forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 524

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/01/2016 : 21:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovih dana (konacno) pogledah The Cabin in the Woods (2012), posto sam ga vec uzeo u knjiznici i ... ako ga uzmem kao "ozbiljnog" onda je glup (sa previse greski), ali uzet na taj komican nacin kojim sam ga ja vidio, onda ok kao ideja, zabavno, ali i dalje ne kuzim sav "hype" koji se podigao. Ipak, toliko dobar nije.
I cudi me da nisu dodali comedy kod opisa na IMDB. Mislim, uz sve opise koje tamo stave ... :DD



Danas ponovno pogledao La linea (2009) posto sam ocigledno zaboravio da sam ga vec gledao kada sam i njega uzeo. Ali i dalje mi se na neki nacin svidja. Nekako nije do kraja razrađen, ili nije najbolje prikazan, ono uspeglan, ali puno bolji od "Kuce u sumi".



A trenutno se smijem Vuku sa Wolf Streeta.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 02/01/2016 21:17:00
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/01/2016 : 17:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pogledao jučer navečer Most špijuna (Bridge of Spies).



Poprilično mi se svidio film. Tema izrazito zanimljiva. Sviđa mi se kako je prikazana atmosfera tog doba u SAD-u i Berlinu. Atmosfera odlična, osjeti se napetost pri kraju. Nekoliko scena (među njima i ona razmjene) baš oduševljavaju. Rylance dobar, Hanks još bolji. Bio sam skeptičan prema Spielbergu, ali ipak je ostavio pozitivan dojam na mene. Zamjerka je ono glupo Rylanceovo ponavljanje rečenica (Bi li pomoglo da sam uznemiren?) da bi se isforsirala staloženost lika i mrva previše patetike.
Moja ocjena: 8,5/10.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 03/01/2016 : 21:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Umro je veliki snimatelj Vilmos Zsigmond
Radio je s Altmanom, De Palmom, Spielbergom, Ciminom...Close Encounters, Deer Hunter, Blow Out, Deliverance, McCabe & mrs Miller, samo on nekih.


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/01/2016 : 22:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Počivao u miru...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 04/01/2016 : 00:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
snimio čovjek dva filma koja su meni među najdražima
lovca na jelene
i mccabe i mrs miller - film za koji mislim da ima najbolju fotografiju i ugođaj u povijesti
počivao u miru

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 04/01/2016 : 00:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Siguran sam da vecina filmskih eskperta na svijetu smatra covjeka medju 5 najboljih snimatelja/kinematografera u istoriji filma.

RIP

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/01/2016 : 12:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Gadno. Prije tjedan dana Haskell Wexler, sad Wilmos Zsigmond... od trojice najvećih još je ostao Vittorio Storaro.


Zsigmondov monoview i razgovor s njim na Toronto Film Festivalu prije nešto više od godine dana, o pripremama za rad, improvizacijama itd.:







Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/01/2016 : 14:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao juce American Hustle(2013)
Ne znam ko mi je napunio glavu pricom da je sranje film, mene je bas prijatno iznenadio i zabavio. Lepo ispricana prica i preneta atmosfera 70ih uz odlican soundtrack.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2016 : 17:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i Wild Bunch!
Kakva filmcina!
Neverovatno kako je Samu uspelo da saosecamo sa zlocincima, simpaticni su nam iako koriste zene kao stitove, pucaju usred parade na ulici...
Divlja horda je zakasnila, dosli su u vreme koje ne pripada njima i bili su saterani u cosak. Mogli su da biraju ili da nastave da beze i lutaju besciljno ili da odu u velikom stilu, a to za njih uopste nije bio izbor.

Ali mi je ipak malcice drazi Peckinpahov Bring me the head of Alfredo Garcia, verovatno zbog Warrena Oatesa koji mi je jedan od omiljenih glumaca!
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 05/01/2016 : 18:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
The Revenant

Od prvog trailera sam znao da će biti pretenciozan, što i je.
I kaj reći? Dosadan, naporan, predug, i gadan.
Mrvu bolji nego sam očekivao, no svejedno za jedanput pogledat i zaboravit.
Leo ne bi trebao dobiti Oscara za ovo. Hardy već zanimljiviji, ali nitko ne bi trebao dobiti Oscara za ovo.

5/10
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 06/01/2016 : 14:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

The Revenant

Od prvog trailera sam znao da će biti pretenciozan, što i je.
I kaj reći? Dosadan, naporan, predug, i gadan.
Mrvu bolji nego sam očekivao, no svejedno za jedanput pogledat i zaboravit.
Leo ne bi trebao dobiti Oscara za ovo. Hardy već zanimljiviji, ali nitko ne bi trebao dobiti Oscara za ovo.

