forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ~ Nathan Never ~ techno-pojmovnik
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 09/09/2008 : 12:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Evo jedan cool topic .

Nisam na cistu sa svim tim tehnikalijama iz NN univerzuma. Možete li navesti neke karakteristicnosti koje svaku tu tehnikaliju razlikuje od ostalih. Da... razlika mi je najbitnija.

-Dron
-Robot
-Droid
-Android / savršeniji android / C-09/ android iz "Vrijeme osvete"
-Cyborg (kiborg)
-Bonicki
-Biodroid
-Tehnodroid


http://www.24sata.com/news/clanak/prva-bionicka-zena-osjeca-ruku-koju-nema-godinama/79109/?context=naslovnica&web_page_id=main_page_news

Neka pitanja:
Znaci, robot i droid su jedno te isto, ne!? Oni rade samo ono što im je programirano? Android dolazi od grcke rijeci "antropos" što znaci covjek, a po definiciji oznacava robota koji nalikuje na covjeka. Ali Androidi iz NN univerzuma osim što mogu nalikovati na covjeka (struktura & umjetna koža), imaju i dodatne sposobnosti: "misle svojom glavom". Savršeniji android C-09 kaže da ima biološki mozak (koji se pak ne može mjeriti s ljudskim). Što ga onda razlikuje od termina cyborg/kiborg (spoj organske tvari i živcanih vlakana s elektronikom i anorganskom tvari koje omogucavaju transformaciju elektronskih impulsa u neuronske i obratno)? Imaju li androidi osjecaje? Oni Skotosovi androidi ("Vrijeme osvete") su oslobodeni 3 zakona robotike, ali po cemu su još bolji od savršenijih androdida' Valjda oklop i naoružanje? Tko su "bionicki" (v. "Preživljavanje na nuli"). Jesu li to ljudi s manjim potkožnim modifikacijama na tijelu? A i to bi trebalo zvati kiborzima!? Dronovi su valjda programirani droidi koji služe prilikom vojnih vježbi. Dajte neku referencu na (SF) film. Biodroid bi trebao biti savršeniji covjek, covjek koji je otporan na bolesti i slicna sranja. Savršeno bice, kao stvoreno za parazite tipa ljudi sjena. Nemojte puno spoilat o Tehnodroidima!!

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

-mutanti > slucajne mutacije kod eko katastrofa ("Zabranjena zona")
-labaratorijski mutanti > plansko mutiranje ljudi
-mutirane životinje


-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

-orbitalne stanice
-premiještanje asterodida
-skylabs
-interplanetarna putovanja
-holografske projekcije
-teleport

Po meni orbitalne stanice nisu moguce u onom smislu u kakvom su predstavljene kod NN-a. Unatoc velicini (jaca vlastitu gravitacijsku silu), udaljenosti (orbitalna putanja), rotaciji... jednostavno nije moguce da se ljudi krecu tamo kao i na Zemlji. Svako, ama baš svako tijelo u Svemiru ima svoju jedinstvenu težinu, a s time i gravitacijsku silu - i to zavisno o položaju, a orbitalne stanice su udaljene od Zemlje minimalno 2000km. Tako da je sve dobro objašnjeno osim tog - kretanja. Osim... osim kao slucajno nije izumljeno nekakvo poništavanje gravitacije, ali cisto sumnjam! Btw, koliko ima tih stanica? S druge strane, u NN skylabovima se ljudi krecu onako kako se trebaju kretati u bestežinskom stanju. Negdje sam citao i o tehnologiji premiještanja asteroida radi rudarske eksploatacije!? NN putovanja na druge planete su pomalo cudna. Jerry Lone je privatnik. Stvarno se pitam tko sam samcat može platiti taj privatni let u space shattlu? U NN "Tri istine", svemirski brod se na Mjesec spušta kao da slijece obicnim avionom. A to je, naravno, nemoguce. potrebna je uporaba apogejskih i perigejskih motora, ulazak pod tocno odredenim kutem... mogao bi cijelu štoriju napisati... Holografske projekcije & teleport pak smatram mogucim.

