forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Veseli Cetvrtak 20.11.2008.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4666 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 19/11/2008 : 17:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mezzano





2. Blažina je, niko drugi nego, inspektor Blaža! Setimo se ko je dočekao Ferija na sajmu knjiga.





A,ne!Ne mesaj prljavog inspektora,legendu koja hoda!(tvorca kultnog stiha:"Na prozore sitna kisa strca,moja Anka 'oce da se...saankaa!" ) Preveliki je on ljubitelj Zagora da bi brljavio po naslovnicama! Colte,bez patetike,stari.Ogradjujem se od izjava da ce VC propasti i da necu skupljati vise stripove VC-a...ali,profa(ako je stvarno on odgovoran za ove "jezicke akrobacije"?) je klip u tocku!Nije,ljudi,u pitanju srpski,hrvatski,engleski il' latinski.U pitanju su navike. Ako je Briksi rekao Sir Oliver,onda je Sir Oliver,ako je taj neko u Dnevniku rekao Čiko,neka ga Čiko,pobogu...
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 19/11/2008 : 18:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
i žali Bože i trud i ludu glavu kojom ne misli...
jebote,koji idiot...jebote,koji idiot...jebote,koji idiot...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 19/11/2008 : 18:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Markose, mislim da je preterano reci da su najgore naslovnice svih vremena na ovim prostorima. Sigurno, globalno gledano mozhe to mnogo bolje, ali mozhe i mnooogo, mnoogo gore, shto smo vise puta mogli da vidimo kod raznih, uglavnom Srpskih (jebiga ) izdavacha.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1942 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/11/2008 : 19:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


Totalno si neobjektivan i pristran.



Uh, jako mi je teško da pričam sa tobom pošto je jasno šta radiš. Ali vidi ovako, što se tiče ove naslovnice. Ja sam prvi, to možeš i videti u drugom VČ topiku još kad sam video u zadnjem stripu najavu za ovaj Čiko specijal napisao da mi je ovo loše. Ali to naravno nisi video. Ja sam ovde odreagovao iz prostog razloga što letite iz topika u topik i pljujete naslovnice. Ponavljam, za slično ludensovo sranje niko nije reagovao. Zbog toga i moj onakav odgovor. Drugo, ja ne vidim čemu tvoja tolika ogorčenost ovom naslovnicom? Ako mi to uspeš iskreno objasniti svaka čast. Hoćeš da mi kažeš da ti toliko teško pada da ovako besomučno spamuješ i ponižavaš ljude kao mene ni ne pročitavši da sam još pre nedelju dana rekao potpuno isto što i ti sada? Izuzetno si nekorektan, ali to već nije moj problem.

Oko kolekcionarskog Zagora. Šta ima ja tamo da govorim bilo šta? Mislim, kao da je moje mišljenje toliko bitno da bih ja nekom govorio "ej nisam bio u pravu". Ja takve stripove i ne kupujem tako da baš i nisam merodavan. Pod takve, mislim na skupoceno pakovane. Jedino ovog Zagora sam uzeo. Plus toga što sam napisao kasnije da nema slova ni kod mene i još neke stvari sam potvrdio tako da nisi sasvim u pravu, no to koliko vidim nije ni važno. Važno je da ti pišeš šta hoćeš bez čitanja?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26237 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/11/2008 : 20:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Koje Ludensovo sranje s naslovnicama?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

?uvec
New Member



Croatia
170 Posts

Member since 06/06/2008

Posted - 19/11/2008 : 20:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ?uvec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

meni se ćini da to on namjerno radi tak da vas nervira




Baš je sadista!!!

I'm only ten and a half years old!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29093 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/11/2008 : 20:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

quote:
Originally posted by Markos


Totalno si neobjektivan i pristran.


Uh, jako mi je teško da pričam sa tobom pošto je jasno šta radiš.


Što radim?

quote:
Originally posted by goksi
Ali vidi ovako, što se tiče ove naslovnice. Ja sam prvi, to možeš i videti u drugom VČ topiku još kad sam video u zadnjem stripu najavu za ovaj Čiko specijal napisao da mi je ovo loše. Ali to naravno nisi video. Ja sam ovde odreagovao iz prostog razloga što letite iz topika u topik i pljujete naslovnice.