5/10



Kad ideš gledati film s takvim stavom, onda ćeš teško imati pozitivno mišljenje o njemu.

Film je dobar. Mislio da će biti dosadan i previše psihološki nastrojen, no ovo ipak nije Mallick. Oduševile su me scene akcije i režija općenito, Inarritu je zaista majstor. Neke scene su nevjerojatno snimljene, kapa do poda, genijalna kamera i fotografija.

Na što misliš kad kažeš da ti je film gadan?

Glumačka postava fantastična. Hardy odličan, a što je sve DiCaprio zaista prošao i kako se pripremao za ovaj film to nije normalno. Drago mi je vidjeti i Arthura iz Peaky Blindersa (Paula Andersona) u cijeloj priči.

Zamjerke idu scenariju koji je malo previše američki i patetičan - u stvarnom životu (SPOILER) Glass nije imao sina niti je ovaj bio ubijen (bar sam tako pročitao), a Fitzgerald je preživio nakon što je otišao u vojsku u Texas. Glass ga je ondje našao, ali ga je poštedio jer nije smio ubiti vojno lice. Sve pet ako žele učiniti film više dramatičnim, storyline sa sinom mi ne smeta, ali bilo bi super da nisu promijenili kraj. Tada bi, kao i u mnogo drugih slučajeva, ubojicu zaštitio sustav.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 06/01/2016 : 14:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
gledao ljiljana vidića.

ne bih ga čak ni ocijenio jer je film takvo smeće i trebalo bi ga spominjati samo u kategoriji "hrvatima zabranjeno snimanje komedija".
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 06/01/2016 : 19:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

The Revenant

Od prvog trailera sam znao da će biti pretenciozan, što i je.
I kaj reći? Dosadan, naporan, predug, i gadan.
Mrvu bolji nego sam očekivao, no svejedno za jedanput pogledat i zaboravit.
Leo ne bi trebao dobiti Oscara za ovo. Hardy već zanimljiviji, ali nitko ne bi trebao dobiti Oscara za ovo.

5/10



I ocjena 5/10?

Nekak si velikodušan

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 06/01/2016 : 19:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vešmašina

gledao ljiljana vidića.

ne bih ga čak ni ocijenio jer je film takvo smeće i trebalo bi ga spominjati samo u kategoriji "hrvatima zabranjeno snimanje komedija".



već se po traileru vidi da nije smiješno.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 06/01/2016 : 22:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
al najave kako "imamo kompleks od srba u snimanju komedija" i napokon nekaj orginalno.. orginalno loše.


gorak okus ove godine od domaćih filmova može jedino isprati "zg80".
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 06/01/2016 : 22:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Windwalker

The Revenant

Od prvog trailera sam znao da će biti pretenciozan, što i je.
I kaj reći? Dosadan, naporan, predug, i gadan.
Mrvu bolji nego sam očekivao, no svejedno za jedanput pogledat i zaboravit.
Leo ne bi trebao dobiti Oscara za ovo. Hardy već zanimljiviji, ali nitko ne bi trebao dobiti Oscara za ovo.

5/10



I ocjena 5/10?

Nekak si velikodušan


Kod mene je 5 već ispodprosječna ocjena.
Nisam lud da mu dajem manje, kad postoje baš prava smeća B produkcije.
Ovaj film ima kvalitetu, ali mi je dosadan, naporan i nezanimljiv.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 07/01/2016 : 12:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Pogledao The Hateful Eight...

Šta ja znam. Prva polovica filma dosadna, radnja umara, previše pričanja i prepričavanja, kao da je Burattini pisao scenarij. Nakon toga - klasični Tarantino i klasični bloodbath. Ideja je super i baš je intrigantna na prvu, ali film je predug. Naravno da tu ima nekih genijalnih stvari, ipak je to Tarantino, ali npr. Django mi je bio dosta bolji.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/01/2016 : 20:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Pogledao The Hateful Eight...

Šta ja znam. Prva polovica filma dosadna, radnja umara, previše pričanja i prepričavanja, kao da je Burattini pisao scenarij. Nakon toga - klasični Tarantino i klasični bloodbath. Ideja je super i baš je intrigantna na prvu, ali film je predug. Naravno da tu ima nekih genijalnih stvari, ipak je to Tarantino, ali npr. Django mi je bio dosta bolji.



drago mi je da je drugi dio filma puno bolji, morat ću se nakaniti pogledati do kraja jer sam pogledao tek nešto manje od satak vremena, izmorio me film tako da sam zaspao kao beba
Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 09/01/2016 : 20:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message  Reply with Quote
Konačno pogledao Sicario.
Izvrsna režija redatelja koji se spominje kao redatelj novog Bladerunnera.



