forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 525

jagodanbg
Senior Member



2467 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 03/04/2024 : 15:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Meni je ovo vrhunski film i bas me zanimalo kako ces ga oceniti. Ima taj twist koji nije bas toliko ocekivan. Citas kritike pre gledanja ili nakon?

Ja ovom filmu nisam nasao mana, samo malo sminke koja je mogla biti bolja. Vrhunska tema, vrhunski glumci, vrhunski sprovedeno u delo..


Isto, bas sam iznenadjen ovako niskom ocenom! Meni jedan od boljih filmova.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6923 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/04/2024 : 16:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
E pa, ako ni obrazloženje ne vredi ničemu, idemo dalje i ne osvrćemo se.

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6923 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/04/2024 : 16:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kao da je moguće dati nisku ocenu ovako simpatičnom liku?

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39443 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/04/2024 : 18:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

E pa, ako ni obrazloženje ne vredi ničemu, idemo dalje i ne osvrćemo se.





Mozemo valjda da se ne slazemo!? Pogotovo sto ti objasnjenje nije bulletproof. A zasto? Evo kako ja to vidim: ocenjujes film ne prema sadrzaju samog filma i izvedbi vec prema odstupanju u odnosu na ono za sta je (po tebi) pravljen. Mogu ja da prihvatim da ti njemu das i dvojku, ali onda budi jednako strog i prema ovom smecu od Godzile. Kakve veze ima za sta je film pravljen? Ako je za zabavu onda ne gledas nista a ako je ozbiljna tema onda u sitna crevca..

SPOJLER
Ovaj film mozda prikazuje OVE borce protiv smrtne kazne kao fanatike i to je film o TIM borcima protiv smrtne kazne a ne SVIM ostalim.

Plus je namera svakog filma da zaradi pare a ne da radi sa gubitkom ali da ispromovise ideju. Zar ne?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6923 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/04/2024 : 20:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Legitimno je posmatrati filmove i sa ideološkog stanovišta, ne samo zanatskog. Ako je film zanatski dobro urađen, a ne slažem se sa njegovom ideologijom ili mislim da je nedosledna ili zloupotrebljena, imam pravo da osudim takav film.

To je pristup recenziranju filmova, koji je sasvim uobičajen, mislim i da je dominantan u filmskoj krtici.

Pogledaj i ti Godzilla x Kong: The New Empire u bioskopu, bez unapred predrasuda, možda ti ocena i ne bude niža. O Gejlu se već zna, da se ne slažemo.

Donositi unapred mišljenje o nečemu i/ili imati predrasuda o određenoj vrsti filmova, žanru, sadržaju ili nekoj nacionalnoj kinematografiji, je gore, po meni, od ideološkog prosuđivanja, a ti si tome bio sklon.

Edited by - alexts on 03/04/2024 20:52:57
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22164 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/04/2024 : 21:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Kao da je moguće dati nisku ocenu ovako simpatičnom liku?




Mislim da je to pogresan majmun, to je Jacksonov.
Sto se tice rasprave, ovaj moj imenjak (mislim na Alexa, ne na Sasu), je apsolutno u pravu od a do z u pogledu obadva filma. Sve je fino objasnio.
Samo jedna stavka nije bas na mjestu, tu mislim na donosenje misljenja unaprijed. Ja to uvijek radim ali onda i ovjerim film. Vecim iznenadjenjima tu nema mjesta, u 99% slucajeva znam sta me ocekuje.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6923 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/04/2024 : 21:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Treći Saša zna da omane.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39443 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/04/2024 : 22:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Legitimno je posmatrati filmove i sa ideološkog stanovišta, ne samo zanatskog. Ako je film zanatski dobro urađen, a ne slažem se sa njegovom ideologijom ili mislim da je nedosledna ili zloupotrebljena, imam pravo da osudim takav film.

To je pristup recenziranju filmova, koji je sasvim uobičajen, mislim i da je dominantan u filmskoj krtici.

Pogledaj i ti Godzilla x Kong: The New Empire u bioskopu, bez unapred predrasuda, možda ti ocena i ne bude niža. O Gejlu se već zna, da se ne slažemo.

