forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 "Nemogući" topic - epizode Martija Misterije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/12/2008 : 00:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ja velim, pardon kažem - meni su ovi novi Martiji čisto ok.Ali dobro, pa naravno da ljudi imaju različita stajališta. Bilo bi nezanimljivo da je drukčije





I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 31/12/2008 : 00:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

quote:
Originally posted by mladjo

Evo, baš sam pročitao Satorovu zagonetku. I meni je super.Jbga, nema pomoći za mene


Pa to!
Curunir govori da smo seronje. Ali što možemo kad nam se sviđa. Ne možemo si pomoći, jel tako? (@Curunir, aj nemoj sad govorit da ovaj "si" nije gramtički ispravan)






kakve sad seronje? rekoh poremeceni (i sam tu spadam, ali iz drugih razloga), nikakve seronje
nadalje, ponavljam, tko je zbog procitanih prvih 100injak epizoda toliko zavolio mm da cita i nadalje, cak i specijale, oprosteno mu je!
ps ''si'' je tu gdje si ga upotrijebio skroz naskroz pravilan (dakle, jedino sto nije ''ispravan'')

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 31/12/2008 : 00:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Inferno, ako je strip bar upola dosadan kao tvoj post, neću ni pokušavati da ga pročitam...






Zezam se naravno, divim se tvojoj volji, i volim kad ljudi pišu dugačke postove sa barem nekim smislom, ali kao što rekoh, ako ima nešto dosadnije od novih epizoda MM, onda su to specijalci..U stvari, oni nisu dosadni, već bez smisla. Mada, to je samo moje lično mišljenje.


Pa gle, znam i ja da je post dosadan i da nitko ne čita. Ali recimo Eastwoodov Unforgiven mi je isto tako ultra dosadan film, a smatram ga jednim od najboljih. Uživam u njegovoj dosadi!

Odakle mi volja? Bit će ti čudno što ću reći. Volju crpim u sveopćoj dosadi na forumu i nezainteresiranosti za bilo kakvu raspravu vezano za stripove. I onda zbiberim jedan ovakav komentar i sa strane se smijem kad ljudi otvore taj topic i počnu se mrštiti, kao, ma šta je ovoga sad spopalo, ko će to čitati, ajme šta je dosadan, čemu te brljarije!?! ODAKLE OVOM ČOVJEKU VOLJA? ZAŠTO ON TO PIŠE KAD NAS NE ZANIMA? A ja kad zamislim njihov izraz lica, krepam... to mi dade neku dodatnu snagu i volju da iz inata dalje pišem, namjerno trabunjam... da radim besmisleni neumorni Sizifov posao. Što su ljudima dosadnije rasprave o stripovima, ja ih onda baš volim "šokirati" zamršenim, dosadnim komentarom o stripovima. U biti to jedna moja vrsta ironije. Ispada da ja ljude šokiram postom o stripovima, a trebalo bi da oni mene šokiraju postovima koji nemaju veze sa stripovima. Ironija foruma o stripovima! Eto, otkrio sam te svoje perverzne maštarije!

P.S: Inače, iniciram raspravu na svakom koraku, pa ako se netko uhvati, odlično...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 31/12/2008 00:41:29
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 31/12/2008 : 00:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Inferno

[quote]Originally posted by mladjo

...





kakve sad seronje? rekoh poremeceni (i sam tu spadam, ali iz drugih razloga), nikakve seronje
nadalje, ponavljam, tko je zbog procitanih prvih 100injak epizoda toliko zavolio mm da cita i nadalje, cak i specijale, oprosteno mu je!
ps ''si'' je tu gdje si ga upotrijebio skroz naskroz pravilan (dakle, jedino sto nije ''ispravan'')


Ma šalim se...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/12/2008 : 00:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno
- Na kraju izvanzemaljca očara klasična ljudska izvedba Yankee Doodlea. Ovo stvarno nisam skužio. Što točno oće time reći?



Ne očara ga, nego naša tonska ljestvica djeluje na njih, isto kao što njihova (odnosno dodekafonija) utječe na nas. Kroz više epizoda provlači se moć zvuka/riječi, postoji riječ stvaranja i uništenja (možda valovi, modulacija, štovećsvene). U samoj Bibliji piše "Na početku bijaše riječ..." "...i riječ je tijelom postala", itd.. Kad Martin pronalazi mitski Kovčeg saveza (MM 101/103), unutra je mehanizam koji zapravo sadrži riječ stvaranja (pa i manipulacije). Očito su ovim htjeli reči da su te riječi i ta partitura zapravo izvanzemaljskog porijekla... Što je moram priznati postalo objašnjenje za sve. Kundingasi su postali stvoritelji ljudske rase (G4 Prokletstvo Sahare), kreatori heksagona ili onih 4 artefakta (G1), a posjeduju i pravo oruđe - Webernovu partituru!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 31/12/2008 : 01:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Inferno
- Na kraju izvanzemaljca očara klasična ljudska izvedba Yankee Doodlea. Ovo stvarno nisam skužio. Što točno oće time reći?



