forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/10/2017 : 15:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Poli


Zar se nismo vec slozili da je Fury Road (samo) kricava blesava komedija?



Nismo

http://www.metacritic.com/movie/mad-max-fury-road

90 / 100



Stvarno ne znam kako je uspio dogurati cak do 11. mjesta u Top 2015.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 13/10/2017 : 18:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli
Stvarno ne znam kako je uspio dogurati cak do 11. mjesta u Top 2015.



Eto vidiš da se u nečemu slažemo, što reći, sramota, trebao je biti najmanje u TOP 5
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/10/2017 : 19:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Official prequeli filma







COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 14/10/2017 : 18:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Za mene:
Fury Road: kruh s pastetom
Blade Runner 2049: gurmanska vecera u 5 slijedova




Ne bih se složio.
Ako Blade Runner i je gurmansko jelo, Fury Road je vrhunska roštiljada.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 17/10/2017 : 18:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Sumirani tjedni kecap, najinteresantnije:

Teen Titans Go! bit ce i dugometrazni film - Redatelj Novih mutanata angaziran za jos jednu Kingovu ekranizaciju, The Talisman - Stallone rezira Creed 2, vraca se i Dolph Lundgren kao Ivan Drago - Luc Besson rezira film Anna o kojem se ne zna nista osim glavnih glumaca - Weinsteinovo manijastvo utjecat ce i na niz filmova cija se buducnost sada vise ne zna, a od navedenih me najvise zanimao biografski film o Richardu Pryoru

Vise na https://editorial.rottentomatoes.com/article/warner-bros-announces-teen-titans-go-to-the-movies-for-2018-and-more-movie-news/
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 18/10/2017 : 23:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by dante

WIND RIVER je jako dobar film. Taylor Sheridan ima tris odlicnih scenarija u kratkom vremenu koji su pretvoreni u odlicne filmove (Sicario, Hell of high water). Odlicna atmosfera, predivno snimljeno. Malo sam se zacudio da su pustili ovakav zimski film da se otvori u kolovozu, mozda bi vise zaradio da su ga pustili u kina sada.



Pogledao i ja Wind River, izvrstan je film. Sheridan je za ovaj film dobio nesto i u Cannesu ako se ne varam.



Eto i ja sam ga pogledao prije koji dan, vrlo dobar krimić, manje više je sve jako dobro, odlična atmosfera i dobra priča. Jedino što me zasmetalo je manjak osjećaja glavnog glumca prema sunarodnjacima i višak prema agentici koju je tek upoznao, nikako mi to nije sjelo. To se posebno vidi na kraju filma, kod onog pokolja. Da je to malo bolje odrađeno film bi bio odličan.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/10/2017 : 08:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ja sam dobio dojam da mu ono nisu sunarodnjaci, samo stranci koji su došli trbuhom za kruhom
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 19/10/2017 : 10:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil
Eto i ja sam ga pogledao prije koji dan, vrlo dobar krimić, manje više je sve jako dobro, odlična atmosfera i dobra priča. Jedino što me zasmetalo je manjak osjećaja glavnog glumca prema sunarodnjacima i višak prema agentici koju je tek upoznao, nikako mi to nije sjelo. To se posebno vidi na kraju filma, kod onog pokolja. Da je to malo bolje odrađeno film bi bio odličan.



Ako mislis na Jeremy Rennera, on ne tumaci Indijanca u filmu nego bijelca. Ako si na to mislio. Iako mu je naravno obitelj sa zenine strane iz rezervata. Ali nemoj zaboraviti da je on "ostecena roba" zbog onoga sto se dogodilo ranije, takvi ljudi se ne zamaraju time sto drugi misle o njima ako ne ispoljavanju osjecaje na nacin kako se to ocekuje od njih.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 20/10/2017 : 20:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ja sam dobio dojam da mu ono nisu sunarodnjaci, samo stranci koji su došli trbuhom za kruhom



Nisam mislio na njih, nego na ekipu iz rezervatske policije, ipak je on oženio jednu od njihovih i koliko sam vidio poprilično se integrirao u tu ekipu.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 20/10/2017 : 20:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by stripofil
Eto i ja sam ga pogledao prije koji dan, vrlo dobar krimić, manje više je sve jako dobro, odlična atmosfera i dobra priča. Jedino što me zasmetalo je manjak osjećaja glavnog glumca prema sunarodnjacima i višak prema agentici koju je tek upoznao, nikako mi to nije sjelo. To se posebno vidi na kraju filma, kod onog pokolja. Da je to malo bolje odrađeno film bi bio odličan.



