forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 523

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/12/2014 : 23:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Ej imam neki tab al se ne kontam u to... Kako i gdje gledate
Filmove


U kinu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/12/2014 : 16:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jašta

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 27/12/2014 : 21:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Uf, kako me razočarao ovaj novi plant majmuna
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 28/12/2014 : 11:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message  Reply with Quote
Ko je pogledao "Into the West", svidjeće mu se sigurno (možda još i više) i "Roots", TV serijal iz 1977, 6 epizoda od po 1.5h.

Zadnja epizoda (finale) je najgledanija TV emisija u američkoj istoriji, a sam serijal je treći najgledaniji TV show u američkoj istoriji.

Pogledao sam svih 9 sati faktički bez pauze.

http://en.wikipedia.org/wiki/Roots_(TV_miniseries)

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 28/12/2014 11:14:13
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46521 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/12/2014 : 13:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Darth Ivan

Ja ću sad bit iskren i reći da stvarno ne znam zašto ljudi tog Ridleya Scotta toliko dižu u nebesa jer ne znam kad je zadnji puta uopće napravio neki vrhunski film.





Prometheus.



Da, i meni je Prometheus odličan.
Nije mi jasno zašto ljudi toliko pljuju po Prometheusu.



možda se triba pojavit par godina prije.
btw meni je isto odličan

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46521 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/12/2014 : 13:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Što se mene tiče, zadnji vrhunski mu je Pad Crnog jastreba, a poslije toga odlični Kraljevstvo nebesko, Američki gangster i Tijelo od laži.

Prije toga je napravio remek-djelo Hannibal, a za nijansu slabiji od odličnih su mu Šibicari kao i Gladijator.

A u nebesa ga se diže zbog Blade Runnera i Aliena, prijelomnih filmova pa je to i razumljivo, a ja i zbog Thelme i Louise, pa i Pada Crnog jastreba i Hannibala.



Da, al čekaj, pa Istrebljivač i Alien su snimljeni prije više od 3 desetljeća. A Hanibal i Jastreb isto prije više od 10 godina. Znači, koliko dugo lik živi na staroj slavi? Fakat mi je zanimljivo kak ljudi znaju govorit sa svakim njegovim novim filmom da će se lik vratit na onaj stari put. Fascinantno. Još da ne spominjemo kako Hollywood uvijek najavljuje svakakve filmove u stilu "epski spektakl", "film godine" i slične gluposti, a na kraju ne dobiješ ništa.




Kraljevstvo nebesko (2005.) je izvrsno, Američki gangster (2007.) otprilike podjednako, tu negdje je i Tijelo od laži (2008.), a s obzirom da je produktivan toliko da skoro svake godine izbaci po jedan film, život na staroj slavi od šest godina i nije tako strašan.

OK, nije to stara slava iz Blade Runnera i Aliena, ali je sasvim pristojan skor i manje-više ujednačena kvaliteta opusa, osobito imamo li na umu da se i kroz 90-e provukao s filmovima kakvi su 1492, White Squall i G.I. Jane, pa se opet vratio u punu formu.

Nažalost, bojim se da će se stagniranje nastaviti jer osim Marsovca (SF akcijska pustolovina s Jessicom Chastain, Mattom Damonom, Kate Mara itd.) na kojem trenutno radi a koji će stići sljedeće godine, priprema nastavak meni prilično lošeg Prometeja a navodno i Blade Runnera.

Možda me najviše brine nastavak Istrebljivača jer me strah da ovaj aktualni Scott onom ondašnjem ne može ni prismrditi. A i čemu kvariti uspomenu na svoj eponimni film.





kraljevstvo nebesko je škartina
američki gangster je ok.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 28/12/2014 : 14:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote

Svakako pogledati. Najbolji horrorac (uvjetno rečeno) 2014.
Goonies za odrasle :)

Bok, kako si.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/12/2014 : 14:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Johna Wicka sinoc sa Kijanu Rivsom u glavnoj ulozi.
Film je na pocetku imao dosta potencijala da bude odlican, ali su umesto dobre price odabrali samo akciju i bum, bang... Razocarenje.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/12/2014 : 13:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pogledao Boyhood (2014), samo preporuke.

http://www.imdb.com/title/tt1065073/

Sigurno je moralo biti "zanimljivo" uskladiti termine za snimanje svih glumaca svake godine ili kako su vec snimali.