Ne očara ga, nego naša tonska ljestvica djeluje na njih, isto kao što njihova (odnosno dodekafonija) utječe na nas. Kroz više epizoda provlači se moć zvuka/riječi, postoji riječ stvaranja i uništenja (možda valovi, modulacija, štovećsvene). U samoj Bibliji piše "Na početku bijaše riječ..." "...i riječ je tijelom postala", itd.. Kad Martin pronalazi mitski Kovčeg saveza (MM 101/103), unutra je mehanizam koji zapravo sadrži riječ stvaranja (pa i manipulacije). Očito su ovim htjeli reči da su te riječi i ta partitura zapravo izvanzemaljskog porijekla... Što je moram priznati postalo objašnjenje za sve. Kundingasi su postali stvoritelji ljudske rase (G4 Prokletstvo Sahare), kreatori heksagona ili onih 4 artefakta (G1), a posjeduju i pravo oruđe - Webernovu partituru!


Ahaa! Odlično objašnjenje (reference). Znam da je izvanzemaljskog porijekla Webernova partitura, ali što bi sad trebalo značiti to djelovanje klasične tonske ljestvice na njih? Da smo mi stvorili njihov svijet? Jel naša ljestvica ima moć "stvaranja", ili "samo" djeluje na njih?
Inače, sad mi se nakon ovog posta spec još više sviđa. Zaokružio sam sve.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/12/2008 : 01:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ja bi se ograničio samo na mentalnu manipulaciju... (bez megalomanskih pojmova tipa "stvaranja/uništavanja"). Možda to treba željeti, kao što je to želio Verpoorten. Onaj izvanzemljac je samo pjevušio, bez armagedonskih namjera. Dodekafonski akord je u biti matematička formula.


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 31/12/2008 : 01:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
I ja sam specijalce davno prestao da kupujem, mada cu ih najverovatnije uzeti jednog dana. On the other hand, ovaj Sator mi je bash legao. Nije kao Marti iz zlatnog doba, ali ima mnogo manje Martijevog preprichavanja nego u vecem delu skorashnjih brojeva. Zapravo, uz onu solidnu epizodu sa Bilikenom, ovaj Strip Agentov Marti postaje sasvim podnoshljiv.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3542 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 31/12/2008 : 02:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay


Ma samo čitaj, nije to ništa strašno...

AKo si geek, onda ćeš htjeti sve!




Ovo si i meni letos rekao. Ponavljao sam neću, neću, neću... Ima 10 giganata, preko 20 brojeva biblioteke... Kao, dobri su i ovi Ludensovi, SD, stari Dnevnikovi...a već se znalo i da VČ kreće s tim.

Neko vreme je dosta toga bilo rasprodato ovde kod nas, a onda je u Darkwood stigao Otok vatre i leda. U suštini, to, Tajna Svetog Nikole i Mač kralja Arthura, za koje sam iz DeeCayevih recki skontao da su nekakva celina za sebe me je najviše zanimalo. I kao ništa osim ta tri, već zaista previše novca trošim na stripove... Ali...

Taj predivni, genijalni MM gigant #6 pročitao sam dva puta u dva dana. Ima neke mane...ali taj strip razbija i spada među najbolje koje sam ikada pročitao! Onda, Mač kralja Arthura, koji sam davno ranije čitao...pročitao sam par puta u poslednja dva meseca... I navukao se. Totalno! I ni za jednim stripom nisam toliko ludeo da što pre sakupim sve što je dostupno!

DeeCay, istovremeno, jedno ogromno hvala na onakvim nadahnutim recenzijama, jer ove epizode sada smatram remek delima devete umetnosti! Ali, s druge strane, marš u...u...u...(zez, naravno), jer ko će tol'ke pare dati sad još za Martina? Ljudi moji, odustao sam od teretane, manje izlazim, samo da bih što pre skupio to!

Inače, skroz prijatno iznenađenje danas-naleteh na Osvetu Boga Ra! Krenuo sam da sakupim barem prvih 10 knjiga iz Libellus biblioteke za početak, a gigante imam 6, 7, i 10. Valjda će uskoro i oni reprinti, u stvari-s Libellusom je bar izvesno da će biti, to je najvažnije.

