forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 523

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/06/2017 : 09:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Američka pastorala (American Pastoral), red. Ewan McGregor, Hong Kong / SAD, 2016.


Dugometražni redateljski prvijenac Ewana McGregora, koji je autor kratkog filma Bone iz omnibusa Tube Tales iz 1999. godine. McGregor se režije prihvatio nakon odustajanja Phillipa Noycea.

Scenarist je John Romano – TV-serije „Hill Street Blues“, „Sestra Hawthorne“, „Banshee“, kino-filmovi „Treće čudo“ Agnieszke Holland, „Razvedi me, zavedi me“ braće Coen, „Olujne noći u Rodantheu“ Georgea C. Wolfea, „Cijena istine“ Brada Furmana.

Riječ je o slobodnoj adaptaciji glasovitog istoimenog romana, prema mnogima eponimnog ostvarenja američkog književnika Philipa Rotha iz 1997. godine, za koje je pisac osvojio Pulitzerovu nagradu.

Riječ je i o prvom i najuspjelijem dijelu druge Zuckermanove trilogije, koju čine romani „I Married a Communist“ iz 1998. godine te „The Human Stain“ iz 2000., koji je 2003. ekraniziran i kod nas prikazivan pod naslovom „Tragovi na duši“, s Anthonyjem Hopkinsom, Nicole Kidman i Edom Harrisom.

Romani Philipa Rotha općenito se drže nefilmičnima, odnosno odveć složenima i zahtjevnima za filmske adaptacije, a Roth općenito nema sreće s prilagodbama svoje proze – među ostalima Barry Levinson (kod nas nedistribuiran „The Humbling“), Isabel Coixet („Opsjena“) i Robert Benton („Tragovi na duši“).

Romani Philipa Rotha su slojeviti u dramskim, značenjskim, tematskim, karakternim, društveno-kritičkim i inim segmentima, često provokativni i ponekad lagano subverzivni u prikazima američkog načina života, destrukcije mitskog i u pravilu lažnog „američkog sna“, odnosa prema Bogu, religioznosti i smrti, ljudskih vrlina i mana te židovskog identiteta, seksualnih sklonosti i frustracija.

Film „Američka pastorala“ u cjelini je korektno, ali kruto, nenadahnuto i neuvjerljivo ostvarenje.

McGregor je zagrizao prekrupan zalogaj koji nije znao na odgovarajući način prožvakati i probaviti, pa film ostaje na razini dobrih namjera, donekle stila i glumačkih interpretacija, ali na hladnoj, distanciranoj i odveć akademskoj razini.

Režija je statična i kao da McGregor samog sebe i svoj posao shvaća smrtno ozbiljno, film se doima poput ambiciozne televizijske produkcije neujednačenog i sporog ritma, blijedih, nedovoljno energičnih i generalno slabokrvnih likova.

Filmu nedostaje energije, strasti, dramskog fokusa i koherentnosti, podjednako u baratanju likovima i njihovim međuodnosima kao i u kreiranju dramske konstrukcije, a McGregorovoj režiji se unatoč većinskoj krutosti i pribjegavanju jednostavnim rješenjima poput planova i kontraplanova u dijaloškim scenama, ne mogu poreći određene stilske vrline.

Estetizirana i koloristički dojmljiva fotografija Martina Ruhea (Kontrola i Amerikanac Antona Corbijna), uobičajeno efektna i atmosferična glazba oskarovca Alexandrea Desplata (Kraljica, Kraljev govor, Hotel Grand Budapest).

Film kao i roman nudi sliku Amerike i američkog društva s kraja 60-ih i početka 70-ih godina prošlog stoljeća: naznake socijalnih i rasnih nejednakosti, rasizmom motiviranih nereda, policijske brutalnosti, seksualne revolucije i ženske emancipacije, afere Watergate, antiratnih prosvjeda, zažarenih političkih sukobljavanja te vjerovanja da se stvari mogu popravljati nasiljem.