Nisam vidio jer jednostavno ne pratim sve VC topice. Niti letim iz topica i topic i pljujem naslovnice. Od onog kolekcionarskog izdanja nisam rijec rekao na temu veselog četvrtka zato što em nema smisla, em me nije briga. Ali onda ovaj "stručnjak" uspije dotaknuti novo dno, pa ne mogu izdržati.

quote:
Originally posted by goksi
Ponavljam, za slično ludensovo sranje niko nije reagovao. Zbog toga i moj onakav odgovor.
Drugo, ja ne vidim čemu tvoja tolika ogorčenost ovom naslovnicom? Ako mi to uspeš iskreno objasniti svaka čast.


Dakle ovako: budući da se bavim izdavaštvom i pripremom, meni su očiti propusti koji nekome tko se tim ne bavi nisu (jer radim te stvari više manje svakodnevno i vidim kad je nesto napravljno "ma nema veze, dobro je i ovako, ne da mi se popravljat"). Idemo dalje: posao dizajnera na naslovnici je razmjestiti elemente kao što su naslov, broj i logo. Na ovoj ovdje naslovnici NIŠTA, ali DOSLOVNO NIŠTA nije napravljeno kako treba. "Predstavlja" kao da je stavio slijepac (to bi bila dobra isprika, ali nije, nego netko lijen kome se nije dalo izgubiti 3 minute da to lijepo centerira). Cico vitez - zasto su CICO velika, a Vitez mala slova, zašto je CICO a ne Čiko, zašto je Vitez velikim slovom, zašto slova u vitez nisu ravnomjerno udaljena (i je jako udaljeno od V, ali nabijeno na t, isto vrijedi i za e, u odnosu na t i z). Što se tiče usporedbe s Ludensom - dakle Cico je talijanska transkripcija meksičkog imena Chico. Na hrvatskom se to ili prevodi (kao u slučaju Magičnog vjetra) ili ostavi u originalu - dakle Chico, sto je sukladno hrvatskom pravopisu. Po srpskom pravopisu se imena pišu transkribirano - dakle, Čiko. SIGURAN sam da u stripu unutra piše Čiko. Ali kako nitko ne smije dirati remek djela genijalnog profesora, ostalo je ovako, iako je pogrešno. Idemo dalje: cena. 250 din. Neobjašnjivo. Dalje: Veseli četvrtak logo s očajnim efektom, ODVRATAN "cela epizoda" s crnom pozadinom, pa onda katastrofalan Bonelli comics logo s istim efektom. Ovo je jednostavno uvreda za zdrav razum. I što je najgore, svi se slažu oko toga, ali ništa se ne mijenja. I onda se napada one koji ukazuju na probleme i nedostatke, umjesto one koji ih ne ispravljaju?

quote:
Originally posted by goksi
Hoćeš da mi kažeš da ti toliko teško pada da ovako besomučno spamuješ i ponižavaš ljude kao mene ni ne pročitavši da sam još pre nedelju dana rekao potpuno isto što i ti sada? Izuzetno si nekorektan, ali to već nije moj problem.

Oko kolekcionarskog Zagora. Šta ima ja tamo da govorim bilo šta? Mislim, kao da je moje mišljenje toliko bitno da bih ja nekom govorio "ej nisam bio u pravu". Ja takve stripove i ne kupujem tako da baš i nisam merodavan. Pod takve, mislim na skupoceno pakovane. Jedino ovog Zagora sam uzeo. Plus toga što sam napisao kasnije da nema slova ni kod mene i još neke stvari sam potvrdio tako da nisi sasvim u pravu, no to koliko vidim nije ni važno. Važno je da ti pišeš šta hoćeš bez čitanja?


Ja tebe spamujem i ponižavam? A ti kao nisi napisao ovaj komentar ovdje znajući da ću na to odgovoriti? I onda ja tebe "spamujem"? Sto se rasprave o hc izdanju tiče, ako nisi mjerodavan, što se onda miješaš u rasprave?

