forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 524

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 05/05/2017 : 20:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
The Dead Zone (1983) - danas sam po prvi put pogledao ovaj film, o kojemu prethodno nisam znao skoro ništa. Cijelo vrijeme mi je radnja bila skroz poznata, a onda sam skužio da je epizoda Dylana Doga "Vidio sam kako umireš" čista kopija ovog filma, odnosno knjige Stephena Kinga po kojoj je baziran. Ali baš, čista kopija. I to lošija. Jedina stvar koja je upečatljivija u DD verziji je kraj.

Što se tiče filma (režira David Cronenberg), on je odličan i vrlo napet, a Christopher Walken je sjajan u glavnoj ulozi. Kad malo bolje promislim, lik ludog političara i nije uopće nerealističan, pogotovo kad se uzme u obzir luđak koji je trenutno predsjednik SAD-a.

Stephen King je rekao da je ovo najbolja adaptacija nekog njegovog djela, i ja se slažem.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 05/05/2017 : 22:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti
Stephen King je rekao da je ovo najbolja adaptacija nekog njegovog djela, i ja se slažem.



Heh, ne znam od kad datira ta izjava, ali je prije toga i poslije toga vjerojatno jos jedno 10 puta promijenio misljenje o najboljoj adaptaciji. Procitao sam dosta njegovih intervjua i uglavnom spominje Stand by me ili Shawshank kao najbolje adaptacije. Dead Zone definitivno spada u bolje.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/05/2017 : 02:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Jedan od boljih intervjua sto sam pogledao. Harvi Kajtel je legenda!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/05/2017 : 08:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Pa nije baš bio za Coppolu u Apokalipsi. :)
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 06/05/2017 : 10:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by Opti
Stephen King je rekao da je ovo najbolja adaptacija nekog njegovog djela, i ja se slažem.



Heh, ne znam od kad datira ta izjava,



To sam izvukao odavde:
https://deckardovkutak.wordpress.com/2017/01/07/the-dead-zone-1983/
http://funny115.com/movies/deadzone.htm

Ne znam je li u međuvremenu mijenjao mišljenje ili ne.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 06/05/2017 : 10:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Posto je Dead Zone stariji film od Stand by me, mozda ta izjava datira iz doba premijere tog filma ili slicno. U svakom slucaju, da su sve adaptacije kao ta ne bi bilo toliko sranja od filmova.

Ovo je od prosle godine:
https://www.theguardian.com/books/2016/feb/03/stephen-king-delivers-very-mixed-review-of-film-adaptations

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/05/2017 : 15:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Pa nije baš bio za Coppolu u Apokalipsi. :)



E da ta prica mi je poznata ali mi nije jasno zasto su se razisli. Je l zna neko?

I bas mi je zao sto Kajtel nema mnogo glavnih uloga nego je vecinom sporedni lik. Ali dobro tu su Bad Luitenant i Reservoir Dogs gde ima glavne uloge.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 06/05/2017 : 20:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by nagor

Pa nije baš bio za Coppolu u Apokalipsi. :)



E da ta prica mi je poznata ali mi nije jasno zasto su se razisli. Je l zna neko?


Razmimoilazenje Keitela i Coppole vezano za lik Willarda. Keitel je imao drukciji pristup liku, pa ga je Coppola zamijenio sa Sheenom.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 09/05/2017 : 22:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Myeong-ryang AKA The Admiral (2014)
http://www.imdb.com/title/tt3541262/

Ratni spektakl na moru (Koreja vs Japan), i film o jednom od najvecih vojskovođa u istoriji, koji nikad nije izgubio bitku u kojoj je učestvovao.

Velika produkcija, dobra gluma, dobar film.


