forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Libellus predstavlja: Magicni Vjetar 17-20
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/02/2009 : 20:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Što se tiče naslovnica nisan baš nešto oduševljen osim s drugom koja izgleda baš prejako. Opet su na isti kalup, s istim motivima - malo s tim velikim glavinama u pozadini, i malo na kojima MV samo namršten stoji, samo što je ovaj put Poe iza njega. Tek je na četvrtoj malo drugačiji motiv, ali ni ona mi nije vrh.

Na trećoj ovaj ima vrat ko da je Kardasijanac iz Zvjezdanih staza.




Daj nam par primjera što je tebi dobra naslovnica, čisto da vidimo malo...

Trouble will find me
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 08/02/2009 : 20:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bacho
Ma, bez nekih većih zamjerki tebi ili ekipi iz Libellusa, jer radite više nego dobar posao, ali ja stvari gledam iz pozicije kupca.

Ovaj strip će u meni uvjek imati sigurnog čitatelja i kupca, ali jebi ga, teško se odvajam od 500 kn + poštarina, pa eto čisto da se nekom pojadam, jer to su već potrošene šoldi.


Da, i kod mene je tako, da se i ja malo pojadam pa će mi biti lakše.
Ipak poskupljenje od 440 na 500 nije mala stvar, dapače. Baš previše sad izgleda, onako je bilo baš nekako taman. A što ćeš...
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 08/02/2009 : 20:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Magicni je perfektno izdanje, odlicnog tempa, po pristupacnoj ceni. Niko ne mora da kupi odmah sva cetiri. Kupi po komad na svaka dva meseca, ovo se nece rasprodati brzo.
Kako ovi stripovi izgledaju na polici to je fenomenalno. Mislim da je na Magicnom bok dizajniran najbolje od svih Libelus izdanja.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/02/2009 : 20:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
zbilja si neiskusan. ide mnogo, više, previše, pa tek onda taman

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 08/02/2009 : 20:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
Da, Pavine pretjeruješ malo. Pogledaj zadnjih 30-tak naslovnica koje je Villa napravio...Jel ima neke razlike u njima?

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/02/2009 : 20:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
rekoh mpavinu, dakako, raspucine...
al molim te nemoj mi samo o policama bar kod mv, plz!... jebote, kad pocnete od toga s izgledom na policama kod stripova kao osnovnoj stvari, muka me vata...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

bacho
Junior Member



Croatia
439 Posts

Member since 19/08/2007

Posted - 08/02/2009 : 20:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bacho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

Magicni je perfektno izdanje, odlicnog tempa, po pristupacnoj ceni. Niko ne mora da kupi odmah sva cetiri. Kupi po komad na svaka dva meseca, ovo se nece rasprodati brzo.
Kako ovi stripovi izgledaju na polici to je fenomenalno. Mislim da je na Magicnom bok dizajniran najbolje od svih Libelus izdanja.



Griješiš, baš ih radi poštarine treba kupiti sve od jednom.
Ako ih kupiš, recimo, u dva dijela skoro jednog ćeš popušiti na poštarini.
Uh, sad definitivno zvučim kao žestoki bodul, a ja ono...

I´m too old for this shit.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/02/2009 : 20:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
bacho, naravno da postarina boli... ali evo, snk ju je sa 25 dignuo na 50, pa ti usporedi mv sa 110 na 125...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

bacho
Junior Member



Croatia
439 Posts

Member since 19/08/2007

Posted - 08/02/2009 : 20:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bacho a Private Message  Reply with Quote
E da, naslovnice su zakon. I jače od toga.
Ne razumijem kritike na račun njih. Ni malo.
Nevjerojatno, ali i mojoj ženi su fenomenalne, a njeno mišljenje moram cijeniti.

I´m too old for this shit.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/02/2009 : 20:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da su Magični najbolje dizajnirani stripovi od svih Libellusovih, na drugom mestu(po meni) je Damian.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 08/02/2009 : 20:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
- 17 - ocjena: 4 - motiv mi se sviđa, čak i kombinacije boja, ali zašto barbie-roza fotelja?
- 18 - ocjena: 3 - motiv okay, ali boja ne valja. Možda bude bolje kad primim knjigu u ruke.
- 19 - ocjena: +2 - jedino mi je 11 dobra s glavom u pozadini. Vrat mi nije lijepo nacrtan. Apsurdno da jedino na ovoj naslovnici boja štima.
- 20 - ocjena: 4 -novi motiv, ali boja je opet minus.

