forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 540

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8548 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 21/07/2024 : 17:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Zadnje blesave komedije na koje sam se od srca nasmijao su Svi su ludi za Mary, Ja, ja i Irena i Tropic Thunder.

Edit: Lažem, poslije toga je bio What We Do in the Shadows film.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 21/07/2024 17:41:28
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/07/2024 : 17:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Meni taj feel-good humor često odgovara i pruža mi eskapizam u samoj formi.

Recimo, Meet the Parents smatram jako dobrom komedijom.



Da i meni su Meet the Parents i Meet the Fockers super.

Slazem se i da je najteze napraviti dobru komediju. Ali kad se napravi dobra komedija onda je to stvarno urnebesno. Drugacija vremena - drugaciji humor. Ne bih poredio What`s up Doc? (moju omiljenu komediju trenutno) ili Apartman sa npr. Hangoverom ili Meet the Parents, to mi je bezveze, ali svi ti filmovi su me dobro nasmejali.

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by going going




quote:
Originally posted by going going



Da li je neko gledao ovu filmcinu? Nisam primetio da se uopste preterano spominje medju najboljim vesternima/neo-vesternima.








Nisi primetio going, jer ne čitaš postove najeminentnijih, najrelevantnijih i najboljih poznavalaca filma.

Ne radi link, evo ti ceo post sa topika gde smo glasali najbolje filmove po žanrovima:

quote:
Originally posted by alexts

Evo još predloga:

The Far Country
https://www.imdb.com/title/tt0048055/?ref_=ttls_li_tt
The Naked Spur
https://www.imdb.com/title/tt0044953/?ref_=ttls_li_tt
The Tall T
https://www.imdb.com/title/tt0051047/?ref_=tt_sims_tt_t_3
Seven Men from Now
https://www.imdb.com/title/tt0049743/?ref_=tt_sims_tt_t_5
Arizona
https://www.imdb.com/title/tt0032221/?ref_=nv_sr_srsg_6_tt_7_nm_1_q_Arizona
The Great Northfield Minnesota Raid (Banda Cola Youngera i Jesse Jamesa)
https://www.imdb.com/title/tt0068661/?ref_=nm_flmg_t_11_dr
Hombre
https://www.imdb.com/title/tt0061770/?ref_=tt_sims_tt_t_4
Johnny Guitar
https://www.imdb.com/title/tt0047136/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_6_nm_2_q_johnny%2520gitar
The Ox-Bow Incident
https://www.imdb.com/title/tt0036244/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_1_nm_0_q_The%2520Ox-Bow%2520Incident
Lonely Are the Brave
https://www.imdb.com/title/tt0056195/?ref_=nm_flmg_t_58_act





Dobra lista, nisam obratio paznju na te liste, gledam ih polovicno, vise volim da diskutujem i da citam necije utiske nego liste. Lonely are the Brave je stvarno filmcina i treba vise da se prca o tom uradku. Takodje valja spomenuti i Hud (1963), sad mi on pade na pamet jer je isto neo western - contemporary western i isto napravljen u tom specificnom i cudnom razdoblju pocetka 60ih, kada je studijski sistem polako i sigurno isao ka svom krahu a jos nije nastupio Novi Holivud.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1626 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 21/07/2024 : 21:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by ridiculus
Što bismo danas rekli, prožimajući osećaj na kraju je feel-good.



E to je sjebalo stvar...sve manje crnog humora.





Zapravo, nije. Problem je baš u tome da malo filmova uspeva to da postigne - što je znak da kvalitet (filmske) komedije opada. Some Like It Hot je imao takvu strukturu. A Fish Called Wanda takođe. Groundhog Day takođe, uprkos svim drugim međusobnim razlikama.

Možemo to zvati eskapizmom, ali to je samo moderni pežorativ za ono što scenska komedija radi otkako postoji: stvaranje prazničnog raspoloženja u publici kroz pomirenje prirode i društva.

