forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog u izdanju Veselog četvrtka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 11/03/2010 : 16:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
^^^^ pitam se samo sta je na pola puta izmedju dva sranja? :))))

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 11/03/2010 : 16:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro sad...
Meni su 'Pisma...' solidna prica, ako zanemarimo Kosua.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/03/2010 : 16:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
dOBAR STRIP U SENCI VULKANA, nije me razočarao...
Go to Top of Page

okudzava
Average Member



500 Posts

Member since 03/06/2009

Posted - 11/03/2010 : 17:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send okudzava a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam sledeći - nastavak kultne "Zone Sumraka", heroji mog detinjstva M&G... mada sudeći po Djoletovoj upozoravajućoj recenziji izgleda i ne čekam bogznašta.

Profesor-inz, drago mi je da si se vratio Dilanu.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/03/2010 : 18:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okudzava

Jedva čekam sledeći - nastavak kultne "Zone Sumraka", heroji mog detinjstva M&G... mada sudeći po Djoletovoj upozoravajućoj recenziji izgleda i ne čekam bogznašta.

Profesor-inz, drago mi je da si se vratio Dilanu.

Veruj mi da me je pomalo motivisala i ova treća priča o legendarnoj Zoni sumraka, još crtači neprikosnoveni, to ti je kao kad Feri crta Helingena i Rakosija, sve ostalo je smešno u poređenju.
Radujem se povratku tandema u regularnooj seriji...
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 12/03/2010 : 03:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by morrison

quote:
Originally posted by docA

Da li mozda u zadnjem stoji najava za KIDD 6?


Da.


ODLICNO!
Nadam se samo da ce ga biti u prodaju za nekih 20-ak dana kada budem odlazio za Bg...


Legendarna prica, nadam se da ce i tekstualni prilog biti posvecen najboljoj Dilanovoj prici...


Bilo da mislish na dvoepizodnu prichu Dvorac Straha/Dama u Crnom, ili na Njujork, Njujork/Zlochin/Kaljostro, hoche, bey brige.

Od 5-6 Kolekcionarca, po mom shvachanju, krenuo je novi pristup tekstovima, te che se na kraju svakog kolekcionarca nalaziti tekstovi koji che se baviti svim epizodama u njemu, ili makar nekim najzanimljivijm/najbitnijim-najdominantnijim aspektom neke epizode.

@U Senci Vulkana --- Kosu mi chak nije previshe smetao u ovoj epizodi, naprotiv, njemu lezhe ovakva sterilna okruzhenja, njegova ljubav prema belini strane je prikladna za epizode koje se deshavaju u po bela dana, i to josh na Islandu, gde ta sklonost ka crtanju plavokosih i bradatih ljudi mozhe i da posluzhi nekoj svrsi.

Ne, pravi kriminalac je Ruju, koji em nije bio previshe inspirisan, em ochito nije imao chak ni uobichajenu klisheiziranu ideju kako da zavrshi epizodu, te je ovo, sushtinski, tek niz dogadjaja bez glave i repa. Negatovci se na kraju pokazhu kao takvi bez nekog preteranog motiva, a konflikt se (ne)reshi time shto Dilan, Grucho i generichka riba #211 samo uhvate put pod noge.

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

zveky
New Member



109 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 18/03/2010 : 11:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zveky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morrison

"U senci vulkana" - dosadno, bledo,...ne znam sta bih napisao, prosto me nije zagolicalo ni da je napljujem. Recimo da je ovo prosek Ruju/Kosu saradnje, negde na pola puta izmedju 'Svemirca' i 'Pisama iz pakla'.



Klasicna Ruju/Cossu pizdarija.
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 29/03/2010 : 17:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Predodredjene zrtve

Bas temeljna prica. Prava detektivska, sadrzajna, sa dosta detalja.

Na pocetku mlako. Klasican pocetka, sa unezverenim klijentom koji dolazi po pomoc. Cini se kako ce sve da se vrti oko duha devojke, da ce prica nekim mirnim tokom da se privede kraju. A onda stignem do 44str. i tu me razdrma prvo crtez, a i sama prica dobija na intezitetu. One krupne vertikalne vinjete i Dilanov "razgovor" sa duhom u sobi. Par odlicnih kadrova koji izdizu pricu, NPR: 57str. ona 3 kadra u sredini, kada kapetan Lajonhart upada u vodu Sama tema "lovci i lovina" nije me toliko odusevila, koliko je dobra ta "slagalica" koju Dilan slaze.

I par detalja koji nisu toliko bitni za samu pricu, ali su mi zanimljivi. Izbacivac u nocnom klubu koji nosi majcu sa natpisom "Just back from hell" Grucova fora "Necu da gledam TV. Program koji daju je toliko los, da je sponzor zeleo da ostane anoniman" , te knjiga Kandinskog na policama u Zastininoj sobi... A kao najzanimljiviji deo izdvojio bih Dilanov razgovor sa starim Rupertom.

