forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 8 - Che
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 17/04/2009 : 01:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Danas izlazi film iz 2008 na dvd-u,barem u Svedskoj.
http://www.discshop.se/shop/ds_film.php?lang=&id=52388&lang=se&subsite=movies&&ref=

Interesantan mi trailer,nisam gledao neki partizanski film jedno 25 godina ,moracu ovo uzeti da se podsjetim.

Edited by - Porter on 17/04/2009 01:16:50
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/12/2012 : 00:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nisam se oduševio stripom.
Nije mi čak ni odličan.
Samo mi je dobar - tako da mi nije žao para datih za njega i mesta na polici koje zauzima.
Breše su mi dobre, ali mi je priča pomalo konfuzna, naročito na početku - tek kad sam pročitao hronologiju Čeovog života sam se ponovo vratio na pojedine delove stripa i pohvatao konce priče.
Ništa nisam znao o ovom čoveku i mogu reći da mu se sad, kada sam upoznao njegov život, iskreno divim - malo je ovakvih ljudi dalo čovečanstvo.

Jedno zapažanje - u intervjuu sa Enrikeom, on kaže da Osterheldova smrt nema veze sa ovim stripom (već sa činjenicom da je pripadao Montonerosima), da bi se potom u njegovoj biografiji reklo da je je ovaj strip koštao života Osterhelda.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/12/2012 00:17:28
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/12/2012 : 10:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
pa pretpostavljam da je bitnije to što je on pripadao Montonerosima, bar mi se tako čini.

edit: nisam siguran što se tiče izgovora Breccia, po svoj logici bi bio Bresia (s onim "s" u kojem ima nekog "f"), na cršu su svi izgovarali Breča, a sad tebe vidim da pišeš Breša, ima li netko stručan koji će odgovoriti na ovo pitanja?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 30/12/2012 10:24:09
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/12/2012 : 10:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma ja pišem Breša napamet, pretpostavljam da je Breča pravilno.

a to sam i ja rekao, da je ubijen sve sa ćerkama, zbog pripadnosti Montonerosima, ali je u Enrikeovoj biografiji napisano da je ubijen zbog stripa - ali nebitno je sad to, ko je pažljivo čitao sve dodatke ukapiraće o čemu se radi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/12/2012 : 10:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
u talijanskom se dva c čitaju č, ali on je Argentinac, sad ne znam ima li neke talijanske korijene, u španjolskom je po meni najlogičnije bresia

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/12/2012 : 11:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

u talijanskom se dva c čitaju č, ali on je Argentinac, sad ne znam ima li neke talijanske korijene, u španjolskom je po meni najlogičnije bresia



Ne baš. Kako se slova c i g čitaju u talijanskom ovisi o slovu koje dolazi nakon njih.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/12/2012 : 11:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
ok, za talijanski nisam siguran, ali u Španjolskom se to ne bi čitalo nikako č, bar po mom znanju

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 30/12/2012 : 12:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Čita se Brecia.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/12/2012 : 12:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
sa "C" jesi li siguran?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 30/12/2012 : 12:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ako lažu argentinci lažem i ja. Imaš u dokumantarcima na yutubu, ne znam sad točno kojem.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/12/2012 : 12:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
a sad to je moguće da je tošposeban argentinski izgovor,

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 30/12/2012 : 12:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Meni je netko rekao Breksia.


A normalno da ga izgovaram Breča.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/12/2012 : 13:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
je, i ja mislim da je breksia, ali s jedva čujnim k , bresia sam napisao iz krivog sijećanja

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 16/02/2013 : 17:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
I pored toga sto sam dosta upoznat sa biografijom Che-a i sa onim sta je sve uspeo da postigne u svom zivotu... strip me ipak nanovo iznenadio kada je rec o ovoj impozantnoj istorijskoj licnosti... neverovatan covek, sa neverovatnom energijom i harizmom, verom u ideale i voljom da menja svet... uistinu za postovanje i divljenje...
Crtez mi se u pocetku ni malo nije svideo, nekako mi je bio konfuzan i nerazumljiv... nakon 20 strana sam prekinuo citanje i krenuo ponovo sve iz pocetka... tek tada (iz drugog pokusaja) sam "uhvatio" sve sto treba i nakon citanja mogu da kazem da mi se cini da je ovaj nacin mozda bio i jedini pravi da se crtezom prikaze zivot i sudbina ovog coveka... Prica ispricana faktografski, ali ipak na neki maestralan nacin, u pokusaju da ti docara i priblizi (makar deo) velicine i snage Che-ove licnosti...
Mozda nije monumentalno delo, ali ga svakako vredi procitati... ako ni zbog cega drugog, a ono zbog Che-a...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/05/2016 : 09:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Oesterheld&A.Breccia&E.Breccia:Che (Fibra) (II čitanje)