Znači, boje su mi slabe. Na prošlim su bile oblačne i tmurne boje, dok su ovdje pretjerano svijetle i kričave. Najbolje bi bile čiste teksture u crnoj, crvenoj, plavoj, zelenoj... boji. Ne tribate me sad kudit, tako mislim i točka.:PPPPP

Ipak, meni su najvažnije priče unutar korica. Pa ubuduće očekujem dojmove na ovom topicu.

Cijena. Što je tu je. Ne mora se uzimati odmah po 500 kuna.

MV je zakon!:)

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 08/02/2009 : 20:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

al molim te nemoj mi samo o policama bar kod mv, plz!... jebote, kad pocnete od toga s izgledom na policama kod stripova kao osnovnoj stvari, muka me vata...


A ne! Kod MVa je to samo dodatni plus što ima najbolje hrbate u Libellusu, ne glavni naravno. Mada, ima i takvih koji ga kupuju samo zbog toga, luđaci

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 08/02/2009 : 20:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

pa kako isti motiv, majku mu? ok, nisu ti nesto, postujem...
ali razlog je blesav, s obzirom da jedina zamjerka zbog tog razloga ide 19ici s ponavljanjem motiva...
bas je ovaj put bio raznovrsan!
mozda bi ti pokojeg zagora na svakoj? ili sanadera?


Pogledaj svih 20 brojeva pa mi reci na koliko naslovnica je velika glavina (ili glavine) iza Magičnog, i na koliko samo stoji tamo s puškom i pozira (tako je i Nathan na zamjenskim naslovnicama Ludensa samo stajao).
Zatim, prve 4 su također bile sve isti motiv, ali na njih nemam baš zamjerki jer su mi sve osim treće fenomenalno nacrtane.
Zatim, naslovnica broja 5 je za sve one koje ne vole takve Dylan Dog naslovnice, gdje on pravi facu a određeno čudovište je iza njega. Dalje, naslovnice 8 i 15 nemaju veze s ničim.
6 i 7 su mi jako dobre.
Kažem, nije to loše nacrtano nego je uvik isto.
Što bi bilo recimo kad bi Ferri ili Villa crtali uvik isto 500 naslovnica...

Evo baš gledan naslovnice za Volto Nascosto. I na njima je skoro uvik velika glava u pozadini, dosadno.

A što se tiče Zagora, to može. A Sanader baš i ne, dosta mi je što ga gledan po novinama i televiziji.


P.S.
Na 18 ste mogli staviti ovu veliku glavu na hrbat, to bi bilo još jače.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/02/2009 : 20:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
... Mislim, evo, sa standardnih 500 primjeraka po broju, neki su izdavači smanjili naklade na 300...


Meni ovi limited bude bas draz da ih uzmem,Ti i jos 299 evtl.499 (u najboljem slucaju)njih imate taj strip i niko vise...mada smanjivanje naklade nesluti na dobro

Edited by - King Warrior on 08/02/2009 20:27:40
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/02/2009 : 20:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin
Kažem, nije to loše nacrtano nego je uvik isto.
Što bi bilo recimo kad bi Ferri ili Villa crtali uvik isto 500 naslovnica...




reci da se salis, bar za ferrija... covjek stoljecima crta jedno te isto na naslovnicama, i to uglavnom jako, jako lose, uz recimo 30ak izuzetaka... ni villa bas nije sinonim za raznovrsnost...

nego, zaboravio si konje i prirodu u prvima? ovo je bas drukcije...
anyway, mislim da debelo grijesis, ali to je tvoje pravo, kao i ovo moje...

inferno, ni ti pojma nemas!!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/02/2009 : 20:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by bacho
Ma, bez nekih većih zamjerki tebi ili ekipi iz Libellusa, jer radite više nego dobar posao, ali ja stvari gledam iz pozicije kupca.

Ovaj strip će u meni uvjek imati sigurnog čitatelja i kupca, ali jebi ga, teško se odvajam od 500 kn + poštarina, pa eto čisto da se nekom pojadam, jer to su već potrošene šoldi.