Ako mislis na Jeremy Rennera, on ne tumaci Indijanca u filmu nego bijelca. Ako si na to mislio. Iako mu je naravno obitelj sa zenine strane iz rezervata. Ali nemoj zaboraviti da je on "ostecena roba" zbog onoga sto se dogodilo ranije, takvi ljudi se ne zamaraju time sto drugi misle o njima ako ne ispoljavanju osjecaje na nacin kako se to ocekuje od njih.



Da na njega sam mislio, kužim da je bijelac, ali je u potpunosti prihvatio njihov način života i integrirao se u njihovo društvo. On je oštećena roba, ali nemam sad u memoriji točno objašnjenje tko je krivac za to što mu se kćeri dogodilo, možda mi je promaklo. Jasan mi je stav o potiskivanju emocija i ne očekujem od svih likova da se ponašaju prema nekakvim društvenim normama. Problem je što se taj dio nekako preskočio kao da se ništa nije dogodilo i sljedeća scena je on u bolnici pored žene koju je tek upoznao.

S druge strane vidjeli smo da domoroci drže do njega i da su ga prihvatili kao dio svoje zajednice. Otac poginule indijanke je jedino njemu pokazao svoje emocije i zaplakao, što kod njih prikazuje iznimnu bliskost i poštovanje.

To je jedini detalj koji mi nije "sjeo", fali mi 5min. filma u kojem bi se u fokus stavilo nekoliko poginulih indijanaca, a ne gradska šminkerica.

Ali sve u svemu vrlo dobar film.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/10/2017 : 21:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 22/10/2017 : 21:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni citala vase komentare na Blade Runnera jer znam vec sigurno da necemo pricati iz iste pozicije: je, original je pojam, ali meni u djetinjstvu i adolescenciji bome bas nije bio pojam.
A i isla sam s mamom koja TEK nije verzirana na SF, njoj je pola vremena svasta bilo nejasno, jedinicu nije gledala, cesto se naginjala prema meni da me pita "a jel on i u prvom filmu bio alkos?", "a jel on isto replikant onda?"
Sirotica se uzbunila, ali bilo joj je predobro. Kaze da ce odsad uvijek gledati nastavke, da se zakacila.

*Spojleri posvuda*
Harrison Ford se realno nije morao puno pojavljivati u ovom filmu, ali onda bi bilo fanovskih sranja o tome da to nije zapravo Blade Runner i takvi shitovi. Puno je tu ovog filma zrtvovano za stare fanove. Meni je to najslabije u svemu, kad se glavni junak napokon susrece sa svojim "ocem", a nakon toga je opcenito sve down the hill. Okej, Blade Runner je u ono vrijeme bio pojam, ali zrtvovati odlican film zbog "pojma" cini mi se sumanutim. A bilo je upravo sumanuto sve skupa, njegova neopravdana minutaza i prozaicna prica. Samo da se nesto trkelja da ne bude da je Ford samo statist.
Film je baš za kino - sve te spore atmosferične scene ne bi imale puno smisla na mom malom teveu. Problem: umjesto da otvori nekoliko pitanja i onda se njima bavi, film je totalna kupusara. Počevši od glavnog lika uopće: njegova je kompleksnost enormna. Naime, ta podozrenja prema ubijanju "svojih" koji replikant ima od samog pocetka su vec mindfuck - nisu li replikanti sada poslusni? Raspudić je u Petom danu spomenuo to koketiranje s Biblijom, replikantica iz prvog dijela se zove Rachel tj. Rahela, a nakon što naš glavni junak pomisli da je njeno dijete, njegova mu ljubavnica kaze da je „Rođen, a ne stvoren“ i nadjene mu ime Joe - Joseph - Josip, pa onda biblijska "poplava" na kraju koja odnosi sve grijehe, ma vec to je dovoljno bremenito za samo jedan film. A onda problem sotonske replikantice koja zivi za to da replikanti mogu rađati, ali i laže! Opet, nisu li sada replikanti poslušni?

Jos slabiji dio od Fordove minutaze: lik Jareda Leta. On je oduvijek majstor kostimiranja i modulacije glasa, ali plitak je ko potocic u smislu prenosenja emocije. Ford je na kraju, susrecuci se sa svojom kceri, imao najbolju scenu ikada kad mu onako zadrhti ruka, ja sam cak tu scenu oplakala. Jared Leto je jedan glupi submediokrotet koji ne zna glumiti, ali ima facu koja se u svasta moze transformirati. Moj problem, ipak, nije u njegovoj glumi, nego u motivaciji lika. Najbogatiji covjek u svemiru koji treba devet mjeseci gestacijskog perioda da iznjedri novog replikanta, a misli da ce mu TO pomoci da vise proizvodi replikante, i onda ih jos zeli drzati pod kontrolom? Pa i meni ovako glupoj je jasno da to nema nikakve logike, osiiim...ako se pokaze da i on ima potonji motiv. U tom bih slucaju prihvatila. Valja mi cekati nastavak.

