forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Aster Blistok izdanje?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 07/10/2008 : 21:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by kico

Da se je za Astera odlučio Marketprint, a mogao je (vidi:Bluberi), vjerovatno bi bio u crno-bijeloj verziji.

Sva sreća da NIJE.


Hm...ovisi od gledišta.
Primjer: Čuo sam da Bluberi u izdanju Marketprinta ide drugi i treći integral uskoro.
O Bookglobeovom drugom i posljednjem integralu Bruce J.Hawkera primjer nisam čuo da ide dalje.
Marketprint je izbacio XIII već u C/B albumima do 16.broja.
A za Bookglobeov drugi integral koji obuhvaća epizode 4-6 ni slova od nikog.
Strip Agentov Tanguy & Laverdure ide dalje,hvala bogu...Taj drugi integral čekam strpljivo.



E sad, ako ti nisi ništa čuo za BJH ili XIII onda to valjda znači da više neće izlaziti. Jedino, malo mi je čudno: ja sam vlasnik tvrtke, a nitko me o tome nije obavijestio??? Daj, matere ti, tko ti je taj pouzdani izvor informacija da mu se javim pa da ga zamolim da i meni kaže (ili ne kaže) koju...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/10/2008 : 21:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
E vidis, ovo ne razumijem: umjesto da, već kad te prozivaju, iskoristis priliku i lijepo ljudima kazes "to i to ce izaci tad i tad, ne pričajte gluposti", ti samo kazes "ne pričajte gluposti". I jedno i drugo ima istu poruku, ali prvo puno bolje zvuči. I, općenito, mislim da bi ti koristilo bar okvirno najaviti nove naslove, ali dobro...

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/10/2008 : 21:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kad će Ramiro,integral br.2?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 07/10/2008 : 22:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Kad će Ramiro,integral br.2?



XIII = 2 puta godisnje (2 knjige u 12 mjeseci, a ne u kalendarskoj godini)
R, BB, BJH, GJ = 1 godisnje
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 07/10/2008 : 22:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

E vidis, ovo ne razumijem: umjesto da, već kad te prozivaju, iskoristis priliku i lijepo ljudima kazes "to i to ce izaci tad i tad, ne pričajte gluposti", ti samo kazes "ne pričajte gluposti". I jedno i drugo ima istu poruku, ali prvo puno bolje zvuči. I, općenito, mislim da bi ti koristilo bar okvirno najaviti nove naslove, ali dobro...



Malo sam oprezan s najavama kad vidim kako prolaze izdavaci koji najave izdanje pa zakasne 15 minuta. Sto se kaze: pusem i na hladno. Osim toga, ne vidim neku razliku izmedju najavljenog i nenajavljenog izdanja.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 07/10/2008 : 22:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:

XIII = 2 puta godisnje (2 knjige u 12 mjeseci, a ne u kalendarskoj godini)



Ako je broj knjiga veći od 2, kako to uopće izvesti .
Zezaš Markosa matematičara.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 07/10/2008 : 22:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
@Bookglobe: pohvala za Umpah-Paha, odlično odrađen serijal! Napokon sam zamijenio one stare 'izmašćene' Marketprintove.

Da još pitam (kad si već tu) - dali BG planira išta sa Zekanom (danas, sutra, prekosutra,... ) ?

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 07/10/2008 22:37:37
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/10/2008 : 22:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe

quote:
Originally posted by Markos

E vidis, ovo ne razumijem: umjesto da, već kad te prozivaju, iskoristis priliku i lijepo ljudima kazes "to i to ce izaci tad i tad, ne pričajte gluposti", ti samo kazes "ne pričajte gluposti". I jedno i drugo ima istu poruku, ali prvo puno bolje zvuči. I, općenito, mislim da bi ti koristilo bar okvirno najaviti nove naslove, ali dobro...



Malo sam oprezan s najavama kad vidim kako prolaze izdavaci koji najave izdanje pa zakasne 15 minuta. Sto se kaze: pusem i na hladno. Osim toga, ne vidim neku razliku izmedju najavljenog i nenajavljenog izdanja.


A gle, ionako se svasta prica - oce izac, nece izac. Ovako bar imaju razlog manje za nagadjanje:) S druge strane, to si radio i prije pa nikom nista, ako ljude ne zanima ono sto se najavljuje (slucajno sam listao stare SMG - tamo npr. ima najava koje još nisu ispunjene, ako se dobro sjecam - Caprice ili nesto slicno od Gallimarda, to me jako zanima - kad ce to?).

