forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 124

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/03/2019 : 14:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zašto ova tema nije stiki?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6581 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/03/2019 : 14:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

zašto ova tema nije stiki?



Valjda postoji ograničena kvota stickyja i sve su "ispucali". Čini mi se da su to jednom pitali za Mister NO-a ili ne znam ti koga.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 05/03/2019 14:28:04
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 05/03/2019 : 15:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Poslednja slika na prethodnoj strani je dovoljno ''sticky'' (i licky)


Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 08/03/2019 : 07:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
zato anto i pita

Edited by - Sneaksie Thiefsie on 08/03/2019 07:32:47
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 08/03/2019 : 11:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Kupio 4.trobroj na kiosku. I dalje nešto nisam oduševljen. Ok mi je, ali da ću reći da mi je uzbudljivo, nije. Srećom, pa je jeftino jer da kupujem u ll izdanju, ne bi mi vrijedilo tih para.

Mlako mi je, nema emocija, nema wow efekata, komični elementi mi često djeluju djetinjasti, zastarjeli i nasilno ubačeni, ajde pa da ovaj put nije pobijena hrpa eskima, ovakvim tempom bi berardi do kraja serijala pobio više ljudi nego ww2.

Nešto je bolji crtež, a sad sam se nekako privikao i na milazza.

Edited by - Kerempir on 08/03/2019 11:20:03
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/03/2019 : 17:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Kupio 4.trobroj na kiosku. I dalje nešto nisam oduševljen. Ok mi je, ali da ću reći da mi je uzbudljivo, nije. Srećom, pa je jeftino jer da kupujem u ll izdanju, ne bi mi vrijedilo tih para.

Mlako mi je, nema emocija, nema wow efekata, komični elementi mi često djeluju djetinjasti, zastarjeli i nasilno ubačeni, ajde pa da ovaj put nije pobijena hrpa eskima, ovakvim tempom bi berardi do kraja serijala pobio više ljudi nego ww2.

Nešto je bolji crtež, a sad sam se nekako privikao i na milazza.


nema emocija,mlako je...
prijatelju,što mučiš i sebe i Kena i nas?Bataljuj ti ovo na vreme.
ako ti je nakon 12 brojeva Ken ovakav kako si ga opisao,nema tu šanse ni da se kasnije situacija popravi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 08/03/2019 : 18:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Vidi, prije cca 10 godina sam čitao neke skenove, ubo sam 5-6 brojeva, nikakve veze sa kronologijom, ne sjećam se ni točno koje su epizode ali vjerojatno bih znao da ih primim u ruke, znam samo da nisu bili western, i da su mi se jako dopale. E sad, jesam li se ja toliko promijenio ili jednostavno nisam naletio na te epizode.

Zasad povlačim paralelu sa mojim omiljenim nathanom neverom, gdje su mi isto prve epizode osrednje a onda me nepovratno zakači. Kako rekoh, srećom je jeftino jer bih odmah odustao, i od početne dvojke mi se serijal zasad popeo na trojku.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/03/2019 : 22:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
onda nastavi da pratiš.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18378 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/03/2019 : 23:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ukusa ima koliko i ljudi..ali oprostite, iskreno mi nije jasno kako se nekima nikako ne sviđa takav strip kao što je Ken Parker?
Ajde, da se ne sviđa klincima kojima je pretežak, presurov, prerealističan..ali da se ne sviđa prosječnom čitatelju u prosječnim ili zrelijim godinama?..
da se mu ne sviđa Milazzov crtež, da se mu ne sviđaju priče koje se ne odvijaju samo na relaciji traperi, Dakote, vojnici, razbojnici več i na kitolovcima, Aljasci,
među Eskimima...i to baš kod Kena kod kojeg su za razliku od ostalih starijih junaka prve priče več odlične, dinamične..pogotovo epizode sa Donaldom Velšom, Kenovim protivnikom koji je pametniji od Kandraksa, Supermajka i Heligena sa Mortimerom zajedno.. pa priča sa Pat o Šejn, priča koja se mogla uistinu desit, toliko je ozbiljna i realna u ona surova i divlja vremena divljeg Zapada...
Nema druge!
Kome nije dobar Ken Parker trk na Fibrin repertoar ili nešto bonellijevo naivnije..
Novi Kapetan Miki je na kioscima...
Parker je Bonelli ali bi ga mogli izdavat bilo koji svetski izdavaći..
Valjda to da ga izdaje Fibra a Marko osobito voli dovoljan dokaz da se radi o odličnoj ediciji..sad konačno objavljeno u
odličnim izdanjima Fibre/Darkvuda/Fibre-Strip Agenta.


