forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 523

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 29/04/2020 : 00:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Dolazim sa desne, ubacujem Rec in kidam na lijevo:
https://m.imdb.com/title/tt1038988/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/04/2020 : 06:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Grad bogova je opća filmofilska lektira, kanonski film.
Nakon njega je snimljen Tropa de Elite, u određenoj mjeri imitacija, ali svejedno jako dobar film. I nastavak je solidan.

Što se tiče španjolska kinematografije, treba reći da je nju obilježilo 40 godina Francove "fascist-light" diktature. Zbog toga je i najveći španjolski redatelj Bunuel emigrirao i postao Meksikanac. Dok su kinematografije poput talijanske i francuske prolazile svoje zlatne periode, španjolskom je vladala stroga režimska cenzura i propaganda.

Tako da zlatni period moderne španjolske kinematografije počinje nakon Francove smrti i pada njegovog režima, od 80ih naovamo, kad se pojavljuju Almodovar, Amenabar, de la Iglesia, Segura itd. Španjolski filmaši u tom periodu uživaju u novo stečenoj slobodi i postaju najodvažnija i najuzbudljivija evropska kinematografija.

najbolja scena u gradu bogova je kad kradu plinske boce s kamiona. tropa de elite isto odlična. Inače početkom 70-tih imaš gomilu šp. horora. Npr https://www.imdb.com/title/tt0067500/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/04/2020 : 06:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Inače kad se spomenu ti brazilski filmovi uvik se sitin ove boleštine https://www.imdb.com/title/tt0062690/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/04/2020 : 06:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Naravno da su klasici. I jedan i drugi, kao i dosta ovih sa Shanerove liste. Dodao bih i meni veoma drag Volver.


Kompletan Almodovar se broji, to je valjda jasno.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/04/2020 : 06:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kad pričamo o 70.-ima https://www.imdb.com/title/tt0070636/ https://www.imdb.com/title/tt0075462/ https://www.imdb.com/title/tt0075666/ https://www.imdb.com/title/tt0070636/ i možda najzanimljiviji https://www.imdb.com/title/tt0073550/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 29/04/2020 07:14:11
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 29/04/2020 : 10:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Inače početkom 70-tih imaš gomilu šp. horora. Npr https://www.imdb.com/title/tt0067500/



Mnogi španjolski redatelji tih godina su snimali vani da izbjegnu cenzuru. Npr. najpoznatiji španjolski kult horor redatelj Jesus Franco je od kraja 60ih snimao u Francuskoj.

Ipak su neki prilično nasilni horor filmovi uspjevali proći.
Gledao sam nedavno La Residencia, neloš proto-slasher, dosta šokantan za svoje godište (1969.).
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/04/2020 : 11:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Satanico pandemonium je baš treš film, ali može da prođe. Ove druge nisam gledao, ali mi izgledaju i treš i kič u isto vreme.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/04/2020 : 11:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Jeste,al može proč. I ovaj je možda najluđi iz tog doba https://www.imdb.com/title/tt0082748/ iako danas pari ka neka bolesna horor komedija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/04/2020 : 11:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Inače gleda san nedavno ovaj portugalskihttps://www.imdb.com/title/tt4929038/ i nisan zadovoljan.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/04/2020 : 11:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ne izgleda mi kao nešto što bi mi se svidelo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/04/2020 : 12:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
I ne bi,nego za tebe bi bili crimen perfecto ili nicotina. Jesi gleda to?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/04/2020 : 13:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Crimen perfecto uopšte nije moj tip. ;)
Nicotina već zvuči dobro.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/04/2020 : 13:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ovaj gore portugalski mi izgleda vizuelno kao Netflix produkcija, zato kažem da mi se verovatno ne bi svideo. A onda su ubacili SVE u jedan film:avanturu i preživljavanje, misteriju i horor rituale, gej vezu.. Samo fale vanzemaljci i advokati da se pojave, i pokrili smo sve žanrove koji postoje. :D

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/04/2020 : 13:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
A političari? :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/04/2020 : 13:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pa spomenuo sam gej vezu, zar ne?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/04/2020 : 14:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 29/04/2020 : 18:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo





Mladjo jesi ovo gledao?
Mislim da bi ti se moglo sviditi.

Revenge
https://www.imdb.com/title/tt6738136/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/04/2020 : 18:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Jedini Revenge koji ja priznajem je
https://m.imdb.com/title/tt0100485/?ref_=fn_al_tt_9

Ali njega bi mladjo isključio posle deset minuta, tako da.. :D

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 30/04/2020 : 09:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Nikad mi nije bilo jasno zašto su taj film kritičari toliko sahranili. Mislim, nije ništa posebno, ali je skroz ok.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/04/2020 : 10:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Nikad mi nije bilo jasno zašto su taj film kritičari toliko sahranili. Mislim, nije ništa posebno, ali je skroz ok.



Film je visoko stiliziran, jedna od onih postmodernih posveta zlatnim godinama eksploatacijskih filmova (u ovom slučaju riječ je o rape-revenge podžanru).