Meni najzanimljiviji moment filma: dakle, ta hologramica je u pitanju. Ona, dovijajući se kako da se s Joeom seksa iako hologram, ima jednu major scenu gdje ga strahovito zeli poljubiti jer joj je on kupio „projektor“, znači da po prvi put u zivotu ona moze izaći iz kuće i „osjetiti“ kisu, dotad je kao hologram bila vezana za stan jer je njeno sučelje i neki masivni jeftini aparat koji ju „proizvodi“ u samom stanu. Sad kad joj je kupio projektor, ona moze s njim landrati gdje god on ide i biti projicirana. Tu se kod nje javlja ta nevjerojatna zelja da ga poljubi, no u trenutku dok se kobajagi ljube na kiši, šefica ga zove i njen je program ladno prekinut, stavljen na čekanje, tako da ona ostaje u pozi ljubljenja, sva u tome, izvitoperena strastvena lica, dok on priča sa šeficom i trenutak je gotov. Ona nema moć nad tom situacijom, kao što nema niti tijelo. U pokušaju da dozivi seks, unajmljuje „kurvu“ koja mu se nudila na ulici, s njom se sinkronizira i on se seksa s tijelom kurve (koja opet ima neke druge motive, što dodatno komplicira radnju, ali ko ga jebe, meni to sad nije bitno). Uglavnom, nakon seksa, sutra ujutro, kurva gleda po stanu i malo čačka. Ova hologramica joj tada, vidjevši ju, govori, „Gotova sam s tobom, idi sad kući“ jer ju shvaća kao potencijalnu prijetnju, i to golemu, jer ova, pazi, ima tijelo, seksala se s njenim muškarcem. I ta joj kurva govori „Aj se skuliraj. Bila sam u tebi. There is not much there.“

One se vrijeđaju kao čisto na zenskoj razini, hologramica je ljubomorka, a kurva se ljuti jer je tretirana kao kurva, ali to je i inter-species pitanje!

Jer pazi, kurva je, kako kasnije saznajemo, replikantica. Replikanti su građani drugog reda, robovi ljudima. Ali šta, kurva-replikantica neće se iskaliti na čovjeku da „There is not much there“, o ne. Ona pak hologram smatra građankom drugog reda. To je vidljivo i u prethodnoj sceni gdje se kurva uopće nabacuje glavnom liku. On ju odbija, a iz dzepa mu se čuje glazba holograma, znak da nosi hologramicu sa sobom. A ova mu kurva govori „A takav si ti igrač....ne voliš stvarne cure“

Uzas. Uzas kako se određuje tko je stvaran, a tko ne. I tako je slojevito to prikazano.

Pogotovo s obzirom na scenu kad hologramica tjera kurvu iz kuce: Joe ujutro uopce nije imao komunikaciju s kurvom, nije ju pitao nista, bio je u kuhinji. Mozda je cak i cuo razgovor između njih dvije. I hologramica odlazi u tu sicusnu kuhinjicu, u njihovom stanu, a on kuha kavu i kaze joj "Zelis li kavu?" i nekako se nespretno nasmijese jedno drugom.

Nejerojatno je kako dva holograma mogu isto izgledati, a da jednog voliš, a drugog ne. To je očito nešto što je redatelj baš JAKO htio poentirati. Naime, Harrison Ford je bio zaljubljen u tu Rachel u originalu, ali Rachel je odavno mrtva. Ovaj zli genij koji ima firmu replikanata tu Rachel replicira do u detalj, ona mu se mazi, umiljava, svašta mu govori baš kao i prvi puta kada ju je ugledao - ali on se okrene nakon mnogo boli i kaze „She had green eyes“. Pogriješili su! A svejedno mu se tako bilo teško otrgnuti od nje.

Jos jedna kritika: kad Ryan Gosling lovi ona tri auta, niste li pomislili na cetvrti dio Star Warsa? Totalno je na slican nacin snimljeno, a i isti je rezultat.

Sve u svemu, odlican film, samo da nastavci nesto ne useru, ja sam in.

