forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 124

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4578 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 21/11/2018 : 19:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Ken. Cujem sprema se novo izdanje sa 4 epizode u jednoj knjizi. 20 knjiga.

sangue navajo
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/11/2018 : 07:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Berardi,Alesandrini&Marafa:Ken Parker 5 - Lov na moru;Bele zemlje (Darkwood)

otprilike,ako sa ove dve priče niste "prokinuli" na Kenu,bataljujte posao.

Obe priče su sjanje - i Lov na moru,a još više Bele zemlje.
Berardi je sa ovim epizodama ušao u "štos", i iz njega neće izlaziti do samog kraja.
U Lovu je malo drpio poneku ideju iz Mobi Dika,ali mu nećemo zameriti; u Zemljama je prikazao svu surovost ledenog severa na majstorski način.
Crtači - Alesandrini je korektan,mada mi je bolji na stricu Martiju,a Marafa pokidao.



Maraffa rođen za Kena, a na Mister Nou najgori crtač sve dok se nije ukazao Gramaccioni.

Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/11/2018 : 07:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

Ma,Bernard ce to kad tad izvesti kako triba.Na radost i veselje mnogih.





Reci nam kada će Mister No od prvog broja, pa nek ti se i ta pozlati
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5248 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 24/11/2018 : 09:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by anto

Berardi,Alesandrini&Marafa:Ken Parker 5 - Lov na moru;Bele zemlje (Darkwood)

otprilike,ako sa ove dve priče niste "prokinuli" na Kenu,bataljujte posao.

Obe priče su sjanje - i Lov na moru,a još više Bele zemlje.
Berardi je sa ovim epizodama ušao u "štos", i iz njega neće izlaziti do samog kraja.
U Lovu je malo drpio poneku ideju iz Mobi Dika,ali mu nećemo zameriti; u Zemljama je prikazao svu surovost ledenog severa na majstorski način.
Crtači - Alesandrini je korektan,mada mi je bolji na stricu Martiju,a Marafa pokidao.



Maraffa rođen za Kena, a na Mister Nou najgori crtač sve dok se nije ukazao Gramaccioni.




I ti si "pokidao" u komentaru iznad
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 24/11/2018 : 12:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by roby05

Ma,Bernard ce to kad tad izvesti kako triba.Na radost i veselje mnogih.





Reci nam kada će Mister No od prvog broja, pa nek ti se i ta pozlati


Je,zna sam da ce ici na kioske,ali nisam htio izlaziti izravno s tim vani.
Isa sam malo okolo...
Najvise zbog onog Obija,da ga malo oraspolozim,ali razumin ga skroz.
Mister No kad bude javit cu odmah!

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12839 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 24/11/2018 : 14:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by roby05

Ma,Bernard ce to kad tad izvesti kako triba.Na radost i veselje mnogih.





Reci nam kada će Mister No od prvog broja, pa nek ti se i ta pozlati


Je,zna sam da ce ici na kioske,ali nisam htio izlaziti izravno s tim vani.
Isa sam malo okolo...
Najvise zbog onog Obija,da ga malo oraspolozim,ali razumin ga skroz.
Mister No kad bude javit cu odmah!



Hvatam se za ovo "kad bude",a ne očekivano "ako bude"
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 24/11/2018 : 16:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Ma bit ce,dasta ce.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/11/2018 : 16:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by roby05

Ma,Bernard ce to kad tad izvesti kako triba.Na radost i veselje mnogih.





Reci nam kada će Mister No od prvog broja, pa nek ti se i ta pozlati


Je,zna sam da ce ici na kioske,ali nisam htio izlaziti izravno s tim vani.
Isa sam malo okolo...
Najvise zbog onog Obija,da ga malo oraspolozim,ali razumin ga skroz.
Mister No kad bude javit cu odmah!


