forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Veseli Četvrtak 18.12.2008.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

mrav
New Member



Tunisia
185 Posts

Member since 19/12/2008

Posted - 19/12/2008 : 23:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mrav a Private Message
Ma daj Renky, spijunira McLaren Ferrari-ja a ne tu Ludens Veselog i obrnuto.

http://www.sfpogled.net/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22203 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/12/2008 : 00:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Renky
Ne mislim a čak bi moga tvrdit sa 100%tnom sigurnošću da to nije razlog.
Prvo, jer mislim da su i VČ i Ludens ozbiljne izdavačke kuće. Jedna ima već popriličnu tradiciju i renome a druga je iznenađenje i osvježenje ( unatoč svim manama koje žvačemo po forumu ) na strip sceni Srbije i takve minorne stvari im sigurno nisu na pameti.
Drugo, iz prve ruke ti mogu reći da je bilo i slučajeva da se istovremeno na prevođenje da više brojeva a u tisak ode onaj koji prvi prevoditeljica itd...

Na pocetku sam bio jedan od rijetkih sa teorijom rata, u medjuvremenu ima nas sve vise,ljudi nisu ludi.
VC je otpoceo rat kad je poceo da izdava Zagora nekoliko brojeva ispred Ludensa(sasvim bespotrebno i na stetu nas i to sa izgovorom o povezivanju price i ostalim glupostima) kao i specijalce koji su bili pred Ludensom...Ludens je sa vitezom uzvratio udarac.Pusti pravdanja i izgovore izadavca,koji mi nekad zvuce kao neki politicari koji traze opravdanja i neke izgovore a sasvim je logicno î vidi se sta rade.To je to a bice tu jos krvi...zivi bili pa vidjeli
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/12/2008 : 00:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ne ne... nisu to friški izgovori. Ako su uopće izgovori. Mislim da sam i napisao u postu tako da se vidi kako to nije rečeno ovih dana. Referenca mi je jedan davni razgovor kad ni vlasnik VČ nije znao da će izdavati stripove. Tija san samo naglasiti kako ponekad naše "teorije" može razvaliti najbanalnija istina.

Da možda nečega ima, ne sporim ali nije me ni briga... ja još uvik što Beli put nije umisto Blacksada izda neki drugi Integral. No odobravam činjenicu da smatraju kako takvo ( meni a očito i njima ) vrhunsko ostvarenje zaslužuje i Srpsko izdanje. Zašto ne? Ipak prevladava moja glad za BD produkcijom, novom naravno, da bi zadovoljniji bija da je na misto Blacksada BP objavija nešto drugo, podjednako kvalitetno.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29558 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/12/2008 : 00:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
koje zavjere!


the truth is out there.....

Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 20/12/2008 : 00:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Aman ljudi cujete li vi sebe. Zagora smo poceli par brojeva ispred Ludensa da im uzmemo klijentelu, Dampira smo poceli od pocetka (da ali jeftiniju varijantu) isto da bi uzeli klijentelu, Texa, MM, MN, DD, smo otisli daleko ispred jer smo znali da ce Ludens da ubrza i naravno da mu uzmemo klijentelu. Koliko ljudi iz Srbije kupuje Ludensa i obrnuto, koliko ljudi iz Hrvatske ce uzeti Zagora iz Srbije. U slucaju da je (kojim slucajem) tacno to sto vi tvrdite, nama bi bilo u interesu da objavimo sta cemo sledece da izdamo. Zasto? Zato sto ce se ljudi iz Srbije, koji su kupovali Ludens, mozda "prevariti" pa kupiti neki Ludensov specijal ako ne znaju da cemo ga mi izdati za mesec dva, a ako znaju (kao sto je bio slucaj sa Cikom (Cicom)), gde je bilo ko zna koliko komentara: " ma necu ga kupiti, ionako ce to VC izdati za dve-tri nedelje").