Dodajte i vi neku tehnikaliju ili zanimljivost iz NN svijeta.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 09/09/2008 12:45:17

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/09/2008 : 13:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Inferno, ti kao da prvi put gledaš ili citaš SF - science fiction, znaci sve je moguce. Procitaj nešto od Asimova, on lijepo i laicki pojašnjava neke stvari o robotima.

Skotosovi androidi oslobodeni tri zakona robotike su jaci iz više razloga: jer su doradeni iz razloga da budu strojevi za ubijanje, i jer su lišeni tri zakona robotike. Obicne androide/droide/robote sputavaju najjaci okovi: Asimova tri zakona robotike, odnosno da ne smiju naškoditi ljudima. MIslim da se androdi i robot rabe izjendaceno, mislim da znace istu stvar.

Biodroidi su ranija verzija savršenih ljudi koje je Bratstvo sjena razvijalo, tehnodroidi su pak spoj nainoida i organske materije, a mnogi smatraju da su oni prirodna evolucija vrste. Bionicki bi znacilo nešto kao cyborg.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 09/09/2008 13:35:13
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 09/09/2008 : 13:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
jednostavno prekrasan je taj svijet nathan nevera, zar ne inferno?


"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 09/09/2008 : 14:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
@deecay
Nije baš da sam pogledao/procitao puno SF-ova. Zato i postavljam pitanja... vama velikim filmofilima.;) Ali nemoj misliti da sam totalni tudum glede SF-a; ja sasvim svjesno ovdje banaliziram neke stvari kako bi bilo razumnije drugim pocetnicima.
Pa znam i ja da je u SF-u sve moguce, ali, eto, volim tražit greške!
Tnx for the post!

@I like girlz
Naravno, ima puno tih sitnica koje vesele coeka.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/09/2008 : 14:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Ja riknem kad to NN scenaristi krenu objašnjavat. Covjece, teški smor.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 09/09/2008 : 14:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

jednostavno prekrasan je taj svijet nathan nevera, zar ne inferno?






...
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 09/09/2008 : 14:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Ja riknem kad to NN scenaristi krenu objašnjavat. Covjece, teški smor.


NN definitivno nije dobro voden serijal. Neke su se stvari mogle bolje napraviti. Autori kao da su imali viziju, a poslje se ispostavilo da nisu.
Ali unatoc svemu tome, meni je NN dosta zanimljiv i ima hrpa stvari koje privlacu mene kao citatelja.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/09/2008 : 14:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Ja riknem kad to NN scenaristi krenu objašnjavat. Covjece, teški smor.



Ma nije baš da su se potrudili pojasniti sve te stvari... Tehnicki, dakako. Mislim cak da se puno toga uzima zdravo za gotovo. Ipak je to više-manje lako štivo, ne nekakav hardcore SF. Npr. kartu Neverovog svijeta mislim da nisu cak niti sad napravili.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/09/2008 : 14:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Ma da, na to sam i mislio, na ta neka banalna objašnjavanja ala Moreno Burattini. Nathan ulazi u onaj 'aparat' za ulazak u virtualnu stvarnost (recimo u Cybermasteru), kad ono ti moraš procitati dvije stranice pune teksta tipa ''to mu povezuje živcane frekvencije mozga sa kompjuterom'', ono, nešto što se podrazumijeva i što uopce nije potrebno objašnjavati.

Uostalom, šta ja znam, kad to pocne ja samo prešaltam par stranica

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 09/09/2008 14:53:59
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/09/2008 : 14:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno

NN definitivno nije dobro voden serijal. Neke su se stvari mogle bolje napraviti. Autori kao da su imali viziju, a poslje se ispostavilo da nisu.
Ali unatoc svemu tome, meni je NN dosta zanimljiv i ima hrpa stvari koje privlacu mene kao citatelja.

Meni je NN bio vrhunski strip tamo negdje u devedesetima, kasnije više ne toliko, ali vjerojatno bi ga i danas kupovao (recimo da VC krene s izdavanjem).