“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 09/01/2016 : 20:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
On?
E onda novog Blade Runnera ne gledam.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 09/01/2016 : 22:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

On?
E onda novog Blade Runnera ne gledam.



Yeah right

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 10/01/2016 : 03:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Denis Villanueve je odličan redatelj, jedino što mene brine kod novog Blade Runnera je Ryan Gosling.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/01/2016 : 14:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Most špijuna (Bridge of Spies), r. Steven Spielberg, SAD / Njemačka / Indija, 2015.


Na istinitim događajima temeljena hladnoratovska drama s elementima trilera i sudske drame "Most špijuna" još je jedna politička lekcija Stevena Spielberga, neuvijeno propagandno djelo u kojem autor kroz priču o zbivanjima koja su se odigrala prije gotovo šest desetljeća progovara i o današnjem vremenu, dakako o odnosima Amerike i Rusije u kontekstu obnavljajućeg hladnog rata. U opisu autorskog habitusa Stevena Spielberga pojednostavnjeno bi se mogla primijeniti parafraza znane sentence Winstona Churchilla, prema kojoj "onaj tko u mladosti nije bio ljevičar taj nema srca, a tko u starosti nije konzervativac, taj nema pameti", s tim što imenice "ljevičar" i "konzervativac" valja zamijeniti onima "zabavljač" i "propagandist". Jer, Spielberg nas je tijekom 70-ih i u prvoj polovini 80-ih godina u nizu naslova od "Texas Expressa" i "Ralja" preko "Bliskih susreta treće vrste" i "Otimača izgubljenog kovčega" do "E.T.-ja" i "Indiane Jonesa i Ukletog hrama" dominantno zabavljao na manje ili više uspjele, inovativne, promišljene i inteligentne načine, uz već tada razvidan zagovor obiteljskih vrijednosti i tzv. "američkog načina života" te uspješnu mimikriju ipak razvidnih ideoloških pa i političkih stavova.

Tijekom sljedećeg desetljeća započela je njegova sve očitija transformacija u vještog manipulatora gledateljskim željama i očekivanja, u svojevrsnog autora s misijom popravljanja američkog društva, od rasističkih sentimenata u "Boji purpura" i "Amistadu" preko antisemitizma u "Schindlerovoj listi" i "Münchenu" do odnosa prema nasljeđu Drugog svjetskog rata u "Carstvu sunca", "Spašavanju vojnika Ryana" i spomenutoj "Schindlerovoj listi". Pri tome je Spielberg i dalje u dovoljnoj mjeri ostao zabavljač, pa su se ambiciozni projekti "s misijom" izmjenjivali s prividno eskapističkim akcijskim pustolovinama kakve su dva nastavka "Jurskog parka" i "Specijalni izvještaj", u kojima je baš kao i u "Umjetnoj inteligenciji" bio razvidan redateljev pesimističan odnos prema po njemu nehumanoj distopijskoj budućnosti. Istodobno je Spielberg i dalje ostao afirmativan prema kod njega gotovo mitskom "malom običnom čovjeku", onom koji spletom okolnosti postaje protagonistom važnih povijesnih i političkih događaja, te koji svojim djelovanjem mijenja i američko društvo te izravno ili posredno utječe na svjetsku povijest.





Posljednjih godina, međutim, s iznimkom "Avantura Tintina" i ranije četvrtog nastavka serijala o Indiani Jonesu, kojima nas je podsjetio na nekadašnjeg zabavljača, te u određenoj mjeri "Puta rata" u kojem je uskočio u cipele Johna Forda, Spielberg je sve više onaj Churchillov konzervativac odnosno propagandist. U prilog tome ne govori samo precijenjena hagiografska biografska drama "Lincoln" u kojoj je uz mitologiziranje 16. američkog predsjednika održao lekciju podjednako onom nekadašnjem kao i današnjem američkom građanstvu, nego i recentni "Most špijuna" u kojem razmjerno trivijalna i infantilna autorova ideologiziranost dodatno dolazi do izražaja. Spielberg je razmjerno patetični domoljub populističkog usmjerenja, čovjek grubo rečeno binarnog razumijevanja svijeta u kojem su ključne opreke dobro i zlo, odnosno "mi" i "oni", umjetnik kod kojeg nijanse dolaze do izražaja uglavnom tek kod oslikavanja pojedinačnih karaktera, te konzervativac koji glumi liberala, u čemu se drastično razlikuje od primjerice Clinta Eastwooda koji je ako ne liberal, a ono realist pod maskom konzervativca.