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/10/2017 : 00:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Meh. Blade Runner je najbolji SF svih vremena. Ovaj novi film je vježba na temu: "kako reciklirati ideju (ideje) da vuk bude sit a ovce na broju".

Edited by - vukozec on 23/10/2017 00:29:31
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 23/10/2017 : 08:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Slazem se s tvojom drugom recenicom, vukozecino. Ali ima stvarno forica dijelova, puno njih, i nikako nije za baciti.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/10/2017 : 17:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Tko je pogledao ovaj novi horor "ONO"?
Zanimaju me vaša mišljenja.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/10/2017 : 18:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Tko je pogledao ovaj novi horor "ONO"?
Zanimaju me vaša mišljenja.



Prolistaj zadnjih nekoliko stranica na topicu Kino danas.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/10/2017 : 19:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Tko je pogledao ovaj novi horor "ONO"?
Zanimaju me vaša mišljenja.


Zabavan film. Nije lose odradjen, na kraju je ocigledno najavljen i nastavak.
Klovnovi su totalno IN, u posljednjih nekoliko godina ljudi se preoblace u njih ovdje u Svici i prepadaju narod. Bas su nedavno na radiju rekli da je opet krenula sezona horor-klovnova, vidjeli su neke u St.Gallenu.
Skinuo sam jos dva horror klovnovska filma, sumnjam da su dobri, ali eto.

Drago mi je da su klovnovi napokon dobili zastrasujuci status koji im i odgovara, nikada ih nisam podnosio niti su mi bili smijesni.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/10/2017 : 19:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
spojler
Pogledao sam novi dio teksaskog masakra pod nazivom Leatherface.
Uzasno los film, totalno promasena uloga negativca. Reziser se pravio pametan pa mislio izgledom da nas navuce da je debeli brat u stvari Leatherface, onda je usrao motku i nekog tamo mrsavka, metar i pol visokog, stavio u ulogu ovog killera. Totalno bzvz, da ne pricam koliko du vise dosadili sa tim prikvelima i poput Burattinija na Zagoru, svakom masvnom ubici moraju da podare istoriju postanka, da sve fino objasne kako i zasto.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 23/10/2017 : 20:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Blade Runner 2049 je sasvim zadovoljavajući nastavak jednog klasika. Film drži pažnju, atmosfera je pogođena i uvuče te u taj svijet, a i "muzika", tj. ona silna škripa i jeka, dosta doprinosi tome. Film postavlja mnoga pitanja i navodi na razmišljanje. Tokom filma sam nekoliko puta pomislio na Alien: Covenant jer se provlače slične teme kroz oba filma, npr. kompleks boga, stvaranje života, buđenje želje stvorenog da nadvlada tvorca, itd.

Da ne bude zabune, Blade Runner 20149 je neuporedivo bolji od zadnjeg Aliena

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 23/10/2017 : 21:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Happy Death Day je jeben. Kažu neki kako nije horror. Pa miša mu malog, horror komedija je. Nije dovoljno što je kao žanr marginaliziran, neki bi htjeli i ove hitove lišiti titule "horror hita". U svakom slučaju, jako zabavan slasher (neki još kažu kako nije ni slasher, jao neznalica). 8/10

Foreigner je (očekivano) jako dobar, s iznenađujućim naglaskom na sjevernoirsku politiku. Ne očekujte punokrvnu makljažu u stilu Takena. Chan i Brosnan briljiraju! 7.5/10

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 23/10/2017 : 21:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
Whiplash, kakav divan film čiji mi ritam ne izlazi iz uha, zašto je tako teško i nemoguće snimati takve životne i osjećajne filmove ?!?

Edited by - nika331 on 23/10/2017 21:41:05
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/10/2017 : 14:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by nika331

Whiplash, kakav divan film čiji mi ritam ne izlazi iz uha, zašto je tako teško i nemoguće snimati takve životne i osjećajne filmove ?!?


Jer je lakse snimiti naspidirano-kromiran pofl (debiliozu) poput Mad Maxa 4. Nazalost.




quote:
Originally posted by Beren

Da ne bude zabune, Blade Runner 20149 je neuporedivo bolji od zadnjeg Aliena


A cuj, tesko da nesto moze biti losije od zadnjeg Aliena. Mislim, moze ... ali ne kod ovakvih "kategorasa".



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 24/10/2017 : 22:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
Mad max fury road? Film je vrh. Obožavam.[:)
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/10/2017 : 23:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Tako je. Tako se snimaju sequeli-kultnih-klasika-nekoliko-desetljeća-poslije-originalnog filma. Poli nemas pojma :P
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 25/10/2017 : 19:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
fury road nije mad max.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000