forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 "Nemogući" topic - epizode Martija Misterije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 08/02/2009 : 14:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by mladjo

Pod Strip-Agentom. Izlaze jednom u dva mjeseca, ali praksa je da istovremeno izađu i redovni i specijalac, a redovni je cjelovita priča na 160 strana.Tako dda u prosjeku imaš jednog i pol Martyja mjesečno.


Zabunio si se malo, izlaze jednom u 3, pa čak i 4 miseca.


NISAM ZNAO DA MARTY KOD NAS IMA NEKAKAV RED IZLAŽENJA!
A specija ide dvaput na godinu!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/02/2009 : 17:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Inferno
Sad mi je dosta jasnije. Srećom imam dio LMS "Agarthia" doma. Kad tad ću pročitati i ostale priče.

Najviše se radujem gig6 "Otok Vatre i leda". Imam osjećaj da je baš po mom ukusu!



Agarthi je zensko, u suprotnom bi ti opet falilo j.....
broj od 5 tockica je namjeran


To mi je cudno, meni je logicno da to bude u muskom rodu, a tako je bilo i u Dnevnikovim izdanjima.



nema tu nikakve logike ili nelogike. agarthi i shamballah su izvorno zenski rod. dnevnik je fulao ili je samo namjerno preveo da bi lakse deklinirao za siru publiku. nije to kao antarktika (hrv.) naspram antarktik (srp.).

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/02/2009 : 17:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by mladjo

Pod Strip-Agentom. Izlaze jednom u dva mjeseca, ali praksa je da istovremeno izađu i redovni i specijalac, a redovni je cjelovita priča na 160 strana.Tako dda u prosjeku imaš jednog i pol Martyja mjesečno.


Zabunio si se malo, izlaze jednom u 3, pa čak i 4 miseca.



A je, da, istina, nažalost. Prije su izlazili svaka dva, a odkad su cele priče sve je to na kapaljku

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/02/2009 : 18:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir
nema tu nikakve logike ili nelogike. agarthi i shamballah su izvorno zenski rod. dnevnik je fulao ili je samo namjerno preveo da bi lakse deklinirao za siru publiku. nije to kao antarktika (hrv.) naspram antarktik (srp.).



Što se dešava kad čovjek ide deklinirati naslov sam od sebe... Da je samo spomenuo da ima doma LMS "Agarthi" a ne LMS "Agarthija", ne bi dobio po prstima.

Spomenuo si to već i prije, da je Marinić otkrio da je Agarthi zapravo ženskog roda... Čovjek uči dok je živ!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/02/2009 : 19:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
al ti imas slonovsko pamceneje kad je meme u pitanju
da, Goran je to uocio...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/02/2009 : 21:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
nego, dao bih ti nagradu za najgore ukomponiranu tuđicu ikad upotrijebljenu u hrv. jeziku...
interaktiraju??? (thorgalova rec.)

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/02/2009 : 21:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

nego, dao bih ti nagradu za najgore ukomponiranu tuđicu ikad upotrijebljenu u hrv. jeziku...
interaktiraju??? (thorgalova rec.)



Hvala! Velika bi mi bila čast primiti je... Ostalo mi iz stranih informatičkih udžbenika.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 09/02/2009 21:37:36
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/02/2009 : 21:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Inferno
Sad mi je dosta jasnije. Srećom imam dio LMS "Agarthia" doma. Kad tad ću pročitati i ostale priče.

Najviše se radujem gig6 "Otok Vatre i leda". Imam osjećaj da je baš po mom ukusu!



Agarthi je zensko, u suprotnom bi ti opet falilo j.....
broj od 5 tockica je namjeran


To mi je cudno, meni je logicno da to bude u muskom rodu, a tako je bilo i u Dnevnikovim izdanjima.



nema tu nikakve logike ili nelogike. agarthi i shamballah su izvorno zenski rod. dnevnik je fulao ili je samo namjerno preveo da bi lakse deklinirao za siru publiku. nije to kao antarktika (hrv.) naspram antarktik (srp.).