Sad bas naleteh na neki moj post u kome sam rekao da mi crtez kod Dilana nije mnogo bitan. Ovde cu da ispravim tu "nebulozu" To vazi samo kada je u pitanju Cossu


Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 29/03/2010 : 20:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drakulloni

Predodredjene zrtve

Bas temeljna prica. Prava detektivska, sadrzajna, sa dosta detalja...









Potpisujem,Drakulo! Ipak imam primedbu na zavrsetak. Duhovi zrtava,za koje tek na kraju vidimo da su dobri,tokom cele price pokusavaju da upozore seprtlju(koji pobere nase simpatije) da je sledeci,a onda se on transformise iz lovine u lovca,pa od lovce napravi lovinu ...Tako su moje(moz' bit' nedovoljno razvijene )vijuge skontale da je od price sa tvistom "losi su u stvari dobri",ispala papazjanija sa poentom "ubij da ne bi bio ubijen"...
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 29/03/2010 : 20:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
@ Pajtos

Nema tu tacno - netacno. Onako je kako ga ti shvatis i razumes.

Slazem se za ovo "ubij da ne bi bio ubijen", na sta bih dodao i ono "Surov je ovo svet" koje se provlaci kroz celu pricu. Nije onaj Jan bas tako mutav Shvati covek na kraju sta mu je najbolje. Tako da moze da bude i "svako gleda samo svoju cenjenu zadnjicu".

A sto se tice "losi su u stvari dobri", ja sam to skapirao vise kao "jaki su ustvari slabi". Mangupi, gledali su samo da nadju slabijeg, lak plen, pa da ga zrtvuju. A ni "krivica" zrtava nije zanemarljiva. To je neki odnos izmedju bolesno ambicioznih i nerealno ambicioznih. Jedni bi uradili sve samo da uspeju u tome sto su zamislili, a ovi drugi bi, opet, uradili sve kako bi prisli ovim prvim, iako nijma tu nije mesto. Bilo kako bilo, jedni bez drugih ne mogu. ko se bolje snadje u toj bolesnoj igri nosi ceo plen.

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 08/04/2010 : 21:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Naslednici zone sumraka
Sta reci, bilo je upozorenja o ovoj epizodi i puno negativnih kritika, a ja resio da joj pridjem cista srca i da joj pruzim sansu...Dzaba, rec je o smecu. Cini mi se da je autor razmisljao u stilu: "Da vidimo na koji deo serijala bih mogao da nakalemim nesto svoje... Ksabaras? Ne. Morgana, Bri, prof. Nok...ma jok. Ah, znam!".

'Zona' buduci takva kakva jeste, pruzila je Masijeru beskrajne mogucnosti za bezobzirno ponavljanje vec vidjenih detalja i potpuno nepotrebno ubacivanje/vracanje pojedinih likova. Prica jednostavno ne postoji, a ono sto je bilo bar naznaka originalnosti ('selidba u smrt'), je toliko banalizovana, da me je prosto sramota da prepricavam.
Sto je najgore, covek na zadnjoj strani ostavlja mogucnost povratka 'Zoni...':X
Potpuno, POTPUNO nepotreban eksperiment loseg pocetka, jadne razrade i jeftinog petparackog kraja.
M&G u par navrata podsecaju na najbolje dane, ali njihov kvalitet rada vec godinama nazaduje...na moju veliku zalost.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

kitaric
Average Member



Serbia
975 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 08/04/2010 : 23:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kitaric a Private Message  Reply with Quote
Jedino sto stvarno valja je naslovnica, mozda i najbolja u ovoj sada vec tetralogiji.

You tell anyone about this and I'll fucking kill you. I'm kidding, I'm kidding, we'll have him home by midnight.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 09/04/2010 : 10:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam posljednjih par epizoda, ali nažalost ne upravo onu kojoj sam se najviše veselio, meddinog "neželjenog gosta", jer je, eto, upravo u to vrijeme nije bilo u strparnici. Tko zna, možda bi upravo baš ta priča malo podigla taj učmali prosjek epizoda koje su se ponovno zaredale u regularnoj seriji.

Barbatina "Posljednja karta" je ok, ali samo ok... iako ne znam baš odgovoriti zašto. Možda stoga jer smo o sudbini, i našoj ulozi u njezinom kreiranju, već toliko puta čitali u Dylan Dogu, možda zato jer su minijature simpatične, ali u cjelini je sve to zaokruženo nekako jednostavno, bez iznenađenja..?