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22133 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/03/2019 : 12:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kerempir je jedan od rijetkih normalnih ljudi ovdje na forumu. Jedan od onih razumnih sa dobrim ukusom.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 09/03/2019 : 15:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Meni moj ukus za stripove (a imam istančan ukus) kaže da je Ken vrhunski vestern, a odličan je i na drugim poljima (drama, komedija, slajs of lajf...). Ima patetike i crtež nije uvek na nivou dostojnog scenarija, ali za sada mi je Ken bolji i od Teksa, i u proseku od Komanče, i od većine (klišeiziranih špageti) vesterna koje sam gledao. Zvučaće kao vestern-o-huljenje ali meni su dijalozi u Kenu 10x prirodniji od nemuštih scena u Leoneovim i sličnim vesternima, gde likovi ćute i razmenjuju po pola sata opake poglede. U vesternima likovi pričaju pogledima to jest uglavnom ćute, dok u stvarnosti i kod Kena Parkera pričaju prirodno. U Teksu likovi pričaju previše i nepotrebno, tačnije scenaristi dave.
Svaki student režije ili književnosti prve godine bi na uzorku od deset epizoda/filmova došao do zaključka da je Ken kao serijal u pogledu dijaloga i likova najprirodniji i u tom pogledu najbliži stvarnosti (uz izuzetke naravno).

Ne treba mu zamerati što glavni junak (skoro) uvek pobedi zloće, jer je to kod strip serijala neizbežno.
U Kenu počinje da me zamara akcija, čak i kada je izrežirana na neuobičajen način. Svo to puškaranje ume da udavi. Taman su tri vestern epizode mesečno dovoljne, sve preko toga ubija u pojam a pucnjava i jahanje postaju repetitivni.
Fora je u tome što je Ken scenaristički bogat i bez praznog hoda. Kod Kena nema 30 strana dijaloga u sedlu kao kod drugih stripova... E zato mi je Ken drag, uvek je svež. Voleo bih da proučavam Berardijeve scenarije iz malo ozbiljnijeg ugla, ali za to nemam vremena a seciranjem bi nestalo one magije koja se doživljava kada si čitalac.





Edited by - Jocko on 09/03/2019 16:05:02
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10751 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 09/03/2019 : 17:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Lakse sam ispratio Kena nego Texa. Texa nisam ni prije volio, dosadan bio kao i Ken, ali sam s jednom KP epizodom vise uzivao u omjeru tekst/crtez i ono sto je autor htio reci nego u deset texovih epizoda. Ima nekih stvari kod nekih epizoda,koje mi nisu jasne, ali to cu ispraviti ponovnim citanjem kad te epizode izadju da mozemo zajedno komentirati.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/03/2019 : 19:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Kerempir je jedan od rijetkih normalnih ljudi ovdje na forumu. Jedan od onih razumnih sa dobrim ukusom.



Ima Ken slabijih i boljih epizoda. Ali, ukus osobe kojoj nisu sjeli Narod ljudi i Balada u najmanju je ruku čudan.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6581 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 09/03/2019 : 20:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Kerempiru, što ne pišeš komentare (i) na recenzijama?
Sruši prosjek epizodi. Evo ti:
https://www.stripovi.com/recenzije/ken-parker-kp-lms-460-eskimka-enja/143/

loading...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6994 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 09/03/2019 : 22:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Kerempiru, što ne pišeš komentare (i) na recenzijama?
Sruši prosjek epizodi. Evo ti:
https://www.stripovi.com/recenzije/ken-parker-kp-lms-460-eskimka-enja/143/



Upravo tako! Svačije mišljenje treba poštovati, a da bi bilo važnije trebalo bi ga staviti u komentare i ukratko obrazložiti. S više ocjena i prosjek ocjene priča je reprezantivniji!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 09/03/2019 22:18:30
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 10/03/2019 : 13:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Meni moj ukus za stripove (a imam istančan ukus) kaže da je Ken vrhunski vestern, a odličan je i na drugim poljima (drama, komedija, slajs of lajf...).



uvijek kad pročitam ovakve izjave sjetim se one klasifikacije "razvoja čitalačkog ukusa" koju nam je dao King Warrior (veliki pozdrav za njega!), koja ide otprilike ovako: 1) boneli faza, čitaš što ti je dostupno u najbližoj sredini 2) "otkrivanje" malo šireg svijeta, franaka, amera, fibri "samo dobrih stripova" i čega sve ne, tripovanje da smo strip-elita i "ljubitelji istančanog ukusa" 3) kada čitaš sve ono što voliš, kojoj god školi stripa pripadalo, kakve god kritike imalo - jer se tebi sviđa i jer poznaješ svoj ukus, voliš ga što je tvoj - a ne što je istančan ili kritičarski predobar.

Ne kontam čemu iskreno ovolika buka oko Kena, koji jeste solidan strip ali nije da ga nikada ranije niste imali priliku čitati. Ja baš ovih dana čitam uporedo nove epizode Dampira, Claremontov run na X-menima i Chronicles of Conan, hronološki od prvog broja, dabome! Nikad više nisam uživao u stripovima, ni kad sam gledao koji su "najcijenjeniji" i trudio se da čitam "neke ozbiljnije stripove".