Sa zakasnjenjem (mozda ponajvise zbog slabih kritika) pogledao Surrogates (2009).

http://www.imdb.com/title/tt0986263/

Mada sa rupama u scenariju, sama ideja je toliko zanimljiva (mozda ne toliko "ideja" koliko kritika modernog @-drustva), da mu dajem pass. Za vrtimozak i zanimljivu debatu.




Ovih dana pogledao i drugi i treci Expendables ... nekako mi je treci cak bolji od drugoga. Ima bolje fore, a i zutokljunci su dobar ulet za stare prdeze. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/12/2014 : 18:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
20 najboljih neo noir filmova iz 70ih

http://www.tasteofcinema.com/2014/the-20-best-neo-noir-films-of-the-1970s/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/12/2014 : 19:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

20 najboljih neo noir filmova iz 70ih

http://www.tasteofcinema.com/2014/the-20-best-neo-noir-films-of-the-1970s/



Nijedan od ovih filmova nisam dosad čuo da zovu film noirom (Napad na policijsku stanicu br. 13, wtf?).

Inače se lista sastoji od samih vrhunskih krimi filmova.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 30/12/2014 : 20:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by going going

20 najboljih neo noir filmova iz 70ih

http://www.tasteofcinema.com/2014/the-20-best-neo-noir-films-of-the-1970s/



Nijedan od ovih filmova nisam dosad čuo da zovu film noirom (Napad na policijsku stanicu br. 13, wtf?).

Inače se lista sastoji od samih vrhunskih krimi filmova.



neo-noir, ne noir
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/12/2014 : 20:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
2006e došlo do twista.

Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1235 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 30/12/2014 : 21:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Cromwell


Svakako pogledati. Najbolji horrorac (uvjetno rečeno) 2014.
Goonies za odrasle :)



Skinuo i nikak da pogledam:))
Budem sutra popodne prije odlaska na slavlje:))



Ja pogledao jučer prije spavanja
Zakon film, jako zanimljiv, od početka do kraja. Najjezivija mi je bila ona ogromna pojava u crnoj kapuljači, ono kad mirno sjedi u stolcu, a ovi se "šuljaju" pokraj njega. Praktički sam navijao da ih primjeti i počne im praviti sranja Zanimljivo je da kad se ženska vraćala po taj kamen, krabulja nije bio u svom stolcu
Sve u svemu, na svom imdb profilu sam mu dao 9/10

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/12/2014 : 09:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pogledao novog Fuqaca () i nije toliko los. Pogotovo (spori) pocetak i (zagrijana) sredina, ali sto se vise ide prema kraju sve vise zuri prema super(hero)amerikanstini. Mislim, bas bi tako jadno cuvali one taoce (valjda nikoga od taoca ne ubiju), a da ne pricamo o setnjici u stozer ruskog mafijasa (u Moskvi!) i setnjici pri izlasku. To kvari drukcije dobar dojam. A i "umirovljeni" profi koji bi se (tek tako) uvalio u guzvu zbog hoe i zapoceo rat sa ruskom mafijom?

http://www.imdb.com/title/tt0455944/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 31/12/2014 09:41:30
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 31/12/2014 : 10:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
Skinuo i nikak da pogledam:))
Budem sutra popodne prije odlaska na slavlje:))


Joj ti bolje nemoj ni pokušavat. Predviđam odustajanje nakon prvih 10 minuta.

@Space Marine: da da ta scena neodoljivo podsjeća jednu iz Dylana, samo ne znam koja epizoda. A nije ˝Arakne˝.
Inače film nije imun na nelogičnosti i tipične tupsonhorror likove, ali je prokleto zabavan i fascinirajućeg okruženja.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 31/12/2014 : 16:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

2006e došlo do twista.





Čovjek koji je nekad obećavao, sad se pretvorio u samoparodiju.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/01/2015 : 16:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Tek sam sad video da je ove godine izasao film o zivotu Jamesa Browna pod nazivom Get on up.

