forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Asterix će živjeti vječno!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/06/2009 : 16:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Koji Biser strip? Šampioni? Jer inače ne stoji da se brzo ugasija. I jedna i druga verzija bila je sjajna.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 03/06/2009 : 16:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Sampioni, kolor...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/06/2009 : 16:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Da, imitacija AZ predstavljena kao kvalitetniji regularni Biser strip
No brzi krah odraz je već onda jadnog tržišta koje je isto i danas... mada uz gomilu, pa čak i kvalitetnih, strip izdanja. Mislim da je ipak Egmont glavni krivac po pitanju Asterixa.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/06/2009 : 17:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Mislim da Egmont vise nema prava za Hrvatsku.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/06/2009 : 17:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
E to bi onda mogla biti... VIJEST!!!!!!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/06/2009 : 19:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
eto zašto nema čuti Nebija na forumupriprema iznenađenje za jesen.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/06/2009 : 19:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Hi hi hi...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/06/2009 : 21:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa, to je vijest stara preko godinu dana, stoga...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/06/2009 : 21:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A Nebojse nema zato sto je svojevoljno otisao s foruma, ako se ne varam, nakon one rasprave o cijeni Tajni Trokut integrala - mada on kaze da je potjeran.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/06/2009 : 22:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pa, to je vijest stara preko godinu dana, stoga...


Partibrejkeru!!!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 03/06/2009 : 23:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Pa ako Egmont više nema prava šta to Bookglobe čeka?
Al ako neće kronološki izdavat albume i minimalno korigirat prijevod od az-a netribaju ni radit..Al opet, kako izbacit "bre" i "padni mi na grudi dete, mnogo si mi se svideo"...nemoguće. Moraju onda srbi to izbacit. Al kako triba, a ne nešto ofrlje, napola, kako biva inaće.
Usput, zna li ko ime tog legendarnog AZ - prevodioca?
Brixy je naširoko poznat, a taj mister-jozo?

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 04/06/2009 : 01:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Jedini ko bi to mogao da odradi je Beli Put. I nekako i deluje logicno da ce oni to uraditi. Pa to bi bio najisplatljiviji potez, isplatljiviji i od gastona i corta.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 04/06/2009 : 01:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by axle munshine

Politika je vec isla sa Asterixom i Talicnim na kioske(SC)...i to u ogromnim tirazima...jedino se HCa nisu latili,procenjeno je verovatno da to ne bi bilo isplativo...ipak su oni velika kompanija koju pre svega zanima profit,a strip im za sada nije isplativ...ako procene da tu moze biti i neke zarade brzo ce oni krenuti i sa strip izdanjima,u to ne treba sumnjati...prate oni kretanja na trzistu bolje nego sto mi mislimo...strip forumi su ionako uzi krugovi istomisljenika tako da sve nase zelje i misljenja nisu uvek realne(a)...


politika je išla s hc-om 5 albuma po knjizi



Ma salis se,zar ne...one korice sto su prodavali za pet SC naslova su tebi HC!?!To nije HC knjiga niti integral...


Ja imam 5 HC knjiga sa Talicnim, izdala ih Politika krajem 90ih.
Dakle, stvarno postoje HC integrali Talicnog. Vrlo moguce i Asterixa.
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 04/06/2009 : 02:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

Jedini ko bi to mogao da odradi je Beli Put. I nekako i deluje logicno da ce oni to uraditi. Pa to bi bio najisplatljiviji potez, isplatljiviji i od gastona i corta.




Nista nije isplativije od Corta.......

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 04/06/2009 : 02:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by axle munshine

Politika je vec isla sa Asterixom i Talicnim na kioske(SC)...i to u ogromnim tirazima...jedino se HCa nisu latili,procenjeno je verovatno da to ne bi bilo isplativo...ipak su oni velika kompanija koju pre svega zanima profit,a strip im za sada nije isplativ...ako procene da tu moze biti i neke zarade brzo ce oni krenuti i sa strip izdanjima,u to ne treba sumnjati...prate oni kretanja na trzistu bolje nego sto mi mislimo...strip forumi su ionako uzi krugovi istomisljenika tako da sve nase zelje i misljenja nisu uvek realne(a)...


politika je išla s hc-om 5 albuma po knjizi



Ma salis se,zar ne...one korice sto su prodavali za pet SC naslova su tebi HC!?!To nije HC knjiga niti integral...