Nisam mogao dočekat. Već su mi kupili na sajmu i poslali iz Zagreba. Upravo listam. Ovo izdanje Kena je zakon.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/11/2018 : 19:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
sada još pilota na kiosk i to bi bio šlag kiosk izdavaštva.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 12/12/2018 : 07:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Ken Parker SR 1: Duga puška (KP SA 1, KP DW 1, KP LIB 1, KP MO 1, KP LMS 301)

Scenarij: Giancarlo Berardi
Crtež: Ivo Milazzo
Naslovnica: Ivo Milazzo

Zanimljivost:

- str. 54: Kutija prve pomoći sa crvenim križem! Teško je za povjerovati da je u sjevernoameričkoj zabiti u 1869. godini itko uopće čuo za tada novu međunarodnu organizaciju Crveni križ, a kamoli da bi imao kutiju s njihovim simbolom. Organizacija Crveni križ je osnovana 1863. godine u Švicarskoj.


Komentar:

Čuo sam puno hvalospjeva o ovom stripu, čak sam imao ovu prvu epizodu, kao dijete, u izdanju koje je izašlo početkom devedesetih (Moria #1- pretpostavljam). Kao i većini u tom uzrastu, tada mi nije legla, a sada je to već druga pjesma. Ovaj strip je definitivno još uvijek nešto potpuno drugačije, a kamoli krajem sedamdesetih kad je izašao.

Prva epizoda navodno nije ne razini kasnijih, ali meni je već ovo odlično. Veselim se čitanju ostalih nastavaka i kronološki cijelog serijala. Posebno mi se sviđa što imamo datume i radnju u realnom vremenu. Svi likovi su upečatljivi i odlično okarakterizirani unatoč pomanjkanju teksta i potpunom izostanku didaskalija.

Budući da nisam do sada pročitao niti jednu drugu Kenovu priču, nemam nešto posebno ni za komentirati. Mogu samo napomenuti da ovo je pravi primjer da klasični vestern uvijek može biti zanimljiv u dobroj izvedbi.


Milazzov crtež je specifičan, ali onaj tko kaže da nije dobar, ne razumije se u strip. Čovjek tako dobro prenosi emocije likova, a i cijelog stripa na čitatelja da je sve ostalo nebitno. Jednostavno te unese u priču da skoro da osjetiš hladnoću snijegom prekrivenih gorskih predjela Sjeverne Amerike, sav jad i bijedu indijanskog plemena, prljavštinu tvrđave i ljudi usred neistraženih divljih krajeva. Prema komentarima, izgleda da je crtež kasnije bolji. Zar treba bolje? Ovo je već za desetku!

(priča: 10, scenarij: 9, crtež: 10, naslovnica: 7) - 94%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 12/12/2018 14:49:35
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/12/2018 : 08:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Potpisujem gornji komentar..i slazem se ocijenama...bravo Spock

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/12/2018 : 08:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock



Milazzov crtež je specifičan, ali onaj tko kaže da nije dobar, ne razumije se u strip. Čovjek tako dobro prenosi emocije likova, a i cijelog stripa na čitatelja da je sve ostalo nebitno. Jednostavno te unese u priču da skoro da osjetiš hladnoću snijegom prekrivenih gorskih predjela Sjeverne Amerike, sav jad i bijedu indijanskog plemena, prljavštinu tvrđave i ljudi usred neistraženih divljih krajeva. Prema komentarima, izgleda da je crtež kasnije bolji. Zar treba bolje? Ovo je već za desetku!

(priča: 10, scenarij: 9, crtež: 10, naslovnica: 7) - 94%




uhh...

Najbolji komentar, iz 2009., član Opti :
Ja Milazzov crtež zaista ne mogu smisliti, ustvari - mislim da mi je on najgori crtač s kojim sam se ikad susreo. Crtež je potpuno anti-estetičan, ružan dozlaboga i samo stvara radnju teže pratljivom. Debele linije s previe crnila, išarane pozadine, neprepoznatljivi likovi, identični likovi i druge krasne značajke me samo tjeraju da se pitam što to drugi vide u ovom crtežu.