Dobro kažeš, to sam mislim i napisao negdje u recenzijama, ali to su nedostaci više-manje svih Bonellijevih serijala.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/09/2008 : 16:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Android je covjekoliki robot. On može biti svjestan svog postojanja (npr. mr Data u Star treku), ali i ne mora.

Kiborg je kompjuter, odnosno robot, koji je spoj bioloških materijala i tehnickih komponenti. Koliko ja znam, do sada je svaki Kiborg bio svjestan svog postojanja. Oni mogu biti covjekolikog oblika, ali i ne moraju. dakle, od androida ga razlikuju biološki elementi, te mogucnost da ne bude u humanoidnom obliku.
U tom slucaju bi se najvjerojatnije radilo o ljudskom mozgu spojenom na kompjuter. Medu pobornicima znanstvene fantastike, ali i medu znanstvenicima sadašnjice raspravljalo se oko toga da li je to moguce, tj. dali mozak lišen tijela uopce može funkcionirati(npr. dali bi se u mozgu i dalje javljale biološke potrebe, npr. glad, poteba za toaletom idr.)
Uglavnom, "Savršeniji android" C-09 je zapravo kiborg.
Tehnodroid je isto kiborg, samo u naprednijem obliku.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/09/2008 : 10:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Android je covjekoliki robot. On može biti svjestan svog postojanja (npr. mr Data u Star treku), ali i ne mora.

Kiborg je kompjuter, odnosno robot, koji je spoj bioloških materijala i tehnickih komponenti. Koliko ja znam, do sada je svaki Kiborg bio svjestan svog postojanja. Oni mogu biti covjekolikog oblika, ali i ne moraju. dakle, od androida ga razlikuju biološki elementi, te mogucnost da ne bude u humanoidnom obliku.
U tom slucaju bi se najvjerojatnije radilo o ljudskom mozgu spojenom na kompjuter. Medu pobornicima znanstvene fantastike, ali i medu znanstvenicima sadašnjice raspravljalo se oko toga da li je to moguce, tj. dali mozak lišen tijela uopce može funkcionirati(npr. dali bi se u mozgu i dalje javljale biološke potrebe, npr. glad, poteba za toaletom idr.)
Uglavnom, "Savršeniji android" C-09 je zapravo kiborg.
Tehnodroid je isto kiborg, samo u naprednijem obliku.



Ne bih rekao da je C-09 savršeniji android kiborg, on samo najvjerojatnije ko Asimovljevi roboti ili Data iz ST-a ima pozitronski mozak, a to nije organski mozak. Najverojatnije je to sam replika ljudskog mozga metalne strukture u elektronickom obliku sa cesticama pozitronima koji ocito predstavljaju misaone cestice. Struktura tijela je takoder mehanicka. Tak da to ne može biti kiborg. A to što imaju ljudske osobine, što mog razmišljati, osjecati, itd., to ih i dalje ne cini organskim da budu kiborzi. Tehnodroidi su kiborzi, biodroidi su mislim sasvim ljudski, u NN univerzumu dakako.

Isto kao što Data nije kiborg, kiborzi su Borg. Data je robot covjekolikog oblika, aka android. A sad, dal ima svoju svjesnosti, ili sjeca, dal ga to cini covjekom, to je vec druga stvar.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/09/2008 : 00:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by mladjo

Android je covjekoliki robot. On može biti svjestan svog postojanja (npr. mr Data u Star treku), ali i ne mora.

Kiborg je kompjuter, odnosno robot, koji je spoj bioloških materijala i tehnickih komponenti. Koliko ja znam, do sada je svaki Kiborg bio svjestan svog postojanja. Oni mogu biti covjekolikog oblika, ali i ne moraju. dakle, od androida ga razlikuju biološki elementi, te mogucnost da ne bude u humanoidnom obliku.
U tom slucaju bi se najvjerojatnije radilo o ljudskom mozgu spojenom na kompjuter. Medu pobornicima znanstvene fantastike, ali i medu znanstvenicima sadašnjice raspravljalo se oko toga da li je to moguce, tj. dali mozak lišen tijela uopce može funkcionirati(npr. dali bi se u mozgu i dalje javljale biološke potrebe, npr. glad, poteba za toaletom idr.)
Uglavnom, "Savršeniji android" C-09 je zapravo kiborg.
Tehnodroid je isto kiborg, samo u naprednijem obliku.