Ja imam 5 HC knjiga sa Talicnim, izdala ih Politika krajem 90ih.
Dakle, stvarno postoje HC integrali Talicnog. Vrlo moguce i Asterixa.



To su samo bili sc albumi upakovani u vrlo lepe korice i mogli su da se kupe u onom maloprodajnom objektu u zgradi Politike,kojeg vise nema...korice su bile lepe,ali slepljeno je slepljeno!!!

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 04/06/2009 : 14:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Pa, zna valjda čovek šta ima.
Bilo je to na aukcijama kod napoleona, a ja bio kod njega i video svojim očima.
Lepe knjige...

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo

Edited by - zorglub on 04/06/2009 14:06:40
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 04/06/2009 : 14:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

To su samo bili sc albumi upakovani u vrlo lepe korice i mogli su da se kupe u onom maloprodajnom objektu u zgradi Politike,kojeg vise nema...korice su bile lepe,ali slepljeno je slepljeno!!!


Samo. :)
Go to Top of Page

vlada035
Junior Member



Serbia
451 Posts

Member since 26/10/2008

Posted - 05/06/2009 : 22:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vlada035 a Private Message  Reply with Quote
Video sam danas na sajtu Alana Forda Asterix br. 33-Asterix i nebo koje pada,pa sam zvao Miroslava,kaze mi da je to neko domace izdanje,u boji,da lepo izgleda,SC je 650 din a HC 1300,izdanje Comic-press-jel' kupio neko da prenese utiske o kvalitetu izdanja?
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 05/06/2009 : 23:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Postoji i hc?
U pitanju je pirat, odradjen vrlo kvalitetno.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/06/2009 : 23:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
A strip (priča) je za povraćati i vratiti.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

vlada035
Junior Member



Serbia
451 Posts

Member since 26/10/2008

Posted - 05/06/2009 : 23:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vlada035 a Private Message  Reply with Quote
Interesovalo me kakav je kvalitet izdanja,za sam strip znam kakav je,na zalost
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/06/2009 : 23:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vlada035

Interesovalo me kakav je kvalitet izdanja,za sam strip znam kakav je,na zalost



Ups, sorry, nisam pažljivo čitao.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

vlada035
Junior Member



Serbia
451 Posts

Member since 26/10/2008

Posted - 05/06/2009 : 23:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vlada035 a Private Message  Reply with Quote
Danas sam narucio stripove iz AF,hteo sam i ovaj da narucim,ali sam se ipak odlucio da ga pogledam uzivo kad sledeci put dolazim u Bg
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/06/2009 : 16:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by augustus

kako god bilo, asterix je dokazao da strip puno ovisi o prijevodu. Kada je objevljen prvi s hrvatskim prijevodom, strip je bio 30% slabiji (kao i AF s Brixyjem i poslije njega).
Osobno, rado bih ga vido u integralima, no iskljucivo Goschiny&Uderzo razdoblje. S Dargaudovim pravilima igre, cisto sumnjam da ce se to dogoditi u dogledno vrijeme.




pretpostavljam da ti se omaklo. napisao si 3 umjesto 9.
ma prijevod je u ovim stripovima SVE, ama bas sve...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 23/08/2009 : 09:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Curunir

[quote]Originally posted by augustus


Osobno, rado bih ga vido u integralima, no iskljucivo Goschiny&Uderzo razdoblje. S Dargaudovim pravilima igre,




Pridružujem se željama i pozdravima! Asterix baš fali - svega ima samo njega ne - hoćemo Asterixa od prvoga broja i to u HC izdanju!


Oj, budi svoj!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000