S ovim dijelom komentara sam se ja, uz ocjenu 6, složio:
Crtež mi je loš, nije katastrofa ali nekako me Milazzo ovdje podsjetio na Chiarollu, ne crtežom već onim što govorimo za njega "Može kad hoće ali nekad crta preko neke stvari". Za Milazza ćemo valjda tek vidjeti hoće li podignuti nivo. Posebno je zbunjujuć kad je na slici više osoba (a takvih je puno) i par puta sam se morao dobro zadubiti da raspoznam tko je tko.

Inače, idući dalje epizodama, slažem se da dobro prenosi emocije. Usput, u novijim komentarima sam primijetio da ranije pisane salve pohvala Milazzu otkinu prst onima koji su mu dali lošiju ocjenu pa ju onda u komentarima i ne obrazlažu.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 12/12/2018 08:49:37
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 12/12/2018 : 08:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney



neprepoznatljivi likovi, identični likovi

Posebno je zbunjujuć kad je na slici više osoba (a takvih je puno) i par puta sam se morao dobro zadubiti da raspoznam tko je tko.




Dali je neki crtež lijep ili ne može biti stvar osobnog ukusa i u to ne ulazim, ali da su mu likovi neprepoznatljivi i identični se nikako ne mogu složiti, bar ne u prvoj epizodi.
Također, nikakav mi problem nije bilo razlikovati likove. Većina crtača ima taj problem, (npr. Gamba, Pesce), ali Milazzo nije jedan od njih.

@Teller: Hvala!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 12/12/2018 08:55:34
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/12/2018 : 09:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney



neprepoznatljivi likovi, identični likovi

Posebno je zbunjujuć kad je na slici više osoba (a takvih je puno) i par puta sam se morao dobro zadubiti da raspoznam tko je tko.




Dali je neki crtež lijep ili ne može biti stvar osobnog ukusa i u to ne ulazim, ali da su mu likovi neprepoznatljivi i identični se nikako ne mogu složiti, bar ne u prvoj epizodi.
Također, nikakav mi problem nije bilo razlikovati likove. Većina crtača ima taj problem, (npr. Gamba, Pesce), ali Milazzo nije jedan od njih.

@Teller: Hvala!



Možda je u ovom prvijencu imao, bar je moje mišljenje bilo, ostavljeno u komentaru na recenziju neposredno nakon čitanja. Ne sjećam se sad cijelog tijeka radnje, koje su scene izazvale takav dojam (vidim među novim komentarima dio going going-ova komentara "...konfuzna pucacina na sve strane gde ne znas ko koga napada uopste (za to je kriv Milaco)."); možda je to bio i kod mene razlog za ovu kvalifikaciju o neprepoznatljivosti likova ali pričam sad napamet. Nekad, nekad, kad SA prestigne DW ću Kena vjerojatno čitati od 1. broja, pa možda... ali shvaćam da Milazzo ima velik broj fanova i teško će netko nekome promijeniti mišljenje.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 12/12/2018 09:12:41
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 12/12/2018 : 09:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

http://i66.tinypic.com/24ywbjp.jpg

Ken Parker SR 1: Duga puška (KP SA 1, KP DW 1, KP LIB 1, KP MO 1, KP LMS 301)

Scenarij: Giancarlo Berardi
Crtež: Ivo Milazzo
Naslovnica: Ivo Milazzo


Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 12/12/2018 : 14:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by Spock

http://i66.tinypic.com/24ywbjp.jpg

Ken Parker SR 1: Duga puška (KP SA 1, KP DW 1, KP LIB 1, KP MO 1, KP LMS 301)

Scenarij: Giancarlo Berardi
Crtež: Ivo Milazzo
Naslovnica: Ivo Milazzo





Joj, hvala! Ispravio sam!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 12/12/2018 : 19:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Malo lične statistike:


Zaključno sa brojem 27, prosek ocena na recenzijama je 86.6%
što je vrlo visok prosek. Primera radi, prosek ocena za prvih 100(+1) Dilana je malo manje od 76%. Dok je prvih 26 epizoda Marti Misterije (zaključno sa libellus 24 Panova frula) tek 71.3%

Ali ocene ne mogu iskazati zadovoljstvo serijalom. Priča od recimo 82% može da mi bude podjednak užitak za čitanje kao ona od 100%. Takav je serijal.