No nedorečen je. Ako radnju shvatimo doslovno, onda traži previše suspension of disbeliefa. Umjesto toga možemo uzeti teoriju da je drugi dio filma san, što bi možda bilo i interesantnije, no za to nam film ne daje baš dokaza, to opet sami sebe moramo uvjeriti. Tako da ti nerealni dijelovi filma bespotrebno skreću pozornost, emocionalni učinak bi bio efektniji bez njih.

Također, nisam se uspio pretjerano povezati ni sa junakinjom tako da navijam za nju stisnutih šaka, u početku filma nije nešto pretjerano simpatično okarakterizirana. Sa druge strane, to što je ona u početku prikazana kao kartonska bimbo vrtirepka možda je trebalo poslužiti kasnijem subverzivnom upiranju prsta u šovinistički instikt muških gledatelja koji će pomisliti "sama je kriva što je dobila" i naglašavanju objektifikacije žena, no nisam se pretjerano identificirao ni sa idiotskim negativcima. Na kraju mi je film ostao u raskoraku između tih stvari koje želi reći, fali mu malo više konkretnosti.

No muzika je odlična, vizualno je također impresivan, film je ipak osvježenje, tako da ga ipak preporučam pogledati, naročito kolegama forumašima koji se vole uzrujavati oko #metoo i sličnih tema :p
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 30/04/2020 : 17:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Jedini Revenge koji ja priznajem je
https://m.imdb.com/title/tt0100485/?ref_=fn_al_tt_9

Ali njega bi mladjo isključio posle deset minuta, tako da.. :D



Pogledaj i ovaj odličan je.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 30/04/2020 : 17:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by swamp thing

Nikad mi nije bilo jasno zašto su taj film kritičari toliko sahranili. Mislim, nije ništa posebno, ali je skroz ok.



Film je visoko stiliziran, jedna od onih postmodernih posveta zlatnim godinama eksploatacijskih filmova (u ovom slučaju riječ je o rape-revenge podžanru).

No nedorečen je. Ako radnju shvatimo doslovno, onda traži previše suspension of disbeliefa. Umjesto toga možemo uzeti teoriju da je drugi dio filma san, što bi možda bilo i interesantnije, no za to nam film ne daje baš dokaza, to opet sami sebe moramo uvjeriti. Tako da ti nerealni dijelovi filma bespotrebno skreću pozornost, emocionalni učinak bi bio efektniji bez njih.

Također, nisam se uspio pretjerano povezati ni sa junakinjom tako da navijam za nju stisnutih šaka, u početku filma nije nešto pretjerano simpatično okarakterizirana. Sa druge strane, to što je ona u početku prikazana kao kartonska bimbo vrtirepka možda je trebalo poslužiti kasnijem subverzivnom upiranju prsta u šovinistički instikt muških gledatelja koji će pomisliti "sama je kriva što je dobila" i naglašavanju objektifikacije žena, no nisam se pretjerano identificirao ni sa idiotskim negativcima. Na kraju mi je film ostao u raskoraku između tih stvari koje želi reći, fali mu malo više konkretnosti.

No muzika je odlična, vizualno je također impresivan, film je ipak osvježenje, tako da ga ipak preporučam pogledati, naročito kolegama forumašima koji se vole uzrujavati oko #metoo i sličnih tema :p



Nisam siguran koji komentirate, ali prema ovome što si napisao to bi trebao biti ovaj noviji Revenge.

Mene je film ugodno iznenadio, a očekivao sam nekakvo sranje. U biti je jedan dobar hommage trash žanru i Tarantinu. Barem se meni tako čini.

Twist je isto odličan, zato su toliko iskarikirali glavnu junakinju, tipični stereotipovi i njihovo razbijanje na brutalan način.

Film ima ono nešto što mu diže vrijednost, čak i te nerealne scene su u biti totalno nebitne.

Nisam se ni ja nešto povezao s likovima, ali sam bio "u filmu" dok je trajao, a to mi je uvijek dobro. Nema praznog hoda, nije dosadan i na kraju ostaneš minut dva bez teksta.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/04/2020 : 18:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Nikad mi nije bilo jasno zašto su taj film kritičari toliko sahranili. Mislim, nije ništa posebno, ali je skroz ok.



Ni meni nije jasno koji se Revenge komentariše, ovaj novi, ili onaj sa Costnerom? Pošto mi ovaj komentar od vukozeca nije baš jasan ako se radi o ovom starijem, a nadovezao se na ovaj tvoj komentar. A ja sam mislio da ti pričaš o mom predlogu..

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 30/04/2020 18:30:12
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/04/2020 : 18:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by swamp thing

Nikad mi nije bilo jasno zašto su taj film kritičari toliko sahranili. Mislim, nije ništa posebno, ali je skroz ok.



Ni meni nije jasno koji se Revenge komentariše, ovaj novi, ili onaj sa Costnerom? Pošto mi ovaj komentar od vukozeca nije baš jasan ako se radi o ovom starijem, a nadovezao se na ovaj tvoj komentar. A ja sam mislio da ti pričaš o mom predlogu..



Wererabbitov komentar je za noviji film. :)

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 30/04/2020 18:31:21
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/04/2020 : 20:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Je je, nisam pažljivo pratio, sorry.
Go to Top of Page
Page: of 523 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.06 seconds. Snitz Forums 2000