forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog u izdanju Veselog četvrtka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 31/10/2010 : 23:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote


Dylan Dog Super Book 14

Smrt jedne zvezde, Voz užasa, Raj za turiste, Zalutala srca




Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 01/11/2010 : 01:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Zaaaaštooo skrnaviti ovako lijepu naslovnu, zaaaaaaašto?

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 01/11/2010 : 08:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
kako? pa moglo je puuuno gore biti!

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 01/11/2010 : 21:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

kako? pa moglo je puuuno gore biti!


Zar ti ne smeta to što ova 4 naslova idu cik-cak i ne počinju (ako gledamo s lijeva na desno) sa iste tačke. Ljepše bi izgledalo NEUPOREDIVO. Nadam se da si me razumio...

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 03/11/2010 : 00:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Groblje nakaza meni odlican.Barbato

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 03/11/2010 : 08:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tornadomaster

quote:
Originally posted by karven

kako? pa moglo je puuuno gore biti!


Zar ti ne smeta to što ova 4 naslova idu cik-cak i ne počinju (ako gledamo s lijeva na desno) sa iste tačke. Ljepše bi izgledalo NEUPOREDIVO. Nadam se da si me razumio...



Razumeo sam te, ali ne smeta mi, stvarno

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 04/11/2010 : 21:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
Jel' zna neko u kojim izdanjima su ranije izasle ove price u novom superbooku? Znam da je Smrt jedne zvezde izasla u gigantu 6 koji je izdao System Comics.
Go to Top of Page

gogyly
New Member



Serbia
147 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 04/11/2010 : 21:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send gogyly a Yahoo! Message  Send gogyly a Private Message  Reply with Quote
Smrt jedne Zvezde Originalno izašlo u: Gigantu 6
Voz Užasa Originalno izašlo kao: Dodatak u časopisu Amico Treno
Raj Za Turiste Originalno izašlu kao: Dodatak časopisu Republika
Zalutala srca Originalno izašlo u: Gigantu 8

-Resio sam slucaj, Batler je ubica!!!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9337 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/11/2010 : 09:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
pretpostavljam da raj za turiste nije u boji?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 05/11/2010 : 11:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Nije

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 05/11/2010 : 12:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Zanimljive su ove 2 kratke neobjavljene. Pogotovo "Raj...".

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

desolator5
Starting Member



91 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 05/11/2010 : 13:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send desolator5 a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa morrisonom dobre dve kratke price. Smrt jedne zvezde je onako prosek, sve već viđeno, zapleti i raspleti jako jednostavni.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 11/11/2010 : 15:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam "Martija", premda sa katastrofalnim zakašnjenjem. Budući da su mnogi već iznijeli prekrasne prikaze epizode, na kojima im zahvaljujem i koji su me namamili da zakasnim na čas kako bih kupio strip ;), ja bih volio da iznesem samo dva svoja minorna, to jest manja zapažanja. Da ih ne iznesem - prosto ne mogu, jer ovakvi prekrasni stripove duboko dirnu i "protresu" naše tokove razmišljanja ukalupljene u provincijskoj monotoniji, tjerajući nas da pišemo iskreno, dušom, bez ikakvih kalkulacija ili zadnjih pomisli. Upravo vaši prikazi ovakvih epizoda otkrivaju mnogo stvari o vama; isto je i sa mnom. Nema sumnje da bi strip ostavio još dublji utisak na mene da nisam bio u "optimističnoj verziji sebe" kad ga čitah...

