forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Fringe/serija/ – na rubu znanosti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/12/2008 : 10:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Samo da preporučim novu seriju (doduše nije nova, izašla je u listopadu). Nakon 10 odgledanih epizoda jednostavno tražim još, a trenutno je pauza do januara. Serija, po meni je najbliža kombinacija X-files i Losta (budući da je J.J. Abrams opet uključen, a i sam pilot odrađene na avionu, kao i kod Losta), mada ima i Rusellovog Altered Statesa i Abramsovog Aliasa, pa i Whedonovog Angela. Kako je X-files bio serija usredotočena na fikciju i vladine zavjere o izvanzemaljcma, Fringe je puno bliža sadašnjosti.

Naime, netko eksperimentira na ljudima na globalnoj razini, a u pozadini su uključene i multinacionalne farmaceutske i istraživačko-razvojne kompanije. Svaku epizodu ekipa se bavi najneobičnijim slučajevima, a svaki slučaj nosi teoretske s područja ruba nauke (fringe science), odnosno kvantne teorije, levitacija, teleportacija, telekineza i moć uma, ubrzano starenje, biološko-kemijski otrovi, paraziti, ljudi zanimljivih moći, ludi znanstvenici. Iza Fringea je cijela mitologija, nešto slično kao Lost, a ekipa koju čine ludi znanstvenik i njegov sin mutne prošlosti, pripadnica Domovinske sigurnosti, te ured FBI-a, rješavaju komadić zagonetke koja se skriva iza tajanstvenog "Uzorka" i multnacionalne kompanije Massive Dynamics.

Najviše mi se dopadaju dugi detaljni uvodi na početku, te količina stvarne teoretske/primjenjive znanosti koja je integrirana u ama baš svaku epizodu. Likovi se najsporije razvijaju, no to je očito serija koja cilja na duge staze...





Edited by - manhunter on 08/06/2010 10:10:33

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 30/12/2008 : 12:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Između X-Filesa i Losta...

Svakako ću dat šansu seriji ;D

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/12/2008 : 13:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Koliko je tehnički potkovana? Odnosno, jel se može gledati bez prijevoda, bez da mi mozak pukne?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/12/2008 : 13:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Koliko je tehnički potkovana? Odnosno, jel se može gledati bez prijevoda, bez da mi mozak pukne?



Imam hr titlove na netu, tu nemaš problema... Ima sekvence kad onaj znanstevnik poludi sa znanstvenim teorijama, a imaš i dosta klasične krimi istrage, sa nemogućom pozadinom dakako. Izgleda ko da su teme iste ko i u X-filesa (čak u 2. ili 3. epizodi ganjaju killera koji vadi hipofize), no ovdje idu više u dubinu.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/12/2008 : 15:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Pustit ću ja seriju neka prvo malo odmakne sa sezonama, pa onda na nju! ;)

Ti misteriji su kao nadogradnja onoga što su Mulder i Scully otkrivali u XF-ima ili new take?

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/12/2008 : 16:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Pustit ću ja seriju neka prvo malo odmakne sa sezonama, pa onda na nju! ;)

Ti misteriji su kao nadogradnja onoga što su Mulder i Scully otkrivali u XF-ima ili new take?



Nema veza sa zavjerama o izvanzemljcima... Ovdje su zavjere multinacionalnih kompanija i ludih znanstvenika. Sva mitologija gradi se ispočetka, univerzum za sebe. U Fringeu je sve povezano, svaka epizode je zasebna podtema, no vuče priču iz epizode u epizodu. U biti, neko "viši" vuče konce iza baš svakg slučaja. Dal je to osoba, grupa osoba, kompanija, više biće, ne zna se. X-filesu su bile epizode same za sebe, a vezala se samo glavna tema o izvanzemaljcima.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 30/12/2008 : 17:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
cuo sam da je za prve dve epizode ulozeno 10 miliona $
...pa kakve su, ima li eksplozija, cgi-a
a?

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 30/12/2008 : 17:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Ja sam samo prve dvije epizode i pogledao i meni je žestoko sranje. Od nezanimljive radnje, glupih likova i loše glume preostaje samo polu-dobra premisa. Radije se bacite na Minutemen (strip i seriju) ako su vam drage zavjere ludih naučnika, makar ćete se nasmijati.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/12/2008 : 17:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Ja sam samo prve dvije epizode i pogledao i meni je žestoko sranje. Od nezanimljive radnje, glupih likova i loše glume preostaje samo polu-dobra premisa. Radije se bacite na Minutemen (strip i seriju) ako su vam drage zavjere ludih naučnika, makar ćete se nasmijati.



Ah emire, što tako šestoko... Onih 10 milijuna "debila" koji to gledaju možda se i ne bi složilo s tobom. Odgledao si pilot i odmah možeš suditi? Ne vidiš niti premisu u te dvije epizode jer se ona razvija. Ima ih puno koje ne vole Lost, ili SF općenito, meni je vidiš Lost odličan.