Donositi unapred mišljenje o nečemu i/ili imati predrasuda o određenoj vrsti filmova, žanru, sadržaju ili nekoj nacionalnoj kinematografiji, je gore, po meni, od ideološkog prosuđivanja, a ti si tome bio sklon.




I te kako sam sklon predrasudama. Trudim se da ih odbacim, samo ne ide to bas tako lako. Daleko sam ja od bezgresnog a i od strucnjaka za film. Samo nalazim da si malo pristrasan kod ocenjivanja jer mi je disproporcija ocigledna kod ova dva filma. Gejla sam gledao i odlican mi je film a ovo sam video trejler i skontao da cu bataliti cak i ako se pojavi na TV-u. Bas mi deluje kao trash.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11374 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/04/2024 : 03:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Piter Dzeksonov King Kong je vrlo dobar film. Gledao sam ga u bioskopu kao klinac i bas sam bio pod utiskom. Pre par godina je bio na tvu pa sam ga ponovo overio i ostavio je dobar utisak. Bila je i sjajna video igra za PC u kojoj u prvom delu igre igras kao first person shooter kao lik Ejdrijena Broudija kako se probija kroz ostrvo pa u drugom delu igre igras iz treceg lica kao Kong i boris se sa dinosaurusima, odlicna igrica!
Sa Godzila X Kong fransizom nisam ni pokusavao da se zamaram. Ovaj triler sa Kevinom Spejsijem nikad nisam gledao, mislim da nisam ni cuo za njega, ali sad cu ga staviti na listu, zainteresovali ste me.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2467 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 04/04/2024 : 09:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Ovaj triler sa Kevinom Spejsijem nikad nisam gledao, mislim da nisam ni cuo za njega, ali sad cu ga staviti na listu, zainteresovali ste me.


Hajde, bas me zanima tvoje misljenje!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5136 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 04/04/2024 : 11:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

quote:
Originally posted by alexts

Poor Things



Ovo je baš jako dobro na svim nivoima. Od zanimljive (pa i originalne, iako je Frankenštajn inspiracija) priče, koja drži pažnju, jako je duhovita, a istovremeno je i parabola o životu, društvu, opresiji i slobodnoj volji. Preko izvanrednog rediteljskog stila i besprekorne vizuelizacije. Do sjajne glumačke podele u kojoj Emma Stone briljira, Mark Ruffalo je sjajan, a ističe se i Willem Dafoe.

Po meni, bolje od odličnih The Lobster i The Favourite. Yorgos Lanthimos je možda suviše ekscentričan autor, da ga jednog dana (ako nastavi da snima kvalitetne filmove) smatraju za jednog od najvećih reditelja; u ovom filmu, za moj ukus, previše je naglaska na seksu (i bizarnostima), da bih ga svrstao u remek-dela, mada opet ipak...

10/10



Odličan je Poor Things, potpuno opičen autorski film sa bitnim temama koje su istražene na krajnje neobičan način. Štaviše dosta je sličnosti između ovog filma i Barbi (pre svega odnos muškaraca i žena, odnos žena u društvu, traženje sebe i "uzrastanje" u svetu koji ima svoja pravila koja se definitivno razlikuju od zatvorenog sveta iz koga svi mi dolazimo kao mladi), ali za razliku od Barbi koja je plitka po meni, Poor Things duboko zalazi u ove teme i detaljno ih analizira. Slažem se da je akcenat na seksu možda preteran, mada sam seks u filmu (i drugim medijima) je često prikaz ili metafora slobode ali i otkrivanja sebe, emotivno i intimno, tako da se u potpunosti uklapa ovde. Sad kad je odležao film mogu reći da je jedan od boljih koje sam pogledao iz 2023. godine, iako je Lantimos stilski meni previše ekscentričan (toliko da prelazi malo i u prepotentnost), ali ono što je dobro je da za njega nimalo ne važi ono "style over substance" - što često ume da krasi autorske filmove koji imaju upečatljive i ekscentrične stilove.

Uz sve to, fotografija i scenografija je fenomenalna, tako da gledanje ovog filma u bioskopu je pravi užitak. Velika preporuka!