Trouble will find me
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1942 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/11/2008 : 20:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Nisam mislio mene već forum. Naravno da nisam napisao komentar radi tebe. Zašto ne bih smeo komentarisati HC izdanje? Čak i da grešim, svašta.
A kako drugačije nazvati to što nekom spočitavaš maloumnost govoreći da ima godina manje od pubertetlije? I još ne znaš to ni editovati a kamoli izviniti se? Meh, neću ti više ništa odgovarati. Nema smisla. Piši šta god hoćeš, i vređaj dokle hoćeš, na tebi je.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29093 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/11/2008 : 21:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
U jednom si u pravu, zaista nema smisla. Ja napišem post od dva ekrana s detaljnim argumentima, a ti odgovoriš s dvije rečenice u kojima skaces sebi u usta (prvo kazes da nisi mjerodavan komentirati HC izdanje, a onda ovdje govoris zasto ga ne bi komentirao!?! WTF?) i napadaš me, a da ni jednom rječju nisi spomenuo argumente koje sam iznio. Ajde, za nadati se je da su ti argumenti, uz ovo "nema smisla" i druga stvar oko koje se slažemo. Super, ipak idemo naprijed! Tko zna što nosi sutra?

Trouble will find me
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1942 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/11/2008 : 21:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Šta očekuješ? Da ti pišeš uvrede pa onda posle argumente a ja da odgovaram na ono što se tebi svidi? Rasprava je ionako potpuno bespotrebna. Batalimo je, neka bude da si 100% u pravu. Zaboravi. Ima ljudi koji žele da čitaju strip a ne da gledaju u naslovnicu. Iza nje ima još 131 strana slika i teksta, priče i ostalog... Radi njih bi topik trebao izgledati drugačije. Ovo je kiosk izdanje, biće ih mnogo.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29093 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/11/2008 : 22:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Radi ljudi koji rade na tih 130 stranica koji idu iza te naslovnice, ona bi trebala izgledati drugačije. I radi onih koji vole i kupuju te stripove, također.

Trouble will find me
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1942 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/11/2008 : 22:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Trebala bi, ali ne izgleda. Onaj ko to sve može da promeni (ne mislim na dizajnera iste te naslovnice, zna se na koga mislim) koliko znam sve ovo čita. I ne radi ništa po tom pitanju. Pretpostavljam, dakle moje mišljenje, da razmišlja "tim koji pobeđuje ne treba menjati". U smislu da mu tiraž raste i prodaja ide dobro. To je i najvažnije. Ne kažem da je ok, ali tako je. I to verovao ti ili ne velika, ali baš ogromna većina kupaca ni ne primećuje. Ovde se skuplja najveći deo kolekcionara, i njima sa razlogom smeta. Najviše se ovde postuju i čitaju takvi komentari tako da nisam siguran koliko imaš kontakta sa uslovno rečeno "običnim" kupcima stripa? Stvarno misliš da je nekome ko na kiosku vidi Zagora palo na pamet da ne kupi to radi lošeg pozicioniranja reči "predstavlja"? Ili što piše "Cico"? Naravno da nije.

Pošto meni prilično znači povratak Bonellija na srpski kiosk popričao sam sa dosta ljudi koji kupuju ove stripove. Znaš li koji odgovor sam dobio na pitanje "šta vas najviše nervira/smeta kod ovih stripova"? - "to što zagor ide na 5 nastavaka, odnosno moram da čekam 5 meseci da bi pročitao jednu priču" - kraj citata.
Go to Top of Page

boromir
New Member



Serbia
196 Posts

Member since 21/01/2007

Posted - 19/11/2008 : 22:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send boromir an ICQ Message  Send boromir a Private Message  Reply with Quote
E ovaj covek je kompletni retard da ne kazem retardinjo i to nije uvreda kad se koristi uz tzv "BlaZinA. disign StUdIo"
dakle toliko gluposti na jednom mestu da je to strasno
1.CICO vitez da me ne nervira asociralo bi me na Cicu Kranjcara pa bi se smijao
2.Font naslova prahistorijski
3.onaj beli broj 3 je u stilu: nagradna igra pronadjite gresku na naslovnici
4.cela epizoda e da mi on to nije stavio ja kao glupi ljubitelj stripa to nikad ne bi saznao
Mislim da je krajnje degutantno ista vise rec o ovom blazini i njegovom tzv studiju za dizajn

