forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 524

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/07/2022 : 08:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Top Gun je, uz Prljavi ples, kultni film djevojcica iz generacije x.
Ono sto su nama bili Van Damme i Schwarzenegger, njima su upravo zbog tih filmova bili Cruise i Swayze.
Maverick je nesto vise za nostalgicare, solidan na svim poljima, ali nista vise od toga. Nema svrhe gledati ga prije prvog dijela.

Novi Jurassic World je bas razocarenje, najgori od svih dijelova.
Ocekivao sam napokon udar dinosaurusa na jedan veci grad, kad ono opet nista od toga. Nevjerovatno mi je bilo koliko su dijalozi bili losi i plitki, kao da je film napisala osoba od desetak godina.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/07/2022 : 11:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Top Gun je, uz Prljavi ples, kultni film djevojcica iz generacije x.
Ono sto su nama bili Van Damme i Schwarzenegger, njima su upravo zbog tih filmova bili Cruise i Swayze.
Maverick je nesto vise za nostalgicare, solidan na svim poljima, ali nista vise od toga. Nema svrhe gledati ga prije prvog dijela.

Novi Jurassic World je bas razocarenje, najgori od svih dijelova.
Ocekivao sam napokon udar dinosaurusa na jedan veci grad, kad ono opet nista od toga. Nevjerovatno mi je bilo koliko su dijalozi bili losi i plitki, kao da je film napisala osoba od desetak godina.



ja bi doda i Ramba

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/07/2022 : 11:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Inače u gomili toga šta gledan ovaj mi malo odskače zbog teme https://www.imdb.com/title/tt7436642/?ref_=fn_tt_tt_4 . O Grcima stvarno neman neko mišljenje niti san dolazija u doticaj s njima. inače film ka film,tužan kraj.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/07/2022 : 12:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

ja bi doda i Ramba


Sta fali prvom Rambu?
Dobar film 70-ih iako je iz '82.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/07/2022 : 14:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Nisan te skuzija?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/07/2022 : 16:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa zasto je Rambo film djevojcica?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 14/07/2022 : 20:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
U posljednje vrijeme sam pogledao dosta novijih filmova i po pravilu me svaki u potpunosti razočara, pa ih neću ni spominjati, no sinoć je naletio jedan stariji iz 2013-te i to meksički:

[url=https://postimages.org/][/url]

https://m.imdb.com/video/vi2761992473/?playlistId=tt2378281&ref_=tt_pr_ov_vi

Mislio sam da se radi o nekoj meksičkoj zajebanciji s kojom ćemo ubiti večer, a na kraju film ispao odličan.
Ocjena 8,5/10 od mene:)
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 15/07/2022 : 11:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Pa nije film iz 2013. star.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.

Edited by - GitaristRoko on 15/07/2022 11:08:05
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 19/07/2022 : 21:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
American Gangster

Odličan! Zanimljiva priča i način prepričavanja. Odlična gluma i fenomenalan lik Washingtona. Puno je poznatih glumaca i svi su me ugodno iznenadili. Malo sam spor s tim gledanjem mafijaških filmova iako ih volim, mada ovo zapravo nije mafija. Stvarno izuzetan i poseban film. My man.

9/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/07/2022 : 14:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Elvis sinoc fasovao u bioskopu. Po meni je dobar. Ne znam za misljenja ostalih ali dobro je ovo odradjeno. Vidi se patnja na licu, dobro je to odradjeno. Ali ocenu vise donosi Henks. Ocekivao sam malo vise njegove muzike ili bar duze izvodjenje nekih pesama ali jbg. To mi je manjak... Uopste nisam znao da je bio zabranjivan zbog pokreta :)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/07/2022 : 15:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

S klincem pogledao (ponovno) Bad Boys i mislim da je bas slabo ostario. Nekako mi bas i nije bio toliko smesan, vise glup. No, klinjo je uzivao pa cemo gledati i 2. dio sada.


2 Guns (2013)
https://www.imdb.com/title/tt1272878/

E, ovo mi je vec bilo smesnije. Sasvim simpatican filmcic za subotno vecer. Nekako u stilu Lethal Weapon.
I odlicna fora da je ukradeni novac na banki bio od CIE (droge), koja ima takvih "skladista barem dvadesetak", i ne od tamo nekog mehickog kartela koji je ionako morao CII placivat postotke. :D



Faster (2010)
A i ovaj bio na telki, odmah iza 2 Guns, pa pogledao i njega. Ovaj sa "The Rockom" i Billy Bob Thorntonom nije komedija, i ima neki poseban flow i atmosferu, no dopao mi se iako nije "prva liga" film. Zanimljivo napravljeno, nesto sto bi moglo nastati iz stripa iliti graphic novela.