Nije li Minutemen samo film, ne serija?
http://tv.disney.go.com/disneychannel/originalmovies/minutemen/cds/index.html

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 30/12/2008 17:34:12
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 30/12/2008 : 19:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
Ah emire, što tako šestoko... Onih 10 milijuna "debila" koji to gledaju možda se i ne bi složilo s tobom. Odgledao si pilot i odmah možeš suditi? Ne vidiš niti premisu u te dvije epizode jer se ona razvija. Ima ih puno koje ne vole Lost, ili SF općenito, meni je vidiš Lost odličan.


U Australiji su ga ukinuli koliko se sjećam nakon te dvije epizode. Tako da se ja pridružujem drugim milionima koji ne gledaju.
Inače, da, Lost mi je užasno koncipiran i dozlaboga naporan, ali zato s guštom gledam Firefly, pa i Star Trek kada ih ubodem.
quote:

Nije li Minutemen samo film, ne serija?


Pardon, Middleman. U momentu sam se zabunio: http://www.imdb.com/title/tt1122770/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46601 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/12/2008 : 19:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
meni je Lost bezveze

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 30/12/2008 : 19:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Ja vala nisam gledao ni Fringe, ni Lost, ni Middleman, a Bog mi ni Minuteman!

Ali ovaj Fringe svakako zvuci interesantno! Moze li ga se skinuti sa torenta Mislim, ima li ga s obzirom da je tek poceo, koliko vidim (a mozda sam i lose citao)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 30/12/2008 : 22:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message  Reply with Quote
http://rapidshare.com/files/178262322/Fringe_RS.txt

evo ti linkovi za download sa rapidshare-a pa downloadaj,
ja taman poceo posto me Dee zaintigrirao

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24721 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/12/2008 : 22:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Daću šansu jednoj epizodi, mada, ako je između X Files(fenomen za sebe) i Lost(glupost za sebe), mogu da zamslim kako će se završiti..;-)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 30/12/2008 : 22:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message  Reply with Quote
kad smo kod serija, preporucujem Legend of the Seeker,sedam epizoda prve sezone zasad
svidjelo mi se jako,

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11086 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 30/12/2008 : 22:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Što bi značilo da bi ja moga svratiti na kavicu, pokupiti te dividije sa interesantnim serijama ( pazi naglasak je na množini što uključuje bar dvi ) i donit ti paketić koji je jutros stiga.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 30/12/2008 : 22:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message  Reply with Quote
kad god hoces,
niko ti nije zabranio prelazak preko granice :P
a ni "ostalima"

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11086 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 30/12/2008 : 22:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ja to iz solidarnosti sa Kićom... ako on ne može, neću ni ja.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 30/12/2008 : 22:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message  Reply with Quote
heh, sutra sam do jedan, znas gdje a iza toga sam kuci pa ako budes dolazio nazovi na onaj 091 sto sam ti neki dan poslao...

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11086 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 30/12/2008 : 22:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Nemeren sutra... spavan do podne a onda kava do 16h Ostatak do odlaska na doček ću provesti ne radeći ništa.

PS
Moran obrijati bradu, eto

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/12/2008 : 23:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Dečki, jeste se lijepo dogovorili? Baš mi je drago dok drugari s foruma dijele ovako nesebično informacije...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/12/2008 : 23:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by DeeCay
Ah emire, što tako šestoko... Onih 10 milijuna "debila" koji to gledaju možda se i ne bi složilo s tobom. Odgledao si pilot i odmah možeš suditi? Ne vidiš niti premisu u te dvije epizode jer se ona razvija. Ima ih puno koje ne vole Lost, ili SF općenito, meni je vidiš Lost odličan.


U Australiji su ga ukinuli koliko se sjećam nakon te dvije epizode. Tako da se ja pridružujem drugim milionima koji ne gledaju.
Inače, da, Lost mi je užasno koncipiran i dozlaboga naporan, ali zato s guštom gledam Firefly, pa i Star Trek kada ih ubodem.



Ukinuli iz primetimea, ali svejedno će biti prikazana...
No, očito je Fox zagrizao dobro jer je čak odobrio snimanje dodatnih 9 epizoda, nakon pilota, da bude prava sezona. Od inicijalnih 11. Koliko vidim, ima više pozitivnih nego negativnih reakcija. No, bilo kako bilo, glavno da sam ja zadovoljan i da serija ide dalje. Ako je Prison Break dogurao do 4. sezone, onda bi mi bilo šteta da ovo ne ide.

Onda da odmah velim, kome se ne dopada takva serijalizacija i koncepcija kao u Lostu, vjerojatno neće zagristi niti za ovo.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/12/2008 : 00:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Malicius

http://rapidshare.com/files/178262322/Fringe_RS.txt

evo ti linkovi za download sa rapidshare-a pa downloadaj,
ja taman poceo posto me Dee zaintigrirao



Cheers!!!!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11086 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 31/12/2008 : 00:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Dečki, jeste se lijepo dogovorili? Baš mi je drago dok drugari s foruma dijele ovako nesebično informacije...



Hi hi... oš s nama?

Samo ne damo da topic potone a ti tako

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/12/2008 : 00:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky
Hi hi... oš s nama?
Samo ne damo da topic potone a ti tako



Evo da i ja pripomognem da ne tone! Drago mi je da sam bar nekog zainteresirao za seriju. Pašanović se ipak ne da!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11086 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 31/12/2008 : 00:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ma ne može sad, dok traži cimera... Kad se skrasi, onda se baca na serije...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000