forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najgora DD naslovnica!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/01/2009 : 14:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Dakle, pitanje je lagano, od ponuđenih, koja vam je najgora naslovnica nekog Dylan Doga! Nemojte gledati kakva vam je epizoda, nego samo naslovnicu... A glavni kriterij mi nije crtež, nego nemaštovitost crtača... Na primjer, Johnny Freak ima strašno nemaštovitu naslovnicu... Koliko je samo to moglo bolje... Ima još loših naslovnica, ali ovo je moj top 15... Pa da vidimo:
















Choices:

Lama di rasoio
Il mistero del Tamigi
Terrore dall’infinito
I vampiri
L’uomo che visse due volte
Johnny Freak
L’orrenda invasione
Il gioco del destino
Il ritorno di Killex
Il negromante
La città perduta
Cattivi pensieri
Il cane infernale
Percezioni extrasensoriali
Il compagno di scuola


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 06/01/2009 14:50:22

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29189 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 06/01/2009 : 15:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
vampir svakako

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 06/01/2009 : 16:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
čovjek s dva života bez ikakvog premca...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 06/01/2009 : 16:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Svakako onaj Vampir. Izgleda k'o izgladneli gremlin... A Dylan k'o da ga je neshto bocnulo otpozadi...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/01/2009 : 16:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ja sam stavio 'Prizivača duhova', pošto je to stvarno lijep prikaz nemaštovitosti i zbrzanog crtanja naslovnice... U tu kategoriju svakako spadaju i 'Killexov povratak', 'Igra sudbine', 'Prokleti grad' (ili kako je već prevedeno) i 'Loše misli'... Zanimljivo je da su sve to vremenski bliske epizode, pa smatram da je tada Stano bio u nekakvom kreativnom zastoju... Jer, odmah iza tih, 'Pakleni pas' je jako nemaštovita naslovnica, ali se vidi da je Dylan odlično nacrtan i da Stano nije pretjerano žurio...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 06/01/2009 : 18:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Il ritorno di Killex npr. Iako je jaka konkurencija, dobro je što bi pri izboru za najbolju bila mnogo jača.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/01/2009 : 18:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
od ovih postavljenih:
-L’uomo che visse due volte

inace ne mogu da se odlucim izmedju ove dvije:

strip cista 10, naslovnica na popravni




Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 06/01/2009 : 18:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
Povratak Killexa je totalno bezveze, dok su mi Loše misli i Izgubljeni grad i više nego okej, svaka na svoj način. Manje od njih mi se sviđaju npr. Phoenix i Pobuna automobila iz te stare serije.

@KW meni je ova druga supeeer!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/01/2009 : 18:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
@King Warrior

Meni su, vidiš, te dvije naslovnice odlične... Dobro su nacrtane, zaintrigiraju te, želiš imati taj strip (u biti mi je to bilo glavno kod ovih gore koje sam ja stavio, apsolutno nijedna od njih me mije zainteresirala za strip)...

Pogotovo mi je ta druga odlična...

Možeš li mi reći zbog čega su ti loše, stvarno me zanima?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 06/01/2009 18:57:44
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/01/2009 : 18:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

Povratak Killexa je totalno bezveze, dok su mi Loše misli i Izgubljeni grad i više nego okej, svaka na svoj način. Manje od njih mi se sviđaju npr. Phoenix i Pobuna automobila iz te stare serije.


Kod te dvije mi je ipak najbitnije bilo što su loše nacrtane (loše u odnosu na prosjek)... A ja bih za 'Loše misli', recimo, sam našao bar 10 boljih ideja za naslovnicu... Bi i Stano da mu se dalo... Za 'Izgubljeni grad' također, oni duhovi su totalno zbrzani, a i kadar je mogao biti malo maštovitiji... Nije ni Phoenix nešto bolje nacrtana, ali je sama ideja puno bolja... Pobuna automobila je sasvim OK naslovnica, predobra za onakvu priču, i tu je Stano teško mogao nacrtati nešto bolje...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/01/2009 : 19:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ova druga mi je losa jer me podsjeca na onaj cb film,mjesec sa licem.U mojim ocima propao pokusaj da se od naslovnice napravi remek-djelo

prva sa vuckom,previse mi izgleda neozbiljno.Procitao sam strip i to je jedan od najboljih Dylana.Iskreno da nisam nikad citao Dylana i da mi je neko pokazao ovaj strip sa tom naslovnicom,vjerovatno ga nikad nebi ni poceo da citam.