Ove početne epizode su stvarno nešto posebno i vrede svakog dinara! A gigante neću uzimati sve...

Svaka čast ekipi koja je s godinama napravila arhivu MM recenzija, posebno Đoletu i prozirnoj senki!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3542 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 31/12/2008 : 02:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
E, da - i ovo: nakon čitanja Otoka vatre i leda, dohvatio sam Šekspirov San letnje noći, da se obnovi srednjoškolska lektira, zbog pojave Oberona, krenuo i sa starim epizodama Thora (essential #1), to zbog Odina naravno.

A zbog (pominjanja) kralja Arthura sam nabavio onu Libellus 10-ku, i pogledao jedan od retkih filmova vezanih za arturijansko doba koje sam bio propustio, The Mists Of Avalon, (preporučujem i odlične knjige po kojima je snimljen!) kao i Ring Of The Nibelungs, oba režirao stari tv lisac Uli Edel (http://www.imdb.com/name/nm0248942/).

A za drugo čitanje OLIV-e, već je bio skinut Wagnerov ciklus Prsten Nibelunga, kao booktrack (soundtrack za čitanje:).

Sve to posle "samo" te jedne epizode MM. Toliko je dobar taj Martinov svet!
Go to Top of Page

plavi
Junior Member



424 Posts

Member since 10/05/2002

Posted - 31/12/2008 : 07:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send plavi a Private Message  Reply with Quote
...i evo MM i MNo na kioscima jutros, sa sve dzepnim kalendarcicima pride :)
poranili jedan dan, sutra ne rade kiosci.
Go to Top of Page

plavi
Junior Member



424 Posts

Member since 10/05/2002

Posted - 31/12/2008 : 07:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send plavi a Private Message  Reply with Quote
E da, dobra vest je jos da je MM na svim kioscima, nije samo na "STAMPINIM" (bar je tako u NS).
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/12/2008 : 10:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Da se nadovežem na onu temu sa specijalcem...

Koliko je to ironično, kad je izviđačko-patriotska pjesmica Yankee Doodle zapravo ključ za pobjedu nad izvanzemaljcima i ultimativno djelo ljudskog stvaralaštva. A mi se smijemo Amerima! Doduše, ne ratujemo s njima, no da ih jednom zasvagda odbijemo da više ne eksperimentiraju na Zemlji i ljudima. Eh da je Mulder to znao.
Slično kad u Ratu svjetova obična ljudska bakterija doslovno baci na noge cijelu izvazijsku izvanzemaljsku flotu.

I kad pričaju o tome kako se čude kako je zemaljska tehnologija toliko napredovala u tako malo vremena, a u biti je Javin primitivni um odgonetnuo i dopunio partituru.

Zapravo, čudesno je kako glazba može utjecati na čovjekov mozak, odnosno raspoloženje; tuga, sjeta, povisuje nivo adrenalina ili čak uspavljuje, odnosno kako utječe na neurone na mozgu. Ukoliko može utjecati nekim svojim ritmom, redoslijedom nekih nota u smislu raspoloženja, zašto ne pretpostaviti da glazba može utjecati na još višoj razini.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 31/12/2008 : 11:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Moj savjet onima koji bi Libellusovog. U svakoj gradskoj knjižnici ih imaš s gigantima.

Sotono!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...

Edited by - cibalia on 31/12/2008 17:47:24
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 31/12/2008 : 11:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno


Pa gle, znam i ja da je post dosadan i da nitko ne čita. Ali recimo Eastwoodov Unforgiven mi je isto tako ultra dosadan film, a smatram ga jednim od najboljih. Uživam u njegovoj dosadi!

Odakle mi volja? Bit će ti čudno što ću reći. Volju crpim u sveopćoj dosadi na forumu i nezainteresiranosti za bilo kakvu raspravu vezano za stripove. I onda zbiberim jedan ovakav komentar i sa strane se smijem kad ljudi otvore taj topic i počnu se mrštiti, kao, ma šta je ovoga sad spopalo, ko će to čitati, ajme šta je dosadan, čemu te brljarije!?! ODAKLE OVOM ČOVJEKU VOLJA? ZAŠTO ON TO PIŠE KAD NAS NE ZANIMA? A ja kad zamislim njihov izraz lica, krepam... to mi dade neku dodatnu snagu i volju da iz inata dalje pišem, namjerno trabunjam... da radim besmisleni neumorni Sizifov posao. Što su ljudima dosadnije rasprave o stripovima, ja ih onda baš volim "šokirati" zamršenim, dosadnim komentarom o stripovima. U biti to jedna moja vrsta ironije. Ispada da ja ljude šokiram postom o stripovima, a trebalo bi da oni mene šokiraju postovima koji nemaju veze sa stripovima. Ironija foruma o stripovima! Eto, otkrio sam te svoje perverzne maštarije!

