forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 524

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 22/07/2016 : 10:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ma vratit ce se vec oni. Ali ovo bojim se nece:

http://collider.com/vhs-vcr-ending-production/




Ali ovaj podatak da je prosle godine prodano 750 tisuca VHS uredjaja u svijetu...Whaaat? Tko su ti ljudi?

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/07/2016 : 10:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
vjerojatno manje razvijene zemlje

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/07/2016 : 11:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by Shaner

Ma vratit ce se vec oni. Ali ovo bojim se nece:

http://collider.com/vhs-vcr-ending-production/




Ali ovaj podatak da je prosle godine prodano 750 tisuca VHS uredjaja u svijetu...Whaaat? Tko su ti ljudi?



zašto tako
pa ne mora biti uređaj samo za vhs, nego ima i dvd - i uglavnom su takvi već desecima godina
ja imam jedan takav i jedno dvjestotinjak vhs kazeta, što snimljenih, što originalnih
i što kad se pokvari??

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/07/2016 : 11:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

RIP KickassTorrents.


A sta je s ovim?
http://dxtorrent.com/full/


Zar ionako ne mjenjaju konstantno svoju domenu?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 22/07/2016 : 16:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by dante

RIP KickassTorrents.


A sta je s ovim?
http://dxtorrent.com/full/


Zar ionako ne mjenjaju konstantno svoju domenu?


Radi stranica, ali ne mozes DL.
Imas tu mirrora koliko hoces: https://proxyportal.org/kickass ali slaba korist od toga kad ne radi, barem za sad.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 22/07/2016 : 16:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2
zašto tako
pa ne mora biti uređaj samo za vhs, nego ima i dvd - i uglavnom su takvi već desecima godina
ja imam jedan takav i jedno dvjestotinjak vhs kazeta, što snimljenih, što originalnih
i što kad se pokvari??


Znam, tekst ne spominje kombo uredjaje pa mi to nije ni palo na pamet, ali svejedno, cifra je fakat velika, mogli su i dalje proizvoditi smanjenim kapacitetom.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/07/2016 : 23:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Comic-Con je pun kojekakvih poklona.




Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/07/2016 : 00:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ali takve poklone bi vratio.

Arthur čisti trash.

Kong ima solidan trailer, ali predviđam nešto kao ovaj novi Tarzan.

A ovaj S.L.Jackson je u svemu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/07/2016 : 00:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Pogledao u bioskopu Obavestajce kako je kod nas prevedeno.
Teska americka glupost. Bacene pare. Baceno subotnje vece.

Edited by - going going on 24/07/2016 00:55:45
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/07/2016 : 07:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote



Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/07/2016 : 11:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Biografska sportska drama "Pelé: Legenda je rođena" ("Pelé: Birth of a Legend") scenarista i redatelja Jeffa i Michaela Zimbalista, afirmiranih izvrsnim i nagrađivanim dokumentarcem "Favela se budi" ("Favela Rising") iz 2005. godine, tek je ziheraško i mediokritetsko ostvarenje koje se ni ne trudi pa tako niti ne uspijeva izdići iz samonametnutih dramaturških, portretnih i općeizvedbenih ograničenja.

Posrijedi je djelo koje glasovitom naslovnom liku, prema mnogima najvećem i najboljem nogometašu svih vremena, pristupa na posve hagiografski, nimalo problemski te na ušminkani i nerealističan način, točnije simulirajući realizam i intrigantan socijalni kontekst, koji se međutim pokazuju tek kao kulise za šarenu adorantsku priču o legendi koja je toliko idealizirana i besproblemska da na ekranu praktički i ne postoji kao stvarna osoba, već isključivo kao hodajući "svetac".

Film prati Peléov život od 1950. godine, kad je kao dječak iz siromašne radničke obitelji u Brazilu poput svih svojih sunarodnjaka razočaran porazom nacionalne reprezentacije u utakmici s Urugvajem na Svjetskom prvenstvu koje se održavalo u njegovoj domovini, do Svjetskog prvenstva 1958. godine u Švedskoj, kada je upravo Brazil u čijim je redovima bio i Pelé kao ključni igrač najvažnijih utakmica i golgeter, ali i najmlađi sudionik SP-a, osvojio titulu svjetskog prvaka.