A moderni čovek neće da se miri, on je svugda i uvek besan i opsednut nepravdom na svakom ćošku...

Thought's the slave of life, and life Time's fool.

Edited by - ridiculus on 21/07/2024 21:24:24
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 22/07/2024 : 08:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus
Zapravo, nije. Problem je baš u tome da malo filmova uspeva to da postigne



Pa to sam i rekel...samo s manje riječi ;)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1626 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 22/07/2024 : 10:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Ček, ček, polako!

Ti si reka: Feel-good komedije su sjebale stvari, i nema više dovoljno crnog humora.

Ja: Nije to problem (sa komedijom danas), nego baš to što nema dovoljno tog dobrog osećaja kada se na kraju sve poveže.

Ti: Pa da, to sam i ja reka.

Ja: Ček, ček, polako!

Grešim li negde? Ili ćemo ovako doveka?

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 22/07/2024 : 10:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da sam te krivo skužil....medostatak crnog humora je sjebal kaj se danas prave loše komedije. Feel-good humor je samo dio tog procesa koji pridonosi pad kvalitete humora. Odnosno bilo dobro da se u feel good komedije ubaci malo i crnog humora!
A ti si na kraju rekel da baš taj feel good osjećaj nedostaje dobroj komediji. Tu sam ulovil krivi kontekst, jer ni sam nemam nikaj protiv sretnog završetka u filmu. Samo cijeli film ne mora biti feel good...

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7465 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/07/2024 : 12:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Mary Queen of Scots

2018



Pokušaj Meri Stjuart (Saoirse Ronan) da svrgne svoju rođaku Elizabetu I (Margot Robbie), kraljicu Engleske, osuđuje je na godine zatvora, pre nego što se suoči s pogubljenjem.

Mnogo je filmova, tv filmova i serija, na ovu istorijsku temu, često sa istim ili sličnim nazivom. Ne bih se sada mogao dobro prisetiti jednog od najstarijih Mary of Scotland iz 1936. sa Katharine Hepburn kao Mary Stuart. Ali se dobro sećam, možda najsličnijeg filma ovom filmu, "verzije" iz 1971. Mary, Queen of Scots sa Vanessom Redgrave i Glendom Jackson (i mladim Timothy Daltonom u odličnoj ulozi), jer sam ga skorije pogledao i zato što je jako dobar film.

Taj film nije bio bolji samo zato što su Vanesa i Glenda ostvarile dramski jače uloge. I Ronan je jako dobra kao Meri, dok Margo kao Elizebet nije imala previše mogućnosti (bar su je odgovarajuće poružneli), jer je njena uloga mala, sav akcenat je na biografiji škotske kraljice.

Ovaj novi film nije lošiji samo zbog rasne (i druge) raznovrsnosti na dvoru, koja iritira neke gledaoce savremenim PC prekrajanjem istorije. Oba filma sadrže istorijska odstupanja, što je uobičajeno, kao i čuvenu scenu susreta dve kraljice, koja se verovatno nije ni dogodila u stvarnosti.

Za mene, glavni nedostatak novijeg filma je što je akcenat bačen na privatni život Meri, njenu ličnost i emocije, kroz vladavinu. To jeste zanimljivo, ali ne baš toliko, koliko drama oko vlasti i religije i pokušaji da se ista preuzme (engleski tron), koji su malo pretrčani, gurnuti pod tepih. Da je i ova važna komponenta dramskog konflikta bila jača, ceo film bi bio upečatljiviji. Ni ovako nije loš, kao film o samosvesnoj ženi na vlasti, među muškarcima, u stara vremena.

Trenutno sa TV-a reših da (ponovo) pogledam drugi film u kome Cate Blanchett glumi Elizabetu (Elizabeth: The Golden Age, 2007), kao nekakav nastavak-dopunu.

6+/ 10

Edited by - alexts on 22/07/2024 12:33:38
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4094 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/07/2024 : 22:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Igrom slučaja i ja pogledah jedan film sa Saoirse Ronan u glavnoj ulozi.