Raspad obitelji Levov predvođene naočitim Swedeom (distancirani McGregor koji se trudi), nasljednikom očeve tvornice kožnih rukavica, nekad darovitim sportašem i sveameričkim momkom.

Njegova supruga Dawn Dwyer (primjereno suzdržana ali i pretjerano hladna Jennifer Connelly), te buntovna kći Merry (u starijim godinama Dakota Fanning), koja će dijelom frustrirana majčinom ljepotom s kojom se ne može nositi postati opsjednuta ljevičarskim političkim idejama te krenuti u terorizam a do kraja zapasti u psihotična stanja.

Ukratko, film koji će vas ostaviti ravnodušnim i koji je najbolje gledati u nedjeljno popodne ili ležernu večer.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/06/2017 : 09:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Razgovori s glumcima Američke pastorale plus pogled iza kamera:











Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 12/06/2017 : 01:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pogledao kultni britanski krimi film Get Carter, kod nas preveden kao Sredite Kartera.




I ja sam ga skoro reprizirao. Jedan od mojih najdražih britanskih filmova. Ne samo zbog Majkla Kejna, ali velikim dijelom.

Ne znam... uvijek sam imao utisak da je u ovom filmu bitnije ono što nije rečeno otvoreno, što je provučeno između redova, prikazano, naznačeno. Urbana dekadencija i spirala nasilja, polusvijeta... i, naravno, Karter. Crna ovca familije. Gangster koji polazi u obračun kako bi osvetio mrtvog brata. A ono što nam je tek provučeno kroz uši kao trač u pabu... da mu nećaka možda uopšte nije nećaka, već kćerka? Može li učiniti išta sem još nasilja i osvete, čak i kada pokušava da učini nešto dobro? I da, taj kraj, fantastični kraj bez koga film ne bi bio isti. Koja je moralna pouka? Ne znam ima li je. Da srmt može samo donijeti još smrti, možda.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 12/06/2017 : 11:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam American Pastoral prije koji mjesec, solidan prvijenac.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 13/06/2017 : 19:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
jučer sam nakon duuugo vremena opet pogledao Sedam samuraja. i opet sam svršio. savršeni film.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12512 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 15/06/2017 : 11:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
http://www.telegram.hr/kultura/predator-jedan-od-najboljih-akcijskih-filmova-ikad-danas-slavi-30-godina-evo-par-stvari-koje-niste-znali-njemu/

http://www.telegram.hr/kultura/flatliners-sci-fi-hororac-iz-90-ih-koji-je-s-vremenom-dosao-do-kultnog-statusa-dobiva-nastavak-objavljen-je-trailer/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/06/2017 : 12:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
U dobi od 88 godina umro je ruski glumac Aleksander Vladimirovič Batalov iz "Lete ždralovi" Mihaila Kalatozova, "Moskva suzama ne vjeruje" Vladimira Menšova, "Dama s psićem" J. J. Hejfica, "Devet dana jedne godine" Mihaila Romma itd.

Kad sam prvi put u Kinoteci na samom kraju 80-ih gledao "Lete ždralovi", film me prilično puknuo i fascinirao.

Neka mu je laka zemlja...


https://rusreality.com/2017/06/15/media-died-aleksey-batalov/

http://z-news.link/died-the-star-of-moscow-does-not-believe-in-tears/





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2017 : 14:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by going going

Pogledao kultni britanski krimi film Get Carter, kod nas preveden kao Sredite Kartera.




I ja sam ga skoro reprizirao. Jedan od mojih najdražih britanskih filmova. Ne samo zbog Majkla Kejna, ali velikim dijelom.

Ne znam... uvijek sam imao utisak da je u ovom filmu bitnije ono što nije rečeno otvoreno, što je provučeno između redova, prikazano, naznačeno. Urbana dekadencija i spirala nasilja, polusvijeta... i, naravno, Karter. Crna ovca familije. Gangster koji polazi u obračun kako bi osvetio mrtvog brata. A ono što nam je tek provučeno kroz uši kao trač u pabu... da mu nećaka možda uopšte nije nećaka, već kćerka? Može li učiniti išta sem još nasilja i osvete, čak i kada pokušava da učini nešto dobro? I da, taj kraj, fantastični kraj bez koga film ne bi bio isti. Koja je moralna pouka? Ne znam ima li je. Da srmt može samo donijeti još smrti, možda.