Godine 1950. dječak Edison zvan Diko (Leonardo Lima Carvalho) je svom ocu Dondihnu (Seu Jorge), nekad također darovitom nogometašu, nakon poraza obećao da će jednog dana on za njega osvojiti svjetsko prvenstvo, a osam godina kasnije je kao 17-godišnjak (Kevin de Paula) to i ostvario.

Sve ono između, s iznimkom vrlo dobro režiranih sekvenci nogometnih utakmica i donekle odnosa u svlačionici te među igračima i izbornikom Feolom (Vincent D´Onofrio), svodi se na naglašeno stereotipan hagiografski prikaz jedne iznimne biografije, biografije kojoj upravo ta izvedbena stereotipnost te posvemašnja plitkost odnosno nedostatak dubine podjednako u karakterizaciji likova kao i u njihovih međuodnosa i intimnih drama, oduzima praktički svaku intrigantnost i zanimljivost.

Sve je pravocrtno i predvidljivo, sve je ušminkano i šareno, neveselo socijalno okruženje Peléove obitelji je romantično predočeno kroz majčina pranja podova i stoicizam te učestale očeve suzne oči kojima on s jedne strane žali za vlastitim propuštenim prilikama a s druge emotivno podupire sina, socijala je oslikana neprimjereno jarkim bojama i prikazana kao dosta zavodljiva i "lijepa", a poprilici prva polovina filma koja otpada na Peléovo djetinjstvo nakrcana je klišejima o odnosima s prijateljima, suočavanju sa stvarnošću, pogibiji jednog prijatelja i rađanja svijesti o vlastitim vrijednostima.

No kroz sve to Peléov lik jezdi kao duh, nestvaran i proziran, gledatelj se uz njega ne uspijeva vezati upravo zbog idealiziranosti i nestvarnosti, a najemotivniji trenutak je onaj u kojem se mladi protagonist u hotelu tijekom SP-a susretne s pravim Peléom.

Ukratko, priča o Peléu teško će zadovoljiti i najveće ljubitelje nogometa, nogometnih legendi njihovih ekraniziranih biografija.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/07/2016 : 11:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ovaj Comic-Con je pun kojekakvih poklona.









Slažem se da Kralj Arthur sluti na trash, ali ako Ritchie uspije napraviti pomaknutu eskapističku zajebanciju kao u Sherlocku Holmesu, tko zna.

Kong se već doima ozbiljnije, ali tko zna, možda ispadne i obrnuto, bolji Kralj Arthur od ovog. Eto opet Brie Larson, kojoj je Oscar za Sobu bio sjajna odskočna daska, i jedva čekam da ju Kong uzme na dlan.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 24/07/2016 11:23:36
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/07/2016 : 16:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Kong: Skull Island se cini interesantnim. Peter Jacksonov film iz 2005. mi je bio odlican kao klincu, dobru atmosferu su napravili i dobar casting, a i kompjuterska igrica je bila odlicna.
Gledace se i ovaj novi Kong. Sam Kong deluje bas ogromno, kako li ce se popeti uz Empire State Building kad je iste velicine?

Kralj Artur deluje kao teska glupost, neverovatno mi je da ovo rezira Gaj Rici. Bolje da je uzeo da snimi nastavak Rocknrolla ili Sherlocka Holmesa, pa cak i drugi deo The Man from Uncle od ovog CGI i fantasy ludila.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 24/07/2016 : 17:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Pa, neće se penjati
Kong je najveći dosad jer se ide na sasvim drugačiju priču (tako da sumnjam da će biti klasičnih "ljepotica i zvijer" trenutaka), a sve s ciljem da ga se 2020. stavi nasuprot Godzilli.
To će biti spektakl, kakvi god da ovaj i Godzilla 2 ispadnu.


Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/07/2016 : 23:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by going going

Pogledao po prvi put Apocalypse Now! Gledao sam Redux verziju koja je duza od originalne i traje 3 sata i 16 minuta.
Kakvo ludilo!


Ali kraj mi nije najjasniji, zasto je Willard ipak ubio Kurtza kad je na neki nacin poceo da ga razume i da ga ne dozivljava kao protivnika.

Interesuje me misljenje i drugih forumasa o ovom filmu, a pogotovo o kraju.

Mislim da bi ceo film najbolje mogao da se opise jednom recenicom a to je: Putovanje u srce ludila.



Jak film. Da bi do kraja razumio genij i ludilo tog filma (odnosno upičeni kraj filma) moraš pogledat i Heart of Darkness - dokumentarac o snimanju Apokalipse.



I nameravam. Odgledao sam pre neki dan prvih pola sata, vrlo zanimljivo.


A juce pogledao Velikog Lebowskog!


Kakav otkacen film! Braca Koen su genijalci. Mene je cak vise odusevio lik Waltera koga tumaci John Goodman od The Dudea Jeffa Bridgesa. On me je najvise nasmejao pored Jesusa koga je tumacio John Turturro.


Duhovit, otkacen, sa vrlo interesantnom radnjom koja je namerno konfuzna i Chandlerovska sa elementima noira. Preporuka!



Nas par ima ideju da ga jednom pogledamo i da cijelo vrijeme cugamo White Russian
Genijalan film!
Ako voliš takve otkačene filmove, pogledaj Fear and loathing in Las Vegas (ako još nisi).

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/07/2016 : 02:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Paranoju u Las Vegasu pre par meseci, kako da ne!
Evo cak sam i pisao na forumu:
A i moram da probam White Russiana, nikad ga nisam pio u zivotu.

quote:
Originally posted by going going

Pogledao sinoc Fear and loathing in Las Vegas (1998)



Do sada sam sa radom Terry Gilliama bio upoznat samo preko Monti Pajtonovaca i to mi je jedna od omiljenih britanskih serija.

Izuzetno mi je interesantna tematika ovog filma, a to je kontrakultura 60ih (counterculture). Doba kontrakulture je bilo stvarno fascinatno doba, moze se reci poslednji put kada su se mladi Amerikanci pobunili protiv vlasti i politike SAD. Borili su se za ideale slobode i mira, ali nazalost kontrakultura je propala. I bas time se bavi ovaj film. Omladina je koristila LSD kao nacin prosvetljenja i bunta protiv rezima a to je kasnije preraslo u najobicnije drogiranje koje nije uspelo da doprinese tom pokretu nista. Americki san je sarena laza koja je u 20. veku propala.
Preporuka za film!
Pored ovog filma kontrakulturom se bavi i Easy Rider(meni jedan od najboljih i najomiljenijih filmova ikada) pa i njega preporucujem ovom prilikom.

Je l zna neki iskusniji filmofil kvalitetan film koji se bavi istom temom?


Edited by - going going on 25/07/2016 02:34:46
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/07/2016 : 12:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
http://www.imdb.com/title/tt0113627/?ref_=fn_al_tt_5

Ovo je odličan film, makar nije film ceste. svakako pogledaj ako nisi.
Fenomenalna mi je rečenica iz tog filma."Ne mogu se sjetiti jel' sam počeo piti jer me žena ostavila ili me žena ostavila zato što sam pio." :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 25/07/2016 : 19:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vešmašina

Novi Tarzan je takav teški krš i lom.

jedino vrijedno u ovom filmu je predivna margot robbie



A ja mislio otić u kino ovo pogledat.

Ajoj.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/07/2016 : 23:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Napokon, nastavak Trainspottinga!


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 26/07/2016 : 08:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:


Nas par ima ideju da ga jednom pogledamo i da cijelo vrijeme cugamo White Russian
Genijalan film!
Ako voliš takve otkačene filmove, pogledaj Fear and loathing in Las Vegas (ako još nisi).