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/10/2008 : 22:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul

@Bookglobe: pohvala za Umpah-Paha, odlično odrađen serijal! Napokon sam zamijenio one stare 'izmašćene' Marketprintove.

Da još pitam (kad si već tu) - dali BG planira išta sa Zekanom (danas, sutra, prekosutra,... ) ?


Ovako: Fibra bi trebala, naglasavam - trebala, raditi Zekana, ali jos nista nije do kraja dogovoreno. Vidjet cemo uskoro.

Trouble will find me
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 07/10/2008 : 23:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by bookglobe

quote:
Originally posted by Markos

E vidis, ovo ne razumijem: umjesto da, već kad te prozivaju, iskoristis priliku i lijepo ljudima kazes "to i to ce izaci tad i tad, ne pričajte gluposti", ti samo kazes "ne pričajte gluposti". I jedno i drugo ima istu poruku, ali prvo puno bolje zvuči. I, općenito, mislim da bi ti koristilo bar okvirno najaviti nove naslove, ali dobro...



Malo sam oprezan s najavama kad vidim kako prolaze izdavaci koji najave izdanje pa zakasne 15 minuta. Sto se kaze: pusem i na hladno. Osim toga, ne vidim neku razliku izmedju najavljenog i nenajavljenog izdanja.


A gle, ionako se svasta prica - oce izac, nece izac. Ovako bar imaju razlog manje za nagadjanje:) S druge strane, to si radio i prije pa nikom nista, ako ljude ne zanima ono sto se najavljuje (slucajno sam listao stare SMG - tamo npr. ima najava koje još nisu ispunjene, ako se dobro sjecam - Caprice ili nesto slicno od Gallimarda, to me jako zanima - kad ce to?).



Od Gallimarda se prevode dvije graficke novele RG (ultrarealisticni romani policier, koje pise frajer koji je godinama bio obavjestajac za organizirani kriminal u pariskoj policiji), a ostalo dogovaramo sa Sfarom (edicija Bayou od Gallimara) i Trondheimom u Frankfurtu.

Najave? A koga je zapravo briga.

BTW. bas lijepo da netko lista stare SMG!-e. Svaka cast.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 07/10/2008 : 23:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ovako: Fibra bi trebala, naglasavam - trebala, raditi Zekana, ali jos nista nije do kraja dogovoreno. Vidjet cemo uskoro.

Glavno da se nešto pokreće! Jea! :) Samo bez žurbe, dok skupim za ostala Fibrina izdanja, ima vremena. :(

Dali moraš čekati dok isteknu prava od Morecomicsa? (Ako bi krenuo sa izdavanje, dakako.)

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 07/10/2008 23:13:32
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/10/2008 : 09:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe
Od Gallimarda se prevode dvije graficke novele RG (ultrarealisticni romani policier, koje pise frajer koji je godinama bio obavjestajac za organizirani kriminal u pariskoj policiji), a ostalo dogovaramo sa Sfarom (edicija Bayou od Gallimara) i Trondheimom u Frankfurtu.

Najave? A koga je zapravo briga.

BTW. bas lijepo da netko lista stare SMG!-e. Svaka cast.


Znam za RG, to me jako zanima, takodjer, to bi trebalo biti dobro. U principu najava sluzi da je lakse cekati, kad znas kad ce nesto izaci. Npr. mene taj RG zanima, jako me zanima Markiz D'anon, Green Manor i jos neke stvari, a ne znam kad ce i da li ce izaci. I onda, ako nema nikakvih najava, u nedostatku informacija, mozda s vremenom izgubim strpljenje i kupim englesko izdanje? Ja tako razmisljam kao kupac, pa se kao izdavac trudim napraviti sve ono sto kao kupac ocekujem od izdavaca. Sad, ja mozda nisam mjerilo, ali sudeci po reakcijama ljudi, reklo bi se da su te najave vrlo pozitivna stvar.

Kad smo kod SMG-a, sto je s njegovom sudbinom? Kakva je bila prodaja ovog testnog, jedan broj-jedan album, broja? Ide dalje? Ne ide?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/10/2008 : 09:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by Markos

Ovako: Fibra bi trebala, naglasavam - trebala, raditi Zekana, ali jos nista nije do kraja dogovoreno. Vidjet cemo uskoro.

