forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 524

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 12/06/2023 : 21:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Obavezno pogledati!

https://www.youtube.com/watch?v=cfn2oy9bYdM

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/06/2023 : 08:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

Obavezno pogledati!

https://www.youtube.com/watch?v=cfn2oy9bYdM



Ovaj je vise za tebe
https://m.imdb.com/title/tt0303287/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_2_nm_0_q_noon%2520blue%2520apl

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 13/06/2023 : 10:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Jos se sjetim i Briljantina 2:

https://listverse.com/2017/07/09/top-10-hollywood-classics-you-never-knew-had-sequels/

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/06/2023 : 07:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Fles

Nije los novi Fles. Zabavan. Ima nekih glupih momenata koji treba da su smesni ali 'ajde. I jos ovaj iritantan glumac. Ali moze da se odgleda.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 15/06/2023 : 19:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Fles

Nije los novi Fles. Zabavan. Ima nekih glupih momenata koji treba da su smesni ali 'ajde. I jos ovaj iritantan glumac. Ali moze da se odgleda.



Da, nije loš. I ja sam nekoliko nelogičnost primijetio
tijekom filma ali sve u svemu OK. Na trenutke je i meni
Ezra bio iritantan...
Najveći šok sam doživio kad sam kupovao kokice i kolu
prije filma (s motivima iz filma naravno) kad me studentkinja
koja tamo radi upitala hoću li figuricu Batmana ili Spidermana!!!???
Da nije izgledala tako kako je izgledala imali bi ozbiljni razgovor,
ovako sam samo okrenuo očima, rekao joj da mi da onog crvenog i otišao...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/06/2023 : 03:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


The Bad and the beautiful (1952.)

Vec duze vreme mi je ovaj film na listi. Tri izuzetno uspesne holivudske licnosti (reditelj, glumica i pisac koji je postao scenarista) se prisecaju svog odnosa sa ozloglasenim producentom Dzonatanom Sildsom (kog glumi odlicni Kirk Daglas) i tako kroz njihove price dobijamo mozaik karijere duge 18 godina Dzonatana Sildsa i saznajemo kakav je on ustvari bio. Maestralno ispricano i odglumljeno ovaj film stvarno zavredjuje da se spominje i gleda, i cudi me kako ga Criterion jos uvek nije objavio u svom izdanju. Medju ostalim glumcima, pored Kirka Douglasa tu je krem tadasnje filmske industrije Lana Turner, Walter Pidgeon, Dick Powell, Barry Sullivan i Gloria Grahame.
Zajedno sa Sunset BLVD (1950.) i In a Lonely Place (1951.), The Bad and the beautiful je sjajan ,,treci deo`` u nezvanicnoj trilogiji holivudskih filmova o mracnom nalicju industrije snova i Los Andjelesa.

Reditelj je Vincente Minnelli koji je najpoznatiji po svojim uspesnim mjuziklima ali se sjajno pokazao i u ovoj melodrami sa primesama noira (a poznat je i kao otac Lajze Mineli). I steta sto je pojam melodrama stekao tako pezorativnu konotaciju u danasnjem vremenu, kao nesto izlizano, preterano i pateticno.

Kao sto je Citizenu Kaneu polazna tacka i inspiracija bio Hearst, ali ima tu i Pulicera i drugih licnosti iz tog doba, tako se spekulisalo i ko bi trebalo da predstavlja koga u The Bad and the Beautiful ili bolje receno koje stvarne licnosti su posluzile kao inspiracija za likove u filmu. Beskrupolozni producent Silds se najvise ugleda na takodje ozloglasenog producenta sa kojim mnogima nije bilo lako da saradjuju - Dejvidom O. Selznikom. Ali tu je i fino bockanje Vala Lewtona jer u ovom filmu producent i reditelj imaju svoj prvi hit pod nazivom Doom of the Cat Men, a Lewton je osmislio i producirao cuveni film Cat People. Isti je postupak i likova u filmu kao sto je bio Lewtonov i Tournerouv a to je da ljude macke ne vidimo jer su kostimi bili isuvise smesni a ne zasatrasujuci nego da se kroz igru senki, zvucnih efekata i reakcija drugih glumaca oseti uzas i strah.
Dzordzija Lorison je donekle Dzudi Garland, bivsa zena reditelja Minelija.

Lik juznjackog pisca/scenariste koji odlazi u Holivud podseća na Vilijama Foknera, koji je radio na mnogim najboljim holivudskim filmovima i imao je odnos pun teskoca sa svojom zahtevnom suprugom juznjackom lepoticom i donekle pokondirenom tikvom, kao i njen filmski pandan.

