forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Tanguy i Laverdure
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

dfarac
Starting Member

20 Posts

Member since 30/09/2013

Posted - 09/10/2013 : 11:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dfarac a Private Message  Reply with Quote
Kada će izaći novi Tanguy i Laverdure (integral br.6)?!Zna li tko?
Go to Top of Page

dfarac
Starting Member

20 Posts

Member since 30/09/2013

Posted - 12/11/2013 : 11:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dfarac a Private Message  Reply with Quote
Koliko će izaći integrala Tanguy i Laverdure?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/11/2013 : 14:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
8

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dfarac
Starting Member

20 Posts

Member since 30/09/2013

Posted - 17/12/2013 : 14:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dfarac a Private Message  Reply with Quote
I...napokon hoće li mi reći bilo tko, kada će novi Tanguy i Laverdure (integral br.6)?!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/12/2013 : 15:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nećemo ti kazati jer smo zloćesti.
U stvari ni mi(ostali članovi ovog cijenjenog foruma) ne znamo a kladim se da ni izdavač još ni sam ne zna kad će.Ali izaći će,budi bez brige.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/12/2013 : 21:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i ja ne mogu da isčekam novi integral T&L; prvih pet su bili izdati u rekordnom roku, a onda rez - dve godine ni traga ni glasa - za poludeti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/12/2013 : 23:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa i nije jer ima dovoljno drugih stripova za utažiti stripovsku žeđ.A ionako znam da će ga bradonja izdati kad tad(nadam se dogodine do Mafesta).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/03/2014 : 10:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
iako je već skrenuta pažnja na ovu akciju, mišljenja sam da je sve to ipak rečeno previše "tiho".

naime, u AF i DW su integrali Tangija i Laverdira kao i Aster Blistoka (Strip agent) sa 50% popusta!!!
Cena za integral je 1500 dinara što je veoma povoljno;svi integrali T&L, kao i svi osim šestog broja Astera su na ovoj akciji već mesec i nešto dana, i interesantno je da nisu rasprodani jer je reč o dva kultna strip serijala.

Tangi i Laverdir je delo Šarlijea (Bluberi,Riđobradi gusar) i Uderza (Asteriks,Umpah Pah)&Žižea (Džeri Spring,Riđobradi gusar) i reč je o avanturističkom stripu koji se vrti oko dvojice pilota - sve sa političkim,kriminalnim,terorističkim i ostalim zapletima + odličan humor - strip kojeg je velika šteta zaobići.

Aster je sjajan i neobičan SF, barem prvih 12 epizoda su maestralne - takođe najveća preporuka.

Znam da je jako teško danas odvojiti 1500 dinara za nešto neplanirano u ovoj poplavi stripova, ali barem uzmite prvi broj i uverite se da ja ovako kao što kažem.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/03/2014 10:14:24
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/03/2014 : 15:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dobro se uopće prodaje ovaj Tanguy & Laverdure.
Krenuo ja da ga čitam od početka i dogurao do 3 broja i batalio. Pregazilo ga vrijeme...

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/03/2014 : 16:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Dobro se uopće prodaje ovaj Tanguy & Laverdure.
Krenuo ja da ga čitam od početka i dogurao do 3 broja i batalio. Pregazilo ga vrijeme...


meni je recimo jednako dobar i kao pre 20+ godina; a klasike poput Bluberija,Riđobradog & Tangija (i njima sličnih) vreme nikako ne može da pregazi.
Iz mog ugla gledanja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/03/2014 : 17:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kakvo gaženje vremena, kakvi bakrači?
Odličnim stripovima ne može naštetiti baš ništa!
Inteligentni zapleti, vrlo dinamična naracija, izvrsno postavljeni protagonisti, maštovite spletke koje su i danas jednako intrigantne kao i nekad, nenametljivo i efektno ubacivanje humora, crteži Uderza i Jijea, tko to može platiti!
Izvrsno pri 15. čitanju kao i pri prvom.

Edit: štoviše, još s vremenom dobiva sve bolju patinu, kao staro vino.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 22/03/2014 17:18:36
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/03/2014 : 21:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Slažem se Johnnyem i Antom.

To je vrh klasičnog BD-a.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2645 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 22/03/2014 : 21:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s Johnnyem, Antom i Peyom.
Ako su neki strip ili knjiga dobri, to vrijeme ne može promjeniti. Tanguya sam nedavno čitao ponovo i dobar mi je kao i kad sam ga prije 25+ godina čitao u Stripotekama, Gigantu i Superima.
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 07/05/2014 : 13:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Slažem se s Johnnyem, Antom i Peyom.
Ako su neki strip ili knjiga dobri, to vrijeme ne može promjeniti. Tanguya sam nedavno čitao ponovo i dobar mi je kao i kad sam ga prije 25+ godina čitao u Stripotekama, Gigantu i Superima.

meni samo na momente kvari loš kolor u početku, ali inače zaista ok strip
Go to Top of Page

dfarac
Starting Member

20 Posts

Member since 30/09/2013

Posted - 15/09/2014 : 07:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dfarac a Private Message  Reply with Quote
Meni je Tanguy i Laverdure i danas kao i prije tridesetak godina izvrstan strip kao i Blueberry, Riđobradi,Bernard Prince i slični...Kad misle izaći sa novim nastavcima -integralima Tanguya?!
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 15/09/2014 : 11:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
misle li?

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/09/2014 : 11:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
interliber.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/06/2015 : 10:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Tromi samo cepa boneli najave,ali nikako da se prevari za jednu Tangija i Laverdira!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/06/2015 : 11:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Hebi ga, kod Bonellija još i ima neke zarade, makar i to sve manje i jedva, a kod integrala i svega ostalog nema.

