forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Libellus: SUPER BOOK 5
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/11/2008 : 17:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
SUPER BOOK 5

Peti Super Book, koji nosi naslov “Talisman Tin Hinan i druge price”, sadrzi 11 kratkih prica Martina Mysterea
od kojih je njih 10 scenaristicki potpisao Alfredo Castelli, a jedanaesta je djelo Giuseppea Palumba.
Crtacki, ove price realiziralo je 8 autora - Filippucci, Palumbo, Devescovi, Alessandrini, Torti, Vercelli,
Cavazzano i Arduini, a izvorno su objavljene izmedju 1993. i 1995. godine.


Cijena ovog izdanja u strip knjizari Libellus bit ce 90 kuna.


Zahvaljujemo se Goranu, Curuniru, Mirni, Melini, Vedranu i svim drugim
suradnicima koji su nam pomogli pri izradi ovog odlicnog izdanja.




Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 27/11/2008 : 18:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
bravo tovari,samo naprid!

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29412 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 27/11/2008 : 19:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
pohvala!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4993 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 27/11/2008 : 21:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
EKSTRA! ekstra! ekstra!

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 27/11/2008 : 21:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
da nije Kavacanova epizoda MMa vetj izashla u Stripoteci, ovo bi bio prvi Marti koji sam kupio posle... kolko ono proshlo vremena od propasti vaninija naovamo?
e, od TAD!:)

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 27/11/2008 : 22:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Ako ove kratke priče budu samo upola dobre kao prošle
bit će fenomenalno!!!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 28/11/2008 : 00:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Pa mozhda bi mogle da budu i malo bolje, istini za volju. Ali kakve su takve su, to su kurioziteti, nisam ni ochekivao remek-dela.

Uzimam u svakom sluchaju, to pitanje se i ne postavlja.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 28/11/2008 : 00:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Imam primjedbu!
Zašto u ovoj najavi/zahvali Curunir nije "drug"?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 28/11/2008 : 01:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message  Reply with Quote
neznam, otkad sam pročita par specijalaca,i ona 2 maxija, 1 almanaha jednostavno se bojim išta kupovat osim regularne serije dalje...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 28/11/2008 : 01:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Imam primjedbu!
Zašto u ovoj najavi/zahvali Curunir nije "drug"?



Da ne podnese jos jednu tuzbu
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 28/11/2008 : 01:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Pa mozhda bi mogle da budu i malo bolje, istini za volju. Ali kakve su takve su, to su kurioziteti, nisam ni ochekivao remek-dela.

Uzimam u svakom sluchaju, to pitanje se i ne postavlja.



I meni su lose,ali su deo kolekcije,tako da mi je posebno drago da se neko setio da i to izbacuje.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 28/11/2008 : 01:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Aj da napravimo ovakvu podelu:

Redovni Marti + maxi + specijalci - Bad
Libellus Almanasi i Superbookovi - Good

Veruj mi, Libelusovi Martiji su svetlosnim godinama udaljeni od MM Specijalaca, a posebno od Maxija.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 28/11/2008 : 02:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Aj da napravimo ovakvu podelu:

Redovni Marti + maxi + specijalci - Bad
Libellus Almanasi i Superbookovi - Good

Veruj mi, Libelusovi Martiji su svetlosnim godinama udaljeni od MM Specijalaca, a posebno od Maxija.



Redovnog Martija i dalje citam s zadovoljstvom,naravno ne kao Libellusov reprint gde su daleko bolje price.
Specijalci su nesto najgore,doduse Maxije jos nisam procitao iako ih imam.
Almanasi i superbook su mi zlatna sredina.
A giganti su slag na tortu i nesto najbolje uz onog starog Martija.
Zona X mi se bas svidela,ne znam da li si je citao?
PIBD su mi kao i giganti posebna poslastica.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/11/2008 : 03:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Sta je Tin Hinan? Bas sam negde nedavno citao neku pricu gde se spominje Tin Hinan, ali ne znam sta mi bi sad...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16386 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 28/11/2008 : 10:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ---dp---

Sta je Tin Hinan? Bas sam negde nedavno citao neku pricu gde se spominje Tin Hinan, ali ne znam sta mi bi sad...


Pa vjerovatno si čitao one epizode sa Zagorom u Africi i o skiptru Tin Hinan.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/11/2008 : 11:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ove kratke pričice su više nužno zlo za sakupljače (jer su izlazile u istuću publikacija), nego neko interesantno štivo. Ove prošle su više manje bile samo kratki koncepti regularnih epizoda.

ŠTo se tiče MM publikacija, zasad su mi najbolji Giganti i PIBD, onda Zona X, Almanasi, one-shotovi ili team-upovi i MM od Veselog Četvrtka, zatim Specijalci redovne serije, nakon toga reprint starih Misterija i na samom dnu regularna serija od SA. Ono po čemu se ne slažem s ostalima je to da su meni specijalni izrazito zabavno štivo, dok mi npr. reprinti starih brojeva nisu tako zabavni, a bome ni zanimljivi jer sam ih već sto puta ispročitao...

Zaboravio maxije, ispodprosječno, čak i lošije od redovne serije SA.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 28/11/2008 11:08:15
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 28/11/2008 : 11:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Izdanje je lijepo odradjeno sto se Libelusa tice, ali ovaj lik sto kolorira naslovnice, to je tako lose... ko slikovnica za 2. osnovne. Ove brush sjene posebice, brrr.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2596 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 28/11/2008 : 11:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
I ovo uzimam pod normalno.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 28/11/2008 : 11:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

Redovnog Martija i dalje citam s zadovoljstvom,naravno ne kao Libellusov reprint gde su daleko bolje price.
Specijalci su nesto najgore,doduse Maxije jos nisam procitao iako ih imam.
Almanasi i superbook su mi zlatna sredina.
A giganti su slag na tortu i nesto najbolje uz onog starog Martija.
Zona X mi se bas svidela,ne znam da li si je citao?
PIBD su mi kao i giganti posebna poslastica.


Zona X i PIBD su mi must-buy, posebno PIBD me je potpuno odushevio, mada mi je druga knjiga bila sa nijansu slabija, ali opet fenomenalna. Zona X ima one Martijeve priche koje najvishe volim, kao u almanasima, priche van kontinuiteta, Filip K. Dikovske ludorije u kojima se vidi da se i Kasteli i crtachi bash onako relaksiraju neimajuci imperativ da se drzhe dogadjaja prethodnih epizoda kao pijani plota.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15049 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 28/11/2008 : 15:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
to se ćekalo

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

?uvec
New Member



Croatia
170 Posts

Member since 06/06/2008

Posted - 29/11/2008 : 14:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ?uvec a Private Message  Reply with Quote
Prodano!

I'm only ten and a half years old!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9222 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/11/2008 : 23:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

Izdanje je lijepo odradjeno sto se Libelusa tice, ali ovaj lik sto kolorira naslovnice, to je tako lose... ko slikovnica za 2. osnovne. Ove brush sjene posebice, brrr.



Mislim da kolor naslovnica radi sam Casteli. Barem je tako na ovim novijim naslovnicama. Možda griješim...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 29/11/2008 : 23:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Castelli???

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9222 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/11/2008 : 23:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
yeap! Barem tako piše na ovim novijima , post-revolucionarnim MM-ovima : Colori copertina e grafica: Alfredo Castelli. Da li se to misli samo na oblikovanje naslovnice ili ...



"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 30/11/2008 : 13:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je od "Sudbine Atlantide" on počeo bojati, prije ne.

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 01/12/2008 : 10:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Ne znam ta talijanska imena, nego, al vam to valja?

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000