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/12/2008 : 00:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Going-Going

Aman ljudi cujete li vi sebe. Zagora smo poceli par brojeva ispred Ludensa da im uzmemo klijentelu, Dampira smo poceli od pocetka (da ali jeftiniju varijantu) isto da bi uzeli klijentelu, Texa, MM, MN, DD, smo otisli daleko ispred jer smo znali da ce Ludens da ubrza i naravno da mu uzmemo klijentelu. Koliko ljudi iz Srbije kupuje Ludensa i obrnuto, koliko ljudi iz Hrvatske ce uzeti Zagora iz Srbije. U slucaju da je (kojim slucajem) tacno to sto vi tvrdite, nama bi bilo u interesu da objavimo sta cemo sledece da izdamo. Zasto? Zato sto ce se ljudi iz Srbije, koji su kupovali Ludens, mozda "prevariti" pa kupiti neki Ludensov specijal ako ne znaju da cemo ga mi izdati za mesec dva, a ako znaju (kao sto je bio slucaj sa Cikom (Cicom)), gde je bilo ko zna koliko komentara: " ma necu ga kupiti, ionako ce to VC izdati za dve-tri nedelje").



Aaaaa ne ne prika... krivo! S obzirom da sve ovo ( ili bar većina ) piše u mom postu uzimam kao citat pa shodno i repliciram. Dapače sve navedeno sam okarakterizirao kao samo eventualnim plodom slučajnosti. Ostalo, o Zagoru ili Dampyru sam napisao da bi se analogno teorijama urote Ludensa oko specijalca mogla povući i paralela sa spomenutim izdanjima VČ a to je, po meni, notorna glupost.
Ili jednostavnije, mislim da su glupe priče o "teorijama urote" i da previše guramo nos u poslovanje o kojem većina nema pojma. Na moju radost dosta detalja u vezi stripova i njihove produkcije poznajem ( a opet ne znam ništa ) pa mi iz tog razloga ovakve priče još više "smrde".

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 20/12/2008 : 01:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
sken na momente odlican,a na momente tako ocajan da mi dodje da pocepam strip.Ovaj DD je super,i bash mi se svidela ova epizoda.Za sada me paola samo odusevljava...sshto se tice specijala,nema ga nigde u celoj borci.

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 20/12/2008 : 01:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Renky
Ne mislim a čak bi moga tvrdit sa 100%tnom sigurnošću da to nije razlog.
Prvo, jer mislim da su i VČ i Ludens ozbiljne izdavačke kuće. Jedna ima već popriličnu tradiciju i renome a druga je iznenađenje i osvježenje ( unatoč svim manama koje žvačemo po forumu ) na strip sceni Srbije i takve minorne stvari im sigurno nisu na pameti.
Drugo, iz prve ruke ti mogu reći da je bilo i slučajeva da se istovremeno na prevođenje da više brojeva a u tisak ode onaj koji prvi prevoditeljica itd...

Na pocetku sam bio jedan od rijetkih sa teorijom rata, u medjuvremenu ima nas sve vise,ljudi nisu ludi.
VC je otpoceo rat kad je poceo da izdava Zagora nekoliko brojeva ispred Ludensa(sasvim bespotrebno i na stetu nas i to sa izgovorom o povezivanju price i ostalim glupostima) kao i specijalce koji su bili pred Ludensom...Ludens je sa vitezom uzvratio udarac.Pusti pravdanja i izgovore izadavca,koji mi nekad zvuce kao neki politicari koji traze opravdanja i neke izgovore a sasvim je logicno î vidi se sta rade.To je to a bice tu jos krvi...zivi bili pa vidjeli



"Ma to su oni prvi poceli..."
"Reci koji su to oni"
"Kako koji, Makedonci...pa Hrvati naravno"


Koji ste to "vi" koji ste osteceni time sto je VC krenuo od broja 469?
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 20/12/2008 : 02:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message

Kad je vec morao da krene od nekog broja sa 400, mislim da je 69 idealan izbor.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22203 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/12/2008 : 08:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Going-Going

