forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 20/04/2017 : 21:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



Uf. Koja bomba od filma. Bas depresija na kvadrat. Jedva cekam novi Hanekeov film obecavajuceg naslova - Happy End.




Da, rijetko kad se nađe neki film od kojeg se baš osjetiš nečisto, baš prava šaka u stomak. Zadnji film koji me ovako uznemirio je bio Noisy Requiem (1988).

Haneke nije režiser s kojim sam prije imao previše susreta (gledao sam "Funny Games", koji mi nije bio baš nešto), ali nakon ovog filma i manje-više jednako odlične "Le pianiste" sad me baš zanima ostatak njegove filmografije.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 20/04/2017 21:18:17
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/04/2017 : 00:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

quote:
Originally posted by Shaner



Uf. Koja bomba od filma. Bas depresija na kvadrat. Jedva cekam novi Hanekeov film obecavajuceg naslova - Happy End.




Da, rijetko kad se nađe neki film od kojeg se baš osjetiš nečisto, baš prava šaka u stomak. Zadnji film koji me ovako uznemirio je bio Noisy Requiem (1988).

Haneke nije režiser s kojim sam prije imao previše susreta (gledao sam "Funny Games", koji mi nije bio baš nešto), ali nakon ovog filma i manje-više jednako odlične "Le pianiste" sad me baš zanima ostatak njegove filmografije.



Ne znam di si izvukao ovog japanca, ali u svakom slucaju cu obratiti pozornost.

Sto se Hanekea tice ja sam uz Kontinent gledao jos Cache, Das weiße Band i Amour i svi su mi bili vrlo dobri do odlicni. U nedjelju bas idem u kino pogledati Funny Games pa cemo vidjeti kako ce mi taj sjesti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/04/2017 : 01:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Shaneru, Opti

Misljenja za Drive i Blue Valentine? Jeste gledali?
I za Leaving Las Vegas, o njemu sam pisao stranu, dve unazad.

Inace Opti pratim tvoje dnevnike gledanja, odlicni su, samo nastavi! Pogotovo mi se svidela analiza Bela Tarinog filma Sotonski tango.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 21/04/2017 : 02:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Zbog hypea za novog Thora odlučio sam pogledati neke filmove Taika Waititija.

Upravo pogledao Hunt for the Wilderpeople. Simpatično, zabavno, odlično, genijalno! 9/10

Također pogledao i What We Do in the Shadows prije par dana. Vrhunska i luda komedija o vampirima kakve još niste vidjeli. Genijalno! 9/10

Lik stvarno radi najbolje filmove koje nije gledao nitko.
Hype za Thor Ragnarok narastao eksponencijalno.

(I još Taika ima glavnu ulogu u What We Do in the Shadows. Skroz simpatičan lik.)

Edited by - Windwalker on 21/04/2017 02:48:10
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/04/2017 : 06:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Shaneru, Opti

Misljenja za Drive i Blue Valentine? Jeste gledali?
I za Leaving Las Vegas, o njemu sam pisao stranu, dve unazad.

Inace Opti pratim tvoje dnevnike gledanja, odlicni su, samo nastavi! Pogotovo mi se svidela analiza Bela Tarinog filma Sotonski tango.



Gledao sam Drive u kinu kad je izasao i slabo se sjecam detalja, ali pamtim jaku vizualnu komponentu, odlican soundtrack i Goslingovu suzdrzanu ali dobru glumu i znam da mi je sveukupan dojam bio vrlo pozitivan. Za razliku od The Neon Demon koji osim nekih zanimljivih vizualnih rjesenja nema sta ponuditi.