Ni na drugu mi Če nije nešto legao.Najbolji deo albuma je hronologija života Če Gevare nakon stripa.
Sam strip mi je "onako"(kao i prvi put), sa pričom koja je skokovita i teško ju je pratiti;i da nisam prvo pročitao hronologiju života,verovatno ništa ne bih ukapirao.
Crtež oca i sina Breće mi je korektan.
Ne znam uopšte zašto sam rekao pre tri godine da mi je dobar - valjda zbog Osterhelda.
6/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/05/2016 09:16:04
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/05/2016 : 00:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
breča, breća, bresia, brecia, breša, breksia...ima li još koja verzija bogati
ja sam prije uvijek govorio brečia, a prije par godina su me podučili da je breča
sad neću moć zaspat ako neko pod hitno ne provjeri točan izgovor
inače pada vjerodostojnost stripovi točka kom

inače, meni je strip dobar, a posebno mi je dobro da su dva stila crtanja
otac koji crta onaj kronološki dio u velikom vremenskom periodu
i sin koji crta bolivijski dio
i soderberghovi filmovi iz 2008 su dobri
ali meni je onaj dnevnik motociklista predivan
i još sam nekoliko knjiga čitao, i o njemu i o fidelu i cijeloj kubanskoj revoluciji
i ovaj na avataru mi je otamo

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 02/06/2016 : 13:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Tu kažu Breća (oko 1:07)

https://m.youtube.com/watch?v=TBHpSeWw3-o

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 02/06/2016 14:18:08
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/10/2017 : 12:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=black&id=999469
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 21/06/2021 : 00:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Kad sam prvi put krenuo da čitam Če, stao sam nakon 20 strana. Iako je Hektor napravio dobar scenario, namenio ga je prvenstveno čitaocima koji su sa Če Gevarom već bili upoznati, poznavali njegov život, te uz koje se ovaj strip može odmah uzdignuti na poetske razine bez puno objašnjavanja. Srećom po mene, imao sam još jednu strip-biografiju o Če Gevari, u pitanju je Spejn Rodrigez i njegov album iz 2008., i prvo sam nju pročitao. Ona mnogo pomnije i detaljnije prati Čeov život, i obraća se širem auditorijumu koji nužno ne poznaje životna putešestvija i stradanja glavnog junaka. Potom sam pogledao par kratkih dokumentaraca o ovom argentinskom buntovniku i tek tada se vratio na Fibrino izdanje.
Elem, jedino za pripremljene čitaoce, čitanje albuma od Hektora, Alberta i Enrikea je moguće i ima smisla. Iako sam rad porodičnog dvojca Breće video pojedinačno na više mesta, Če je možda njihov najimpozantniji i tehnički najimpresivniji rad. Bukvalno zastaje dah na više mesta, i ja kao neko kome je Čeov lik bio vrlo svež u sećanju prilikom čitanja, moram primetiti da ga Alberto i Enrike crtaju fantastično, kažu da je utisak da se Da Vinčijeva Mona Liza u Luvru smeje kad je pogledate, e tako se njihov Če na više mesta šmekerski smeje, ko je video TV snimke Če Gevare zna o kakvom izrazu lica pričam, Alberto i Enrike su ga u ovom albumu oživeli. I to je glavni adut ovog albuma, ne Hektor, nego familija Breća i njihov autentični i zadivljujući crtež. Samo zbog toga ovaj album od sada ima posebno i bitno mesto u mojoj kolekciji.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/06/2021 : 12:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Bravo Manny, odlican je Che za one koj nekaj i znaju. Ostali, a zakaj se hvataju onog zakaj nisu!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/05/2023 : 21:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Od danas u prodaji drugo izdanje!
Nema na čemu!;)

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/05/2023 : 21:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
mare care
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/05/2023 : 00:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Od danas u prodaji drugo izdanje!
Nema na čemu!;)



Odlicna vest!
Hoce li probiti barijeru na granici Che i stici u Darkvud i Alan Ford?
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
330 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 23/05/2023 : 14:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Markos

Od danas u prodaji drugo izdanje!
Nema na čemu!;)



Odlicna vest!
Hoce li probiti barijeru na granici Che i stici u Darkvud i Alan Ford?



AF - Che na stanju.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

764 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 23/05/2023 : 16:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Markos

Od danas u prodaji drugo izdanje!
Nema na čemu!;)


Odlicna vest!
Hoce li probiti barijeru na granici Che i stici u Darkvud i Alan Ford?


HoChe
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000