Aman ljudi cujete li vi sebe. Zagora smo poceli par brojeva ispred Ludensa da im uzmemo klijentelu, Dampira smo poceli od pocetka (da ali jeftiniju varijantu) isto da bi uzeli klijentelu, Texa, MM, MN, DD, smo otisli daleko ispred jer smo znali da ce Ludens da ubrza i naravno da mu uzmemo klijentelu. Koliko ljudi iz Srbije kupuje Ludensa i obrnuto, koliko ljudi iz Hrvatske ce uzeti Zagora iz Srbije. U slucaju da je (kojim slucajem) tacno to sto vi tvrdite, nama bi bilo u interesu da objavimo sta cemo sledece da izdamo. Zasto? Zato sto ce se ljudi iz Srbije, koji su kupovali Ludens, mozda "prevariti" pa kupiti neki Ludensov specijal ako ne znaju da cemo ga mi izdati za mesec dva, a ako znaju (kao sto je bio slucaj sa Cikom (Cicom)), gde je bilo ko zna koliko komentara: " ma necu ga kupiti, ionako ce to VC izdati za dve-tri nedelje").


Cekaj malo kolega! Ludens je izdao 18 Chica a vi ste sasvim slucajno udarili bez nekog reda bas po onome koji oni nisu izdali.Ako nema to veze sa regionalnom kupovinom,onda je to opet ,po 100 puti opet neka slucajnost.Vjerovatno ce biti slucajnost kad izdate sljedecg Chica,sasvim slucajno bas jednog kojeg Ludens do sada nije izdao

quote:
Originally posted by Colt

Koji ste to "vi" koji ste osteceni time sto je VC krenuo od broja 469?


Vi,mi,oni su citaoci stripova kojima ste mogli ponuditi novije epizode, a ne nesto sto ce na nasim prostorima u samo godinu dana dva puta da izlazi!Definitivno ce biti manje ljudi koji kupuju Ludensova izdanja,izuzetak ce biti hardcore kolekcionari i oni strpljivi koji mogu cekati nekoliko mjeseci vise da nebi morali gledati logo VC Zagoru na ramenu.Pogotovo tako nesto ce da se primjeti na prostoru BiH gdje se mogu na kioscima regularno da nadju izdanja obje kuce.


Nego cekam jos uvijek kada cete u oda-branim pricama "sasvim slucajno" objaviti bas te epizode kratko prije nego to Ludens uradi u extra seriji. Experiment sa sestom planetom krajem sljedece godine evtl.pocetkom 2010 bi mozda bio pravi trenutak za sljedecu slucajnost

Edited by - King Warrior on 20/12/2008 08:57:39
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/12/2008 : 09:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Colt
"Ma to su oni prvi poceli..."
"Reci koji su to oni"
"Kako koji, Makedonci...pa Hrvati naravno"


Koji ste to "vi" koji ste osteceni time sto je VC krenuo od broja 469?



?????

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 20/12/2008 : 09:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Koliki je broj ljudi iz Hrvatske koji su kupili VC i zbog toga nece kupiti Ludensovo izdanje?

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22203 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/12/2008 : 09:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Going-Going

Koliki je broj ljudi iz Hrvatske koji su kupili VC i zbog toga nece kupiti Ludensovo izdanje?


To ti pretpostavljem bolje znas od mene.Ocigledno da nije bas ni mali jer u suprotnom mozete izdati kao sljedece nekog Chica koji je Ludens objavio,s obzirom da to nece biti slucaj,dokazuje da ipak postoji razlog zasto objavljujete neobjavljene stripove od strane Ludensa.
Interesantno ce biti kako mislite dalje sa specijalcima.Sljedeci na redu po ITA je strip koji je Ludens vec objavio.
Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 20/12/2008 : 09:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
A ja opet pitam koliko ljudi ce iz Hrvatske kupiti VC i zbog toga nece kupiti Ludens? Daj mi neku cifru, racunajuci i tebe, naravno.

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 20/12/2008 : 09:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Da, izvini, da pojasnim. Ne oni koji ce da kupe i VC i Ludens, vec samo oni koji ce da kupe samo VC a zbog cega ce Ludens biti na gubitku jer nece kupiti njegovo izdanje?