Kao prvo, scena u kojoj Džulijan ubija sopstvenog oca nam odlično pokazuje kako medij stripa može i mora biti višeslojan; a majstori kao što je Sklavi i u popularističko kopiranje scena iz brutalnih splatera unose sloj simbola i metafora, u skaldu sa svojom prirodom. Simbol je opšti. Zašto Džulijan počinje čitav "krvavi stroj" ubistvom upravo oca? Ili, tačnije rečeno figure oca, jer nam o samom čovjeku skoro ništa nije otkriveno, osim par indikativnih detaljčića. Da budem još sitničaviji, tehnički ga je "zatrpao". A sad, koji dio naše svijesti formira upravo otac, putem socijalnog učenja posmatranjem (to jest identifikacija, imitacija i igranje uloga starijih "idola" koji se mijenjanju tokom života)? Formira Frojdov super-ego, to jest dijete u svoju svijest preko modela ponašanja unosi mnoge socijalno privatiljive modele ponašanja i osnovna moralna shvatanja, ili, jednostavnije, savjest... Super-ego je u često u sukobu sa idom, infantilnom podsvješću koja teži trenutnom zadovoljenju SVIH, čak i društveno neprihvatljivih potreba. Ove potisnute potrebe se često znaju pojaviti u formi sna, to jest "san je ispunjenje želje", mada su često želje "cenzurisane" od strane druge instance. Conclusion - "zakopavanje", potiskivanje morala dovodi do prave ekspozije iracionalnog dijela ličnosti, što se dobro vidi i u bizarnim načinima ubistava. Ali, onaj koji je zakopao super-ego je Martijev alter-ego, a ne on sam. I, "samo" ga je zakopao. Stoga Marti na kraju djetinjasto priznaje sve svom "staratelju" (možda je ovaj izraz pregrub za datu situaciju, recimo prijatelju) Dilanu, premda u očima zakona grijeha praktično i nema (ni nemoral u snu se među crkvenim ocima nije smatrao grijehom, mada su smatrali sa on upućuje na "griješne pomisli" koje božji pravednik odbaci u toku dana). Otac je očito upotrebljavao princip "štapa i šargarepe", vid instrumentalnog uslovljavanja, koje se koristi da se eliminišu negativni aspekti ponašanja male djece (i nagrade oni dobri, naravno). Kao i u ovom slučaju, često dolazi do kontra-efekta, pukog sakrivanja bijesa ispod površine, koji će se zajedno sa ogorčenjem iskaliti na prvom "žrtvenom jarcu". Zanimljivo je koliko se stvari može izvući iz "običnog stripa", ali ću istaći da je ogroman dio mojih prijatelja zapravo pozitivno zainteresovan, pogotovo otkako stripovi ponovo dolaze.

Drugo, nerazrađeno razmišljanje ipak moram iznijeti, premda je više u formi pitanja za dilandologe:"Zašto je Sklavi opsjednut pronalaženjem zla i licemjerja u drugim ljudima?" Prva opricija bi bila da iz njega govori životno iskustvo, ali sam ja ipak upotrijebio izraz OPSESIJA, jaka pokretačka sila koja nesumnjivo ima svoj jasan uzrok/motivaciju. Dilan, pored svega što doživje, nije oprezan i sumnjičav prema drugim ljudima koji ga najčešće ne razumiju; ima svoje periode tonjenja u introvertnost, ali i snage da se odupre. Druga opcija je da se Sklavi, osjećajući se otpadnikom od društva zbog svog alkoholizma, depresije i Edipovog kompleksa, do neke mjere zamrzio društvo u kome je prosječan piljar koji se bezubo smiješi i govori "Diiivno povrće danas imamo, jašta!" prihvatljiviji i "normalniji" u moru konformista koji se drže stavova i normi većine. Osjećajući se "nakazom, frikom" (kako sebe ironično naziva u uvodniku DD 241, pominjući svoju raniju depresiju - da li aludira upravo na takav osjećaj?), stvara se potreba opravdavanje samog sebe, izjednačavanja sa masom "normalnih" ljudi kojima "dobro" ide u životu. To je isto kao kad ja, banalizujući sve, kažem:"Jesam dobio trojku iz biologije, ali niko nije dobio višu ocjenu; nije bilo nijedne jedine četvorke!". Razvija se teza o "normalno-nenormalnim" licemjerima koji, po Sklaviju, samo uspijevaju da se prikriju ispod najobičnijih maski, dok se ispod krije divlja snaga, praiskonski nagon Tanatosa koji srlja u bol i destrukciju. Još veći stepen užasa predstavlja specifičan trenutak skidanja maske "normalca" da bi se otkrilo da ispod nema NIČEGA, čak ni izopačenog zla; stvaran identitet jedinke, kakav god on bio, je pod pritiskom uklapanja zamijenjen nametnutim ponašanjem, mehanizmom navike "brišući" sav raniji materijal.
A to je najveći užas od svih.
P.S Je, Luka je počeo učit psihologiju pa sad može "prosipati" stručne termine!
P.S.S Sad se sjetih da je i sam Sklavi vrlo otvoreno izjavio:"Ja nisam ni Dilan ni Gručo. Ja sam čudovišta."