Puff...kao da nisam gledao isti film.
Ajmo reći da je film zanimljiv(bolje reći blesav), ali ovolike hvalospjeve da je zaslužio...nije!
Na trenutke mi izgleda da je redatelj od glumaca zahtijevao minimum minimuma-u nekim scenama gluma glumaca je i lošija od onih koji glume u sapunicama, kao da je namjera bila da gluma glavne glumice bude superiornija naspram drugih, a u biti nije odglumila ništa...drveno hodanje i stenjanje u scenama seksa je sve, definitivno nije za oskara???
Da je ovaj film nastao pred 30-tak godina, prošao bi potpuno nezamjećeno, ali u današnje vrijeme u moru škarta, lako se istiće naspram konkurencije.
Ocjena 6/10 od mene.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6923 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/04/2024 : 11:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Arbitrage

2012



Magnat investicionog fonda, u problemima, očajnički želi da dovrši prodaju svog trgovačkog carstva. Pri tome čini tragičnu grešku koja ga prisiljava da se obrati za pomoć neuobičajenoj osobi, u koju ima poverenje.

Nisam bio neki fan Richarda Gerea, ni u vreme njegove najveće popularnosti (American Gigolo, An Officer and a Gentleman, Breathless, The Cotton Club), mada sam pratio i smatrao manje ili više dobrim i njegove filmove iz 90-ih (Pretty Woman, Rhapsody in August, Final Analysis, Sommersby, Intersection, First Knight, Primal Fear, Red Corner, The Jackal, Runaway Bride...). Ulaskom u novi vek i posle filmova Chicago, Unfaithful i The Mothman Prophecies slabo sam pratio njegove uloge, a i on je popularnost i gledanost prepustio mlađima.

Naknadno-delimičnim uvidom, vidim da i tu ima solidnih filmova. Zaključak - mogu da kažem da cenim Gira iz bar 3 razloga: 1. učestvovao je u nekim značajnim filmovima 2. i u drugom delu karijere je održao neki nivo filmova tj uloga u kojima se pojavljivao (za razliku od Pirsa Brosnana i još nekih, koji više održavaju kvantitet) 3. pod starije dane je zadržao status zvezde - glavnog glumca koji nosi film(ove).

Arbitrage (Arbitraža) nije film, koji svojom idejom, zapletom i pričom ima ambicija da bude veliki i značajan film. Ali i nepretenciozan, on je sasvim zadovoljavajuće izložio ono što mu je bila namera i ispao je dobar film (drama-triler). Moram da priznam da sam pogledao i zbog toga što u njemu glume i Susan Sarandon i Tim Roth (pojavljuje se i Laetitia Casta), jer još poznatih glumaca, sem Gira, mi je ulivalo više poverenja da film nije loš. Tim Roth je dobar ovde (kao i u Don't Come Knocking, prethodna strana topika), Sarandonova je trebalo da bude bolje iskorišćena, a Richard Gere je bio nominovan za Zlatni globus. Scenarista/reditelj Nicholas Jarecki deluje da dobro poznaje svet korporativnog biznisa i mahinacija.

Sasvim slučajno i u prethodno odgledanom filmu sa Girom, osrednjem The Benefactor (2015), on glumi imućnog čoveka, kao i ovde.

6/10
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
524 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 04/04/2024 : 15:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Kill Bill: Vol. 1

Ponovno gledao sa frendovima. Neki sitni detalji na koje sam zaboravio su me ponovo iznenadili, ali sve ostalo je ostalo isto. Jedan od boljih Tarantinovih filmova, klasik sa fenomenalnim soundtrackom, pričom i dijalozima. Znam da je originalno ovo jedan film kojeg su podijelili na dva, onda mi je ova prva "polovica" puno bolja od druge.