E dobro je da je jos neko pogledao ovaj film i to upravo ti Mhejle!
Slazem se, spirala nasilja ne moze da se zaustavi, osveta samo donosi jos krvi i smrti.
Genijalan mi je kraj filma. Vrlo neocekivano.

Jedno je sigurno da nam u danasnje doba nedostaju ovakvi direktni i odsecni, iskreno mracni filmovi.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 16/06/2017 : 14:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Odgledao u zadnjih mjesec-dva:

Life
http://www.imdb.com/title/tt5442430/
- solidan SF, u Alien stilu samo je fokus nešto manje na "horror", a više na "science". Poprilično predvidljiv i na momente razvučen, prvenstveno jer nam ne donosi ništa novo. Pogledati bez prevelikih očekivanja i zaboraviti. 6.3/10

Spoorloos
http://www.imdb.com/title/tt0096163/
- jako dobar triler. Za klasu iznad većine današnjih "horor-piknik" filmova. 7.9/10

Tell no one
http://www.imdb.com/title/tt0362225/
- još jedan jako dobar krimi triler. Odlična gluma, režija, sve na nivou. 8.2/10

La cara oculta
http://www.imdb.com/title/tt1772250/
- vrlo dobar mistery-triler. Tko voli trilere ovaj ne smije propustiti. 8.1/10

Contratiempo
http://www.imdb.com/title/tt4857264/
- odličan, vjerujem da ćete prepoznati ovakve likove i među nama. Svakako pogledati. 8.3/10

Nothing Personal
http://www.imdb.com/title/tt1320352/
- neobična drama jako dobre atmosfere uz odličnu glumu, nije za svakoga, ali meni se jako svidjela. 8/10

Lov
http://www.imdb.com/title/tt2106476/
- odlična drama, vrhunska gluma, dobra poruka. Svakako pogledati. 8.7/10

Locke
http://www.imdb.com/title/tt2692904/
- minimalistički, odlično odglumljen, priča je u fokusu što mi se sviđa. Opet film koji nije za svakoga. Meni vrlo dobar / odličan. 8.3/10

Noćne životinje
http://www.imdb.com/title/tt4550098/
- jako dobra triler-drama, odlična kamera, gluma i jako dobra atmosfera uz dobru priču. Pogledati, ako treba i dva puta. 8.5/10

Get Out
http://www.imdb.com/title/tt5052448/
- not my cup of tea, gledljivo, ali i dosadno. Mislim da je više za tinejdžere. U tom stilu mi je puno bolji "Visit" 5.7/10

A bigger splash
http://www.imdb.com/title/tt2056771
- jako dobra drama uz vrhunsku glumačku ekipu, posebno mi se svidio Ralph, čiji nisam bio "fan". Obavezno pogledati, barem zbog prekrasnih krajolika :) 8.2/10

Komentirajte ako ste pogledali, a ako niste eto vam zgodna lista za gledanje ;)

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6918 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/06/2017 : 16:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva lista. Pogledao sam pola naslova, a od druge polovice dio imam na listi vec duze vrijeme, dio me ne zanima, a otkrio si mi Nothing Personal pa hvala na tome.

Spoorloos - Jako dobar film s jednim od najboljih negativaca i jednim od najboljih krajeva ikad.

Tell no one - Gledao pred dosta vremena. Znam da mi se svidio, ali se vise ne sjecam gotovo nicega.

Lov - Dosta dobar, s tim da mi je bilo malo naivno kako su bas svi (osim jednog prijatelja ako se ne varam) bez sumnje povjerovali maloj. Takodjer upecatljiv kraj.

Nocne zivotinje - Medju najboljim proslogodisnjim filmovima. Jedan od rijetkih novijih filmova koji mi je uspio izazvati bujicu emocija. I jos jedan vrlo dobar kraj.

