forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 STAR TREK DEEP SPACE 9
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 23/06/2009 : 19:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Žalosno. Pa bar u SF-u može biti svega, čudno što se ne snima više SF serija...
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 23/06/2009 : 19:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Znači još par epizoda i gotov je DS9.
Koliko god mi je dobra serija, sjećam se da sam bio razočaran zadnjom epizodom kad sam to prvi put gledao prije nekoliko godina.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 23/06/2009 : 19:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Meni je zadnja epizoda isto malo sranje. Onaj konačni obračun sa pah-utvarama je bio jadan. Pah-utvare su uopće loše osmišljeni bad-guys...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/06/2009 : 19:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
U predzadnjoj ima jebenih bitki, zadnja je onak, više "diplomatska"

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/06/2009 : 21:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Zadnja je dupla epizoda tako da ima svega, i bitki i diplomacije i opraštanja od likova... Sve u svemu, sve se lijepo privodi kraju. Za razliku od finalne duple Voyagera. Od pah-utvara i nisam nešto očekivao posebno, no mene je malo razočarao rasplet s ono "ženkom" Dominijkom na kraju... Neću spoilati jer ima koji još nisu gledali finiš. Za par dana bi mogli o tome.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/06/2009 : 21:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

....no mene je malo razočarao rasplet s ono "ženkom" Dominijkom na kraju....



i mene isto a da ni ja ne bih spoilao, siguran sam da znas na sta mislim

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

fatigue
New Member



Croatia
127 Posts

Member since 04/08/2007

Posted - 23/06/2009 : 23:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send fatigue a Private Message  Reply with Quote
mislite za diconeg (procitaj unatrag ako si gledao/la)ili?

286. [Quark's rule] When Morn leaves, it's all over.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/06/2009 : 14:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Jučer je bila kao oproštajna epizoda od Quarka, poslije neće imati neke veće uloge. Nekako mi je šteta što Ferengiji nikad nisu bili u nekom sukobu sa Federacijom (a da je to prikazano). Interesantno je koncipirano uređenje Ferengijskog saveza i način funkcioniranja njihove privrede, pa oni zakoni privređivanja... U DS9 su više-manje služili kao comic relief, epizode s njima su mahom bile smijurija.

Mislim da su čak Ferengiji i morali biti jedni od glavnijih neprijatelja već u ST:TNG, no scenaristi zaključili da bi to bilo pomalo smiješno s obzirom kako su karikaturalno i nespretno prikazani. Pa su umjesto njih stavili Borg.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

fatigue
New Member



Croatia
127 Posts

Member since 04/08/2007

Posted - 24/06/2009 : 19:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send fatigue a Private Message  Reply with Quote
quarka za predsjednika!

286. [Quark's rule] When Morn leaves, it's all over.
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 25/06/2009 : 02:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
DS9 je definitivno najbolja izmedju zadnje 3 serije ukljucujuci Voyager i TNG.Voleo bih da se relativno skoro pojavi novi serijal gde ce nastavak price da se nadovezuje na DS9.Voleo bih da vidim novu Kardasiju i drugaciju ulogu Kardasijanaca,dalji razvoj odnosa u Alfa kvadrantu,promene u Klingonskom carstvu i Ferenginaru,sta ce biti na Romulu...
Go to Top of Page

fatigue
New Member



Croatia
127 Posts

Member since 04/08/2007

Posted - 25/06/2009 : 12:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send fatigue a Private Message  Reply with Quote
ocemo jos.. ali gamad je radila glupi ENT umjesto nastavka priče.. ocemo ferengije.. nek dodje borg u alfu.. ajde ima materijala ili da idu istrazivat srediste i desni dio bete...jer..
alfa je poznata..
dio delte takodjer iz VOY
gamma iz DS9
a za betu se zna samo za mali dio di se spaja s alfom, di se nalaze kligonci i romulanci...

ocemo jos.. ocemo jos :D

286. [Quark's rule] When Morn leaves, it's all over.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/06/2009 : 12:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fatigue

ocemo jos.. ali gamad je radila glupi ENT umjesto nastavka priče.. ocemo ferengije.. nek dodje borg u alfu.. ajde ima materijala ili da idu istrazivat srediste i desni dio bete...jer..
alfa je poznata..
dio delte takodjer iz VOY
gamma iz DS9
a za betu se zna samo za mali dio di se spaja s alfom, di se nalaze kligonci i romulanci...