Sporedni lik reditelj von Ellstein koji je pokusao da poduci Sildsa ,,filmksoj estetici`` bi mogao da bude parodija na Ericha von Stroheima cuvenog reditelja nemog doba filma a koji glumi skoro pa samog sebe u vec spomenutom Vajlderovom Sunset BLVD.
Tako da je vrlo metatekstualan ovaj film kao i Vajlderov Sunset BLVD.
Lana Tarner ima izuzetno intenzivnu i uverljivu scenu psihickog sloma i rastrojstva u automobilu, ta scena je navodno ponavljana nekoliko desetina puta dok ona nije stvarno zapala u takvo stanje u kakvom je bio i njen lik. Istakao bih i vrlo sarmantnog Barrya Sullivana.




Od mene velika preporuka za ovaj pomalo zaboravljeni (gledam u tebe Criterion Collection) biser americke kinematografije!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/06/2023 : 00:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evil Dead Rise (2023)
Odličan splatter koji pokazuje da Evil Dead saga ima još puno toga za reći. Sve u svemu jedan od najboljih horroraca ove godine.
Ocjena:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/06/2023 : 13:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Kada vidis da film poput Extraction 2 ima 77% od kritike jasno ti je da se ta netflixova potplacena gamad ne moze i ne smije uzimat kao relevantni cimbenik. Fast X je za ovo dubokoumna socijalna drama, a John Wick umjetnicko djelo.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 22/06/2023 : 14:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ja tek juce pogledao Extraction 1
Zali boze vremena
Ne znam ni sta sam ocekivao kada ne gotivim te lozacke akcione filmove
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/06/2023 : 14:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Od mene velika preporuka za ovaj pomalo zaboravljeni (gledam u tebe Criterion Collection) biser americke kinematografije!


Warner je prije četiri godine objavio blu-ray izdanje filma u sklopu svoje edicije Warner Archive.

Izdanje je region free.

https://www.blu-ray.com/movies/The-Bad-and-the-Beautiful-Blu-ray/56462/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/06/2023 : 16:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
E hvala Bushido, nisam znao za to reizdanje, ja sam ocigledno gledao piratsku verziju tog blu-raya, jer me je iznenadio kvalitet i ostrina slike. Ali svakako zavrednjuje ovaj film i CC izdanje ne toliko zbog same potrebe reizdanja, nego zbog prestiza koje nosi ime Criteriona i sto ce mnogi ljudi tako otkriti ovaj film.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/06/2023 : 16:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
https://www.imdb.com/title/tt7985704/?ref_=nm_flmg_i_2_wr

Operacija Fortuna,zadnji uradak Gaja Ričija,samo pokazuje da je veliki reditelj sve siromašniji idejama,i da nema više one harizme kakva je krasila njegove ranije filmove.
U principu,klasičan džejmsbondovski film u maniru nemoguće misije franšize, u dve reči,zabavno i zaboravljivo
tanka 4/5

https://www.imdb.com/title/tt0057193/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_8_nm_0_q_it%27s%2520a%2520crazy%2520world
Taj ludi,ludi svet

Skoro natrčah na Videoklubu Apolona na ovaj film koji me je kao klinca oduševio,i opet sam jednako uživao u njemu.
Komedija klasik za sva vremena
5/5

https://www.imdb.com/title/tt0069495/?ref_=nm_flmg_i_28_dr
Zašto te tata pušta samu?
Ovaj film pamtim kao jedan od najboljih ikada,i sve mi je u glavi da sam ga skoro gledao i da me je razočarao.Kad ga odgledah pre neko veče,skapirah da sam nešto pomešao,jer ovo je filmčina samo takva.
Gledao sam ga sa sinovima i ženom,suze su nam lile koliko smo se smejali.
Apsolutni klasik!
5+/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/06/2023 16:12:15
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/06/2023 : 16:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



https://www.imdb.com/title/tt0069495/?ref_=nm_flmg_i_28_dr
Zašto te tata pušta samu?
Ovaj film pamtim kao jedan od najboljih ikada,i sve mi je u glavi da sam ga skoro gledao i da me je razočarao.Kad ga odgledah pre neko veče,skapirah da sam nešto pomešao,jer ovo je filmčina samo tako.
Gledao sam ga sa sinovima i ženom,suze su nam lile koliko smo se smejali.
Apsolutni klasik!
5+/5



Jeste. Vrhunski film. I jedan od najboljih filmova Pitera Bogdanovica uz The Last Picture Show. I Piter je bio jedan od velikih filmskih erudita, njegovi razgovori i radovi na ocuvanju filmova Orsona Velsa i Dzona Forda i dokumentarce koje je snimio o njima su nezaobilazno stivo za sve filmofile.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 24/06/2023 : 19:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
<3 za Bogdanovicha, slažem se 100%... Picture Show ima nastavak koji mi je solidno legao kao matorom konju, jer se stvari u životu odvijaju baš tako.