Lady Bird (2017)


Pričljiva iritantna umetnički nastrojena tinejdžerka nije zadovoljna malograđanskim životom svoje siromašne porodice u dosadnom Sakramentu. Ona ima loš odnos sa svojom majkom sa kojom se često svađa, i odlučuje da promeni ime i ne koristi ime koje joj je majka dala već želi da je ljudi zovu Lady Bird. Mladi ljudi skloni buntovnosti i angstu jer žude za nezavisnošću i individualnom izražavanju, i često su slepi i ne vide koliko zapravo imaju sličnosti sa svojim roditeljima..

Coming-of-age priča koja se bavi odrastanjem i sazrevanjem kroz odnose sa prijateljima, porodicom, prvim ljubavnim iskustvima itd. Priča je smeštena u period 9/11. Dobar prikaz između bogatih i siromašnih porodica, pojedine scene te pogode kao da ti neko opali šamar: kao npr. kada se mlada tinejdžerka napije jer je nezadovoljna životom, a u bolnici u krevetu pored nje dečak koji je izgubio oko.. Znači paf. Mladi ljudi uvek misle da su oni centar univerzuma i da su oni najbitniji na svetu, i moraju da nauče da njihovi "problemi" deluju trivijalno u poređenju sa stvarnim problemima drugih ljudi u njihovoj okolini i šire..

Film u neku ruku jeste generička priča o odrastanju već viđena više puta, ali je dobro ispričana. Po meni najveća mana filma je što tinejdžeri govore glasom odrasle osobe koja je pisala scenario pa ovi "klinci" previše često koriste sarkazam i crni humor koji srednjoškolci ne praktikuju.

Saoirse Ronan jedna od boljih mlađih glumica i odlično joj je legla ova uloga. Posebno se izdvaja njen odnos sa majkom koju glumi Laurie Metcalf, brat bratu ovu glumicu nisam video već trista godina. Pretpostavljam da je svi pamtite po ulozi u Roseanne. Ne znam kako su je se setili, ali odlično je odglumila majku koja se bori sa novčanim problemima, depresivnim mužem, i neposlušnom kćerkom.

Ovaj film je u suštini poslužio kao audicija za Gretu Gerwig da je uzmu u obzir za Barbie. Volim priče o odrastanju pa mi se svideo film, 7/10
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/07/2024 : 03:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nakon L`Avventure i Blow-up pogledao sam Antonionijev Profesija: reporter odnosno The Passanger iz 1975.godine sa Dzekom Nikolsonom i Marijom Snajder u glavnim ulogama. Za razliku od prva dva spomenuta filma koja su me u potpunosti odusevila, ovaj put nisam osetio niti to uzbudjenje, niti tu misteriju, niti taj osecaj za poeticno koji sam imao tokom gledanja prva dva filma. Ovo mi je prosto samo nekako isprazno uz odlicno snimljene kadrove lokacija po Africi, Barseloni i Londonu. Nije me dojmilo.

Nakon mnogo godina ponovo pogledao From Dusk till Dawn(1996). Skoro da sam zaboravio koliko je to suludo zabavan i lud film! Genijalno!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/07/2024 : 08:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

The Sum of All Fears (2002)
https://www.imdb.com/title/tt0164184/

Tek jucer ga pogledao i skuzio da ga zapravo JOS NISAM gledao do sada, a cijelo sam vrijeme mislio da mi je poznat jer sam ga vec gledao. Ono, poznati glumci u slicnim ulogama, sama tematika, nemam pojma...
Uglavnom, iako uz neke nelogicnosti, sasvim dobro izvedeno i drzi paznju. Nije sad nesto wow i urnebesno, ipak dosta americki izvedeno u stihu tih h'woodskih blockbustera ali zadovoljavajuce.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7465 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/07/2024 : 14:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Elizabeth: The Golden Age

2007



Kad je izašao, ovaj istorijski film je pobrao lošije kritike od prethodnika u kome Cate Blanchett igra mladu/mlađu Elizabetu I - Elizabeth (1998). Verovatno zato što taj film jeste imao bolju priču-zaplet (a i dijaloge), a rekao bih da je to, jer je taj period dolaska na vlast i početne vladavine bio zanimljiviji i obilovao sa više zavera i filmičnih događaja, a Blanchettova sjajno dočarala potrebnu transformaciju lika.