Alessandro Chiarolla za predsjednika Italije!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29093 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/11/2008 : 22:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

Trebala bi, ali ne izgleda. Onaj ko to sve može da promeni (ne mislim na dizajnera iste te naslovnice, zna se na koga mislim) koliko znam sve ovo čita. I ne radi ništa po tom pitanju. Pretpostavljam, dakle moje mišljenje, da razmišlja "tim koji pobeđuje ne treba menjati". U smislu da mu tiraž raste i prodaja ide dobro. To je i najvažnije. Ne kažem da je ok, ali tako je. I to verovao ti ili ne velika, ali baš ogromna većina kupaca ni ne primećuje. Ovde se skuplja najveći deo kolekcionara, i njima sa razlogom smeta. Najviše se ovde postuju i čitaju takvi komentari tako da nisam siguran koliko imaš kontakta sa uslovno rečeno "običnim" kupcima stripa? Stvarno misliš da je nekome ko na kiosku vidi Zagora palo na pamet da ne kupi to radi lošeg pozicioniranja reči "predstavlja"? Ili što piše "Cico"? Naravno da nije.

Pošto meni prilično znači povratak Bonellija na srpski kiosk popričao sam sa dosta ljudi koji kupuju ove stripove. Znaš li koji odgovor sam dobio na pitanje "šta vas najviše nervira/smeta kod ovih stripova"? - "to što zagor ide na 5 nastavaka, odnosno moram da čekam 5 meseci da bi pročitao jednu priču" - kraj citata.


To sto onaj koji odlucuje ovo cita, a nista ne mijenja, je sramotno. Jer, ako je točno da vecini publike naslovnica nista na znaci (a nazalost, to je vjerojatno istina, kao i da im ne znaci jos puno toga) - onda bilo kakva promjena na bolje nece naskoditi, zar ne? Izbaciti dva šugava photoshop efekta, malo pomaknuti par slova i logotipova gore-dolje da to izgleda kako treba SIGURNO neće smanjiti prodaju, jer većini ljudi to ionako ne smeta i boli ih briga, ali će zato kolekcionari biti zadovoljni, nece biti kritika, vec ce ljudi biti zadovoljni sto ih se poslusalo i sto je njihovo misljenje uvazeno (sjetimo se loga za martija). Ako je tvoja logika točna, a vjerujem da je, onda ova moja tvrdnja stoji, slazemo li se? E sad, znajući to - koju poruku šalje onaj_koji_odlučuje kolekcionarima time što NE ŽELI promijeniti dizajnera i ispraviti gluposti koje neće utjecati na prodaju, ali bi zadovoljile kolekcionare? Koju?

Isto tako, to što ogromna većina publike ne pazi na neke detalje ne znači da oni nisu bitni. Zato nam i je tako kako je jer se svi prema svom poslu odnose na takav način. Zato i jesmo Balkan. Gdje su profesionalnost, poštivanje standarda vlastite struke i odgovornost prema svom poslu? Bi li oprostio keramičaru, automehaničaru, doktoru, stolaru, zidaru... da napravi nešto ekvivalentno ovome? Da ti jednom sfušari posao koji si mu dao, bi li ga ponovo zaposlio i bi li mu ponovo platio? Naravno da ne bi. A zašto bi sa stripovima bilo drugačije?

Trouble will find me
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1942 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/11/2008 : 23:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

onda ova moja tvrdnja stoji, slazemo li se?



Da, u potpunosti.

quote:
Originally posted by Markos

koju poruku šalje onaj_koji_odlučuje kolekcionarima time što NE ŽELI promijeniti dizajnera i ispraviti gluposti koje neće utjecati na prodaju, ali bi zadovoljile kolekcionare? Koju?



Malo ću samo izmeniti poslednji quote

quote:
Originally posted by Markos

Ovo je Balkan.

Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6220 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 19/11/2008 : 23:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
A zašto bi sa stripovima bilo drugačije?