Pa Tanguyja, XIII, Blueberryja i ostalo čekamo ko Godota ili ozebli sunce, makar imam informacije da su neke stvari već odavno prevedene ali se jednostavno beskrajno oteže s konačnom obradom i tiskom.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 04/06/2015 : 16:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Hebi ga, kod Bonellija još i ima neke zarade, makar i to sve manje i jedva, a kod integrala i svega ostalog nema.

Pa Tanguyja, XIII, Blueberryja i ostalo čekamo ko Godota ili ozebli sunce, makar imam informacije da su neke stvari već odavno prevedene ali se jednostavno beskrajno oteže s konačnom obradom i tiskom.





Informacije su ti dobre, Tanguyja sam davno preveo, Sammy 3 i 4, također, XIII još za dva integrala itd... Ali, iskreno, nemam ni ja pojma gdje je zapelo.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/06/2015 : 18:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
[i]Originally posted by Vlatko C.[/i

Informacije su ti dobre, Tanguyja sam davno preveo, Sammy 3 i 4, također, XIII još za dva integrala itd... Ali, iskreno, nemam ni ja pojma gdje je zapelo.



hm, dobro, to sto je zapelo je zapelo. nego reci ti nama, da li radis sada na Sedam zivota kopca
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 04/06/2015 : 19:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
[i]Originally posted by Vlatko C.[/i

Informacije su ti dobre, Tanguyja sam davno preveo, Sammy 3 i 4, također, XIII još za dva integrala itd... Ali, iskreno, nemam ni ja pojma gdje je zapelo.



hm, dobro, to sto je zapelo je zapelo. nego reci ti nama, da li radis sada na Sedam zivota kopca



Ne, upravo dovršavam posljednje stranice pogolemog Toppijevog "Omnibusa". "Kopca" je odradio netko drugi.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/06/2015 : 09:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Meni to svejedno ne ide u glavu: prava su odavno plaćena, prijevodi nadam se također, što bi značilo da je ovako (neobjavljivanjem) gubitak već ostvaren i zajamčen, a objavljivanjem možda ne bi bio.

U najmanju ruku bi se vjerujem pokrili dosadašnji troškovi i možda zamijenili novima (tiska i recimo slabe prodaje nekih integrala), i gubici bi bili u najgorem slučaju podjednaki a možda i manji.

A možda bi bili i osjetno manji, jer su i XIII i Tanguy i Blueberry još uvijek barem dovoljno popularni stripovi.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 06/06/2015 : 19:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Meni to svejedno ne ide u glavu: prava su odavno plaćena, prijevodi nadam se također, što bi značilo da je ovako (neobjavljivanjem) gubitak već ostvaren i zajamčen, a objavljivanjem možda ne bi bio.

U najmanju ruku bi se vjerujem pokrili dosadašnji troškovi i možda zamijenili novima (tiska i recimo slabe prodaje nekih integrala), i gubici bi bili u najgorem slučaju podjednaki a možda i manji.

A možda bi bili i osjetno manji, jer su i XIII i Tanguy i Blueberry još uvijek barem dovoljno popularni stripovi.





Bojim se da nije tako. Kad sam zadnji put (prošle godine) vidio Bernija, upitao sam ga kako idu Sammy i Tanguy. Napravio je vrlo rezigniran izraz lica i rekao: "Nikako, ništa se ne prodaje." Bojim se da je time sve rečeno.

Što se tiče obveza prema meni, moram napomenuti da su, čak i u neobjavljenim izdanjima, uredno riješene, osobito korektno od strane Bookglobea.

Razumijem i razočarenje čitatelja koji su kupili prve integrale. Ali potpuno razumijem i nakladnike, troškovi tiska, skladišta itd. ogromni su, a ako bi se išlo u izdavanje nečega za što unaprijed znaš da će završiti na skladištu, bilo bi instant-samoubojstvo. Dakako, išlo se malo u širinu, ali vjerujem da su nakladnici djelovali u dobroj vjeri: tko je u ona "relativno dobra" vremena mogao predvidjeti recesiju i drastičan pad prodaje? I zašto bi netko kupio prava, platio prevoditelju, pa odustao?

Vjeruj mi, i meni je žao još više. Ne mogu reći - primio sam honorar i baš me briga (uostalom, prevoditeljstvo, blago rečeno, nije baš lukrativno zanimanje). Žao mi je ako nešto u što sam uložio povelik trud neće stići do čitatelja. Ali eto, još se nadam da će izaći barem dio toga, kao i vi.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/06/2015 : 20:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlatko C.

Bojim se da nije tako. Kad sam zadnji put (prošle godine) vidio Bernija, upitao sam ga kako idu Sammy i Tanguy. Napravio je vrlo rezigniran izraz lica i rekao: "Nikako, ništa se ne prodaje." Bojim se da je time sve rečeno.




Žao mi je da je takva situacija.

Ja na primjer nisam kupio nijedan od ova 2 naslova iako oba iznimno volim.

Razlog: Nije dobro odrađeno!

Prije svega tisak.

A ni prijevod tipa: Egzotične salate za gorile; nije za pohvalu, koliko god bilo problematično prevoditi neke izraze na naš jezik, iako moram priznati da se analizom prijedvoda nisam mnogo bavio, ipak vjerujem da bi on dobio zeleno svjetlo.

Ukratko za uložen novac očekujem više od ovog što je ponuđeno.

Na kraju ću vjerojatno nabaviti francuska izdanja ako se Darkwood ili netko sličan uskoro ne odvaži za ove naslove u što ne vjerujem.

Edited by - Peyo on 06/06/2015 20:31:34
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000