Ne bih rekao da je C-09 savršeniji android kiborg, on samo najvjerojatnije ko Asimovljevi roboti ili Data iz ST-a ima pozitronski mozak, a to nije organski mozak. Najverojatnije je to sam replika ljudskog mozga metalne strukture u elektronickom obliku sa cesticama pozitronima koji ocito predstavljaju misaone cestice. Struktura tijela je takoder mehanicka. Tak da to ne može biti kiborg. A to što imaju ljudske osobine, što mog razmišljati, osjecati, itd., to ih i dalje ne cini organskim da budu kiborzi. Tehnodroidi su kiborzi, biodroidi su mislim sasvim ljudski, u NN univerzumu dakako.

Isto kao što Data nije kiborg, kiborzi su Borg. Data je robot covjekolikog oblika, aka android. A sad, dal ima svoju svjesnosti, ili sjeca, dal ga to cini covjekom, to je vec druga stvar.




Moja tvrdnja da je C-09 kiborg temelji se na cinjenici da ima biološki mozak. To sam gore i napisao. Ako nema biološki mozak, nego pozitronski, onda nije kiborg, naravno. Nisam dugo citao Nevera, pa se ne sjecam. Mislio sam platit pice u petak, al sad nema šanse, mrzim kad mi proturjece

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/09/2008 : 02:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno

NN definitivno nije dobro voden serijal. Neke su se stvari mogle bolje napraviti. Autori kao da su imali viziju, a poslje se ispostavilo da nisu.


Cek' polako, videceš od broja 104 pa na dalje šta je vizija.

U stvari, zlobnici bi rekli da Nathan ništa drugo sem vizije i nema...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/09/2008 : 06:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Šta nisu androidi u osnovi 'mašine' na koje je kasnije dodano nešto biološko (mozak, neki drugi organ, etc.), dok su kiborzi ljudska bica kojima je ugradena nekakva mehanicka komponenta?

quote:
Originally posted by Djole

U stvari, zlobnici bi rekli da Nathan ništa drugo sem vizije i nema...

Khm...

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/09/2008 : 09:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Šta nisu androidi u osnovi 'mašine' na koje je kasnije dodano nešto biološko (mozak, neki drugi organ, etc.), dok su kiborzi ljudska bica kojima je ugradena nekakva mehanicka komponenta?

quote:
Originally posted by Djole

U stvari, zlobnici bi rekli da Nathan ništa drugo sem vizije i nema...

Khm...




Android ti je covjekoliki robot. Kao mr. Data ili Asimo. Može imati neke sekundarne organske dijelove( koža, nokti, kosa,idr.) ali mozak mu je, kao i ostatak funkcionalnih organa, strogo mehanicki

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/09/2008 : 14:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Pa da, to sam i rek'o.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 11/09/2008 : 15:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Inferno

NN definitivno nije dobro voden serijal. Neke su se stvari mogle bolje napraviti. Autori kao da su imali viziju, a poslje se ispostavilo da nisu.


Cek' polako, videceš od broja 104 pa na dalje šta je vizija.

U stvari, zlobnici bi rekli da Nathan ništa drugo sem vizije i nema...




a što rec, jedva cekam broj 104 onda, s usput,onom odlicnom naslovnicom

al ne bi se nikako složio da je loše voden serijal (tja,možda zato što sam obožavatelj), jest da je nakon 50tog broja zaredalo destek lošijih i osrednjih epizodica ( izuzetak Bauhaus kiler i Thor 14), al nastavak u obliku Libellus 4 knjige su me doista ugodno iznenadile sveukupnom kvalitetom...
jedino me AA 1 razocaral, al vjerujem da ce me AA 2 oduševit

uglavnom u zadnjem periodu do libellusa nade se loših, ali bogami i iznadprosjecnih epizoda...,od libellusa nadalje vrlo obecavajuce

ma natan je zakon!