Moja preporuka za duhovit i otkačen film bi bio i Four Rooms. Uvek, kad ga gledam, krepam od smeha.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/07/2016 : 12:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Izdajnik po našem ukusu (Our Kind of Traitor), red. Susanna White, Velika Britanija / Francuska, 2016.


Za razliku od proze njegova sunarodnjaka, kolege i srodnika po žanru špijunskoga trilera Iana Fleminga, čija se djela danas ponajprije doimaju poput nostalgično-eskapističke i razmjerno trivijalne mladenačke prispodobe lika i posla pripadnika tajne službe, prispodobe kojoj atraktivnost i uvjerljivost umanjuju i mačizam, seksizam, kulturni kolonijalizam te natruhe rasizma, romani britanskog pisca Davida Johna Moorea Cornwella, poznata pod umjetničkim pseudonimom John le Carré, sjajno odolijevaju zubu vremena. Ne samo oni stariji kakav je možda i eponimni Dečko, dama, kralj, špijun iz 1974, koji je 2011. dojmljivo adaptirao Tomas Alfredson, ili oni iz uvjetno rečeno „srednjeg“ razdoblja autorova stvaralaštva poput romana The Night Manager iz 1993. – ove godine i šestodijelna mini-serija – nego i novija ostvarenja poput Krojača Paname, koji je 2001. vrlo dobro na veliki ekran transponirao John Boorman, Brižnog vrtlara, koji je četiri godine poslije s velikim uspjehom ekranizirao Fernando Meirelles, ili pak Najtraženijeg čovjeka objavljena 2008, čiju prilagodbu iz 2014. potpisuje Anton Corbijn. Posljednji je film, u kojem je pokojni Philip Seymour Hoffman ostvario pretposljednju filmsku rolu, kod nas nakon neopravdano zaobiđenih kina nedavno doživio DVD-premijeru, a sad je pred nama adaptacija trenutno pretposljednjega piščeva romana Izdajnik po našem ukusu, objavljena 2010.

Nije nimalo teško detektirati razloge trajne svježine, aktualnosti i intrigantnosti Le Carréovih djela, a oni leže ne samo u izrazito realističkom prikazu međunarodne špijunaže podjednako iz doba hladnoga rata kao i danas, u praćenju stvarnosti i kreiranju s njom povezanih aktualnih i atraktivnih zapleta, nego i u maestralno profiliranim, slojevitim i također naglašeno realistički predočenim likovima kod kojih su profesionalne dvojbe i problemi jednako bitni kao i oni intimno-egzistencijalni, štoviše jedni na druge utječu i jedni se u drugima odražavaju. Iznimno je bitan segment i snažna moralistička dimenzija Le Carréovih djela, gurnuta u prvi plan ili suptilno ocrtana u pozadini, dimenzija koja se i u slučajevima kad je protagonist nemoralan, primjerice dekadentni, nepodnošljivo ciničan i besprizoran ocvali agent Andy Osnard iz Krojača Paname, pokazuje ključnom za stvaranje, funkcioniranje i razumijevanje unutarnjega svijeta djela. U tom je smislu etička komponenta najvažnija i kod recepcije dviju posljednjih kinoprilagodbi piščeve proze, podjednako za razumijevanje postupaka i motiva djelovanja protagonista koji nikad nisu ni ljudski ni moralistički jednodimenzionalni, pače su u najvažnijim segmentima oslikani sivom bojom, kao i za shvaćanje i prihvaćanje pozadina djelovanja likova koje ih motiviraju na uključivanje u akciju te služe kao generator konkretnijega profiliranja junaka i kao lakmus-papir za definiranje njihove osobnosti, ili bolje rečeno redefiniranje nakon skretanja s „pravog“ puta.