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22203 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/12/2008 : 09:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Going-Going

A ja opet pitam koliko ljudi ce iz Hrvatske kupiti VC i zbog toga nece kupiti Ludens? Daj mi neku cifru, racunajuci i tebe, naravno.


Ne znam,mozda bi trebao navratiti u Hrvatsku i prebrojati ih!
Vidi nesto,gore sam objasnio sta,kako i sta sljeduje...dokazite da se varam sa onim sto izdajete
Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 20/12/2008 : 09:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Opet kazem nije problem u brojanju, vec u onim ljudima koji zbog VC nece kupiti Ludens. Koliko je njih? Kazi, lupi, pogodi, odokativno. Kazi na svom primeru. Jesi li ti kupio neko izdanje VC? I ako jesi da li ces kupiti to izdanje i od Ludensa?

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 20/12/2008 : 10:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Samo da se odjavim na jedno 4 sata, da ne pomislite da necu da odgovaram. Hvala

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2901 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 20/12/2008 : 10:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message
Ja ću uzeti ove specijale od VČ, a ne od Ludensa samo zbog knjižice. Ostale, koji nemaju knjižicu uzeću od Ludensa, samo iz razloga što imam do sada sve specijale koje je Ludens objavio.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

mrav
New Member



Tunisia
185 Posts

Member since 19/12/2008

Posted - 20/12/2008 : 10:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mrav a Private Message
ja cu recimo sve sto objavi Veseli da uzmem a od Ludensa samo ono sto Veseli nije objavio. Bez ljutnje ali mi je totalno neprirodno da citam Zagora, Mister Noa i recimo Marti Misteriju na hrvatskom. U isto vreme ne pada mi na pamet da uzimam svetov Alan Ford zato sto mi je neprirodno da ga citam na srpskom. Mada opet na kraju ispadne da je kompletan hrvatski strip osim Alan Forda neprirodan jer se ne secam da sam godinama ranije citao stripove na hrvatskom, osim Alan Forda. Biser Strip, Super strip, Stripoteka, LMS, ZS, Giganti itd. Sve se to naviklo citati na srpskom.

Verovatno da je kod hrvatskih citaoca obratna situacija.

Tako da je normalno da Ludens ostane neprikosnoven u Hrvatskoj a Veseli u Srbiji. Going je u pravu.

http://www.sfpogled.net/

Edited by - mrav on 20/12/2008 11:00:32
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 20/12/2008 : 13:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
Na prostorima ex yu se izgleda tek razvija pravo trziste i u oblasti strip izdavastva, pa nama situacija izgleda nova. Zasto bi neko kukao da je ostecen bilo kojim izdanjem ako ima alternativu da kupi drugo izdanje. Imate za sada 2 jaka izdavaca Ludens i VC, koliko znam i Makedonci su krenuli da izdaju stripove. Ukoliko neko od izdavaca krene da fusari na stripovima, da pravi nekvalitetna izdanja, povecava cenu, kupci ce imati alternativu.

Postojanje vise jakih izdavaca samo moze da koristi nama kupcima, jer izbor je najveca prednost trzista. Ranije je bio dnevnik i mi nismo ni znali da li stripovi mogu imati bolja izdanja od toga. Evo danas imamo izdavace gde vidimo da sve od skena do uveza moze bolje. Ja kupujem VC normalno jer mi je dostupniji u jako sam zadovoljan. Ukoliko ne budem bio zadovoljan odnosom cene i kvaliteta pa ja sam srecan onda sto postoji Ludens.

Zato mi ovde nisu jasne neke kritike na drugim temama gde se za neko izdanje kaze da je smece da se pljuje na 50 strana a d se na kraju ipak kupi. Los rad izdavaca se kaznjava samo nekupoavnjem njegovog proizvoda, odnosno kupovanjem konkurentskog. Samo to moze naterati izdavace da kvalitetnije rade.

Jos kod nas nije zaziveo taj mentalitet da se na VC i Ludens gleda kao na pravo izbora najboljeg resenja. Nadam se da ce uskoro biti tako.