A Bigger Splash - Vrlo ugodno iznenadjenje. Intrigantan, zabavan i zavodljiv, s upecatljivom kamerom i montazom, odlicnim soundtrackom i nezaboravnim Ralphom Fiennesom. Pravi film za ove vruce ljetne dane.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/06/2017 : 01:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Od pobrajanih sam samo Locke gledao i slazem se da je to vrlo specifican film ali potpuno sjajan, mene je odusevio!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/06/2017 : 01:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


n 1969, a low-budget motorcycle film changed forever the way America looks at itself and the way films redefine culture

...it was caled Easy Rider
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/06/2017 : 03:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Easy rider nije dobro ostario.
Gledao sam ga prošle godine ponovo i...huh.
Ma mislim ok je, mjuza je zakon i sve to ali...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/06/2017 : 11:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Od raka prostate u 82. godini umro je John G. Avildsen, redatelj Rockyja, Karate Kida, intrigantnog trilera Formula s Georgeom C. Scottom i Marlonom Brandoom, izvrsne drame Osloni se na mene s Morganom Freemanom, zabavne komedije Susjedi s Johnom Belushijem i Danom Aykroydom...

Pouzdani profesionalac, reklo bi se zanatlija, koji se dobro snalazio u svim žanrovima, jedan od onih na kojima Hollywood i počiva.

Neka mu je laka zemlja...







Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/06/2017 : 23:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Neill Blomkamp je na YouTubeu objavio odlični 22-minutni SF "Rakka", sa Sigourney Weaver, Dakotom Fanning i ostalima - začudo nema Sharlta Copleyja - a riječ je o prvom filmu realiziranom u njegovoj producentskoj tvrtki Oats Studios.

Riječ je i o prvom u nizu kratkih filmova koje namjerava snimiti, ponajviše jer ga je razočaralo iskustvo rada u Hollywoodu, pa čak tvrdi da ni Elysium ni Chappie zbog producentskih intervencija nisu izgledali ni približno onako kako ih je on zamislio.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 18/06/2017 : 12:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Nism ga još uspio pogledati (svakako hoću), ali ovo je prvi put da vidim da ga netko naziva odličnim :)

Vezano uz ovu listu gore, pridružujem se pohvalama za Locke.
Neobičan ali stvarno odličan film; Hardy je rasturio ulogu, malo tko bi to uspio tako iznijeti.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/06/2017 : 16:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Slab sam na Sigourney Weaver s Blomkamp mi je drag i kad je slabiji, pa sam vjerojatno dosta subjektivan.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 18/06/2017 : 19:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
紫日
http://www.imdb.com/title/tt0303260/

simpa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/06/2017 : 02:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Easy rider nije dobro ostario.
Gledao sam ga prošle godine ponovo i...huh.
Ma mislim ok je, mjuza je zakon i sve to ali...



Ja sam ga prvi put gledao pre dve godine i bio mi je odlican. Po meni se odlicno drzi i vidi se da je film iskren i autentican prema vremenu u kom je nastao a to je u sumraku kontrakulture 60ih.

Easy Rider je u stvari poslednji western ikada. Hoper i Fonda na svojim celicnim konjima idu u potragu za Ameriku, ali za onom iskrenom, granicarskom, slobodnom Amerikom, traze americki san, ali ga ne pronalaze nigde. Uvidjaju da je to sve jedna velika laz, a da je Amerika jedno veliko konzervativno selo prepuno zatucanih ljudi.
Uz to sjajna scenografija i muzika.
Pravi klasik!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 19/06/2017 : 08:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva stvar kod Easy Ridera je ta što nije "dobro ostario". Meni se sviđaju filmovi koji su vremenske kapsule perioda u kojemu su napravljeni. Film kao Easy Rider je mogao nastati jedino tada i tamo, ne znam što to uopće znači kad netko kaže da se film po današnjim mjerilima "ne drži".