Prozna djela Johna le Carréa opsežna su i napučena velikim brojevima likova koje odlikuju istančane karakterizacije i složeni međuodnosi, dijalozi su brojni i životni, a manjak akcije nerijetko rezultira statičnošću. Sve to pred filmaše postavlja složene zahtjeve za sažimanjem i obuzdavanjem piščeva narativnog tkanja te ponekad, ovisno o ambicijama autora i njihovim postupcima, barem umjerenim dinamiziranjem. U takvu kontekstu onaj tko od prilagodbe i kod nas objavljena romana Izdajnik po našem ukusu očekuje staromodnu špijunsku priču nemalo će se iznenaditi. Svakako, ona jest staromodna po galeriji likova, njihovim dominantnim etičkim predznacima definiranim tijekom filma, po tome što su jedini moralno neupitni likovi dvije žene od kojih je jedna majka te po tome što su u pozadini stari hladnoratovski neprijatelji u neznatno izmijenjenim, ali u biti identičnim odnosima, Zapad oličen u Velikoj Britaniji i Rusija.

Posrijedi je hičkokovska priča o običnim ljudima u neobičnoj situaciji koja ispočetka intenzivno asocira na Čovjeka koji je previše znao, jer pratimo profesora engleske književnosti Perryja Makepeacea (vrlo dobar Ewan McGregor) i njegovu partnericu Gail Perkins (odlična i primjereno smirena Naomie Harris), koji tijekom odmora u Marakešu naizgled slučajno upoznaju ekscentričnog ruskog oligarha Dimu Vladimiroviča Krasnova (donekle manirizmu sklon Stellan Skarsgard). Dok će se za njih dvoje poslije otkriti da zbog Perryjeva preljubništva imaju ozbiljnih problema u vezi (na njega će djelovati i čari jedne od Diminih djevojaka za zabavu), pokazat će se da je njihov znanac najvažnija karika u lancu pranja novca ruske mafije na Zapadu, a u konkretnom slučaju to će značiti investiranje tog novca preko jedne ciparske banke u britansko gospodarstvo, što zbog tragičnih osobnih razloga Dima želi spriječiti šaljući preko Perryja britanskoj tajnoj službi brojeve mafijaških bankovnih računa. Svoje stajalište o današnjem britanskom društvu Le Carré indiskretno, ali ipak jasno i učinkovito sugerira već na početku, dok Perry studentima drži predavanje o Georgeu Orwellu, a taj će stav dodatno podcrtati kad se pokaže da je najvažniji suradnik ruske mafije na Otoku aktualni ministar Aubrey Longrigg, nekadašnji šef tajne službe u kojoj je razmjerno visoko pozicioniran njegov tadašnji podređeni Hector (vrlo uvjerljiv Damian Lewis). No geopolitička je situacija takva da Britanci ne žele imati nepotrebnih problema s Rusima, a i primamljive su im stotine milijuna eura koje bi ovi mogli uložiti u britansko gospodarstvo, pa će Hector nakon odbijanja nadređenih da do kraja prate njegovu operaciju biti prisiljen zaigrati na svoju ruku. To pak znači da će Perry i Gail ne znajući morati riskirati više no što je neizbježno, doslovce stavljajući živote na kocku.





Le Carréovu prozu u scenarij je vješto pretočio Hossein Amini (sličan posao napravio je i na adaptaciji romana Dva lica siječnja Patricie Highsmith), cjelina je dramaturški oblikovana skladno i ritmično, određenu dozu neobičnosti daje joj stilizirana fotografija oskarovca Anthonyja Doda Mantlea s odbljescima svjetlosti na staklenim površinama i objektima, a osobito je zanimljiv sporedan, no itekako bitan lik Dimine supruge Tamare, koju praktički bez riječi, ali sa znakovitim gestama i grimasama, tumači Saskia Reeves. Nekadašnji ideološki, politički i vojni sukobi sada su se preselili u potpuno korumpirane visoke poslovne i političke krugove, novac je jedini bitan i zbog njega se bezobzirno i bezdušno gazi preko ideala i leševa, na svim razinama vladaju cinizam, himba i krajnji pragmatizam, a oni koji su idealisti i donekle naivni poput Perryja, te koje takve osobine spletom okolnosti pretvaraju u junake našeg vremena, moraju biti svjesni da će za to možda platiti i najvišu cijenu, kao i na to da će njihov trud i nastojanje možda biti uzaludni.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/07/2016 : 12:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kratki razgovori s ekipom filma, o pristupu priči i ulogama, potencijalima proze i njezinu tretmanu, itd.:











Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/07/2016 : 16:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Deset godina nakon režije filma Apocalypto, Mel Gibson se vraća s novim redateljskim uratkom.