Pogledao i neki otkaceni kanadski film, ali trebam prvo naci naslov...

edit: nasao!

Guidance (2014)
https://www.imdb.com/title/tt3369248/

Ha, glavni glumac je ujedno i redatelj? Far out!

Svakako preporuka velika k'o kuca za ovaj film, pogotovo za sve koji se ne pale samo na blockbustere i IQ70 filmove. Mada ovdje sto se IQ tice nije... ajde, zanemarite!





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 20/07/2022 23:10:31
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/07/2022 : 23:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Takers (2010)
https://www.imdb.com/title/tt1135084/

Matt Dillon i Paul Walker. Opet jedan neobavezan filmic koji nije vrhunski ali svakako drzi paznju i dobar za subotno vece.
Moram reci da na telki imaju dobru ruku u posljednje vrijeme sa ovim gledljivim filmovima, a da nisu stalne reprize.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3533 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/07/2022 : 10:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Fumer fait tousser (Pušenje izaziva kašalj) (2022)


Francuska parodija o Moćnim rendžerima, Nindža kornjačama, Star Warsu itd. Poželjno je popiti ili poduvati nešto pre gledanja jer su autori bili na nekom žešćem tripu kada su radili ovaj film.

Urnebesno.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 24/07/2022 : 11:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Kad si ga prije uspio pogledati, i gdje? Ovo čekam, kao i sve od Dupieuxa😁
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3533 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/07/2022 : 11:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Car je Dupieux, obožavam njegov Rubber.

Pre dva dana se završio Palićki filmski festival pa ću sumirati utiske za filmove koji su na mene ostavili najjači utisak
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 24/07/2022 : 23:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Fanatyk (2017)



Kratka Poljska polučasovna komedi-drama, o tome kako fanatični odnos prema hobijima rastura porodice i urušava međuljudske odnose. Bazirana na jednom od onih kopi-pasta tekstova koji su kružili internetom. Neću spojlovati o kakvoj vrsti fanatizma je reč, iako je već iz prvih pet minuta filma jasno kuda priča vodi. Ćalac je odlično odigrao ulogu; možda mu je pasoš poljski, ali je Srbenda na kub. Preporuka za sve stripofile i bolesne kolekcionare, jer i mi smo u neku ruku fanatici, a pasija koja vodi fanatizmu lako izmakne kontroli. Kapiram da sigurno na forumu ima osoba koje su pljunuta verzija ćalca iz filma.


The Deer Hunter (1978)



Pretpostavljam da su svi već gledali film, pa neću da prikrivam spojlere.

Tek nedavno sam prvi put odgledao ovaj film, odlagao sam odlagao. Naravno radnja mi je bila poznata od pre, brat mi je pričao o filmu i pre, a scene ruskog ruleta su urezane u svest svim filmofilima. Da budem iskren, upravo scene ruskog ruleta su mi i najbolje u filmu. Film započinje jednim (nepotrebno) oduženim prikazom svadbe, gde se sve dešava suviše brzo i haotično da bi nam glavni likovi bili dobro dočarani. Onda se film na trećini naglo prebacuje u Vijetnam, i taj rez niotkuda me je negativno iznenadio, a čitajući brojne komentare o filmu nisam jedini koji to misli. A onda rulet počinje. De Niro je maestralno odigrao ulogu, kao i Voken (koji je u mlađim danima bio vrlo harizmatičan). Ali nažalost Vokenova strana priče nam je natuknuta tek kroz neke scene (recimo ruka heroinskog zavisnika na kraju)... Filmu je trebalo jedno doobro trimovanje, bolji tempo pripovedanja, i bolji scenario. Za film od tri sata očekivao sam manje nepotrebnih scena a bolju razradu likova. Po pitanju razrade karaktera i posledica koje rat ima na psihu, očekivanja su mi možda bila i prevelika, a poređenje sa Taksistom očigledno, no ovaj mi je film slabije dočarao ludilo psihe od pomenutog Taksiste, koji je intimniji film (Travisova voice over naracija). Lovca bih nazvao vrlo dobrim, ali in my book nije odličan. Da ne bude da samo tražim mane, pored završnog ruleta Vokena protiv De Nira ("jedan metak"), i legendarne scene kada De Niro ubacuje tri metka u revolver i sa ludačkom facom puca sebi u glavu, možda i najstrašnija, najluđa scena u filmu je ona kada De Niro po povratku iz rata, iznerviran Stenlijevim (koga glumi John Cazale) baratanjem pištoljem, uzima pištolj, ostavlja jedan metak i puca u glavu prijatelju. Ta scena možda i najbolje oslikava koliko je De Nirov lik, bez obzira što se odlično držao na frontu, zapravo pukao. Moćna je i sama završnica, gorka koliko i ironična, kada društvo peva himnu u baru.
Rezime - odlična gluma (De Niro i Voken), pregršt dramatičnih i upečatljivih scena, ali izražene scenarističke i režiserske falinke, nedobar tempo filma itd... zbog kojih mi ovaj film nije odličan, već ''samo'' vrlo dobar.