Edited by - Mhejl on 11/11/2010 15:43:43
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 13/11/2010 : 14:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam i Barbatino "Groblje nakaza", koje, mada ga je grijeh i pomisliti staviti u istu rečenicu sa "Martijem", zaslužuje da se nađe u lancu odličnih Dilana lately. Sama priča mi je, naprimjer, kudikamo bolja od silno prenaduvane "Poslednje karte". Hladno i precizno, sa mnogo zanimljivih dijaloga i situacija... Ne znam da li je do prevoda i Marčelove adaptacije, ali Gručo je rijetko kad bio u boljoj formi za smrtonosne "rafale" viceva. Jeste, jeste. Ali, postoji čitav niz nedoslijednosti u kontekstu samog morala priče, kao i karaktera likova. Prvensteno, Dilanova odluka na kraju - Barbatova nam kroz priču govori o svom stavu prema hendikepiranim/mentalno zaostalim/osakaćenim osobama, kojima ne treba trenutno sažaljenje, već dostojanstvo i prihvatanje od strane sojih prijatelja i srodnika. Prihvatanje, a obični poznanici ne bi trebalo da ih obasipaju sažaljenjem i ugađanjem, nego obraćanjem na "ravnoj nozi" (npr, kada Dilan sažaljivog pogleda kaže "neka, ja ću vam pomoći da sipate čaj", kada to očito nije potrebno). Uzimajući u obzir njihove potrebe i ograničenja, naravno. Dilan na kraju (SPOJLER!) odluči da zataška i prećuti istinu o nizu hladnokrnih ubistava koji je možda prividno završen (no, nikad se ne zna), praktično opraštajući grijeh težak kao crna zemlja osobi koja je svo vrijeme manipulisala njime kao marionetom, motivisan čistim sažaljenjem prema slijepom gospodinu. Zar to već nije nejednako ophođenje, to jest pretpostavljanje da je gospodinov život vrijedniji od svih ostalih (jesu bili propalice, ali...)? Idealista i sanjar, da... Sad nemam živaca da se bavim oscilacijama lika Šeril, ali i tu ima podobrih "rupa".