Nisam siguran da se to može primijeniti i u srpskom tako, jer ne vidim kakav je značaj da je nešto izvorno u ženskom rodu? Slično je recimo i za Galatasaraj, čujem da na HRT mijenjanju u ženskom rodu? Ja ne vidim prostora da se postavlja pitanje roda bilo koje riječi, bar ne u srpskom, pa zato me i bune te razlike, kao bol, splav i finale.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/02/2009 : 23:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
kakav je znacaj da je vlastito ime izvorno u nekom rodu???? pa ako to nije znacajno, cudan je taj srpski onda...
kakve to ima veze s ovim bol, splav?... radi se o vlastitim imenima, nece john u srpskom postati joana nego džon, niti wayoming vajominka, nego vajoming

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 09/02/2009 : 23:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
A Roma i Rim? Jel' onda i Rim treba da bude zenskog roda? :) Ta Rim? :)
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/02/2009 : 23:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djuro

A Roma i Rim? Jel' onda i Rim treba da bude zenskog roda? :) Ta Rim? :)




ne zajebavaj! u hrv. ni u srpskom ne postoji nikakva roma. govorimo o imenima koja se doslovno transkribiraju, a nemaju tradiciju prijevoda, poput rima, beča, djure trećeg i slično naravno da u potonjima može doći do promjene roda (možda i spola), ali se opet zna koji je...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 09/02/2009 : 23:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Djuro

A Roma i Rim? Jel' onda i Rim treba da bude zenskog roda? :) Ta Rim? :)




ne zajebavaj! u hrv. ni u srpskom ne postoji nikakva roma. govorimo o imenima koja se doslovno transkribiraju, a nemaju tradiciju prijevoda, poput rima, beča, djure trećeg i slično naravno da u potonjima može doći do promjene roda (možda i spola), ali se opet zna koji je...



Dobro, dobro, pitam samo. A jel taj djura treci neka istorijska licnost? Mozda rimski cezar Georgius Tertius?
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 10/02/2009 : 00:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
ne, to je loza engleskih kraljeva... iz nekoga cudnog razloga (ne pitaj me zasto) dinastije engleskih kraljeva se prevode tj. preinacuju na hrv. oblik (koji je ovdje gotovo jednak srpskom)... tako je George Djuro, John Ivan, Jacob Jakov, Henry Henrik, Richard Rikard... najdrasticniji je Djuro, dakako

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 10/02/2009 : 00:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
A Louis = Ljudevit .

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/02/2009 : 08:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

kakav je znacaj da je vlastito ime izvorno u nekom rodu???? pa ako to nije znacajno, cudan je taj srpski onda...
kakve to ima veze s ovim bol, splav?... radi se o vlastitim imenima, nece john u srpskom postati joana nego džon, niti wayoming vajominka, nego vajoming


Koliko ja znam, najvažnije je da prilagođeni oblik u srpskom odgovara prirodi srpskog jezika, tako da ne vidim mjesta da se postavlja pitanje roda. Ne mogu sad da se sjetim još nekog primjera, ali mislim da je i Galatasaraj izvorno u ženskom rodu, pa se kod nas mijenja u muškom.

A što se tiče ovih engleskih vladara, nekad su se koristili uglavnom samo ti prevedeni oblici, npr. Jovan bez zemlje, sad se neki čuvaju po tradiciji,a negdje se pišu u zagradi transkribovani nazivi.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 11/02/2009 : 17:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Novi(302) MM u Italiji. Scenario: Pasquale Ruju, crtež: Sergio Tuis
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 11/02/2009 : 17:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
dessa prijatelju, Deers ga je okačio prije dva dana. ali novi MM mora proći na oba topika!




U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 11/02/2009 : 17:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cibalia

dessa prijatelju, Deers ga je okačio prije dva dana. ali novi MM mora proći na oba topika!


Jbg, prevideo sam postrevolucionarni topic i proverio samo ovaj nemogući.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/02/2009 : 12:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Mnoštvo komentara o drugom broju postrevolucionarnog Martyja bilo je, ako već ne negativno, a ono bar u stilu blagog razočaranja epizodom, odnosno uvjerenjem da epizoda i nije baš na očekivanom nivou.

Meni je epizoda izvrsna.

Nije to na tragu najboljih Martija, ali je definitivno za klasu, ako ne i dve, bolje od mnogih epizoda koje izdaje Strip-Agent. Marti ovdje još uvijek puno više priča nego radi, ali epizoda stvarno odiše nekom svježinom.
A tek korice...
Fine mat plastificirane, ozbiljno uređene...ma prekrasno. Bravo VČ.
A ako, kao što upućeniji tvrde, nakon osmog broja dolaze puno bolje epizode - pa, nitko sretniji od mene.Mapred Marty!