Ni ovaj - Elizabeth: The Golden Age, nije ni najmanje loš, verovatno manje interesantne priče (u završnici je rat sa Španijom i njenom armadom), opet su Cate i ostatak glumačke postave na visokom nivou, a Shekhar Kapur pokazuje se kao jako dobar režiser i šteta što nije imao više šansi (filmova) da to pokazuje.

A, kao što rekoh u prikazu prethodnog filma (Mary Queen of Scots), zahvaljujući njemu sam gledao baš ovaj nastavak, a preskočio ovaj put, gorepomenuti Elizabeth, koji ću pogledati drugi put - drugi put.

7-/ 10
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7465 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/07/2024 : 19:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
The Road

2009



U opasnom postapokaliptičnom svetu, oboleli otac brani svog sina, dok se polako kreću prema moru.

Sad sam dobio priliku da proverim zašto se slabo sećam ovog filma. Jednostavno, u njemu nema jakih scena koje bi se pamtile, iako je korektan za gledanje. Pisac Cormac McCarthy je verovatno svojim spisateljskim umećem ubedio javnost u kvalitet svog romana, po kome je film adaptiran. Što se same adaptacije tiče, ona se svodi na bauljanje oca i sina, dok preživljavaju i pokušavaju da ne budu pojedeni. Atmosfera beznađa je nesumnjiva, ali za adekvatan uticaj na gledaoce, gde emocije nadvladavaju monotoniju, ovde je potreban režiser poput Tarkovskog (Stalker) ili Antonionija (Red Desert), kakvih danas nema ili ih producenti neće angažovati; John Hillcoat nije taj profil.

A Viggo Mortensen se pripremao toliko ozbiljno za ulogu, da je izgledao i ponašao se kao klošar u privatnom životu, ali džaba to kad su ga uparili sa klincem, čiji je glavni glumački adut što je "lep ko devojčica". Epizodna pojavljivanja poznatih glumaca - prekratka su i nebitna (s izuzetkom Furiose).

Film prenosi koliko-toliko suštinu romana (koji je valjda nešto više od samolečenja depresije pisca), za koji nije opravdanje da je "neprenosiv" na film (zašto bi ga inače adaptirali), kao što verujem to čini i trenutno aktuelna strip-verzija, a za odličan film po njegovom delu, imamo No Country for Old Men.


6/ 10
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4094 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 27/07/2024 : 07:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Preniska ocena. Ko kaznu sledi sedam osvrta evropskog i domaćeg indi autorskog filma!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8138 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/07/2024 : 07:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Mnogo nisko. Za kaznu triput pogledat von trierovo remek djelo melankoliju.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4246 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/07/2024 : 10:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
alexts je ovime postao najveće razočarenje forumašenja godine 2024.

Za kaznu ću supportat Zulu svaki put kad krene bezveze zajebavat alextsa.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8138 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/07/2024 : 10:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

alexts je ovime postao najveće razočarenje forumašenja godine 2024.