Ali, manimo se sad scenarija. Ono što daje najkvalitetniju dimenziju ovoga stripa, od prosječnog stvarajući blistavo, od "mrtvog slova na papiru" novi pripovjedački univerzum, je taj prekrasni Marijev crtež. Rijetko kad sam vidio MAESTRALNIJE nacrtan Bonelijev strip (ili jesam, od ruke majstora Stana)! Njegov crtež, koji je mnogima odbojan zbog visokog stepena stilizacije i načina crtanja Dilana, vrijedi gledati iz dana u dan! Ja bih mogao pročitati čitav strip bez riječi teksta, samo gledajući izraze likova, posebno Dilana. Oči sve govore... A ovdje su ispunjene bolom i čuđenjem. Ne mogu ni da nabrojim sve prekrasne male vinjete koje se tiskaju na devedeset stranica, ali moram spomenuti trenutak kada Dilan dolazi na Džonijev grob ("Jedan vrlo poseban i drag prijatelj..."). Doduše, on je prosto morao ispasti dobar, kako bi izbjegli linčovanje horde ljubitelja!
Mari je bio savršen za ovu priču (već je uočeno da se većina Barbatinih priča može podičiti zaista sjajnim crtežom). Zanimljivo je da ga vole svi forumaši koji se razumiju i bave crtežom... i dobar dio laika, poput mene.
Kakav je kvalitet posle dvjesta pedesetog broja? Hoće li barem trećina priča (dobro, četvrtina) biti približno ovako dobre ili ćemo opet deset mjeseci zaredom NEčitati i slagati na gomilu idiotluke tipa "U sjenki vulkana"? U poređenju sa tim čudima, čak se i Kjavijeve otkačene koljačine čine boljima...
P.S Nisam ni ja pobornik nekog velikog realizma, ali ako već piše krimi-priču bez iskre natprirodnog, trebala je izbjeći fantazmagorične kreature poput onih blizanki.

Edited by - Mhejl on 14/11/2010 09:15:27
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7611 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/11/2010 : 16:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Virus koji je do opasnih granica razvio Leo Charm (koji piše uvodnike za VČ DD) širi se internetom.

Učitavanje dubokoumnih psihološko-filozofsko-umetničkih ideja u glupave, rutinske i plitke scenarije kojim Dilan obiluje u ovoj fazi poprima groteskne razmere.

Umesto da se iskreno kaže da je Sclavijev scenario za Martija jedva prosečan i nemaštovit - red ubistava za popunjavanje prostora, red patetike - pišu se hvalospevi. Ona epizoda koja je kopija Identiteta je takođe nemaštovita, a nova Barbatina je nešto bolja, zanatski, ali ništa posebno, sa bezveznim krajem.

Scenaristi DD-a (Bonelija, uopšte?) ne umeju da iskoriste potencijal, koji im lik pruža i naprave zaista kvalitetan strip, gde će se pustiti mašti na volju, sa ubacivanjem kompleksnih zapleta i mnoštva likova i ideja iz korpusa fantastike i horora, kao što se to radi(lo) u američkim stripovima koji su s razlogom poznati u celom svetu (Hellblazer, Sandman).

Ovako nam ostaje da pišemo filozofske eseje o nemaštovitim, rutinskim i manje-više dosadnim i razočaravajućim epizodama koje se ređaju.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 13/11/2010 : 16:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Virus koji je do opasnih granica razvio Leo Charm (koji piše uvodnike za VČ DD) širi se internetom.

Rasprave koje su rezultat "virusa" predstavljaju jednu od rijetkih svrsishodnih rasprava koje barem nalikuju zlatnom dobu foruma. Vidi, u Marčelovim uvodnicima, mada sam bio u rpilici pročitati samo one za redovna izdanja, se ne traži smisao i alternativna tumačenja onih epizoda koje samo popunjavaju mjesečno izdavaštvo i nemaju ništa da kažu. Tada se prostor obično popuni različitim biografijama crtača ili sličnim pratećim materijalom... A opet, kada vidimo da rečenice nisu samo otrcane fraze stripovskog dijaloga, da su stavljene tu sa jasnom namjerom, značenjem, da određeni dijelovi crteža imaju jasno simboličko značenje - zašto to da ne analiziramo? Zato što je Boneli, koji sasvim zasigurno mora biti plitkouman? Zbog ove predrasude (jeste tačna, ali samo za neke stvari) prosječan čitalac, koji strip pored toga doživljava samo kao sredstvo za "puštanje mozga na pašu" i razbibrigu, propusti mnoge zanimljive detalje. Evo, vidi samo onog Dilana "Veliko đubre", ako ti je zapao šaka. Pročitam ga sa predubijeđenjem da je veliko đubre (;)), kad, gledaj vraga: pored solidne građe, imamo i onaj detalj "ona ne zna da vozi!". Zar o tome ne vrijedi raspravljati, mada se nalazi u efemernoj epizodi? To je zanimljiva upotreba tkz. "nepouzdanog naratora", koju sam rijetko vidio u stripu. Toliko o "nasilnom kalemljenju ideja"...
quote:

Učitavanje dubokoumnih psihološko-filozofsko-umetničkih ideja u glupave, rutinske i plitke scenarije kojim Dilan obiluje u ovoj fazi poprima groteskne razmere.

A zaboravio si da kažeš:"To je MOJE mišljenje". Izvini, ali stvarno si oholo nastupio, kao da se samo tvoje mišljenje računa (i ako da su svi koji komentarišu DD sa više od dvije rečenice zaluđenici pod Marčelovim uticajem)... O ukusima se ne raspravlja. I za mene je ovo loš, banalan period, ali neću reći da apsolutno ništa ne valja. Nađe se ponešta.
quote:

Umesto da se iskreno kaže da je Sclavijev scenario za Martija jedva prosečan i nemaštovit - red ubistava za popunjavanje prostora, red patetike - pišu se hvalospevi. Ona epizoda koja je kopija Identiteta je takođe nemaštovita, a nova Barbatina je nešto bolja, zanatski, ali ništa posebno, sa bezveznim krajem.

Asocira me na priču o carevom novom odijelu, ali ja sam iskren oko epizode. "Marti", kakvo god mišljenje drugi imali o njemu, kakvu god "reputaciju" imao, ostavlja dubok utisak na mene. Naprimjer, meni su "Preko praga" i "Poslednja karta" opasno precijenjene. Svako vidi ono što želi, u skladu sa svojim načinom razmišljanja. Imamo raziličito shvatanje "patetike", jer mene taj element u Martiju više podsjeća na milosrđe i humanizam. Epizoda je u osnovi plemenita, i bavi se, kako Kasper reče, vrlo teškom temom: užasom pojedinca. I ta ubistva jesu splater začin, no splater ima duboke korijene u Dilanu i ne treba da ga napusti. A možemo im naći i svrhu. Teško je napraviti priču koja neće imati bar jedan sloj tumačenja i neće otkrivati ništa o zamisli i umu tvorca; jednoslojne i jednoznačne su samo banalne stvari, rađene bez imalo ljubavi. Simbol je opšti, i često kaže više nego što je pisac ikada namjeravao. I, nismo mi toliki maheri da napravimo ovolika tumačenja bez ikakve osnove... :D
quote:
Scenaristi DD-a (Bonelija, uopšte?) ne umeju da iskoriste potencijal, koji im lik pruža i naprave zaista kvalitetan strip, gde će se pustiti mašti na volju, sa ubacivanjem kompleksnih zapleta i mnoštva likova i ideja iz korpusa fantastike i horora, kao što se to radi(lo) u američkim stripovima koji su s razlogom poznati u celom svetu (Hellblazer, Sandman).

Američki stripovi, američki stripovi... Ne možeš ih porediti sa italijanskim stripovima (potpuno drugačije shvatanje umjetnosti), niti osuđivati jedne. Kao prvo, i Boneli ima svoja remek-dijela, istina rijetka zbog hiper-produkcije (i ranije se pisalo o problematici mjesečnog ritma), ali konkurentna. I uostalom, zašto ljubitelji ostalih stripova stalno napadaju Bonelijevce? Pa jel stvarno mislite da ste na nekom "višem" nivou od tih ljudi? Dosta njih stalno ističe da čita te "dubokoumne" (a i oni su u većini slučajeva sivi prosjek, nego ih ima više, pa ima i više sjajnih stripova) produkcije iz čistog snobizma. Dosta je bilo više tog grupisanja u "nižu"(boneli) i "višu"(francuzi, ameri) klasu. I HC i SC stripaše. I one za boju i one za crno-bijelo. I...