Offtopic: ljudi, dajte dosta više s toliko nepotrebnih slika i embedanih videa na ovom topicu. Zamrzne mi se browser kad god otvorim topic

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/06/2017 : 09:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



The Circle, red. James Ponsoldt, Ujedinjeni Arapski Emirati / SAD, 2017.


SPOILERI! SPOILERI! SPOILERI!

Redatelj James Ponsoldt autor je drame „Razbijeni“ iz 2012. godine, humorne romantične drame „Spektakularna sadašnjost“ iz 2013. i biografske drame „Posljednji intervju“ iz 2015.

„Posljednji intervju“ je još uvijek najuspjeliji Ponsoldtov film, priča o petodnevnom razgovoru novinara magazina Rolling Stone Davida Lipskyja i poznatog pisca Davida Fostera Wallacea neposredno nakon objavljivanja njegova najpoznatijeg romana „Infinite Jest“ tj. „Beskonačna šala“.

Čini se da Ponsoldta privlače intrigantna prozna djela, jer je i „The Circle“ adaptacija istoimenog bestseler-romana američkog književnika Davea Eggersa.

„The Circle“ je deseti Eggersov fikcijski roman, distopijska priča smještena u svijet čini se neposredne budućnosti, žanrovsko ostvarenje jednostavne priče i svima lako razumljive značenjske razine.

I roman i film snažno se oslanjaju na glasovita djela distopijske prozne fikcije „1984.“ Georgea Orwella i „Vrli novi svijet“ Aldousa Huxleyja.

Tijekom gledanja filma asocijacije na Orwella su itekako izražene – slogani „Znati je dobro, znati sve je još bolje“, „Dijeliti znači brinuti“, sveprisutne male kamere koje bilježe svaki trenutak i svaki detalj u ljudskim životima.

Lik glavnog negativca Eamona Baileyja kojeg tumači Tom Hanks križanac je Stevea Jobsa i Marka Zuckerberga, a riječ je o ambicijama totalnog i totalitarnog nadzora svih Amerikanaca vođenog šefa izuzetno moćne tehnološke multikorporacije The Circle.

Zaplet doslovno i nemaštovito varira arhetipski faustovski motiv o prodaji duše vragu, odnosno o kontrastu mlade i nevine djevojke koja k tome kao da ne želi pripadati modernim vremenima jer je samotni tip vrlo malo prisutan na društvenim mrežama, i sredovječnog tajkuna koji sebi – osobito u završnici – pridaje i pokušava prisvojiti atribute Boga.

Protagonistica je mlada Mae Holland koju prilično raspoloženo tumači Emma Watson, obična djevojka koja redovito vesla u kajaku, vozi derutni automobil te koja je odana očevom bolešću obilježenoj obitelji iz provincije i prijateljima među kojima se izdvajaju Mercer (Ellar Coltrane iz „Odrastanja“ Richarda Linclatera) i Annie (Karen Gillan iz obaju nastavaka „Čuvara galaksije“).

Upravo će Annie nezadovoljnu Mae prijaviti za novi posao, u odjelu za odnose s javnošću korporacije The Circle, gdje će Mae isprva i dalje biti povučena, tiha i nezainteresirana za uključivanje u maticu, a time što nije cinična privući će programera Tyja (John Boyega), jednog od ljudi koji su i stvorili The Circle.

Kako će Mae ubrzo doznati od Tyja, The Circle se odavno oteo izvornim zamislima o pomaganju ljudima i širenju znanja, te se pretvorio u alat totalitarnog nadzora nad svima – preko prikupljanja svih mogućih podataka o ljudima i neprekidne kontrole njihovih kretanja, u doslovce svakom trenutku.

Jedan od brojnih nedostataka filma je to što Mae prebrzo i neobjašnjivo promijeni svoju osobnost te od mirne i povučene osobe postane energična i probitačna, spremna „prodati dušu vragu“, a objašnjenje za to je bolest njezina oca – multipla skleroza – kojeg u svojoj posljednjoj ulozi tumači Bill Paxton, i kojem svakako želi pomoći.