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/09/2008 : 15:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

jedino me AA 1 razocaral, al vjerujem da ce me AA 2 oduševit


Hoce, dvojka je jako dobra.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 11/09/2008 : 15:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by darkraver

jedino me AA 1 razocaral, al vjerujem da ce me AA 2 oduševit


Hoce, dvojka je jako dobra.


Ajde,još malo,pa cemo i to cudo vidit...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/09/2008 : 16:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nije cudo, samo jako dobra - narocito za NN fanove.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/09/2008 : 17:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Android ti je covjekoliki robot. Kao mr. Data ili Asimo. Može imati neke sekundarne organske dijelove( koža, nokti, kosa,idr.) ali mozak mu je, kao i ostatak funkcionalnih organa, strogo mehanicki

Cekaj malo, znaci 'mozak' cini razliku (Ko nema u glavi, ima medu nogama! ) ?

Znaci Terminator je andorid, a ne kiborg?

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/09/2008 : 19:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by mladjo

Android ti je covjekoliki robot. Kao mr. Data ili Asimo. Može imati neke sekundarne organske dijelove( koža, nokti, kosa,idr.) ali mozak mu je, kao i ostatak funkcionalnih organa, strogo mehanicki

Cekaj malo, znaci 'mozak' cini razliku (Ko nema u glavi, ima medu nogama! ) ?

Znaci Terminator je andorid, a ne kiborg?





bravo, bravo, sjedi pet!

Tak je, u mozgu je razlika. S tim da kiborg ni ne mora izgledati kao covjek, on može biti mozak spojen na kompjuter. O tome se nešto raspravljalo glede svemirskih putovanja, u smislu da bi kiborg možda bio idealan za duga putovanja

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/09/2008 : 19:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Jea! :)

Ozbiljno, šta je onda Terminator?

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/09/2008 : 19:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Jea! :)

Ozbiljno, šta je onda Terminator?



Terminator je android. Mašina. On ima pozitronski mozak i skelet od celika ili cega vec. Sjecaš se kad u drugom dijelu skine kožu sa ruke da bi demonstrirao da je robot? Dakle, on ima nešto malo organskoga na sebi, u obliku kože, ali on je zapravo android. Ima pozitronski mozak i skelet od metala.


Pravo bi pitanje bilo, kako bi nazvali osobu koja ima pozitronski mozak spojen na ljusko tijelo? Kiborg nije, ali ima puno više organskih stvari od "obicnog" androida. Vidiš, za njih bi se moglo reci da su biodroidi. Androidi sa, u potpunosti , organskim tijelom. Ovo mi je sad palo na pamet, nemam pojma... i ll be back

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/09/2008 : 20:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo
Moja tvrdnja da je C-09 kiborg temelji se na cinjenici da ima biološki mozak. To sam gore i napisao. Ako nema biološki mozak, nego pozitronski, onda nije kiborg, naravno. Nisam dugo citao Nevera, pa se ne sjecam. Mislio sam platit pice u petak, al sad nema šanse, mrzim kad mi proturjece



Previš citaš SF u knjigama, premalo u Nathanu...
Siguran sam da su roboti iliti napredniji androidi u NN u potpunosti identicni sa pozitronskim robotima iz Asimovljevih romana. Bez organskog mozga. Na više mjesta možeš vidjeti Asimova, naziv epizode "Ja robot", tri zakona robotike, pa cak ga ima i glavom i bradom. LInk iz NN-a mi definitivno lici na robota R. Daneela Olivawa iz njegovih romana o Robotima i Fondaciji, cak preživi i tehnobiološke ratove i kao da je ostaje vjecno mlad kroz decenije. Malkice i lici na Datu. Ako govorimo o biodrodima iz NN-a, oni su cisto organski uzgojeni.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000