Inace kada su stripovi u pitanju, trenutno ima vise konkurencije nego mnoga druga roba koja je u rukama monopolista. Dakle uzivajte dok postoje 2 jaka izdavaca jer to moze samo da svima nama samo da koristi.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 20/12/2008 : 13:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message


quote:
Originally posted by srdjandj
Ja kupujem oba izdanja, a VČ se dobro prodaje u HR i u SLO i u BIH i u Makedoniji i u CG , pa zato verovatno VČ želi da bude prvi koji će objaviti nekog Zagora specijala koji nije još objavljen na ovim prostorima, ja mislim da je to njihov rezon, možda i grešim?



Ala si se namucio,puno ime,nisi morao ..skracenica je MKD

Inace,ovi specijali nisu prvi na ovim prostorima,bilo ih je odavno,ali kao Pirati.
Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 20/12/2008 : 13:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Ja sam pozvao ljude iz Hrvatske (a ne iz Srbije) da kazu koji od njih ce kupiti VC a ne Ludens. Da vidimo ko je "kolateralna steta" u "ratu" izmedju Ludensa i VC.

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 20/12/2008 : 13:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message
quote:
Originally posted by regar

Na prostorima ex yu se izgleda tek razvija pravo trziste i u oblasti strip izdavastva, pa nama situacija izgleda nova. Zasto bi neko kukao da je ostecen bilo kojim izdanjem ako ima alternativu da kupi drugo izdanje. Imate za sada 2 jaka izdavaca Ludens i VC, koliko znam i Makedonci su krenuli da izdaju stripove. Ukoliko neko od izdavaca krene da fusari na stripovima, da pravi nekvalitetna izdanja, povecava cenu, kupci ce imati alternativu.

Postojanje vise jakih izdavaca samo moze da koristi nama kupcima, jer izbor je najveca prednost trzista. Ranije je bio dnevnik i mi nismo ni znali da li stripovi mogu imati bolja izdanja od toga. Evo danas imamo izdavace gde vidimo da sve od skena do uveza moze bolje. Ja kupujem VC normalno jer mi je dostupniji u jako sam zadovoljan. Ukoliko ne budem bio zadovoljan odnosom cene i kvaliteta pa ja sam srecan onda sto postoji Ludens.

Zato mi ovde nisu jasne neke kritike na drugim temama gde se za neko izdanje kaze da je smece da se pljuje na 50 strana a d se na kraju ipak kupi. Los rad izdavaca se kaznjava samo nekupoavnjem njegovog proizvoda, odnosno kupovanjem konkurentskog. Samo to moze naterati izdavace da kvalitetnije rade.

Jos kod nas nije zaziveo taj mentalitet da se na VC i Ludens gleda kao na pravo izbora najboljeg resenja. Nadam se da ce uskoro biti tako.

Inace kada su stripovi u pitanju, trenutno ima vise konkurencije nego mnoga druga roba koja je u rukama monopolista. Dakle uzivajte dok postoje 2 jaka izdavaca jer to moze samo da svima nama samo da koristi.


Konkurencija obicno donosi snizenje cena,ovde to nije slucaj..Za nas kupce bi bilo dobro da "njihov rat" bude na tom polju
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7769 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 20/12/2008 : 14:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
bespotrebno raspravljate... po mom mišljenju svaki izdavač ima pravo da krene od broja za koji dobije prava od bonellija i SAF-a i koji njemu odgovara, a na kupcima je da izaberu... i ne vidim ništa loše u tome... i na kraju krajeva, mnogi zaboravljaju "ludens" je izdavač iz hrvatske, a VČ iz srbije, a ne iz ISTE države i svako u "svako svoj vrt uređuje po vlastitoj volji"... i oba izdavača imaju svoju STALNU bazu kupaca...

P.S. kad vidim kakvo je stanje s "ludensovim" redovnim teksom, žao mi je što "veseli četvrtak" nije krenuo sa "mescalerosima"...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000