Je l ovo uopste dolazilo u nase bioskope i jel pogledao neko?

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/01/2015 : 20:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pogledao novog Fuqaca () i nije toliko los. Pogotovo (spori) pocetak i (zagrijana) sredina, ali sto se vise ide prema kraju sve vise zuri prema super(hero)amerikanstini. Mislim, bas bi tako jadno cuvali one taoce (valjda nikoga od taoca ne ubiju), a da ne pricamo o setnjici u stozer ruskog mafijasa (u Moskvi!) i setnjici pri izlasku. To kvari drukcije dobar dojam. A i "umirovljeni" profi koji bi se (tek tako) uvalio u guzvu zbog hoe i zapoceo rat sa ruskom mafijom?

http://www.imdb.com/title/tt0455944/





Odličan film. Po meni, možda i najugodnije iznenađenje prošle godine.

Fuqua bi trebao češće surađivati s Denzelom Washingtonom, očito dobro utječe na njega.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/01/2015 : 14:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Prica nista novo, dobro je napravljen, pogotovo pocetak i sredina, kraj vec smijesan i preteran.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 04/01/2015 14:03:42
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/01/2015 : 17:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
The Equalizer je klišeizirana trivijala napravljena s dosta atraktivnog stila, ali i s priličnom količinom besmislica i nelogičnosti, koja glorificira i mitologizira nasilje te glavne neprijatelje Amerike i Amerikanaca očekivano pronalazi u Rusima.
Solidna zabava za jednokratno gledanje, ništa više od toga.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/01/2015 : 01:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

koja glorificira i mitologizira nasilje te glavne neprijatelje Amerike i Amerikanaca očekivano pronalazi u Rusima.


Ne u Rusima. Već ruskoj mafiji i korumpiranim američkim policajcima.

The Equalizer ima popriličan broj pozitivnih osobina. Za početak, glumci su sjajni. Washington samouvjereno tumači glavnu ulogu, koju je u televizijskoj seriji iz 1980-ih godina tumačio Edward Woodward. Osvježavajuće je vidjeti akcijskog junaka koji pati od vidljivog psihičkog poremećaja. Marton Csokas veličanstveno žvače scenografiju kao glavni negativac. A sedamnaestogodišnja Chloë Grace Moretz uvjerljivo tumači lik maloljetne ruske prostitutke.

Dalje, glazba je odlično pogođena i fino zaokružuje većinu scena. Kamera je jednostavno prekrasna. Ima nekoliko kadrova koje bih mogao gledati satima. A akcija je dinamično režirana i sjajno koreografirana.

Istina, ne može se reći da je film inovativan, ali svoje prepoznatljive elemente kombinira prilično uspješno, te sam iz kina izašao i više nego zadovoljan. U veljači izlazi domaće izdanje filma na blu rayu, koje svakako namjeravam kupiti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/01/2015 : 09:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Hm, dakle ruski mafijaši nisu Rusi???

Glavni negativac zvan Teddy dolazi iz Moskve, u kojoj McCall na kraju pronalazi i njegovog nadređenog, ali oni nisu Rusi?

U ostalom se uglavnom ne slažemo, jer gdje ti vidiš Washingtonovu samouvjerenost ja vidim manirizam, "psihički poremećaj" protagonista je klišeizirana osamljenost s nesanicom i čitanjem klasike noću u dineru, Marton Csokas je meni pristojan ali također zapada u manirizam, a slažem se da je Chloë Grace Moretz odlična.

Slažem se i da je akcija odlično režirana, ali mi smeta njezina stiliziranost i "glamurizacija" koje pridonose afirmaciji pa i glorifikaciji nasilja, a fotografija Maura Fiorea jest dojmljiva, što i ne čudi za snimatelja Avatara.

No u cjelini je film ipak hrpa klišeja kojima se istina spretno barata, koja ne nudi ništa novo, a u završnici kako i Poli primjećuje postaje pretpostavljam nenamjerno komična, kao rezultat Fuquina pokušaja oponašanja Azijata.