Glavno da se nešto pokreće! Jea! :) Samo bez žurbe, dok skupim za ostala Fibrina izdanja, ima vremena. :(

Dali moraš čekati dok isteknu prava od Morecomicsa? (Ako bi krenuo sa izdavanje, dakako.)


Gle, ja žurim i kad spavam:) Jako sam nestrpljiv po prirodi, tako da ... Ako ga dobijem, vjerojatno ce dogodine izaci bar dva broja, a u svakom slucaju plan bi bio svih 6 preostalih objaviti po 2 polugodisnje.

Trouble will find me
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 08/10/2008 : 09:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Npr. mene taj RG zanima, jako me zanima Markiz D'anon, Green Manor i jos neke stvari, a ne znam kad ce i da li ce izaci. I onda, 8u nedostatku informacija, mozda s vremenom izgubim strpljenje i kupim englesko izdanje?



Istina. Cinebook je odličan i kupio sam njihov Green Manor, ali za Aldebaran ću sačekati Fibrino izdanje, iako je najavljeno tek za godinu, dvije.

Inače, Velhmann mi je odličan, baš bi mi dobro sjelo domaće izdanje "Markiz D'anon". Hoće li to uskoro?

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/10/2008 : 09:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Velhmann je stvarno odlican, slazem se. Ali nisam kupio Cinebook izdanje, jos se uspijevam suzdrzati. U biti, value for money mi nije bas optimalan, mozda i zato. 80 kuna za album mekih korica je malo puno, jos kad se uzme u obzit nesto manji format i osrednji papir i tisak... Aldebaran je 2 albuma za 100 kn, to je jos i prihvatljivo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/10/2008 : 10:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Tisak je odličan,papir odličan,manji format mi ne smeta,a kako nije hc zauzima manje mjesta na polici.A ako ne budeš dobar kupit ću i aldebaran u Cinebooka

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/10/2008 : 10:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Tisak je odličan,papir odličan,manji format mi ne smeta,


Jesi ti siguran da mi pricamo o istoj stvari? Ja sam gledao neke Thorgale i jos neke albume i najbolje sto mogu reci je da je to osrednje. Meni je onaj papir koma, tanak, proziran, zuckast, tisak je sramotan, onaj overprint crne je katastrofalan (kad imas crne povrsine, pa idu preko njih obicnom crnom i crnom kroz sve cetiri boje, meni je to uzas), a manji format je bezveze. Mozda su promijenili papir u nekim izdanjima, ili poboljsali tisak, ne znam, ali ovo sto sam ja vidio je bilo ajme.

quote:
Originally posted by jaki
A ako ne budeš dobar kupit ću i aldebaran u Cinebooka


Pa tko ti brani?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 08/10/2008 : 10:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

Strip Agentov Tanguy & Laverdure ide dalje, hvala bogu...Taj drugi integral čekam strpljivo.

I meni bi bilo jako krivo za Tanguya & Laverdurea. Moram priznati da je to i jedino što sam uzeo od Integrala (osim naravno genijalnih Fibrinih Metabaruna), ili albuma. Ovo drugo me ne interesira toliko da bih još i za to odvojio novce. Dok recimo s druge strane Aster Blistoka, njega bi kupio sa velikim zadovoljstvom. Taj strip mi je oduvijek bio jako drag. Uostalom veliki sam ljubitelj Sci-Fi. I stripova i pokretnih slika .
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 08/10/2008 : 10:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe

E sad, ako ti nisi ništa čuo za BJH ili XIII onda to valjda znači da više neće izlaziti. Jedino, malo mi je čudno: ja sam vlasnik tvrtke, a nitko me o tome nije obavijestio??? Daj, matere ti, tko ti je taj pouzdani izvor informacija da mu se javim pa da ga zamolim da i meni kaže (ili ne kaže) koju...


Pišem ovakve postove na forumu,samo ne bi li se TI javio.
Ako si ti vlasnik tvrtke,što i jesi,daj obavijesti ljude.
Vidim najave Fibre,vidim najave Libellusa...jedino Bookglobe šteka!
Na kapaljku saznajem bilo kakve (šture) vijesti.
JA sam kupac vaših izdanja,jebemu!!!
Valjda imam prava znat,čisto iz znatiželje,oće li se iti jedan integral završit uopće?!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 08/10/2008 : 10:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe
Osim toga, ne vidim neku razliku izmedju najavljenog i nenajavljenog izdanja.