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 12/02/2009 : 16:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Mnoštvo komentara o drugom broju postrevolucionarnog Martyja bilo je, ako već ne negativno, a ono bar u stilu blagog razočaranja epizodom, odnosno uvjerenjem da epizoda i nije baš na očekivanom nivou.

Meni je epizoda izvrsna.

Nije to na tragu najboljih Martija, ali je definitivno za klasu, ako ne i dve, bolje od mnogih epizoda koje izdaje Strip-Agent. Marti ovdje još uvijek puno više priča nego radi, ali epizoda stvarno odiše nekom svježinom.
A tek korice...
Fine mat plastificirane, ozbiljno uređene...ma prekrasno. Bravo VČ.
A ako, kao što upućeniji tvrde, nakon osmog broja dolaze puno bolje epizode - pa, nitko sretniji od mene.Mapred Marty!




Pa moram priznati da ni mene nisu razočarale prve dvije priče.
Nisu odlične, ali su okay. Lijepo je ispričana ta priča o Nedođiji, posebno su mi zanimljive poveznice s Mabusom, Keltima, Elementalcem (Zelenim čovjekom), vilenjacima, pa u krajnjoj instanci i s malim ljudima. Tu je i kombiniranje s Barryijevim romanom, ali Wendyini postupci su mi malo išli na živce. Ružna egoistična babetina.
Isto tako ne shvaćam poentu na kraju. Čitavi strip se pokušava vratiti besmrtnost Nedođiji, da bi na kraju ispalo nešto u ovom stilu: odsad će ljudi u Nedođiji stariti (samo ljudi ili živa bića), a vila je samo uspijela vratiti stvari u prijašnje stanje. Čemu to? I što znači "vratila u prijašnje stanje", kad će stanovnici opet ostariti i umrijeti? Sad će ti stanovnici odrastati, a koji je smisao odrastanja U NEDOĐIJI koja se od svega drugoga razlikuje jedino po besmrtnosti? Nakon što je vila ponovno obnovila čaroliju, neće vrijeme vrijediti za nežive stvari, tj. neživu materiju - zgrade i to... Valjda se pod tim mislilo na vraćanje u prijašnje stanje (jer su stabla i kuće bile propale). Ne štima mi ovo baš...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 12/02/2009 : 16:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Cela kritika druge epizode mozhe da se svede u: "If it ain't broke, don't fix it" iliti, "Chemu ovo sluzhi, a uz to i ne radi?"
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 14/02/2009 : 10:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Imam dva pitanja. Prvo za Libellus boyse, a drugo zaa iskusne MM fanove:

1. Um koji ubija? Što nije moglo bit Ubojiti um, Smrtonosni um, Um smrti... Kako da se izdavačkoj kući vaše kvalitete desi da negdje imate prijevod kao Ludensovi Kamen koji ubija ili Cvijet koji ubija.

2. Ja sam od Libellus biblioteke MM pročitao brojeve 1-6, 21 i 23. U broju 6 Martinov prijatelj Von Hansen na kraju se pomladi Izvorom života. Kako to da u broju 21, on je isti matori starac kao i na početku, a Martin je na kraju Izvora mladosti razgovarao s Von Hansenom koji je imao 23. Nešto sam propustio ili je to Castellijeva greška?

Molim odgovore!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9321 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/02/2009 : 11:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odgovor na 2. pitanje imaš u MM 15 Putovanje u budućnost

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 14/02/2009 : 11:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cibalia


2. Ja sam od Libellus biblioteke MM pročitao brojeve 1-6, 21 i 23. U broju 6 Martinov prijatelj Von Hansen na kraju se pomladi Izvorom života. Kako to da u broju 21, on je isti matori starac kao i na početku, a Martin je na kraju Izvora mladosti razgovarao s Von Hansenom koji je imao 23. Nešto sam propustio ili je to Castellijeva greška?

Molim odgovore!



Nesto si propustio. Taj na kraju "Izvora mladosti" nije Von Hansen, nego bese valjda neki glumac koga je unajmio pomenuti, ali to mu i objasnjava isti u ne znam tacno kom broju.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/03/2009 : 23:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nešto sam načuo da slijedeći Strip-Agentov Marti ima 300 strana..Jel ima šta istine u tome, zna li netko?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000