Edited by - Mhejl on 10/03/2019 13:41:20
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 10/03/2019 : 15:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
kao deca niste citali
Miki Maus Talicni Asteriks Iznogud Mirko i Slavko
nego odmah na Zagora i Kena
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/03/2019 : 16:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
sad ponovo čitam u aranžmanu fibre ken parkera
i tolko je ovo depresivno da opet kontam prestati

nečitljivo koliko je depresivno
ili sam ja mimoza

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4798 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 11/03/2019 : 17:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

sad ponovo čitam u aranžmanu fibre ken parkera
i tolko je ovo depresivno da opet kontam prestati

nečitljivo koliko je depresivno
ili sam ja mimoza




Pokušaj sa Strip-agentovim možda doživljaj bude bolji.

I kad neko reče nešto protiv Mikija, Bleka i Komandanta Marka......... pa bit će opušten i veseo kao Petar Pan
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18378 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/03/2019 : 18:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

sad ponovo čitam u aranžmanu fibre ken parkera
i tolko je ovo depresivno da opet kontam prestati

nečitljivo koliko je depresivno
ili sam ja mimoza



to si mimoza..ne brini.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 11/03/2019 : 18:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by Jocko

Meni moj ukus za stripove (a imam istančan ukus) kaže da je Ken vrhunski vestern, a odličan je i na drugim poljima (drama, komedija, slajs of lajf...).



uvijek kad pročitam ovakve izjave sjetim se one klasifikacije "razvoja čitalačkog ukusa" koju nam je dao King Warrior (veliki pozdrav za njega!), koja ide otprilike ovako: 1) boneli faza, čitaš što ti je dostupno u najbližoj sredini 2) "otkrivanje" malo šireg svijeta, franaka, amera, fibri "samo dobrih stripova" i čega sve ne, tripovanje da smo strip-elita i "ljubitelji istančanog ukusa" 3) kada čitaš sve ono što voliš, kojoj god školi stripa pripadalo, kakve god kritike imalo - jer se tebi sviđa i jer poznaješ svoj ukus, voliš ga što je tvoj - a ne što je istančan ili kritičarski predobar.



Malo sam iskarikirao to za ukus, namerno


Ken je takav strip da deli ljude, kao i recimo Džim Morison. S jedne strane legenda, ispred svog vremena, pesnik, najautentičniji vokal 60-ih, najharizmatičniji muzičar svih vremena, panker pre panka i to u sred hipi pokreta... S druge strane nezreli klinac, težak zavisnik o drogama i alkoholu koga je to i uništilo, pesnik u pokušaju i precenjeni fejker čija se karijera bazira na ispadima...

Čim toliko Ken deli ljude, znači da tu definitivno ima nečega... dobro je kad se lome koplja. Zanimljivo je čuti i drugu (i svaku) stranu.


Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16765 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 11/03/2019 : 20:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Teško je usporediti Dampira, Conana i X-mena sa Kenom. Ajde Dampir je talijnaski, ali X-men i Conan bezvezni solidni stripovi. O.K najveći domet solidan strip.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/03/2019 : 20:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Kupio 4.trobroj na kiosku. I dalje nešto nisam oduševljen. Ok mi je, ali da ću reći da mi je uzbudljivo, nije. Srećom, pa je jeftino jer da kupujem u ll izdanju, ne bi mi vrijedilo tih para.

Mlako mi je, nema emocija, nema wow efekata, komični elementi mi često djeluju djetinjasti, zastarjeli i nasilno ubačeni, ajde pa da ovaj put nije pobijena hrpa eskima, ovakvim tempom bi berardi do kraja serijala pobio više ljudi nego ww2.

Nešto je bolji crtež, a sad sam se nekako privikao i na milazza.



Meni isto tako. pogledah ocjene od prije 6,7 godina kad san ima komplet i sad kad ponovo čitan -debeli pad.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/03/2019 : 20:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by zeljko

sad ponovo čitam u aranžmanu fibre ken parkera
i tolko je ovo depresivno da opet kontam prestati

nečitljivo koliko je depresivno
ili sam ja mimoza



to si mimoza..ne brini.




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6994 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/03/2019 : 20:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Kerempir

Kupio 4.trobroj na kiosku. I dalje nešto nisam oduševljen. Ok mi je, ali da ću reći da mi je uzbudljivo, nije. Srećom, pa je jeftino jer da kupujem u ll izdanju, ne bi mi vrijedilo tih para.

Mlako mi je, nema emocija, nema wow efekata, komični elementi mi često djeluju djetinjasti, zastarjeli i nasilno ubačeni, ajde pa da ovaj put nije pobijena hrpa eskima, ovakvim tempom bi berardi do kraja serijala pobio više ljudi nego ww2.

Nešto je bolji crtež, a sad sam se nekako privikao i na milazza.



Meni isto tako. pogledah ocjene od prije 6,7 godina kad san ima komplet i sad kad ponovo čitan -debeli pad.



Ja po prvi put čitam i za sada mi je više nego solidan serijal s odličnim prosjekom ocjena koje sam za prvih devet epizoda podijelio.

Problem je da više štete radi ovo uzdizanje ovog stripa na višu razinu, pa me to tjera i na pretjerano traženje grešaka i mana.

U tri epizode iz treće knjige je smanjena količina irealne tragedije, pa samim tim i moje zadovoljstvo raste.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 124 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000