Ma razumijem ja tebe. Ne zaboravi da sam ja u obje pozicije, i ja moram kupiti ove MV i ostala izdanja drugih izdavača, tako da savršeno dobro znam kako je istresti tisuću-dvije-tri kuna mjesečno za nova izdanja. Međutim, isto tako znam do u tančine troškovnik MV-a, pa odatle i moj komentar. Nazalost, vrtimo se u zacaranom krugu: cijene su visoke jer su tirazi mali, tiraži su mali jer je prodaja slaba, a prodaja je slaba jer su cijene visoke. I, kako sada stvari stoje sa situacijom na kioscima, ne znam uopće kako bismo iz njega mogli izaći. Mislim, evo, sa standardnih 500 primjeraka po broju, neki su izdavači smanjili naklade na 300...




s 500 na 300 ? o kome se radi ako nije tajna?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 08/02/2009 : 20:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

Da, Pavine pretjeruješ malo. Pogledaj zadnjih 30-tak naslovnica koje je Villa napravio...Jel ima neke razlike u njima?


Naravno da ima. Evo ti pa gledaj, kako su različite:
http://images.sergiobonellieditore.it/bonelli/tex/tex0574.jpg
http://images.sergiobonellieditore.it/bonelli/tex/tex0573.jpg
http://images.sergiobonellieditore.it/bonelli/tex/tex0570.jpg
http://images.sergiobonellieditore.it/bonelli/tex/tex0568.jpg
http://images.sergiobonellieditore.it/bonelli/tex/tex0562.jpg
http://images.sergiobonellieditore.it/bonelli/tex/tex0560.jpg
http://images.sergiobonellieditore.it/bonelli/tex/tex0557.jpg

Nemoj mi sad reći, da je na nekima sličan motiv (s ovima na MV-u), ali čovik je već nacrta preko 150 naslovnica, i normalno da se nekad nešto mora ponoviti.

@Markose, ne triban ti valjda stavljat posebno naslovnice. Pogledaj ove gore, a i Ferri ima dosta dobrih. Samo što se on malo više ponavlja (normalno jer je ih je nacrta preko 500) od Ville koji ima raznovrsnijih motiva.

http://images.sergiobonellieditore.it/bonelli/zagor/zag0363.jpg
http://images.sergiobonellieditore.it/bonelli/zagor/zag0366.jpg
http://images.sergiobonellieditore.it/bonelli/zagor/zag0387.jpg



Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/02/2009 : 20:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin
Kažem, nije to loše nacrtano nego je uvik isto.
Što bi bilo recimo kad bi Ferri ili Villa crtali uvik isto 500 naslovnica...


Ok, dovoljno si rekao.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 08/02/2009 : 20:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Ma dobro... Meni 10 naslovnica valja, 10 ne valja. Opažanje vršeno preko: zdravih očiju + lišenost svake vrste ulignjivanja.
Ali kao što rekoh, naslovnice mi nisu bitne 2%, zanima me isključivo strip (priča), a MV je po tom pitanju nenadjebiv.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 08/02/2009 : 20:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir
reci da se salis, bar za ferrija... covjek stoljecima crta jedno te isto na naslovnicama, i to uglavnom jako, jako lose, uz recimo 30ak izuzetaka... ni villa bas nije sinonim za raznovrsnost...

nego, zaboravio si konje i prirodu u prvima? ovo je bas drukcije...
anyway, mislim da debelo grijesis, ali to je tvoje pravo, kao i ovo moje...

inferno, ni ti pojma nemas!!


Dokaži mi da griješim.
Ti misliš, ja misliš, svi mislimo, da... to je moje pravo kao i tvoje.
Za konje san ti reka da su mi sve osim treće bile odlične, što još oćeš?
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 08/02/2009 : 20:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Ok, dovoljno si rekao.


Naravno. Možda sam se malo krivo izrazio, ali ipak...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/02/2009 : 20:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
pa dokazao si sam sebi autogolom o raznovrsnosti kod ferrija i ville, narocito ferrija
da si bilo sto drugo naveo, recimo mikijev almanah...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 08/02/2009 : 20:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za Dadu & Dadu, dali vi nekad Parlovu predložite neku ideju za naslovnicu?

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 08/02/2009 : 20:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Naslovnice su super.
Jedini koji ovdje ima pravo sam ja, ja i ja!
Znaći ne postoji za mene loša naslovnica. Ja sam veseljak. Meni je sve dobro.
Zato, molim da se pomirite i odete u miru. Amen!



U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/02/2009 : 20:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
s 500 na 300 ? o kome se radi ako nije tajna?



Mislim da su novi albumi BG rađeni u 300 kom.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000