelj prema njemu zafitilji shurikene a on prvo stvori svoju kopiju, a onda ga ta kopija zgrabi i makne od shurikena...

Niti Mirko i Slavko nisu bili tako glupi!

Edited by - mali od palube on 19/08/2008 21:59:59
Go to Top of Page

boris.predic
New Member



Bosnia and Herzegovina
161 Posts

Member since 26/12/2004

Posted - 19/08/2008 : 21:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send boris.predic a Private Message  Reply with Quote
Meni je mali od palube debilan i debilan će i ostati...

Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 19/08/2008 : 21:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boris.predic

Meni je mali od palube debilan i debilan će i ostati...



No no, oprosti ako sam ti uvrijedio dragu mangu, ali ja sam samo rekao što mislim o njoj...
Go to Top of Page

boris.predic
New Member



Bosnia and Herzegovina
161 Posts

Member since 26/12/2004

Posted - 19/08/2008 : 21:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send boris.predic a Private Message  Reply with Quote
salim se naravno
slobodno izrazite svoje misljenje...
doslo mi nesto...
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 19/08/2008 : 22:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boris.predic

Meni je mali od palube debilan i debilan će i ostati...



Nemoj da te previše dira njegovo mišljenje o stripovima, on je onako više maskota na ovom forumu
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 19/08/2008 : 22:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mali od palube

Niti Mirko i Slavko nisu bili tako glupi!


A jesi li čitao Mirka i Slavka?
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 19/08/2008 : 22:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by mali od palube

Niti Mirko i Slavko nisu bili tako glupi!


A jesi li čitao Mirka i Slavka?

Samo znam za onu scenu "Mirko pazi metak" A ovaj drugi "Hvala Slavko!"
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 19/08/2008 : 23:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
To je iz filma ili serije. Dakle, sa stripom se ipak nisi sreo.
Go to Top of Page

boris.predic
New Member



Bosnia and Herzegovina
161 Posts

Member since 26/12/2004

Posted - 20/08/2008 : 10:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send boris.predic a Private Message  Reply with Quote
izaslo je oko 412 brojeva, citao sam uglavnom skenove... i da kao sto mali kaze, prvih par brojeva bude ti cudan taj ninja crazy shit al se brzo priviknes, jer takav neobican stil je normalan u mangama. Likovi su bolje opisani nego u Dragon Ball-u, ima ih hrpa i svaki ima svoju zivotnu pricu... npr Sasuke koji zivi za osvetu, Gaara moj omiljeni anti heroj i Shikamaru koji je naizgled slab borac i ljencina ali zato odlican strateg...
I naravno sto dalje serijal ide to je prica sve bolja i bolja.
Mozete naci skenove na mangafox.com i onemanga.com
Nisam bas dobar u opisima, al valjda kuzite sta sam mislio reci.
Naruto je inace popularan u cijelom svijetu, i vjerujem s razlogom
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 20/08/2008 : 14:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

To je iz filma ili serije. Dakle, sa stripom se ipak nisi sreo.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/08/2008 : 22:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milazzo

Može ko stavit kakav sken kako to izgleda iznutra? :)


Evo sken jednog od recentnijih poglavlja Naruta.

http://www.onemanga.com/Naruto/390/01/

Inače, na onemanga.com možeš pročitati skenove svih 412 do sada izašlih poglavlja Naruta, kao i drugih japanskih stripova, tipa Bleach ili One Piece (koji toplo preporučam).

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/08/2008 : 22:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mali od palube

Doobro ali strip se radi o nekom klincu kojeg svi u selu mrze jer je reinkarnacija lisice koja im je davno uništilia selo, a on im hoće biti vođa i želi biti super ninja i bla bla...

Scena koja mi je definitivno pokazala da je strip glup je kada njegov učitelj prema njemu zafitilji shurikene a on prvo stvori svoju kopiju, a onda ga ta kopija zgrabi i makne od shurikena...

Niti Mirko i Slavko nisu bili tako glupi!