ocemo jos.. ocemo jos :D



Dat ću ja tebi glupi ENT i tu gamad! Da mi je batleth pri ruci i snaga Kahlessa vidio bi ti i Qo'noS i sve zvijezde i maglice alfa kvadranta

Borg meni osobno već ide na jetra, koliko su ga eksploatirali...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 25/06/2009 : 13:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Zamislite samo da J.J.Abrams objavi da će raditi novi serijal nakon uspjeha filma, eh...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/06/2009 : 14:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by fatigue

ocemo jos.. ali gamad je radila glupi ENT umjesto nastavka priče.. ocemo ferengije.. nek dodje borg u alfu.. ajde ima materijala ili da idu istrazivat srediste i desni dio bete...jer..
alfa je poznata..
dio delte takodjer iz VOY
gamma iz DS9
a za betu se zna samo za mali dio di se spaja s alfom, di se nalaze kligonci i romulanci...

ocemo jos.. ocemo jos :D





Borg meni osobno već ide na jetra, koliko su ga eksploatirali...



osobno ću te asimilirat zbog ove izjave

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

fatigue
New Member



Croatia
127 Posts

Member since 04/08/2007

Posted - 25/06/2009 : 15:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send fatigue a Private Message  Reply with Quote
resistance is futile!

286. [Quark's rule] When Morn leaves, it's all over.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/06/2009 : 16:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mac

Zamislite samo da J.J.Abrams objavi da će raditi novi serijal nakon uspjeha filma, eh...



Hoće, samo serijal filmove, ne seriju...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/06/2009 : 17:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tumen

DS9 je definitivno najbolja izmedju zadnje 3 serije ukljucujuci Voyager i TNG.Voleo bih da se relativno skoro pojavi novi serijal gde ce nastavak price da se nadovezuje na DS9.Voleo bih da vidim novu Kardasiju i drugaciju ulogu Kardasijanaca,dalji razvoj odnosa u Alfa kvadrantu,promene u Klingonskom carstvu i Ferenginaru,sta ce biti na Romulu...


Meni je bezveze sto su Kardasijanci platili najvecu cijenu za rat koji nisu ni izazvali (rat su isprovocirali Klingonci koji su poceli s bezobraznim napadima na oslabljenu Kardasiju).
I ona odvratna baba Osnivacica je predobro prosla.
Dvojim gadi li mi se vise ta baba ili kai Winn...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/06/2009 : 17:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1
Meni je bezveze sto su Kardasijanci platili najvecu cijenu za rat koji nisu ni izazvali (rat su isprovocirali Klingonci koji su poceli s bezobraznim napadima na oslabljenu Kardasiju).
I ona odvratna baba Osnivacica je predobro prosla.
Dvojim gadi li mi se vise ta baba ili kai Winn...




Što ih braniš? To im je bila zaslužena kazna za ono što su oni napravili Bajoru! To čak i fino ima ime - poetska pravda. Kardasijanci su nešto najbliže nacistima iz 2. svjetskog rata, ap bi ih sad trebalo žaliti jer su imali takve gubitke. I sama Nerys veli Damaru da sad znaju kako su se osjećali Bajorci svo vrijeme pred okupacijom. Ako su ih i Klingonci napadali, zašto nisu sklopili savez s Federacijom ili pakt o nenapadanju nego se pripojili Dominiju iz razloga jer bi oni vladali...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/06/2009 : 09:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ima spoilera, no mislim da možemo raspraviti budući da je to sad iza nas.

Završila serija... Svi računi svedeni, kraj kakav-takav, no ipak kraj. Najviše mi se sviđalo što su posvetili finišu zadnjih desetak epizoda i priču dostojno priveli kraju u pravom kontinuitetu. Svaki glumac dobio je dovoljan broj minuta za odlazak, plus jedna oproštajna večerica. Najveća iznenađenja su mi bili Darak (nikad nisam pomislio da će on biti prvak pokreta otpora na svom planetu) i kai winn koja se predala mračnoj strani (darth kai)...