Druga dva filma koja si naveo nazalost nisam jos gledao, ali se nadam da ce jednom i oni doci na red.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 21/04/2017 : 16:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
http://www.theverge.com/2017/4/20/15369396/hbo-fahrenheit-451-adaptation-ray-bradbury-dystopian-novel

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 21/04/2017 : 16:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
@ going going

Hvala. Nažalost još nisam pogledao nijedan od ta tri

quote:
Originally posted by Shaner



Ne znam di si izvukao ovog japanca




He he, ponirati u azijske filmove je kao otvoriti branu pa te preplavi voda. Ne trebaš ih vaditi ni tražiti, sami dođu

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 22/04/2017 : 11:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by dante

Film koji je totalna suprotnost od BASKINA je Iranski psiholoski triler/horor UNDER THE SHADOW. Radnja se dogadja 80-tih godina u ratnom Teheranu, gdje otac odlazi na ratiste a majka ostaje sama sa svjom malom kceri koja kaze da ju posjecuje Djinn, nadnaravno bice iz Arapske mitologije. Film je sporijeg tempa, atmosferican i ucinkovit. Tko voli litre krvi i jump scares vjerojatno ce biti razocaran.



Bas jucer pogledao Under the Shadow. Iako nisam ljubitelj litara krvi ostao sam razocaran. Na papiru to sve djeluje dosta zanimljivo, ali izvedba malo steka. U ovakvom filmu (bez krvi i jump scares) naglasak bi trebao biti na atmosferi, a nju po meni Anvari nije uspio stvoriti.


Baš pogledao i moj dojam je suprotan. Za redateljski prvijenac, izvrsno režiran film. Fenomenalna glavna glumica. Dobra karakterizacija. Atmosferičan. Zanimljiva pozadinska priča o Teheranu 1980-ih.


Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 22/04/2017 : 11:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
Preporučam još jedan horor film, indie uradak Dig Two Graves.
Atmosferičan. Mračan. Izvrsni glavni glumac i mlada glumica. Zanimljiva priča i scenografija.

Stavljam samo teaser, jer mrzim današnje trejlere koji u dvije minute lijepo ispričaju i spojlaju cijeli narativ priče.


Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 22/04/2017 : 11:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Meni je odlican GET OUT. I definitivno dokaz da ekipa koja dolazi iz drugih zanrova (u ovom slucaju komedije) ponekad poznaje horor bolje od zanr majstora. Super izbalansirana doza horora, komedije i komentara na tzv. postrasizam u Americi.
Tko vec nije, bolje ne gledati trailer, sto manje znate to je veci gust otkrivati u kojem pravcu ide film.

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 22/04/2017 11:45:56
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/04/2017 : 11:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Odgledao sam Shit in the shell.
Nemam reči. 0/10


Odgledao i ja, iz cetvrtog pokusaja napokon do kraja. Prva tri puta zaspao.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/04/2017 : 01:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Cini mi se da sam naisao na vest da ce se Istvudov poslednji vestern klasik Unforgiven biti remakeovan kao samurajski film i da ce glavnu ulogu tumaciti Ken Watanabe http://screenrant.com/unforgiven-remake-samurai-ken-watanabe/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/04/2017 : 01:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Cini mi se da sam naisao na vest da ce se Istvudov poslednji vestern klasik Unforgiven biti remakeovan kao samurajski film i da ce glavnu ulogu tumaciti Ken Watanabe http://screenrant.com/unforgiven-remake-samurai-ken-watanabe/


Pogledaj datum kada je članak objavljen. Star je pet godina. Film je u međuvremenu snimljen.

http://www.imdb.com/title/tt2347134/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/04/2017 : 13:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
I don't feel at home at this world anymore (2017)
xaxaxa odlično! fakat dobra ideja, gluma i razrada. Zabavan filmić koji na šarmantan način pokazuje otuđenost (normalnog) pojedinca u nenormalnom svijetu.
Ocjena:7/10