E ja bezveznog pitanja - zato što trebaju da izlaze na kioske, zar nisi pročitao 50 postova ranije? A "na kioske" na Balkanu znači baciti govna kao što je Svet, Avaz, i ostale ispljuvke najgore vrste koji se usuđuju nazivati "novinama". Jer ne govori goksi o meni i tebi, Marko, nego o polupismenim probisvijetima kojima je i dalje maksimum toga što pročitaju ono što vide na kioscima. Jebote, on kad prelista 130 strana bilo čega misli da je edukovan, a sada još može da kaže da je kupio (i pročitao! Ej!) STRIP, od šugave naslovnice do jebene zadnje korice.
I ko god ovo pročita i uvrijedi se, dedera ga prvo natenane ovjeri kad si zadnji put pročitao knjigu koja nije bila lektira i o nekakvim teorijama zavjere, pa onda komentariši kako sam idiot i licemjer.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 19/11/2008 : 23:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Kada sam se negde pre dvadeset pet i nešto godina prvi put susretao sa naslovicama kao što su Zagor LMS 7 "Zarobljenici Crvene veštice", LMS 10 "Pukovnikova podvala", ili svim onim naslovicama ZS ispod broja 50, koje su docrtavane, same slike uzimane iz sličica u stipu, ili čak jedan junak na naslovici a u stripu drugi junak (ZS 17 "Klark siti"), to sve nisam ni primećivao, već su mi te naslovice toliko bile fantastične kao vrhunac neke umetnosti. Danas posle toliko godina u eri interneta i lakog dostupa informacijama sve je drugačije.Pitanje je koliko sami klinci koji kupuju stripove VČ,(a moramo priznati njih je mnogo više nego nas ovde na forumu) su uopšte upućeni kako je to sve u originalu, pa čak i u Hrvatskoj kod Ludensa (da ne pominjem Libellus i druge koji nemaju kiosk izdanja), obračaju pažnju na sve ove propuste koji se očigledni, već jednostavno vide, kupe i pročitaju strip, i na kraju pitanje koliko će od njih sutra postati kolekcionari?
Sve je ovo bitno, naslovica, papir, uvez, sken, ali najbitnije je da se prodaje, a prodaje se.
Da li ću kupiti "Cico vitez"? Pa kad ti jedan, a ne mali period života prođe uz stripove sa kioska (ZS i LMS), a onda drugi deo života, takođe ne baš mali prođe bez njih, a onda dođe izdavač koji za kosk-strip učini ono što je dobro poznato i vrati nas u neka dobra vremena za stip, stvarno nemam živaca da mislim da li je Čiko, Chico ili Cico! uživajte u stripu, i nek samo gura kako gura do sada VČ!!!
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 19/11/2008 : 23:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message  Reply with Quote
Jel su ovakve zucne rasprave o dizajnu bile od prvog broja Zagora, ili su pocele kasnije? Pitam, jer sam forum poceo da pratim, negde od 6-og broja Zagora.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1942 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/11/2008 : 00:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen


Da li ću kupiti "Cico vitez"? Pa kad ti jedan, a ne mali period života prođe uz stripove sa kioska (ZS i LMS), a onda drugi deo života, takođe ne baš mali prođe bez njih, a onda dođe izdavač koji za kosk-strip učini ono što je dobro poznato i vrati nas u neka dobra vremena za stip, stvarno nemam živaca da mislim da li je Čiko, Chico ili Cico! uživajte u stripu, i nek samo gura kako gura do sada VČ!!!



Otprilike.
Ja sam odmah rekao da mi se ne sviđa "Cico" ali mi to sigurno nije presudno, nije čak ni blizu toga, da li ću kupiti strip ili neću.

A kupiću ga, oko pola devet kad krenem u obližnji kafić
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 20/11/2008 : 00:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen


Da li ću kupiti "Cico vitez"? Pa kad ti jedan, a ne mali period života prođe uz stripove sa kioska (ZS i LMS), a onda drugi deo života, takođe ne baš mali prođe bez njih, a onda dođe izdavač koji za kosk-strip učini ono što je dobro poznato i vrati nas u neka dobra vremena za stip, stvarno nemam živaca da mislim da li je Čiko, Chico ili Cico! uživajte u stripu, i nek samo gura kako gura do sada VČ!!!



Otprilike.
Ja sam odmah rekao da mi se ne sviđa "Cico" ali mi to sigurno nije presudno, nije čak ni blizu toga, da li ću kupiti strip ili neću.