Edited by - Jocko on 17/12/2018 07:01:53
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/12/2018 : 19:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
taman cu da ti umanjim 100% sa stoke

Edited by - kasper on 12/12/2018 19:42:36
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 12/12/2018 : 19:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

taman cu da ti umanjim 100% sa stoke



Tu sam našao neke zamerke crtežu, malo falilo da bude 97%



Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12499 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/12/2018 : 21:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Čuo sam velike pohvale za ovog junaka, pa sam ranije ove godine krenuo ga skupljati u izdanju Darkwooda (hc verzija). Nedavno je i Strip-agent počeo sa kiosk izdanjima istog junaka što je mnoge razveselilo. Od Darkwooda je dosad izašlo 6 knjiga (12 epizoda), a kako sam se ja navukao na njihovo izdanje, ostajem i dalje skupljati tu kolekciju. Da sam znao da će ići kiosk izdanje, vjerojatno bi pričekao, ali nema veze.

Kao prvo, moram pohvalit crtež, jako mi se svidio u ovoj epizodi. Dok mi Milazzo u jednoj epizodi Nick Raidera izgledao jako loš, kao da se sprdao sa Nick Raiderom, tako sam imao dojam (što se tiče crtanja lica likova, na to mislim). A ovdje su mi scene baš bile moćne, čak sam nekoliko puta zastao i par sekundi promatrao tu i tu sličicu. Također ono što je mene oduševilo, datumi! Nadam se da je ovo dalje praska u serijalu, jer možemo događaje pratit po datumima što mi je super! Prva epizoda nam tako traje između 29.12.1868. i 08.01.1869. godine.

Ken mi je potpuno nepoznat lik i ovo je bilo moje prvo upoznavanje sa istim. Koliko sam skužio, Ken je čovjek koji je jako iskusan u praćenju tragova, iskusan u preživljavanju u tim surovim uvjetima kakve nam pruža prva epizoda, ne voli ubijati i onda kad je neophodno (kako i sam kaže u jednoj rečenici), a puška mu služi inače samo za lov. I dobro poznaje običaje indijanaca.

Na početku se događa odmah velika tragedija, pogiba Kenov brat koji je tek imao 17 godina i tu naš junak kreće u lov za ubojicama. Ubojice su se smjestile u jednu utvrdu (uz koju je i jedan indijanski rezervat) gdje su pristupile vojsci. I sam Ken tako postupa, ne bi li im se na taj način približio i otkrio o kome se radi. Slijedi uzbudljiva avantura sa indijancima koji nakon iznenadnog napada na utvrdu se daju u bijeg i tu počinje prava bitka, te na kraju to polako prelazi u pravu tragediju. Pogotovo dio gdje stradaju nedužne žene i djeca indijanaca. A i žena poglavice Čejena, nakon brutalnih ponašanja trojice ubojica.

Prva epizoda mi je baš dobro sjela i veselim se daljnim pričama Ken Parkera.

Sličica koja me oduševila, jedna od:


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37337 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/12/2018 : 22:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uzivaj i nadalje, Ken je dojajan!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/12/2018 : 04:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ken je vrhunski strip...ima mana ali koji nema...usporedite njegove prve price sa prvim Texovim..Zagorovim..to je ko dan i noc..tamo sama naiva a kod Kena vec u pocetku naznaka pravog ozbiljnog stripa..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12499 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/12/2018 : 21:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Uzivaj i nadalje, Ken je dojajan!