Ja vidim.
Najavljenim izdanjem poštuješ sve svoje kupce.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 08/10/2008 : 10:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Ovako: Fibra bi trebala, naglasavam - trebala, raditi Zekana, ali jos nista nije do kraja dogovoreno. Vidjet cemo uskoro.


Odlična vijest!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 08/10/2008 : 11:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe

Kod Umpah Paha ne treba smetnuti s uma da je drugi dio zaista najavljen za drugi dio 2007 pa nije izašao, ali se zato u 2008 godini pojavio s trećim dijelom, tako da tu ne vidm neki poseban za razočaranje. Posebno ukoliko se uzme u obzir da je cijeli serijal završen u nešto više od 18 mjeseci.


Nema šta,tu ste ispali profesionalni.
I baš zato,kada vidim da se određeni serijali mogu privesti kraju,i pitam sve ovo.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 08/10/2008 : 11:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe

Najave? A koga je zapravo briga.



Mene.
Mislim da nas ima još na ovome forumu.
Zabrinjavajuće je što nije briga tebe,kao vlasnika te tvrtke.
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 08/10/2008 : 19:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe

quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by kico

Da se je za Astera odlučio Marketprint, a mogao je (vidi:Bluberi), vjerovatno bi bio u crno-bijeloj verziji.

Sva sreća da NIJE.


Hm...ovisi od gledišta.
Primjer: Čuo sam da Bluberi u izdanju Marketprinta ide drugi i treći integral uskoro.
O Bookglobeovom drugom i posljednjem integralu Bruce J.Hawkera primjer nisam čuo da ide dalje.
Marketprint je izbacio XIII već u C/B albumima do 16.broja.
A za Bookglobeov drugi integral koji obuhvaća epizode 4-6 ni slova od nikog.
Strip Agentov Tanguy & Laverdure ide dalje,hvala bogu...Taj drugi integral čekam strpljivo.



E sad, ako ti nisi ništa čuo za BJH ili XIII onda to valjda znači da više neće izlaziti. Jedino, malo mi je čudno: ja sam vlasnik tvrtke, a nitko me o tome nije obavijestio??? Daj, matere ti, tko ti je taj pouzdani izvor informacija da mu se javim pa da ga zamolim da i meni kaže (ili ne kaže) koju...



Ti valjda nisi shvatio, da ti živiš od kupaca koji kupuju tvoja izdanja a ne oni od tvojih izdanja. I da kupac ima punu slobodu izložit svoje mišljenje čak i o stvarima koje ne kupi a kamoli o onima koje kupi. I umjesto, da bi koristio moguču promociju koju ti forum nudi i reklamirao svoja izdanja, tebi je draže napadati ljude koji dobro plačaju tvoja ne baš dobro izrađena izdanja.
Jer iskreno gledano Bookglobe radi propuste koji se nekoj ozbilnoj firmi ne bi trebali događati (recimo Iznogud je odličan primjer toga kako je nekome svejedno kako ispadnu njegova izdanja).
Kupit ču još koje izdanje od Bookgloba no samo zbog objave dobrih stripova na koje imate prava. No ako ču biti u dvojbi oko nekog stripa i ako če ga izdati Bookglobe sigurno ga neču kupiti a Fibrinog oču iako če mi se možda manje svidjeti. Jer mi nije svejedno ako nekoga boli kurac za to kako je izrađeno izdanje koje mi prodaje, i čak mu je teško to novo izdanje najaviti(jer ipak je lakše čekati neko izdanje ako znaš, da če izači), a kamoli odgovoriti na neko pitanje ili prihvatiti koju kritiku, a neko drugi mi uredno najavi svoje izdanje, odgovori na sva pitanja koja mu postavim i čak mi ponudi preview stripa na svom sajtu, da vidim šta kupujem. Pa sada stvarno ne znam, tko tu živi od izdavaštva a kome je to hobi. Jer po ponašanju nekih mogao bi lako pogriješiti u toj ocijenu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/10/2008 : 20:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
E jebiga,tek sad nećemo dočekati Bookglobovu turu

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000