P.S: Inače, iniciram raspravu na svakom koraku, pa ako se netko uhvati, odlično...



Gle,nisi sasvim u pravu.
Ja citam tvoje postove,s nekim ocenama se slazem,s nekim ne,ali procitam uvek.
Kolko da znas da nije sasvim uzaludno.
Sad sto s druge strane mene mrzi da pisem,a veruj mi mnogo volim da citam stripove,to je vec druga stvar.
A i nemam strpljenja da pisem dugacke postove o stripovima.
A citam,kao i recenzije koje su mi mozda i najbolji deo sajta,ali ih retko komentarisem jer ne smatram da je moje misljenje nesto preterano bitno bilo kome. Ipak,cenim onoliki trud svih recenzenata,jer iskopati sve one podatke nije bas lako. Onda iskoristim neke podatke i linkove o pojedinim dogadjajima i likovima,pa se malo i naobrazujem.
Samo ti nastavi.
Na samom forumu vise volim da se zezam,a ponekad i raspravljam s nekim likovima koji cini mi se ni sami sebe ne razumeju.
Pogledaj post ispod
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 31/12/2008 : 11:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir



kakve sad seronje? rekoh poremeceni (i sam tu spadam, ali iz drugih razloga), nikakve seronje
nadalje, ponavljam, tko je zbog procitanih prvih 100injak epizoda toliko zavolio mm da cita i nadalje, cak i specijale, oprosteno mu je!
ps ''si'' je tu gdje si ga upotrijebio skroz naskroz pravilan (dakle, jedino sto nije ''ispravan'')



Nemas ti pojma,ja sam se zbog kvalitetnih novijih prica resio da kupujem i ove odavno prevazidjene starije brojeve MM.
A specijali su u z Maxije i kratke price vrh sto se tice MM
Go to Top of Page

dabac
Starting Member

29 Posts

Member since 16/11/2007

Posted - 31/12/2008 : 12:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dabac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
Čitaš sve po redu, od početka do kraja... Ako ne poznaš Angie, onda niti čitao dobro niti dnevnikove misterije jer se pojavljuju u tri navrata.

Ovdje ti je usporedni popis gdje ti sve piše:
http://www.stripovi.com/ShowArticle.asp?Hero=MM&URL=asp/mm_popis_td.htm
A ovo ti je o liku:
http://www.stripovi.com/mm.asp

I čitaj po redu i ne gunđaj!


Hvala na popisu, ne gunđam, nisi očito pročitao moj post, nego želim ustanoviti kronologiju kako bih pohvatao konce.
Martija sam naime čitao (niste većina bili ni rođeni) od prvog broja LMS nekoliko brojeva, tamo negdje do vampira koji se zarazio u Bosni, i sad bih opet htio uletiti, a nisam znao otkud i dokud. Sad znam.
Sjećam se onda kad je počinjao izlaziti MM, da su najavljivali da je to kao "Otimači izgubljenog kovčega". I stvarno mi je bio super. A mislim da sam ga i predoslovno shvaćao ko klinac, tako da su meni i dan danas Stonehenge i Avalon sinonimi.

quote:
Originally posted by Curunir
dakle za dapca: samo slijedi gornje upute. lms, ili ako si mozes dopustiti, ultrakvalitetna LB izdanja, udari po prvim brojevima i batali ove nove pizdarije - ne slusaj dikeja ako neces da ti se mm zgadi
onda jos par giganata i time si prosao 90 posto onoga sto je vrijedno.
ako se zaljubis u mm dotad, nastavit ces i s ostalim, jer ljubav je slijepa. samo nemoj upoznati ovog nekad vrhunskog junaka preko novih brojeva, ili, sacuvaj nas Boze, Sveti Nikola i Mao Ce, specijalaca. To je za posve poremecene


Kao što rekoh, nema potrebe za zaljubljivanjem, nego želim ponovo otkriti MMa. Štoviše, kad završim Kenov sajt za koju godinu, htio bih prijeći na izradu leksikona MMa. Hvala svima.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/12/2008 : 12:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dabac
Hvala na popisu, ne gunđam, nisi očito pročitao moj post, nego želim ustanoviti kronologiju kako bih pohvatao konce.
Martija sam naime čitao (niste većina bili ni rođeni) od prvog broja LMS nekoliko brojeva, tamo negdje do vampira koji se zarazio u Bosni, i sad bih opet htio uletiti, a nisam znao otkud i dokud. Sad znam.