Za kaznu ću supportat Zulu svaki put kad krene bezveze zajebavat alextsa.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7465 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/07/2024 : 11:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Bili ste mladi, sve vam se činilo boljim.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4094 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/07/2024 : 00:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
U punom jeku je letnja sezona filmskih festivala pa se pripremite za sijaset osvrta evropskih indi autorskih filmova. Startujemo jako pa evo vam jedan ekskluzivan osvrt za jedan novi domaći film:





78 dana (2024)


78 dana je trajalo NATO bombardovanje i 78 minuta traje film o tri sestre koje žive na selu i koje vode video dnevnik o svojoj svakodnevnici tokom ovog nemilog događaja. Ceo film je odrađen na foru VHS kaseta, gde se tri sestre međusobno snimaju dok se igraju, smeju, svađaju, prepiru itd. dok sirene zavijaju, a avioni lete iznad njihovih glava. Njihova svakodnevnica će se promeniti kada im dođu nove komšije iz Beograda. Nova prijateljstva, prva ljubavna iskustva, prva razočarenja će ispuniti svakodnevnicu, dok bombe nastavljaju da padaju..

Unikatna i kreativna ideja oko VHS kaseta; u tradiciji sa domaćom kinematografijom film je mešavina između teških, srceparajućih scena, i komedije. Film će vas rastužiti i naterati da progutate knedlu, ali će vas i nasmejati jer humorističnih scena neće manjkati. Film odlično skida život krajem '90tih i pop kulturu, oplakah na svaku scenu kada su glavne heroine na TV-u gledale Televisa Presenta Kasandru

Film je režiserski debi Emilije Gašić, i već je pobrao nekoliko nagrada, između ostalog za najbolji film i stručnog žirija i publike na Palićkom festivalu. Mislim da je ovo prvi put da je neki domaći film pobedio na tom festivalu.

Ovako dobri domaći filmovi se pojave jednom u 10 godina, ne propustite ovo sjajno filmsko ostvarenje kada počne da se emituje po bioskopima
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4094 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/07/2024 : 22:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



The Girl with the Needle (2024)


Film tematski podeljen na dva dela. Prva polovina prati život u Danskoj tokom i posle WWI posmatrano kroz dioptriju jedne siromašne devojke koja preživljava tako što šije. Nakon što se zaljubi u vlasnika fabrike i postane trudna naivno očekuje da će je on oženiti.. Film odlično prikazuje život u Danskoj u tom vremenu, kao i položaj žena. Druga polovina filma je bazirana na istinitoj priči i zloglasnoj ubici beba koja vodi andergraund agenciju usvajanja beba.

Važna napomena: pošto se film bavi trudnicama i bebama nije preporučljiv za osobe osetljivog stomaka, ima mučnih scena kao što se iz sinopsisa može zaključiti.

Film rađen u crno beloj tehnici, odlična mešavine drame i misterije, odlična muzika koja gradi napetu atmosferu. Bio nominovan na Kanskom festivalu. Težak film, ali odličan
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4094 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/07/2024 : 21:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



The Magnet Man (2023)


Priča smeštena za vreme WWI gde pratimo čoveka magneta, koji ima natprirodnu moć da se predmeti magično prilepe na njegovo telo. Ali njegova supermoć magnetizma mu ne pomaže da "zadrži" oko sebe ljude koje voli..

Umetnički autorski film, pola filma je rađeno u c/b tehnici. Film balansira između cirkusa i pozorišta, gde pratimo ne baš promućurnog muškarca koji pokušava da pronađe sreću u životu zabavljajući narod svojim trikovima. Film ima par presmešnih komičnih scena kada se glavni lik slučajno prilepi za neki metal Glavni lik sa ne baš visokim IQ-om podseća na stripove francuskih autora Comesa i Chaboutea. Teško je ne saosećati sa sudbinom ovih ljudi, koji po pravilu moraju da hodaju onim manje prohodnim životnim putem..

Mala zanimljivost: glavni lik nije glumac po profesiji već stvarno jeste cirkuski zabavljač, i prihvatio je ponudu režisera da glumi u filmu.