Sve je krajnje formulaično i predvidljivo, imalo iskusniji gledatelj može točno predvidjeti što će se i kad dogoditi, likovi olako mijenjaju karakterne osobine te praktički nestaju iz filma, poput Tyja i Annie.

Annie je tako isprva energična i poslu posve predana mlada žena, no odjednom joj biva svega dosta, postaje zgrožena svime oko sebe i samom sobom te odluči doslovce pobjeći u divljinu, onoliko koliko može.

Ty se isprva čini ključnim saveznikom Mae, no i on će s vremenom nestati u trećem planu, da bi se ipak pojavio u završnici kojoj posve nedostaje klimaksa i suspensa.

Čitav film je monoton i trom, moralistički žalci su klišeizirani i u tom smislu dosta tupi, Mae će dakako shvatiti koliko je pogubna njezina „prodaja duše vragu“ i vratiti se na pravi put, no prije toga će posredno ali jasno skriviti pogibiju najboljeg prijatelja.

Pozitivci su u smislu prisutnosti na društvenim mrežama i vremenu koje provode na internetu za današnje pojmove gotovo krajnje asocijalni, a poruka i pisca Davea Eggersa i redatelja Jamesa Ponsoldta je jasna – želimo li sačuvati duše i živote, moramo se kloniti društvenih mreža i suvremene tehnologije.

Ipak, na kraju je kao relativno optimistična poruka i happyend istaknuta mogućnost uporabe suvremene tehnologije u onemogućavanju onih koji ju žele zloupotrijebiti i iskoristiti u cilju uvođenja potpune kontrole.

Tom Hanks je načelno dobar izbor za glavnog negativca, upravo stoga što ga znamo kao isključivog dobricu i pozitivca koji je u filmu „Veliki“ Penny Marshall iznutra poboljšavao jednu korporaciju, no njegova negativnost je podigrana i ublažena – završnica bez uzbuđenja i uz Baileyjevu konstataciju da su „propali“.

Prezime Bailey možda i nije slučajno izabrano, jer asocira na najpopularnijeg filmskog sveameričkog junaka Georgea Baileyja iz Caprina „Divnog života“, pa bi ovaj Bailey mogao biti negativ onog.

Likovi su papirnati i puki nositelji nerazrađenih i klišeiziranih dramskih funkcija, njihove transformacije su ničim argumentirane i neuvjerljive, ritam je spor i neujednačen, režija troma, blijeda i bezidejna a glumci se snalaze kako znaju i umiju.

Ukratko, ambiciozan ali bezvezan film na koji nema smisla gubiti vrijeme.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/06/2017 : 09:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kratki isječci sa snimanja The Circlea:





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 20/06/2017 : 10:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti


Offtopic: ljudi, dajte dosta više s toliko nepotrebnih slika i embedanih videa na ovom topicu. Zamrzne mi se browser kad god otvorim topic (plus što je izrazito naporno čitati sve te postove rastegnute u širinu zbog njih)



Moooolim vas

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/06/2017 : 11:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ali kako pisati o filmu bez filmova, isječaka, B-rolla, kojekakvog video-materijala.

Kao da imaš topic o stripu bez stripova. Ne može. Nije prirodno. Ne mere.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 20/06/2017 : 13:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ali kako pisati o filmu bez filmova, isječaka, B-rolla, kojekakvog video-materijala.

Kao da imaš topic o stripu bez stripova. Ne može. Nije prirodno. Ne mere.





Tako da staviš samo poveznicu na video ili sl. pa tko želi više od teksta ode na poveznicu i gleda. Ovo je forum i na njemu se primarno vode rasprave tj. piše se.
Isto kao i na temama o stripovima!

P.S. Ili isto kao kad napišeš tekst za HFLJ. Eventualno staviš kakvu manju sliku, a ostalo je tekst!

Edited by - usagi77 on 20/06/2017 13:12:27
Go to Top of Page
Page: of 523 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.95 seconds. Snitz Forums 2000