I još jedan korejski:

Gwanghae: Wangyidoen namja (2012) AKA Masquerade http://www.imdb.com/title/tt2290840/?ref_=nv_sr_2

Još jedan dobar film. Istorijska drama o običnom čovjeku koji je sticajem okolnosti dobio priliku da bude car umjesto cara na neko vrijeme. Viđena tema, ali ne smeta.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 10/05/2017 : 12:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

i film o jednom od najvecih vojskovođa u istoriji, koji nikad nije izgubio bitku u kojoj je učestvovao.




kažu znalci najveći admiral u povijesti
veći i od Nelsona

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 11/05/2017 : 09:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Sinoc s trecim ce isla gledati The Circle. I oni i ja jednoglasni: grozomorno.
Tom Hanks i njegove ortopedske cipele odradili standardno okej, ali ne i spektakularno, kao i Emma Watson. Srecom pa je ljepotica tog kalibra castana pa sam mogla zabaviti mozak mislima "Dobra noga, dobra patika, dobra kosa, dobra obrva". Sto se tice onog klinca iz Boyhooda, mali nije znao glumiti ni tamo, niti zna glumiti ovdje. Sigurna sam da je jako ugodna osoba, ali karijeru je faking promasio i dao filmu dodatni dasak diletantizma.

Najveci problem je u scenariju. Neke scene se nepotrebno dugo otezu (recimo, njeno ucenje i pripravnistvo), dok su neke druge super zbrzane tako da ne kuzis motivaciju iza postupaka likova. Postavlja se veliki upitnik iznad glave dok pratimo odnose likova, potpuno neobjasnjive i naizgled besmislene. A posebno je neuvjerljiv krajnji trenutak kad ona izvrsi vrlo lako i glatko coup d'etat, oko cega su se slozili cak i moji ucenici. Sto znaci, ako ne drzi vodu sedamnaestogodisnjacima, sasvim sigurno nece drzati vodu vama.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 11/05/2017 : 12:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Znači vodiš djecu na neko random sranje umjesto da ih odvedeš na Guardianse?
Jao!
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 11/05/2017 : 12:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Znači vodiš djecu na neko random sranje umjesto da ih odvedeš na Guardianse?
Jao!



Pobogu, Circle je barem imao NEKE sanse podici pitanja moralnosti prismotre preko neta, nesto o cemu se moze napisati subsequent seminar itd.
Ne spominji mi film koji treba biti zabava. :)
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 11/05/2017 : 13:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ja da sam učitelj, vodio bi ih na Guardianse, i bio bi najbolji učitelj.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/05/2017 : 16:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Ja da sam učitelj, vodio bi ih na Guardianse, i bio bi najbolji učitelj.



Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/05/2017 : 23:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ghost in the she shell (2017)
ne smeta me najviše infanztilni scenarij i do neba jednostavni dijalozi, najviše me smata - jakna. scarlet Johansson pola filma nosi nekakvu bezveznu sitku u kojoj izgleda kao nekakva low-life curica i tako umjesto da cijeli film imamo moderno obučenu tehno-heroinu, mi imamo heroinu u spitki iz zare za 300 kn. Bezveze. ali kaj je najbolje - produkcija je odlična, a glumci uopće nisu za ništa krivi, oni su svoj dio odradili onoliko dobro koliko su mogli. ali sa ovakvim scenarijem i režijom nije moglo bolje. Kada se sve zbroji, zbog skupe produkcije, dobre glavne glumice i koliko - toliko nekoliko dobrih scena, film na kraju ipak zaslužuje prolaznu ocjenu. Ali jedva.
Ocjena:5/10

Logan (2017)
Solidan film ali sad sam se malo pogubio - kako se ovaj film kronološki uklapa u ostale? Znači kaj, sad je sve...Ajd' da ne spoilam - tako kak je u filmu? ajde ipak SPOLIER:kaj, mutanti us nestali, sve je otišlo kvragu, nema više X - mena?)ajde ak se nekome da nek mi objasni u rečenici - dvije.
Ocjena:6/10

Get out (2017)
Mah, na kraju ništa posebno. Makar je atmosfera dobro dočarana.
Ocjena:6/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/05/2017 : 17:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

... jos malo ...





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 14/05/2017 : 20:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Ovo ce biti u rangu novog terminatora. Ne ocekujem ama bas nista, u stvari vec znam da ce biti sranje.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/05/2017 : 20:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

Ovo ce biti u rangu novog terminatora. Ne ocekujem ama bas nista, u stvari vec znam da ce biti sranje.