I spremam se da tokom vikenda pogledam Paper Moon, a What's Up, Doc? sam takođe nedavno ponovio i napravio ovaj gif koji bi mogao da ponese ime Dogodine u Frankfurtu, samo sam zaboravio da postavim na forum, iako mu je mesto na onom topicu.


PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 24/06/2023 : 19:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

...Piter je bio jedan od velikih filmskih erudita, njegovi razgovori i radovi na ocuvanju filmova Orsona Velsa i Dzona Forda i dokumentarce koje je snimio o njima su nezaobilazno stivo za sve filmofile.



A kad si spomenuo Forda, je l' si gledao The Fabelmans? Spoiler, ako nisi... Spielberg je napravio genijalan omaž svom susretu s Fordom, koga igra ni manje, ni više - Lynch. Skoro me neka scena nije tako oborila.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/06/2023 : 22:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nisam jos uvek pogledao Fabelmanse, a ni Paper Moon. Nadam se da cu oba u skorije vreme.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6943 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/06/2023 : 22:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
What's Up, Doc? sam i ja nedavno ponovio i nema se šta reći, super je. Doduše, nije mi bio baš toliko urnebesan kao prvi put, ali i dalje sam u potpunosti uživao i sigurno ću ga ponovo gledati.

U glavi uz njega uvijek vežem i How to Steal a Million, vjerojatno zato jer sam ih po prvi puta gledao u istom periodu i bili su mi odlični. I njega planiram ponoviti već neko vrijeme ali nikako da dođe taj trenutak.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
518 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 25/06/2023 : 23:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Gravity

Zanimljiv je film, skoro cijeli napet i pomalo strašan. Fotografija je lijepa. Interesantan je njezin put do Zemlje i koliko zapravo film pokušava biti realističan. U scenama sudara ili eksplozija u svemiru bude dramatična glazba i ništa se ostalo ne čuje, s obzirom da je svemir, no ja mislim da bi bilo puno dramatičnije da u tom trenutku udara ili čegagod nema niti glazbe, grobna tišina kao i sami svemir. Dobar dio filma drži te na rubu.

8/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3548 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/06/2023 : 23:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Air (2023)


Dok me još drži košarka i Jokarina titula i dominiranje NBA-om, overih ovu sportsku dramu o okolnostima koje dovele do toga da Michael Jordan potpiše ugovor života sa Nike-om. Napet i uzbudljiv film između trougla Adidas vs. Converse vs. Nike, gde ni u jednom momentu nije dosadno, Matt Damon i Viola Davis odlični. Gotivno mi je što su se odlučili da ne iskoriste glumca za ulogu MJ-a već u onim retkim situacijama kada je bio u kadru je uglavnom bio prikazan sa strane ili otpozadi tako da mu se ne vidi lice. Po meni korektna odluka jer svakako ovaj film je više o Nike-u i njegovim roditeljima tj. mami negoli o Jordanu.

Pre gledanja poželjno da se prvo overila serija The Last Dance gde je odlično prikazano ko je i šta je bio Michael Jordan. Što se tiče ovog filma, dobar je Air. Ali najveća ironija u celoj priči je što se Nike polomio da bi potpisao Jordana, a premotajte koju deceniju unapred i oni su načinili skoro pa sličnu grešku kao i Converse i Adidas sa Jordanom, kada su zbog gluposti dozvoli da Stephen Curry potpiše za Under Armour

7/10
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
518 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 27/06/2023 : 00:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Good Will Hunting

To je to. Likovi i radnja je nevjerojatna, a tek pouka. Ovo je nešto što se treba puštati u školama i ovo je uz Interstellar najvažniji film koji sam pogledao u svom životu. Kao šlag na tortu dođu još odličan izbor glumaca i lijepi auti. Stvarno mislim da svaki čovjek treba ovo pogledati. Bit ću iskren, nitko u životu mi nije objasnio važnost biranja i vođenja života kao ovaj film.