Sva ta njegova obilježja plastično su predočena u "Mostu špijuna", storiji o dakako "običnom", obitelji predanom i vrhunskim profesionalizmom označenom bruklinškom odvjetniku Jamesu B. Donovanu koji će 1957. godine prihvaćanjem obrane uhićenog ruskog špijuna Rudolfa Ivanoviča Abela postati sudionikom zamjene špijuna u Berlinu nekoliko godina kasnije, točnije upravo u vrijeme dovršetka Berlinskog zida. U dramaturški i narativno pravocrtnom te ideološki i idejno krajnje pojednostavljenom djelu u kojem baš ničim pozitivno ne iznenađuje gledatelje, Spielberg Donovana kojeg tumači Tom Hanks postulira kao mitskog sveameričkog slučajnog junaka koji stoicizmom, predanošću cilju, humanizmom i obiteljskim zaleđem prilično podsjeća na također odvjetnika Atticusa Fincha iz romana Harper Lee i remek-djela "Ubiti pticu rugalicu" Roberta Mulligana. Simplificiranu ideologiziranost svedenu na opreku "dobre" Amerike i Zapada u odnosu prema "zloj" Rusiji i Istoku, što se lako transponira i na današnje geopolitičke odnose, redatelj ublažava nijansama na osobnoj razini, konkretno kroz likove također sugerirano običnog čovjeka Abela i istočnonjemačkog obavještajca Vogela, te kroz Donovanove odnose prema njima.





Osobito imponira Abelov lik koji je predstavljen kao izuzetno smiren i sa sudbinom gotovo fatalistički pomiren također profesionalac, čovjek svjestan svih rizika i opasnosti svog posla, ali opet također i domoljub koji kao da nema nikakvih iluzija a i o idealima bi se moglo razgovarati. Abela sjajno interpretira britanski glumac Mark Rylance koji Hanksu s lakoćom krade svaku zajedničku scenu, no valja priznati da se i potonji na zadovoljavajući način nosi sa stereotipnom karakterizacijom svog lika.

Na režijskoj i općenito izvedbenoj razini Spielbergu se ne može ništa prigovoriti, jer on opet isporučuje sugestivno režirano, mjestimice i naglašeno atmosferično, fotografijom Janusza Kaminskog dojmljivo snimljeno, glazbom Thomasa Newmana efektno podvučeno te redom raspoloženo glumljeno ostvarenje impresivnog scenografskog i kostimografskog rekreiranja razdoblja uz vještu uporabu prirodnog i umjetnog svjetla. No u cjelini je ipak riječ o konvencionalnom špijunskom trileru ozbiljno opterećenom Spielbergovom tezičnom idejnošću i ideologiziranošću.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/01/2016 : 19:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Meni je Bridge of Spies potpuna suprotnost Lincolnu.
Lincoln mi je glupi propagandi film, a pritom je i dosadan. S druge strane Most špijuna je zanimljiv i intrigantan, a i nema mnogo promaeričke propagande, dapače američko društvo je prikazano poprilično primitivno, a i sa sovjetske strane imamo pozitivca. Usto mi je Hanks kudikamo bolje odglumio od Daya-Lewisa.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/01/2016 : 20:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Stvar je u nijansama, u onome što sam gore napisao da su kroz likove Abela i Vogela u određenoj mjeri "humanizirani" ili prikazani "običnijima", da baš ne kažem "normalnijima", ljudi s generalno ipak zlog Istoka. Jedna, odnosno u konkretnom slučaju dvije laste, ne čine proljeće.
Ono što ti vidiš kao prikaz priličnog primitivizma američkog društva je varka, jer su primitivni oni (recimo dio javnosti) koji su ispočetka neinformirani, pa su u stanju i nasrnuti na Donovana i njegovu obitelj, da bi u njemu na kraju, u variranju scene u vlaku javnog prijevoza, prepoznali junaka i počeli ga promatrati s divljenjem.
Sve je tako u redu i ravnoteži, nisu znali i bili su u nehotičnoj zabludi, a zapravo su pravi pa i (poželjno!) militantni domoljubi spremni uvijek prepoznati izdajicu i napasti ga.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 524 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.15 seconds. Snitz Forums 2000