A kupiću ga, oko pola devet kad krenem u obližnji kafić



Odgovor koji je dobio najvise glasova u pollu "Kako utice dizajn naslovnica Veselog cetvrtka na vasu odluku o kupovini"?
Go to Top of Page

Magic Wind
New Member



Serbia
263 Posts

Member since 25/07/2008

Posted - 20/11/2008 : 00:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Magic Wind a Private Message  Reply with Quote
Mezzano a šta time pokušavaš dokazati, da ne treba da pričamo o nečemu što je očigledno ružno i neprofesionalno i što se da lako ispraviti (samo je potrebna dobra volja i malo, vrlo malo znanja), nego moramo ćutati i bespogovorno poštovati kult VČ-a?
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 20/11/2008 : 00:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message  Reply with Quote
Ne pokusavam to. Samo kazem da se vecina ljudi, koji kupuju ne "opterecuje" izgledom naslovnice. Cak, vecina ovde na forumu, gde se okupljaju hard core stripadzije. Moje misljenje je da se strip ne kupuje samo zbog naslovnice, naslovnica je samo jedna od stranica.

Edited by - mezzano on 20/11/2008 00:55:39
Go to Top of Page

Magic Wind
New Member



Serbia
263 Posts

Member since 25/07/2008

Posted - 20/11/2008 : 01:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Magic Wind a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mezzano

Ne pokusavam to. Samo kazem da se vecina ljudi, koji kupuju ne "opterecuje" izgledom naslovnice. Cak, vecina ovde na forumu, gde se okupljaju hard core stripadzije. Moje misljenje je da se strip ne kupuje samo zbog naslovnice, naslovnica je samo jedna od stranica.


Ma ok, samo ima nas i onih i to ne mali broj kojima te konstantne gluposti smetaju, i imamo puno pravo da kritikujemo sve što ne valja u cilju još kvalitetnijih izdanja (a kritikujemo vrlo argumentovano), kao što i ostali imaju pravo da pričaju da je izdanje super i da tu ne treba ništa menjati.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7279 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/11/2008 : 01:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


Jer, ako je točno da vecini publike naslovnica nista na znaci



Tačno je! Ali kolika je ta većina kojoj dizajn naslovnih strana ne znači ni malo, koji samo obraćaju pažnju na strip (ako i na njega), koji nemaju smisla za estetiku i profesionalnost?

Neka je i 70%. Više - teško. Pravo pitanje je baš to - zašto izdavač ne dovede dizajn svojih izdanja na pristojan nivo zbog preostalih i nezanemarljivih 30% publike, a onim prvima ionako nije bitno kakav god da je.

Kolekcionar sam stripova nekoliko decenija, bavim se pomalo crtanjem, nekoliko stripova sam objavio i dizajnirao par omota za album jednom bendu (koji su pohvaljeni u recenzijama). Daleko od toga da sam profesionalan dizajner sa akademijom, ali kao stripofil i čovek koji ima izgrađen ukus tvrdim:

CICO naslovna je najgora naslovna strana svih vremena, potpuno idiotski urađena, apsolutno ruglo, čoveka koji je radio treba podhitno zaustaviti u svojim nedelima na svaki način! Nažalost nije jedina takva.

Apelujem na vlasnika VČ odnosno Grafarta.

Kupujem Dilana, Martija, Dampira i Texa od VČ, kao i DD superbook, uzeo sam i vrlo dobrog Dragonera i prvi broj Brada Barona. Verovatno bih uzimao te stripove (a posebno u nedostatku drugih) i da su im naslovnice potpuno crne ili bele, ali pre nego što pročitam strip volim da ga pogledam i zagledam, a da se ne užasavam.

Za pozitivnu promenu je potrebno tako malo - razuma.

Edited by - alexts on 20/11/2008 01:46:44
Go to Top of Page

aragon.sm
Average Member

Serbia
666 Posts

Member since 15/07/2007

Posted - 20/11/2008 : 03:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send aragon.sm a Private Message  Reply with Quote
koji quac sad tek videh onaj broj 3 na naslovnici moze li neo da mi pojasni sta je to i cemu ta 3 tamo??????
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000