U tom kontekstu mi je John Wick pošteniji, nepretenciozniji i skromniji, jer se ne pretvara da je nešto što nije.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/01/2015 : 10:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Hm, dakle ruski mafijaši nisu Rusi???

Glavni negativac zvan Teddy dolazi iz Moskve, u kojoj McCall na kraju pronalazi i njegovog nadređenog, ali oni nisu Rusi?


Nemoj generalizirati. U ovom filmu nisu svi Rusi prikazani negativno. I zaboravljaš na pokvarene policajce.

quote:
Originally posted by Johnny Difool

U ostalom se uglavnom ne slažemo, jer gdje ti vidiš Washingtonovu samouvjerenost ja vidim manirizam, "psihički poremećaj" protagonista je klišeizirana osamljenost s nesanicom i čitanjem klasike noću u dineru,

Samo malo, zar je tebi promaklo da McCall boluje od opsesivno-kompulzivnog poremećaja? To je glavna karakteristika njegovog lika. Zato i jest tako efikasan ubojica, jer je pedantan, uredan i usredotočen.

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Slažem se i da je akcija odlično režirana, ali mi smeta njezina stiliziranost i "glamurizacija" koje pridonose afirmaciji pa i glorifikaciji nasilja,


O tome bi se dalo raspravljati, ali vrijedi napomenuti da se McCall okrenuo nasilju tek kada je postalo jasno da svoj cilj ne može ostvariti mirnim putem.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/01/2015 : 11:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kao i u Johnu Wicku koji sam spomenuo, mafijaši su ovdje Rusi s jasnim ciljem i zadanom funkcijom trenutno najvećih američkih (globalnih a ovdje i unutarnjih kao kancerozno strano tijelo) protivnika, kojima su zbog žanrovskih konvencija i dramaturgije pridodani korumpirani policajci kao izdajnici "naše stvari", "peta kolona", "prodane duše" i ostalo u tom smislu. Korumpirani pajkani su prastari klišej bez kojeg ne može nijedan ovakav film.

McCallov opsesivno-kompulzivni poremećaj prikazan je također kao zbirka ordinarnih klišeja (nesanica, pedanterija koja se ogleda i u čistoći stana i preciznom rasporedu namještaja, čitanje klasika u dineru - vjerojatno i ruskih!, nevjerojatno hladna i brutalna predanost poslu), a kad krene obračun, kad sređuje onu ako dobro pamtim petoricu, on to radi također vrlo pedantno i u tome očito uživa. To načelno nije neki problem, jer je takvo oblikovanje lika provedeno temeljito i dosljedno, ali me smeta.

Klišeji su i zaštita Hispanoameričke obitelji, i pomaganje pretilom kolegi u mršavljenju i dobivanju posla, a znakovit je i izbor McCallova radnog mjesta, shopping-centra s kućnom drvenarijom i opremom, kao mjesta važnog za oblikovanje doma kao mitskog mjesta obitelji koja je, poput spomenute hispanoameričke, jezgra američkog društva.

McCall štiti hispanoameričku obitelj koja je prihvatljiva makar bila i ilegalna, pa se takvi stranci u američkom društvu mogu tolerirati, kao što se mogu tolerirati i prostitutke (marginalci i osobe preko ruba društva), čak im se može i pomagati i štititi ih, ali nisu prihvatljivi Rusi (ti kažeš ruski mafijaši, ali simbolička razina je jasna i ključna) koji kao i u Johnu Wicku djelatno ugrožavaju američko društvo i obitelji kao simbol temeljnih vrijednosti.

Primjerice, Eastwood je u Gran Torinu neusporedivo pošteniji i slojevitiji, jer su kod njega i protivnici i štićenici stranci, pripadnici iste etnčke skupine Hmong, formalni je stranac i protagonist (Poljak), a on kao amblematski Amerikanac (veteran korejskog rata, radnik u mitskoj auto-industriji kao doslovce motoru američkog gospodarstva) u zaštitu stranaca koji istiskuju domaće - protiv čega se suštinski snažno buni - ipak daje vlastiti život. Vjerujem da takvu kompleksnost i slojevitost Fuqua nikad neće doseći.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 523 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.77 seconds. Snitz Forums 2000