Nisam jedino potpuno miran s posljednjim okršajem Oda i ženke Dominija. Bila je tako odlučna sve zatrti i pretvoriti u prah i pepeo, no jedan bonding s Odom to je sve preobrnulo? Što joj je mogao reći sad što nije bilo prije? Čuvari su bili totalno indiferentni naspram Čvrstih cijelo to vrijeme i bili su nepokolebljivi. I ne toliko iz straha, već iz neke superiornosti naspram njih. Dal ih je moglo pokolebati to što Federacija kao nije kriva za bolest? To nije to jer, Odjel 51 je isto tako Čvrsti i Federacija. To što žele podijeliti lijek s njima? To isto nema veze jer Čvrsti su niža vrsta. Mijenjala je lijek s Odom za mir? To je mogla jednostavno pročitati iz njega i ne mu obećati nikakvo primirje, budući da znamo kako mrzi Čvrste? Ili joj je Odo obećao da će se vratiti u Vezu plus da će ih izliječiti? Tu i dalje postoji opasnost napada Čvrstih na Metamorfe i osjećaj superiornosti. Malo prevelika change of heart, kak bi to tamo rekli...

Koji je po vama razlog takve nenadane promjene u srcu Dominijke?

Za Siska sam i mislio da će završiti s wormhole alienima, nekako sam osjećao. No, nije mi to rješenje za jednog kapetana Federacije.

Kardasija je osjetila kako je to biti pod okupacijom (mučitelj je postao žrtva), i to na najteži mogući način, no mir je konačno postignut...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 26/06/2009 : 11:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by dsormaz1
Meni je bezveze sto su Kardasijanci platili najvecu cijenu za rat koji nisu ni izazvali (rat su isprovocirali Klingonci koji su poceli s bezobraznim napadima na oslabljenu Kardasiju).
I ona odvratna baba Osnivacica je predobro prosla.
Dvojim gadi li mi se vise ta baba ili kai Winn...




Što ih braniš? To im je bila zaslužena kazna za ono što su oni napravili Bajoru! To čak i fino ima ime - poetska pravda. Kardasijanci su nešto najbliže nacistima iz 2. svjetskog rata, ap bi ih sad trebalo žaliti jer su imali takve gubitke. I sama Nerys veli Damaru da sad znaju kako su se osjećali Bajorci svo vrijeme pred okupacijom. Ako su ih i Klingonci napadali, zašto nisu sklopili savez s Federacijom ili pakt o nenapadanju nego se pripojili Dominiju iz razloga jer bi oni vladali...


Ako cemo o poetskoj pravdi nije pravedno sto su Osnivaci tako dobro prosli, oni su sve zakuhali. Na kraju se ne zna sto je bilo s onom babom, negdje su je odveli, u neku izolaciju ili sto? Predobro je prosla kao i ostali Osnivaci.
Go to Top of Page

fatigue
New Member



Croatia
127 Posts

Member since 04/08/2007

Posted - 26/06/2009 : 12:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send fatigue a Private Message  Reply with Quote
deeCay kakvi cuvari, kakvi odjel 51, koji darak bwahhahaha. malo si falio nazive :D
btw i meni je bezveze sto je sisko postao prorok, a quarku je zao jer se sve mjenja :D

286. [Quark's rule] When Morn leaves, it's all over.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 26/06/2009 : 13:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
A čuj, pošto Proroci žive izvan našeg vremena, uvijek mogu Siska vratiti na DS9 u bilo koje vrijeme ;-)
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 26/06/2009 : 14:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Pa mogli su malo bolje uraditi ovu zadnju epizodu.Borba sa pah-utvarima je prebrzo zavrsila,ona babetina-osnivacia se prelako predala...A sta bi sa Garakom???
U celu seriju najvise su mi isli na zivce Sisko i Kira,a i cela rasa Bajoranci.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 26/06/2009 : 14:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Nisam jedino potpuno miran s posljednjim okršajem Oda i ženke Dominija.
Koji je po vama razlog takve nenadane promjene u srcu Dominijke?

Za Siska sam i mislio da će završiti s wormhole alienima, nekako sam osjećao. No, nije mi to rješenje za jednog kapetana Federacije.


Ovo su dvije najgluplje stvari na kraju.
Ni meni nije jasno kako je tako brzo prominila mišljenje.

Ali kad se gleda čitava cjelina, nije ispalo loše, uopće.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 26/06/2009 : 16:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Panon

A čuj, pošto Proroci žive izvan našeg vremena, uvijek mogu Siska vratiti na DS9 u bilo koje vrijeme ;-)



To je na kraju i ostalo kao mogucnost, otvoreno, pa ti shvati kako hoces A i otvoreno za neki sequel u bilo kakvom obliku


Glede zavrsetka, nadao sam se nekoj borbi na samoj Kardasiji, ono rucni fejzeri i to, al ajd sad....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000