Prevenge (2016)
pretenciozno i jedva gledaljvo. kao nekakav horror sa ludom budućom majkom koja se osvećuje ekipici koju krivi za smrt svoga dečka (iako ovi nisu ništa krivi) pa onda ona sve njih fino koka... Ali scenarij ima toliko rupa da to nije nirmalno. Ona bez problemaubija ljude i nitko ništa ne kuži. Uđe u poslovnu zgradu i kokne ženu. Uđe u stan i kokne lika. Uđe u stan i kokne drugu ženu. Ma daaaaj...A da ne govorim da nitko nje mogao povezati da nestaje skupina ljudi koji se međusobno poznaju. svašta. za pogledati ako nemate ništa drugo.
Ocjena:5/10

Rogue one (2016)
ha ne znam, meni se čini da oni te filmove odrađuju sa jednim prosjekom i ništa više. Ok, ima radnju, efekte i dobre glumce (obožavam Forresta Whitakera) ali daleko je to od nekakvog ultimativnog remek - djela.
Ocjena:6/10

Split (2016)
Ok ideja ali loša razrada. Priča dosta škripi.
ocjena:5/10

Underworld: Blood wars (2016)
ma volim ovaj vampirski serijal i što se mene tiče mogu snimiti još 100 nastavaka:)) Ali moram reći da ovaj nastvak nije na razini ostalih. Dosta priča šteka u nekim stvarima tako da ukupni dojam i nije najbolji.
Ocjena:5/10

Filth (2013)
Xaxaxaxa glavni junak je car! odličan film, jedino je kraj trebao biti drukčiji i zato ocjena niže.
Ocjena:7/10

Hunt for the wilder people (2016)
Odličnoooo!!! kakav odličan film! mali je genijalan, priča se razvija odlično, sam Neil je isto genijalan...Ma svakako pogledajte!
Ocjena:8/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/04/2017 : 14:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Cini mi se da sam naisao na vest da ce se Istvudov poslednji vestern klasik Unforgiven biti remakeovan kao samurajski film i da ce glavnu ulogu tumaciti Ken Watanabe http://screenrant.com/unforgiven-remake-samurai-ken-watanabe/


Pogledaj datum kada je članak objavljen. Star je pet godina. Film je u međuvremenu snimljen.

http://www.imdb.com/title/tt2347134/



Opaaa
Nisam znao za ovo! Hahahahha
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/04/2017 : 16:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Bushido ti skratio čekanje za par godina. :)
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 25/04/2017 : 22:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Indiana Jones 5 je pomaknut s 2019. na srpanj 2020. Ako nekoga zanima.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/04/2017 : 23:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Tri godine...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/04/2017 : 02:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Veliki David Lynch, velik i kao reziser i kao kompozitor!

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 26/04/2017 : 10:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Jeff Goldblum se vraca kao Ian Malcolm u sljedecem Jurassic filmu.

http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/jeff-goldblum-joins-jurassic-world-sequel-997569


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 26/04/2017 : 19:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Najavljen nastavak na Unbreakable i Split, pod nazivom Glass.

http://deadline.com/2017/04/m-night-shyamalan-glass-unbreakable-split-sequel-bruce-willis-samuel-l-jackson-james-mcavoy-1202077681/
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 26/04/2017 : 22:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu vjerovati, preminuo je Jonathan Demme


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/04/2017 : 09:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Najavljen nastavak na Unbreakable i Split, pod nazivom Glass.

http://deadline.com/2017/04/m-night-shyamalan-glass-unbreakable-split-sequel-bruce-willis-samuel-l-jackson-james-mcavoy-1202077681/


Bilo je za ocekivati. Odlicno!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/04/2017 : 10:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo


Split (2016)
Ok ideja ali loša razrada. Priča dosta škripi.
ocjena:5/10




Od jednog purgera bolju ocenu nisam ni očekivao.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/04/2017 : 12:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Najavljen nastavak na Unbreakable i Split, pod nazivom Glass.

http://deadline.com/2017/04/m-night-shyamalan-glass-unbreakable-split-sequel-bruce-willis-samuel-l-jackson-james-mcavoy-1202077681/



odlična vijest za Unbreakable
odličan film
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.89 seconds. Snitz Forums 2000