9/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/04/2024 : 22:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Moji doma upravo gledaju Kill Bill. Meni je to iskreno negledljivo, znaci scene borbe nerealnije od Black Adama. Ja ovo ne bi mogao gledati.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2467 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 06/04/2024 : 11:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Iato isto. Jedini Tarantinov film koji nisam mogao da odgledam! Ostale sve (manje-više) obožavam!
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
524 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 06/04/2024 : 15:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Meni te nerealne borbe upravo pašu u filmu i dio su tog štiha.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/04/2024 : 15:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Da, ali mora postojati granica, pogotovo za neke kao što sam sam i filmove dozivljavam puno više od puke zabave ili ubijanje vremena.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39443 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/04/2024 : 17:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kill Bill je meni ozbiljna hrpa smeca. Trpaj sve i svasta i napravi nista.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/04/2024 : 17:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ima i to svoju publiku, za mene osobno nije. Imaš ljudi kojima je loše GOT, LOTR, Walking dead itd.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6975 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/04/2024 : 21:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Da, ali mora postojati granica, pogotovo za neke kao što sam sam i filmove dozivljavam puno više od puke zabave ili ubijanje vremena.


Tako ih doživljava i Tarantino i to se ogledava upravo u Kill Billu koji je posveta svemu i svačemu iz povijesti filma.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24706 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/04/2024 : 21:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Da, meni prvom filmovi nisu za ubijanje vremena, naprotiv. A Kill Bill je posveta milion filmova i opštih mesta u kinematografiji, uz to odlično urađen. Kapiram da nije za svačiji ukus (kao što Tarantino uopšteno nije), ali ako ga se gleda drugačijim očima, bude baš dobar.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6923 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/04/2024 : 22:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Posvete, omažiranja, postmodernizam i razni mishmash-ovi, ne zaslužuju da budu tretirani kao superiorniji u odnosu na uzore. Uprkos Tarantinovom talentu, njemu je baš slaba tačka - preterano oslanjanje na filmsku istoriju, što ga čini u jednom delu ne-originalnim, sa izuzetkom par stvari u filmskoj naraciji i sadržaju, koje je ubacio i koji su tipični za njega i daju mu autorski pečat.

Kill Bill, koliko se sećam, nisam gledao odavno, oslanja se na mnoge stvari, a prvi deo najviše na istočnjačke kung-fu i samurajske filmove.

Ljubiteljima takvih stvari je bolje da malo istraže kinematografije Hong Konga i Japana, nego da automatski pretpostavljaju da je beli američki reditelj i u tom žanru nadmoćan.

Edited by - alexts on 06/04/2024 22:19:55
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/04/2024 : 22:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, vidio sam ocjene na IMBd, očito da je film dobar. Meni ne paše nikako.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39443 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/04/2024 : 22:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Posle dosta vremena sam odgledao Perl Harbor. Moja ocena 9/10.

Ja ovakve stvari bas volim. Pravi spektakl sa odlicnom pricom, bogatom fotografijom, dovoljnom duzinom i mozda jedinom glumicom koju bih mogao da gledam danima i da nista zivo ne mora da progovori. :) Cak mi ni antipaticni Aflek nije uticao na kvalitet dozivljaja filma. Jedina mana je malo previse usran ljubavni zaplet ali ‘ajde.

Napravio sam sebi ugodjaj kod kuce, zamracio dnevnu sobu, pustio na 75” i jos nakacio veliki zvucnik za TV, kola u staklu i fotelja. Mislim da cu ovako nesto praktikovati svaki vikend.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6975 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/04/2024 : 00:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Opet ti alextse trubiš.

Prvo:

quote:
Originally posted by alexts


Kill Bill, koliko se sećam, nisam gledao odavno, oslanja se na mnoge stvari, a prvi deo najviše na istočnjačke kung-fu i samurajske filmove.

Ljubiteljima takvih stvari je bolje da malo istraže kinematografije Hong Konga i Japana, nego da automatski pretpostavljaju da je beli američki reditelj i u tom žanru nadmoćan.


Gdje si vidio da itko to pretpostavlja?

A drugo:

quote:
Originally posted by alexts

Posvete, omažiranja, postmodernizam i razni mishmash-ovi, ne zaslužuju da budu tretirani kao superiorniji u odnosu na uzore.


Zašto? (ne moraš odgovarati, ovo je retoričko)


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 525 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.07 seconds. Snitz Forums 2000