10/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/06/2023 : 07:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Good Will Hunting

To je to. Likovi i radnja je nevjerojatna, a tek pouka. Ovo je nešto što se treba puštati u školama i ovo je uz Interstellar najvažniji film koji sam pogledao u svom životu. Kao šlag na tortu dođu još odličan izbor glumaca i lijepi auti. Stvarno mislim da svaki čovjek treba ovo pogledati. Bit ću iskren, nitko u životu mi nije objasnio važnost biranja i vođenja života kao ovaj film.

10/10



Pokušavao više puta, ali nikad nisam pogledao film do kraja
Predosadan film
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/06/2023 : 14:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker




Air (2023)


Dok me još drži košarka i Jokarina titula i dominiranje NBA-om, overih ovu sportsku dramu o okolnostima koje dovele do toga da Michael Jordan potpiše ugovor života sa Nike-om. Napet i uzbudljiv film između trougla Adidas vs. Converse vs. Nike, gde ni u jednom momentu nije dosadno, Matt Damon i Viola Davis odlični. Gotivno mi je što su se odlučili da ne iskoriste glumca za ulogu MJ-a već u onim retkim situacijama kada je bio u kadru je uglavnom bio prikazan sa strane ili otpozadi tako da mu se ne vidi lice. Po meni korektna odluka jer svakako ovaj film je više o Nike-u i njegovim roditeljima tj. mami negoli o Jordanu.

Pre gledanja poželjno da se prvo overila serija The Last Dance gde je odlično prikazano ko je i šta je bio Michael Jordan. Što se tiče ovog filma, dobar je Air. Ali najveća ironija u celoj priči je što se Nike polomio da bi potpisao Jordana, a premotajte koju deceniju unapred i oni su načinili skoro pa sličnu grešku kao i Converse i Adidas sa Jordanom, kada su zbog gluposti dozvoli da Stephen Curry potpiše za Under Armour

7/10



Pogledao ga i ja neki dan i baš je bio OK film.
A inače sjetim se da kad sam išao u osnovnu početkom 90ih, jedan frend iz razreda što mu je stari plovio je imao sve živo i neživo od Air Jordana (iz USofA jer kod nas nije bilo ničeg...osim redova za crni kruh...). Od znojnika, kapa, tena, trenerki, dresova...jeben posao su oni napravili sa time(Nike). Jordan i Pippen su tada bili dream team.
Premda su meni osobno Reebok Pump bile X puta bolje i tada san, nikad ih naravno nisam dobio...a ni Jordanice.

Disclaimer: Ne pratim sport, samo sam tada uz vaterpolo neko vrijeme trenirao i košarku pa sam se zanimao.


Pogledao sam i Flami'n Hot o Monanezu koji je valjda prvi napravio ljuti čips..tako malo previše patetike ali OK zabava.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 27/06/2023 14:31:00
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/06/2023 : 16:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Good Will Hunting

To je to. Likovi i radnja je nevjerojatna, a tek pouka. Ovo je nešto što se treba puštati u školama i ovo je uz Interstellar najvažniji film koji sam pogledao u svom životu. Kao šlag na tortu dođu još odličan izbor glumaca i lijepi auti. Stvarno mislim da svaki čovjek treba ovo pogledati. Bit ću iskren, nitko u životu mi nije objasnio važnost biranja i vođenja života kao ovaj film.

10/10



Lepo je sto gledas ove moderne (po izboru IMDB) klasike, Roko. Treba sve to pogledati, slazem se. I jos si ti mlad (cudno mi je da ja kao 26-godisnjak bilo kome kazem da je mlad), ali ima mnogo vaznijih i bitnijih, vecinom starijih filmova koji su se dokazali protokom vremena da su esencijalni za gledanje. A tek kakvih ima skrivenih i pomalo zaboravljenih bisera po filmografijama velikih reditelja. I polako doci ces i do njih vremenom jer vidim da si veliki filmofil i da se trudis da gledas sto je moguce vise. I onda ces da kazes sebi kakav Interstellar i GWH, to je nista u poredjenju sa ovim sto sam sad pogledao, iako su neosporno i Interstellar i GWH dobri filmovi vredni gledanja.

Edited by - going going on 27/06/2023 16:50:37
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
518 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 27/06/2023 : 19:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Hvala!

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3548 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 27/06/2023 : 21:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
@DiSkAcH: Imao sam i ja jednog takvog, nema dana kada nije u školu dolazio sa džordankama. Meni su one tokom '90tih bile nedosanjani san, kao i Lego :)
Go to Top of Page
Page: of 524  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000