Flight (2012)



Drama koja govori o jednom bahatom ovisniku - pilotu, jednoj velikoj nevolji koja ga zadesi, jednoj ljubavi koja se iz nevolje rađa, i jednom putu ka pročišćenju. Svo to kurčenje u stilu droga-alkohol i mestimično nakurčeni saundtrek mi se ne sviđa i preterano je (poput Gudmanovog višekratnog pojavljivanja, kao da je ispao iz nekog drugog filma), ali služi da (doduše nevešto) dočara razliku između Denzelovog prethodnog života, sadašnjeg, i onog u budućnosti, na kraju filma. Sigurno da je bilo boljih filmova o problemu alkoholizma, ali ni ovaj nije za baciti. Prva trećina filma je, osim toga, prilično upečatljiva vizuelno iz očitih razloga, a scena u bolnici sa troje likova jedna od meni najboljih u filmu. U drugoj polovini film dobija dimenzije sudske/legal drame. Da Denzel nije pukao kad je pukao (a izabrao je, bez sarkazma, pravo vreme da pukne), njegov ionako mizerni život bi otišao još crnjom stramputicom, tako da je za njega zatvor spasenje, kako na kraju sam i konstatuje.




Edited by - Jocko on 24/07/2022 23:34:52
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/07/2022 : 00:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

za one koji su do sada mozda propustili ovu klasiku, sada i na YT

https://youtu.be/zjIiApN6cfg




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3533 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/07/2022 : 07:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Najpotresniji film o WWII koji sam gledao, jezivo koliko ovaj film pruža nezaboravno iskustvo o grozotama rata.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/07/2022 : 19:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

sigurno nesto najbrutalnije, a istovremeno istinito u vezi ww2 te rata uopste, u staroj ruskoj realisticnoj maniri, nema bas elemenata Tarkovskoga (etericno, sjecanja...), nego samo brutalno udara sakom u obraz; nikakvihh CGI (naravno tada ih nije ni bilo) i studijskih elemenata, sve snimljeno bas tamo gdje se zbilo, navodno su i pravi meci korisceni,
nije ni cudno sto redatelj poslije ovog filma nije smogao vise snimiti nista drugo, a rođen je '33 u Stalingradu, znaci matematika...
cujem da se i klinac u ovom filmu postarao za 5 godina za vrijeme snimanja



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 25/07/2022 : 21:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/paul-sorvino-dead-goodfellas-1235185779/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/07/2022 : 22:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
:( Prava faca bio
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/07/2022 : 00:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Počivao u miru.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 26/07/2022 : 07:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://variety.com/2022/film/obituaries-people-news/david-warner-dead-dies-omen-tron-1235324582/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/07/2022 : 09:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nažalost, ni to nije sve.

https://www.theguardian.com/film/2022/jul/24/bob-rafelson-monkees-hollywood-new-wave-director-jack-nicholson-dies


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3533 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/07/2022 : 21:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Coupez ! (2022)


Hazanavicius mi deluje kao samoispunjen čovek, svetu je podario fenomenalni The Artist za kojeg je osvojio Oskara, i sada snima filmove za svoju dušu koji su pre svega neozbiljnog karaktera gde eksperimentiše sa filmskom tehnikom.

Coupez (ili kako se prvobitno trebao zvati - Z) je parodija o zombi filmovima, koja je u isto vreme i parodija na snimanje filmova. Prvih pola sata gledamo verovatno najlošiji film o zombijima ikada, da bi potom gledali koji uslovi su doveli do snimanja najgoreg filma o zombijima ikada. Poslednjih pola sata su legendarni.

Valjanje od smeha.
Go to Top of Page
Page: of 524 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.98 seconds. Snitz Forums 2000