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/07/2016 : 18:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Napokon, nastavak Trainspottinga!






Ewan McGregor i Robert Carlyle o novom Trainspottingu, plus malo sa snimanja filma u Edinburghu:









Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/07/2016 : 19:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Najtraženiji čovjek (A Most Wanted Man), red. Anton Corbijn, Velika Britanija / SAD / Njemačka, 2014.


U onom najvažnijem, ljudskom i etičkom segmentu, uzaludna su i nastojanja i dvoje središnjih protagonista Corbijnova Najtraženijeg čovjeka, Le Carréova romana temeljena na istinitim događajima i mjestom radnje smještena u Hamburg, gdje je pisac nekad djelovao kao agent i konzul. Ti su protagonisti tajni agent Günther Bachmann (sjajni Hoffman), razočarani i deziluzionizirani vođa tima zadužena za nadzor islamskih imigranata koji stižu u luku, a mogli bi biti militanti povezani s terorizmom, te mlada odvjetnica Annabel Richter, koju odlično interpretira Rachel McAdams, aktivistica za ljudska prava koju, kako ćemo poslije doznati, motivira ponajprije želja za suprotstavljanjem i dokazivanjem bogatom ocu. Ni oni nisu bez slabosti, jer je iza Günthera težak profesionalni propust s tragičnim posljedicama zbog kojeg je kažnjen službom u Hamburgu, no u društvu pragmatičnih, karijernih, licemjernih i bezobzirnih profesionalaca izdvajaju se kao osobe koje funkcioniraju kao ne sasvim pouzdani, ali ipak etički orijentiri. Kao takvi profiliraju se u slučaju praćenja mogućeg islamskog militanta Isse Karpova, mladoga čečenskog izbjeglice što u sebi objedinjuje etničke suprotnosti Čečena i Rusa te kojeg obilježavaju grijesi oca terorista, ali koji će tijekom priče pokušati humanitarnim činom ispraviti te grijehe.

No zbog paranoje i cinizma okoline u kojoj se zatekao to mu neće biti omogućeno, odnosno bit će grubo i vjerojatno s tragičnim posljedicama iskorišten u ratu protiv terorizma, ratu u kojem je trajno i nepopravljivo obilježen podrijetlom i očevim grijesima. Le Carré, scenaristi Andrew Bovell (Lantana) i Stephen Cornwell te redatelj Anton Corbijn (Kontrola, Amerikanac) namjerno ga i učinkovito ne samo imenom Issa nego i likom te naglašenom plemenitošću, dobrotom i plahošću prispodobljuju s Isusom te tako kontrastiraju nehumanom i bezdušnom svijetu u kojem se zatekao i u kojem je unaprijed osuđen, pa makar bio i ne samo najtraženiji nego i najneviniji čovjek na svijetu. Očekivane Corbijnove stilizacije podcrtane impresivnom fotografijom Benoîta Delhommea, kojom dominiraju zelenkasti tonovi, ne umanjuju realističnost djela, štoviše pridonose njegovoj atmosferičnosti i na poseban način autentičnosti, osobito u prikazu mračnoga te cinizmom, manipulacijama i potpunim nepovjerenjem zagušena svijeta kojim se kreću i prijetvorni bankari, u kojem nikakvu altruizmu nema mjesta i u kojem savjest može biti samo otegotni čimbenik. Afirmiranje pojedinaca koji se izdvajaju u takvu svijetu samo dodatno podcrtavaju Le Carréov pesimizam i gotovo mizantropski nedostatak povjerenja u ljude.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 524 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.83 seconds. Snitz Forums 2000