Odličan film. Atmosfera iz Prometheusa, brutalan kao Aliensi, napet kao Alien. Ali da je remek delo, nije.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 14/05/2017 : 20:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

Ovo ce biti u rangu novog terminatora. Ne ocekujem ama bas nista, u stvari vec znam da ce biti sranje.



Pretjeruješ.
Ipak je ovo Ridley Scott.
Ne kažem da je on nepogrešiv, ali film će imati barem neku kvalitetu za razliku od proljeva genisysa.

Ni Prometheus nije nešto posebno, ali barem ima nekog smisla, ok atmosferu i dobar vizualni stil.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/05/2017 : 21:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

Ovo ce biti u rangu novog terminatora. Ne ocekujem ama bas nista, u stvari vec znam da ce biti sranje.





teško da može biti u tom rangu
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/05/2017 : 21:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

ajde ak se nekome da nek mi objasni u rečenici - dvije.



SPOILER

Hm? Pa to je prilično jasno objašnjeno u filmu. Godinu dana prije radnje filma jedan je od Xavierovih paralizirajućih napadaja pobio sve X-Mene. Zato mu Logan daje lijekove, kako se to ne bi ponovilo.

A novi mutanti se ne rađaju jer je Zander Rice otkrio način da se kemijskim putem eliminira mutantski X-gen. U hranu i lijekove potajno su ubačene te kemikalije. Kontinuiran unos kemikalija u organizam kod svjetske je populacije spriječio rađanje novih mutanata.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 14/05/2017 : 23:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ordell

Ovo ce biti u rangu novog terminatora. Ne ocekujem ama bas nista, u stvari vec znam da ce biti sranje.




Odličan film. Atmosfera iz Prometheusa, brutalan kao Aliensi, napet kao Alien. Ali da je remek delo, nije.



E da je napet kao Alien to ti ne verujem.
Sudeci po traileru vise mi lici na sf/micaelbay/hype produkt nego na Alien fransizu.
Jer ipak, Alien je u prvom redu horror pa tek posle sf.
Danny Mcbridge? Moglo bi i u tom pravcu, nemam nista protiv, kao npr Starship troopers ili pak Aliens, koji je imao puno spontanog humora.
Ma ja sam ti bas fan Aliena i ne znam zasto ne bi ocekivao puno, videli smo u poslednjem Mad Maxu kako Miller zna znanje.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 16/05/2017 : 13:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam čitao neke Skotove intervjue, čini mi se da su više išli na koljačinu i neki... da ne kažem slasher/elemination trip, nego sf klaustrofobiju.

U trejleru mi nisu jasne neke stvari, tipa, dolaziš na neistraženu planetu, laganica, bez skafandera... ima ljude koji treba da nasele i kolonizuju planetu, i svi su u paru, muško/žensko, i bum-dva homosa... za reprodukciju čega? ''Inženjeri'', koliko kontam neće ni biti zastupljeni, osim na blic...

Stavljanje danny mcbride i james franca u bitnije uloge, odnosno bridea, franco vidim nije ni kreditovan, nekako mi ne uliva poverenje.

Sve u svemu, ne gajim neka očekivanja. Već sad, po onim snipetima i trejlerima što sam video, ne očekujem pojašnjavanje Prometeja ili nastavak istog. Više mi se čini da će biti neka kombinacija originala i kamernovog nastavka, samo sa još više koljačine.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 16/05/2017 : 13:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Inače, svima preporučujem jedan stariji biser, film ''Offense'' sa Šon Konerijem, iz 1971. godine.
Radi se o panduru koji gubi živce i razum, tokom saslušavanja child molestera.

Način na koji je Koneri odigrao ovu ulogu je maestralan. Prosto treba videti film... Te scene tokom tog saslušavanja... znači sve vreme se oseća napetost, agresija koju Šoneri pokušava da sputa, bes koji jedva kontroliše, sve dok... sve ne krene niz tobogan, načičkan žiletima.


Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page
Page: of 524 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000