Meni su npr.ostrica,vampiri,pacovi,100 godina poslije i povratak Killexa sasvim ok
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/01/2009 : 19:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Meni su npr.ostrica,vampiri,pacovi,100 godina poslije i povratak Killexa sasvim ok



Sad ću ti onda ja objasniti zašto su meni te naslovnice na listi:

'Oštrica brijača' zato što je Villa mogao puuuno bolji motiv uzeti za naslovnicu... Ovo je prelagano... Da je naprimjer stavio da ovaj 'vitez' napada ženu pred Dylanovim očima, već to bi bilo bolje...

'Vampiri' samo zbog kadra... Da je Stano nacrtao istu stvar ali da vidimo cijele i normalnog Dylana i Dylana-vampira, ja bih bio zadovoljan...

'Misterij Temze' ili '100 godina poslije' je jednostavno loše nacrtana naslovnica, malo bolja perspektiva i sporije crtanje puno bi pomogli...

'Stravična invazija' jer je Stano mogao izabrati milijun boljih rješenja, recimo da je nacrtao Dylana kako stoji nasred ulice, a oko njega najezda štakora... Ili slično 'Ucroniji', Dylan s vrha zgrade promatra grad pod opsadom štakora...

A 'Povratak Killexa' jer je preočito da se Stanu žurilo i da je to nacrtao u pola sata, samo da nešto nacrta...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/01/2009 : 19:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
najgore su mi što bi ameri rekli misliding naslovnice i naslovnice koje nemaju utemeljenja u radnji

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/01/2009 : 19:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

najgore su mi što bi ameri rekli misliding naslovnice i naslovnice koje nemaju utemeljenja u radnji



Na primjer?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4606 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 06/01/2009 : 21:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
glasao za Igru sudbine, uzasno lose i nemastovito.
blizu su i Nekromant, Skolski drug i Stravicna invazija.

ali, neverovatno mi je da se nekome ne svidjaju naslovnice za Vampire, Senke, Safaru, Johnnyja ili Coveka sa dva zivota :/

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 06/01/2009 : 22:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Od ovih zasigurno Superosjetilni opažaji.
Naslovnica je tako bezveze ukomponirana, kao da je malo dijete slagalo kolaž. A takvi su i crtež i priča ove epizode (samo napominjem, onako usput).

Što se tiče prve (Oštrica britve, ako se ne varam),naslovnica mi je odlična i to je jedino dobro na toj epizodi koja je inače smeće.

A većina ostalih naslovnica spada u meni vrlo drago doba Dylana (doba kad sam počeo čitati stripove) i za nijednu nemogu reći da je loša.
Taj period mi ima nekakav poseban mistični ugođaj, kakav kasnije, a bome i prijašnje (Villine) nemaju. Sviđa mi se čak i ova od Killexovog povratka, atmosferična je.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/01/2009 : 22:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ova predzadnja
Inače, meni je Kilex čisto ok naslovnica

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 06/01/2009 : 22:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Il gioco del destino

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 07/01/2009 : 01:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Meni su pola ovih medju omiljenima. :D
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 07/01/2009 : 05:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Vampiri

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2326 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 07/01/2009 : 05:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Il Ritorno di Killex, klasično skidanje sa dnevnog reda.

Inače, odlična ponuda najgorih naslovnica;)

Piši propalo!
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 07/01/2009 : 07:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
ovaj vampir je ruzan za medalju, kada bi ferri nacrtao ovakvu naslovnicu za zagora,ja bi ga prestao citati

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 07/01/2009 : 13:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
''Terrore dall infinito'' - baš mi je nemaštovita s jadnim letećim tanjurom i još jadnijim svemircem, a ima i previše kontrasta boja
Ne znam zbog čega je ''Vampiri'' toliko ružna, meni je sasvim OK.
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
262 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 07/01/2009 : 17:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
Ove su po meni bezidejne,nemaštovite naslovnice:


Tamnica od papira je loše nacrtana ali je ideja ok.

A od ponuđenih Il compagno di scuola,zapravo je smiješna.
Kao da su Stanu dopizdili Chiaverottijevi scenariji pa se zajebavo kad
je smišljao naslovnicu.

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4606 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/01/2009 : 20:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
slazem se za Otkucaje vremena, i u komentaru recenzije sam dao 1.
Kod igre sa smrcu je jedino Dilan promasen, pa jos i uperen piostolj prema kosacici ?!?
a da, i tamnica od papira ima skoro pa komicnu dilanovu pozu.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/01/2009 : 11:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
vampiri
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000