A očito i ti nisi shvatio moje smajlije... To su ti tokeni dobre volje i raspoloženja na forumima. ŠTo, zarazio se od vampira u Bosni?!!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 31/12/2008 : 13:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by nika331

quote:
Originally posted by supermark

hmmmm....
martin nije antijunak!



naravno da je! on je buržuj koji ne zna s ljudima, a kamoli sa ženama k tome je osobenjak sa spiskom fobija.....pravi predstavnik 21. stoljeća!



Ja bi rekao da ipak ima najviše osobina junaka, pozitivac u duši, no osobenjak i "nerd". Za neke je to negativno ili osobina antijunaka, a za mene samo način života. Danas su onda svi junaci antijunaci, jer su svi redom potpuno drugačiji od šarmantnih vitezova i gentlemena kakve smo mogli sretati, gledati i čitati pred nekih pedesetak godina.

On uopće nije pravi predstavnik 21. stoljeća. Ljudi 21. stoljeća su prosječna, zaglupljena masa koja godinama nije pročitala knjigu, a kamoli gledala na svijet kao Martin.



u pravu si. ja i mislim da su danas svi junaci zapravo antijunaci ....inače mi nisu uvjerljivi, realni niti me zanimaju. a da, martin je zapravo lik 20. stoljeća. jedan od onih starkelja koji su čitali enciklopedije brittanice za vrijeme popodnevnog drijemeža....ko recimo freud, bertrand russell, huxley ili borges.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 31/12/2008 : 13:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Antiheroj mora imati neshto mnogo mrachnije u sebi, takoreci biti izgrednik ili kriminalac neke vrste. Svi Bonelijevi heroji su chisti kao sneg, kako vam Marti, profesor, intelektualac i knjishki moljac mozhe biti antiheroj?

Antiheroj mora biti neko kao recimo Karter u Get Carter, Ridik u Pitch Black, Lobo u DCju ili Konan, ukratko chovek koji je losh, iliti objektivno gledano jeste pochinilac dela koja su nedozvoljena, poput ubistva, ali koji ima svoje pozitivne strane. Obichno i pricha prati tu strukturu predstavljanja toga koliko je losh taj chovek, te njegovog potonjeg pokushaja da uchini pravu stvar (uglavnom spase ili osveti chlana porodice). Chak se i Bond u ovom poslednjem filmu mozhe smatrati antiherojem.

Ukratko, u Boneliju od glavnih likova toga nema. Onaj vodja dobre frakcije ljudi u crnom ili Serzh Orli (obojica u ovim kasnijim epizodama) se eventualno mogu smatrati antiherojima, kao i nekolicina drugih sporednih likova, ali od headlinera- nada.
Go to Top of Page

dabac
Starting Member

29 Posts

Member since 16/11/2007

Posted - 31/12/2008 : 14:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dabac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
ŠTo, zarazio se od vampira u Bosni?!!


Ni luk jeo ni luk miriso
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/12/2008 : 14:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dabac

quote:
Originally posted by DeeCay
ŠTo, zarazio se od vampira u Bosni?!!


Ni luk jeo ni luk miriso


A nedaj Bože češnjak...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 31/12/2008 : 15:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message  Reply with Quote
Volim sjajno skuhane mitove, povijesne epizodice, nerazjašnjene događaje iz bliže i daljne prošlosti (više u prije nego danas ) s mirisom zavjere, bez viška papra i vegete, tamo gdje problemi nestaju bez macho-mana od 100,5 kili mišića i boksačkom bradom, tamo gdje junačina bolje vozi tastaturu nego ferrari, tamo gdje između dva crvena semafora dobiješ esej o Stonehengu, e tamo je dobri stari bezporočni i jedan jedini stric Marti.
...mmmmm, mljac, mljac...

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 31/12/2008 : 17:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Curunir



kakve sad seronje? rekoh poremeceni (i sam tu spadam, ali iz drugih razloga), nikakve seronje
nadalje, ponavljam, tko je zbog procitanih prvih 100injak epizoda toliko zavolio mm da cita i nadalje, cak i specijale, oprosteno mu je!
ps ''si'' je tu gdje si ga upotrijebio skroz naskroz pravilan (dakle, jedino sto nije ''ispravan'')



Nemas ti pojma,ja sam se zbog kvalitetnih novijih prica resio da kupujem i ove odavno prevazidjene starije brojeve MM.
A specijali su u z Maxije i kratke price vrh sto se tice MM



trebao bi pod hitno samom sebi propisati nesto zestoko... terapiju s kitom npr. (carsonom)

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/12/2008 : 18:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir
terapiju s kitom npr.







Sa čime????


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000