Tnx Poli drago mi je da nisam ovdje fulao s kupovinom.

quote:
Originally posted by teller

Ken je vrhunski strip...ima mana ali koji nema...usporedite njegove prve price sa prvim Texovim..Zagorovim..to je ko dan i noc..tamo sama naiva a kod Kena vec u pocetku naznaka pravog ozbiljnog stripa..


Je, u pravu si, iako usporedba možda ne bi bila najpoštenija pošto je Ken dosta kasnije krenuo kad se strip već dosta afirmirao. Još Zagor početni period i nije toliko loš (bar meni).

Svaki serijal ima svoje uspone i padove, to je normalno. Bitno je da za neki strip imaš volju, mir i da si dobro raspoložen, odmoran. Onda to ide

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/12/2018 : 13:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Berardi,Marafa&Milaco:Ken Parker,knjiga 6 - Narod ljudi;Balada o Pet O'Šejn (Darkwood)

uf,šta reći - samo kad sam uzeo ovu knjigu u ruke,bilo mi je toplo oko srca;nešto što Darkvud zaista ovo izdanje radi predano,sa onom pravom stripofilskom ljubavlju (ali i sa potrebnim znanjem te umešnošću),a nešto i zbog činenice da je prva priča,Narod ljudi iliti po LMS-u Eskimka Enja,moj prvi kupljeni strip,odnosno onaj "sa kojim je sve počelo" (zajedno sa Oklahomom Džekom,tog junskog dana kada sam sa porodicom pošao kod familije u Bosnu na letnje ferije).
Interesantno je da su me tada oduševili jednako i Eskimka Enja i Oklahoma Džek,a danas su mi ova dva stripa potpuno neuporediva; što implicira da je eskimska priča jedna od onih "od 7 do 107".I da ne bude zabune,ovaj Ken mi se kao klincu svideo,ali generalno nisam gotivio većinu ostalih priča.

Kao prvo,hvala Darkvudu što nam je podario ove bisere kako Bonelijane tako i stripa uopšte, u maksimalnom izdanju,u svakom pogledu; moj najdublji naklon Milanu na pisanju predgovora - nisam neko ko mari preterano za predgovore/pogovore/razne_dodatke,ali svaki predgovor u KP knjigama za mene predstavlja vrhunski doživljaj.Kao drugo,sa svakom novom knjigom mi je sve jasnije da je super što naslovnice idu na kraju,jer često,u toku čitanja, imam potrebu da uživam u njima,a kako su na završnici knjige,lako ih nađem.

O samim pričama,Eskimci ...,ups,Narodu ljudi i Baladi o Pet O'Šejn,ne bih previše filozofirao - prva priča je sjajna avantura na najdaljem severu,izuzetno interesantna zbog činjenice da se eskimski narod i njihovi običaji slabo rabe u knjigama/stripovima/filmovima/...,a Balada je vestern-krimić na granici Aljaske/Kanade,sa britkim i inteligentnim izjavama mlađahne Patriše.
Marafi i Milacu naklon do poda za vizuelizaciju priča.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/12/2018 13:25:27
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 16/12/2018 : 16:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Baš nešto gledam, 1. epizoda je smeštena u decembar 1868, a 28. epizoda u april 1876.
U 27. epizodi saznajemo da je Kenov rođus 20.11.1844. Znači u 1. epizodi je imao 24, dok u 28. već ima 31. Samo je u ''Chemaku'' prošlo više od pola godine, ako ne i duže...
Njegov pokojni brat je verovatno 1851. godište.

Čudan osećaj kad junak stari. Zanimljivo, Ken u srednjim dvadesetim nije odavao utisak klinca, čak je delovao matorije s bradom. Traperi u prirodi brzo očvrsnu i rano omatore



Edited by - Jocko on 16/12/2018 23:14:29
Go to Top of Page
Page: of 124 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000