Što se tiće "Predodređenih žrtava", mogu samo reći (ponoviti) da mi se sviđa kako Medda razmišlja, kako dobro kuži život, iako se tu zapravo nikada ne radi o nekim velikim životnim mudrostima (i aforizmima), ali opet i to je puno više nego što nam se obično nudi u ovom serijalu. Premda mu zamijeram da mu ovoga puta "metafora" na kojoj gradi svoju poantu i nije najpametnije, najuspjelije odabrana. Uplitanje bedastih tajnih rituala, siromašni nadnaravni momenti... očekivao sam nešto malo maštovitije, dovitljivije.

Ruju je i dalje uvjerljivo najgori. I dalje površan, plastičan, toliko nezainteresiran za priču i likove... i tek toliko da se nešto napiše. "Demonska sonata" je najgora, rutinski iskonstruirana misterija sa grandioznim raspletom, koji je zapravo jedno veliko NIŠTA. Slično je i sa "Sjenkom vulkana", gdje se i opet onako čisto površinski pozabavio jednom misterijom koja je ekspresno (instantno) završila bez da je ikada dobila priliku da se možda razvije u nešto više.
Go to Top of Page

Upperslice
New Member



Serbia
103 Posts

Member since 31/05/2009

Posted - 12/04/2010 : 20:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Upperslice a Private Message  Reply with Quote
meni je naslednici zone dobra :s
mada se vi poprilicno nasraste po istoj, pa ne mogoh bas da je citam objektivno, samo sam razmisljao da li je toliko sranje ko sto kazete ili ne
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 23/04/2010 : 21:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Jel neko procitao novi super book?Kakvi su utisci?

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 23/04/2010 : 21:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okiboki

Jel neko procitao novi super book?Kakvi su utisci?



Onako osrednje. Prva priča je imala potencijal ali nije došla do nekog valjanog kraja, druga je uz glupu priču podarila i užasan crtež, a treća minijatura mi je odlična.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
918 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 23/04/2010 : 22:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
Jesam ja.
Manfredi-jev Žvakač pokrova je onako, nit miriše, niti smrdi. Mada vampiri su ovde prikazani malo na drugačiji način neko što je to dosada bilo uobičajeno, pa zbog toga vredi pročitati ovu priču.
Preostale dve kratke priče su mi prosečne. U Serijskom ubici Mari je malo eksperimentisao sa crtežom, e rezultat je jako loš. Njegov crtež karakterišem kao podnošljiv, ali ovde mi je baš odvratan.
A Taksi se izdvaja po sjajnom Brindisijevom crtežu, a i priča je takva da nekome može da se svidi, a nekome ne. Konkretno meni i nije nešto legla, ali nisam ni nezadovoljan.

Pa krajni utisak je sledeći. Ako ne kupite ovaj SuperBook ništa nećete propustiti, a ako ga ipak kupite nećete ostati razočarani, pa šta kome odgovara.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 23/04/2010 : 22:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Da primetio sam listajuci da je Marijev crtez ocaj zivi.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 24/04/2010 : 01:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Da,nije nesto prica ali nije ni tako losa,moze se citati.Crtez Roia mi je odlican,mracan bas pase za ovu epizodu.Serijski ubica ok pricica,ali crtez ja mislim nikad gori,strasno.Treca prica onako,nije nesto,crtez odlican-Brindisi.Sve u svemu solidno!

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Checee
Advanced Member



China
3004 Posts

Member since 17/11/2008

Posted - 24/04/2010 : 12:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Checee a Private Message  Reply with Quote
Dosao veliki strucnjak za crtez i rekao da je Marijev crtez los.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 24/04/2010 : 15:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Checee

Dosao veliki strucnjak za crtez i rekao da je Marijev crtez los.

Izvini ja stvarno ne znam koji je tvoj problem sa mnom?Znamo li se?Izneo sam svoje misljenje a tebi ako se svidja uzivaj slobodno.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 24/04/2010 : 15:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Mari je carina!!!!

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 24/04/2010 : 15:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tornadomaster

Mari je carina!!!!

Marijev crtez mi je inace ok ali u ovoj kratkoj prici nikako,nesto je opasno zajebao.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Checee
Advanced Member



China
3004 Posts

Member since 17/11/2008

Posted - 24/04/2010 : 17:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Checee a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 24/04/2010 : 18:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
(Zvakac) Pokrov(a) mi je OK prica, 'Serijski ubica' i 'Taksi' odlicne. Roi briljira, iako se zbog loseg otiska ne moze steci dobar utisak, ko je citao ovu epizodu u Gigantu zna na sta mislim. Mari, inace sklon eksperimentisanju, je neobicno interesantno nacrtao ovu pricicu. Meni ipak nije legao taj fazon, iako mi se cini mnogo bolje nego kada sam je prvi put procitao. Brindizi, kulerski odradio posao, bez greske.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000