Edited by - Mhejl on 13/11/2010 16:52:01
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 13/11/2010 : 17:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Američki stripovi, američki stripovi... Ne možeš ih porediti sa italijanskim stripovima (potpuno drugačije shvatanje umjetnosti), niti osuđivati jedne. Kao prvo, i Boneli ima svoja remek-dijela, istina rijetka zbog hiper-produkcije (i ranije se pisalo o problematici mjesečnog ritma), ali konkurentna. I uostalom, zašto ljubitelji ostalih stripova stalno napadaju Bonelijevce? Pa jel stvarno mislite da ste na nekom "višem" nivou od tih ljudi? Dosta njih stalno ističe da čita te "dubokoumne" (a i oni su u većini slučajeva sivi prosjek, nego ih ima više, pa ima i više sjajnih stripova) produkcije iz čistog snobizma. Dosta je bilo više tog grupisanja u "nižu"(boneli) i "višu"(francuzi, ameri) klasu. I HC i SC stripaše. I one za boju i one za crno-bijelo. I...




Boneli produkcija je kod nas sveprisutna i u mogućnosti smo da čitamo praktično sve što izdaju, i samim tim da imamo uvid i u ono dobro i u ono najgore od njih. Dok od drugih škola kod nas stižu uglavnom najbolja ili najrazvikanija izdanja, i onda se nije čuditi generalno prihvaćenom utisku kako su stripovi iz tih škola superiorni u odnosu na Boneli. A kao i uvijek, postoje dvije strane medalje. Negdje sam pročitao, mislim na ovom forumu, da se godišnja produkcija BD albuma mjeri desetinama hiljada ili više. Koliko tih albuma stigne do nas? Cijenim 0,1 posto ili manje. To nam ni izbliza ne daje pravu sliku prosječnog kvaliteta konkretno BD škole i onda je bespredmetno to upoređivati sa praktično 100% Boneli produkcije koja nam je dostupna. Možemo raspravljati da li su vrhovi ove ili one škole bolji, ali generalizovanje ne vodi ničemu.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 13/11/2010 : 18:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Sve stoji. Malo koja zemlja, doduše, za sebe može reći da ima toliko jaku strip-kulturu da izdaje sve od svih škola stripa... Situacija kod nas može biti bolja, ali i gora, gledajuću ukupan broj stanovnika.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 14/11/2010 : 08:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Mhejl,odlicne analize!Volim da procitam kako je ko video pricu...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 14/11/2010 : 12:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

Mhejl,odlicne analize!Volim da procitam kako je ko video pricu...


Pazi ga,naučio da čita...
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 14/11/2010 : 16:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni


Pazi ga,naučio da čita...

Theh,pa morao sam...vama je lako u Darkwoodu,vi komuncirate bubnjevima!
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 14/11/2010 : 16:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by pravedni


Pazi ga,naučio da čita...

Theh,pa morao sam...vama je lako u Darkwoodu,vi komuncirate bubnjevima!


Da li to progovara ljubomora iz ljubitelja trećerazrednog horor junaka,g.Pajtosa?!?
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 14/11/2010 : 16:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni


Da li to progovara ljubomora iz ljubitelja trećerazrednog horor junaka,g.Pajtosa?!?

Nas je u trecem razredu,vas nikako da prebaci decije zabaviste,g.Pravedni!
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 14/11/2010 : 16:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote


Ovo je jedan od topika gde je spam sveden na najmanju meru i gde je od 51. strane bar 45 za čitanje.

@ pravedni, neka ostane tako - ako se slažeš


Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 14/11/2010 : 20:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras



Ovo je jedan od topika gde je spam sveden na najmanju meru i gde je od 51. strane bar 45 za čitanje.

@ pravedni, neka ostane tako - ako se slažeš




Slažem se!
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000