Zbog ovakvih filmova se ide na filmske festivale jer ih nigde drugde ne možeš videti. Tužan, ali dobar film. Pobrao je simpatije Čovek magnet
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4094 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 31/07/2024 : 22:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Andrea's Love (El amor de Andrea) (2023)


Kod razvoda najviše pate deca. A najviše pate deca tinejdžeri. Oni misle da su odrasle osobe, ali još to nisu, i njima je najteže shvatiti zbog čega njihovi roditelji žele da ih napuste. Priča prati petnaestogodišnju devojku koja mora da vodi računa o svoja dva mlađa brata jer njena majka ceo dan radi, dok je otac misteriozno prestao da ih posećuje i plaća alimentaciju. Njoj nije jasno zbog čega se ovo dešava njenoj porodici jer niko joj ništa ne objašnjava, i do odgovora mora da dođe sama. A stvari se dodatno komplikuju kada pitanje starateljstva nad decom završi na sudu, i kad se u priču umeša nevladina organizacija koja se brine o pravama žena..

Na prvi pogled deluje kao generička porodična i sudska drama, ali zapravo film je složen i komplikovan jer posmatra stvari iz perspektive oca, majke, i dece, i uzima u obzir sve njihove i dobre i loše strane. Majke želi da zaštiti decu od oca za koga smatra da vrši loš uticaj na njih, ali ne želi da objasni deci zbog čega tačno ne mogu da viđaju svoj oca. Dok otac iako prisilno odvučen od svoje dece, odbija da ih vidi, i kad ih vidi je neobično hladan prema njima.. Mlada devojka s pravom traži odgovore, ali je sebična i svojeglava u svom načinu razmišljanja..

Tužna, realna porodična drama o iluziji porodične idile u modernom društvu. Dobar film koji tera na razmišljanje
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/08/2024 : 12:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Killerman (2019)
https://www.imdb.com/title/tt7420342/

Heh, moram reci da je ovaj film ispao puno bolje nego sto sam ocekivao (da ce biti neka B smejurija od akcije). Iako ovdje imamo Hemswortha, nije to neka h'woodska velika stvar sa velikim junacima. Nije sad priglup u svojoj ulozi, sto daje malo vecu dozu realnosti.
Uglavnom, sitne krimi ribe bi da umoce u neki veci deal i da zarade, ali...
Film dobro vozi, a ni (donekle) neocekivani rasplet na kraju nista ne pokvari. Za one koji uzivaju u zanrskim filmovima koji pomalo odskacu iz standardnih okvira, mada ovdje ne previse, no ima iznenađenja, a tu je i domaci Zlatko Buric.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/08/2024 : 12:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Cell (2016)
https://www.imdb.com/title/tt0775440/

Po prici Stephena Kinga sa Johnom Cusackom i Samueleom L. Jacksonom te Stacy Keachom, ali prica ispadne puno bolja nego njezina filmska adaptacija, pogotovo kraj. Mislim, moze se gledati ali na kraju ne ostane puno toga za sjecati se.
Redatelj je bio Tod Williams koji mi se vise sviđao u The Door in the Floor (2004), a snimio je i Paranormal 2 (2010) i Paranormal Activity: The Chronology (2012) prije toga recimo.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4425 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 01/08/2024 : 16:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
simpa film
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4094 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 01/08/2024 : 22:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Sons (Vogter) (2023)


Zatvorska čuvarka se suočava sa moralnom i etičkom dilemom kada otkrije da je ubica njenog sina osuđen da robiju služi u zatvoru u kojem radi. Da li verovati instituciji sudstva i zatvora da je kriminalac dobio zasluženu kaznu tokom koje će doživeti eventualno iskupljenje za počinjeni greh, ili kao majka ubijenog sina žudiš za osvetom i želiš da zagorčaš život čoveku koji ti je oduzeo najvoljeniju osobu iz tvog života?

Težak, ozbiljan film, psihološki triler, koji postavlja prava pitanja, i koji nije lak za gledanja. Edukativan prikaz života u skandinavskom zatvoru iz perspektive čuvara i zatvorenika. Ovo je za filmofile koji vole ozbiljne i mračne filmove.
Go to Top of Page
Page: of 540 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.01 seconds. Snitz Forums 2000