Nije reinkarnacija, njegovo tijelo služi kao zatvor za demonsku lisicu. On je bio beba kad je lisica napala Konohagakure, a kako bi je zaustavili zapečatili su je u njegovom tijelu.

Inače, ta scena koju si opisao najbolje pokazuje bit shonen stripova. To su stripovi nabijeni akcijom i dramom, ali i s dosta komedije. Ta komedija i dramska ozbiljnost se kombiniraju na način koji je specifičan upravo za shonen stripove.

Npr. kao kad Luffy, glavni junak stripa One Piece, u jednom trenutku popizdi, lupi sandalom o pod, s ozbiljnim izrazom lica poviče "Let's fight!", pri čemu sasvim nonšalantno gura prst u nos i kopa ga.

Ovo je naravno jedan banalan primjer. Najbolje shvatiš to o čem ti govorim kad pročitaš desetak poglavlja Dragonballa, Naruta, One Piecea ili nekog drugog shonen stripa.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/08/2008 : 23:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boris.predic

izaslo je oko 412 brojeva, citao sam uglavnom skenove... i da kao sto mali kaze, prvih par brojeva bude ti cudan taj ninja crazy shit al se brzo priviknes, jer takav neobican stil je normalan u mangama. Likovi su bolje opisani nego u Dragon Ball-u, ima ih hrpa i svaki ima svoju zivotnu pricu... npr Sasuke koji zivi za osvetu, Gaara moj omiljeni anti heroj i Shikamaru koji je naizgled slab borac i ljencina ali zato odlican strateg...
I naravno sto dalje serijal ide to je prica sve bolja i bolja.
Mozete naci skenove na mangafox.com i onemanga.com
Nisam bas dobar u opisima, al valjda kuzite sta sam mislio reci.
Naruto je inace popularan u cijelom svijetu, i vjerujem s razlogom


Da, to je jedan od razloga zbog kojih i ja volim Naruta. Za razliku od Toriyame, Kishimoto se stvarno potrudio oko svojih likova. U Dragonballu je bila gadna stvar što je Toriyama stalno predstavljao nove likove i stare zanemarivao, tako da su praktički svi osim njih 2-3 glavna bili karikature.

Ovih zadnjih godinu dana kod Naruta su zapravo bili u znaku Sasukea, dok je sam Naruto zapravo postao sporedni lik.

Dobro, i kod Kishimota pokrivenost likova ima granica, toliko ih ima da neki ipak ostanu u sjeni, tipa Tenten, Neji, Hinata, a već dugo nismo vidjeli Gaaru i ostale iz Sunagakurea. Ipak, po profiliranju likova je Naruto svjetlosnim godinama ispred Dragonballa.

Također mi je dobar način na koji je Kishimoto razradio cijelu tu priču oko ninji, njihovih vještina, chakre, strujanja energije, koncepata zena, budizma, tai chija, i štogod svega ne. Sve je to fino stopio s pričom. Doduše, predstavljanje zna fakat biti zamorno kad jedan koncept objašnjava 4-5 poglavlja, ali to još ispresijeca sa drugim događajima, pa je podnošljivo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 21/08/2008 : 08:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
Mene crtež naruta ubija u pojam!!! Briga me kakva je priča, ali ako je crtež ovako ubitačan ja nemogu čitati...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/08/2008 : 15:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mali od palube

Mene crtež naruta ubija u pojam!!! Briga me kakva je priča, ali ako je crtež ovako ubitačan ja nemogu čitati...


Pardon, sad sam se sjetio da scena koju si ti opisao nije imala pretjerano komičan karakter, ali svejedno, poanta i dalje stoji.

Što se crteža tiče, meni je on sasvim solidan, ni ništa bolji, ni ništa lošiji od drugih crtača stripova. Čuo sam i druge da razmišljaju kao ti, ali iskreno nemam dojam da se Naruta ne isplati čitati zbog crteža.

Ali dobro, to je tvoje mišljenje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000